Patch 1.08 - Oczekiwania

+
Status
Not open for further replies.
Nie wiem czy ktoś już to pisał(niechce mi się wszystkiego czytać ;P), i czy nie zostało to przypadkiem naprawione w 1.07(ostatnio grałem na 1.06) ale mnie w tej grze wkurzała od początku jedna rzecz.

A mianowicie: Czemu Geralt chowa broń jak chcę rzucić znak? Przecież on je rzuca jedną reką, czasami zdaży się, że broni nie schowa( rzadko, 1 na 20 razy) ale nie wiem od czego to zależy.

Przecież to bez sensu, walczę z całą grupą potworów, albo z jakimś bossem i chcę rzucić znak a ten debil miecz do pochwy mi chowa, w samym środku walki.......
Przez to wiele znaków jest bezużytecznych na konkretne potwory wbrew temu co mówi bestiariusz. Np. Aard na gryfa/wywierne itp. jest bez sensu. Ile trwa Aard? 5 sekund? Niepamiętam dokładnie, ale pamiętam, że ponad połowa tego czasu jest zmarnowana, bo zaraz po rzuceniu znaku Geralt chowa miecz i potem muszę go wyciągać na nowo.
 
A mianowicie: Czemu Geralt chowa broń jak chcę rzucić znak? Przecież on je rzuca jedną reką, czasami zdaży się, że broni nie schowa( rzadko, 1 na 20 razy) ale nie wiem od czego to zależy.

Prawdopodobnie dlatego, że naciskasz klawisz "1" lub "2" (wybór miecza) razem z "Q" (rzucanie znaku)...
Mnie się coś takiego nigdy nie zdarzyło, na żadnej wersji gry.

Te przyciski powinny jednak służyć tylko do wyciągania miecza (podczas gdy chowanie mogłoby być na "0");
i tak samo odpowiedni miecz może się automatycznie wyciągać przed walką, ale nie chować ("po niej"),
bo czasami zdarza się, że jak się na chwilę oddali od przeciwników (np. żeby któregoś odciągnąć
albo zregenerować wytrzymałość), to broń się chowa w drodze powrotnej i wykonuje się atak gołą pięścią.
Przy czym jest to raczej wspomnienie z początku gry, kiedy akcje z ucieczkami wykonywałem częściej.
 
Last edited:
Od siebie dodam bugi, które ja spotkałem ( mogą się nakładać z tym co zostało już napisane)
-Bug w zadaniu "Represje w Novigradzie" (Brak możliwości interakcji z niziołkiem)
-Bug w zadaniu "Czarna perła" Utopców nie da się zranić i zabijają naszego towarzysza zanim uda się wyjść z wody i cokolwiek zdziałać
-Bug z brakiem dodawania achivmentów na GOGu
Dodatkowo miałem jeszcze takie glitche jak:
"Stojące trupy"
ti
"Pytajniki bez pokrycia"
- w tym miejscu
Braku znaku podróży w tym miejscu
, chociaż jak podchodziłem to powinien być bo był napis "Port [...]" nie znalazłem znaku, to wczytałem poprzedni zapis i odpuściłem narazie... Chyba, że ten znak tam jest a ja na niego nie trafiłem ? Byłbym wdzięczny jakby ktoś sprawdził czy ma tam znak szybkiej podróży i pokazał gdzie : ).
-glitch w zadaniu " Bestia z Hindarsfjall" - Rozmawiałem ze starszym wioski i miałem ten podpunkt zaliczony, ale po zbadaniu miejsca zasadzki z automatu jest "niezaliczony" podpunkt

To tyle ode mnie narazie..

-
 
Last edited:
"Pytajniki bez pokrycia"
Właśnie przed chwilą odwiedziłem to miejsce, i zaatakowali mnie tam bandyci, po ich zabiciu pojawili się tam ludzie i kupcy. Czyli wszystko działa, mam wersję 1.06.

---------- Zaktualizowano 11:06 ----------

Od siebie dodam jeszcze, że nie podoba mi się jak patch zmienia cokolwiek w grafice i "polepsza płynność" interesują mnie tylko poprawki błędów, ewentualnie jakieś dodatki jak skrzynia. Ale każdy jest zmuszony instalować zmiany które nie są mu potrzebne a mogą tylko zaszkodzić. Może patche na zmiany graficzne powinny być oddzielne?
 
Last edited:
Prawdopodobnie dlatego, że naciskasz klawisz "1" lub "2" (wybór miecza) razem z "Q" (rzucanie znaku)...
Mnie się coś takiego nigdy nie zdarzyło, na żadnej wersji gry.

Te przyciski powinny jednak służyć tylko do wyciągania miecza (podczas gdy chowanie mogłoby być na "0");
i tak samo odpowiedni miecz może się automatycznie wyciągać przed walką, ale nie chować ("po niej"),
bo czasami zdarza się, że jak się na chwilę oddali od przeciwników (np. żeby któregoś odciągnąć
albo zregenerować wytrzymałość), to broń się chowa w drodze powrotnej i wykonuje się atak gołą pięścią.
Przy czym jest to raczej wspomnienie z początku gry, kiedy akcje z ucieczkami wykonywałem częściej.

Nie naciskam ani 1 ani 2, nie przed rzuceniem znaku. Jest tak:

Wybieram znak>rzucam znak i zaraz po rzucenu znaku Geralt w 99% przypadków chowa miecz, jako, że podczas animacji chowania miecza wyciągać się nie da to czekam aż go schowa i dopiero w tym momencie(gdy ten pajac próbuje być kozakiem i zaatakować ghula pięściami) naciskam przycisk odpowiedzialny za wyciąganie miecza (1 lub 2).
Tak się teraz zastanawiałem jak powiedziałeś "Q", może to ma jakiś wpływ na to, bo ja mam swoje bindy i rzucanie znaków mam nie pod Q tylko pod C; może gra niepotrafi sobie poradzić z własnymi bindami? hmmm dziwne

Tak czy owak problem istnieje i w mojej wersji gry Geralt chowa broń po każdym rzuceniu znaku.
Mam nadzieję, że to wkrótce naprawią.
 
Tak się teraz zastanawiałem jak powiedziałeś "Q", może to ma jakiś wpływ na to, bo ja mam swoje bindy i rzucanie znaków mam nie pod Q tylko pod C; może gra niepotrafi sobie poradzić z własnymi bindami? hmmm dziwne
Ale przestawiłeś chowanie miecza ze standardowego C na coś innego? Bo jak masz i jedno i drugie pod C to nawet chwalebne, że gra robi na raz obie rzeczy przypisane do tego klawisza... :)
 
Dla mnie najważniejsza zmiana (choc pewnie niektórym sie to nie spodoba) to przystosowanie balansu gry do głównego niezmiennego założenia a mianowicie żadnego wyszarzania zadań. Szanse marne bo to w zasadzie przekonstruowanie gry od nowa.

Poza tym:
1) swoje znaczniki na mapie które po najechaniu pokazują notatke (cos jak w excelu komentarz do komórki). Tylko nie ten zielony bo za wielki tylko jakis mniejszy, nawet zwykły żółty kwadracik.
2) dosłownie drobne wyszarzenie mapy (filtr) na starcie gry a tam gdzie explorujemy to filtr sie usuwa. Promień "odkrywania" taki jak kółeczko minimapy.
 
Dla mnie system walki po patchu jest mniej responsywny. Geralt atakuje co ma bliżej, zamiast doturlać się do przeciwnika na którego patrzył, jak to miał wcześniej w zwyczaju. Jest to mega upierdliwe bo podczas walki z większą ilością stworów można było używać tego zarówno jako ataku jak i uniku, co znacznie skracało mniejsze, randomowe starcia.

Natknąłem się na kilka zadań które nie da się wykonać ponieważ npc zwyczajnie nie pozwala na rozmowę ze sobą.

Brak obcinania xpa za zadania ze zbyt niskim bądź zbyt wysokim poziomem trudności (w open-world game to czysta bandytka).
 
Tak się teraz zastanawiałem jak powiedziałeś "Q", może to ma jakiś wpływ na to, bo ja mam swoje bindy i rzucanie znaków mam nie pod Q tylko pod C; może gra niepotrafi sobie poradzić z własnymi bindami? hmmm dziwne

Chowanie miecza jest domyślnie pod C. Masz dwie czynności pod C przypisane.

E: @e2rd20 sorki, nie zauważyłem, że jest kolejna strona.
 
Wszystkie karty w grze zdobyte - pucharek na PS4 nie wpada... do poprawki ten bug bardzo proszę.
 
Powinni zrobić coś z animacją spadania wroga z konia przy użyciu znaku Aard, bo to kpina jest jak ta animacja wygląda.
 
To może ja teraz coś dodam:

Błędy:

1. Zbugowany quest "Najgroźniejszy potwór na Skellige". Każdy chyba wie o co chodzi -. wilkołak nie ginie.
2. Dodanie więcej HP dla NPC w questach lub usunięcie pozimu trudnosci dla nich. Czasami walki ze sprzemierzeńcami są nudne bo niszczą przeciwników na strzała lub na odwrót, oni padają na strzała od potworów.
Quest: "Hienny Cmentarne" - człowiek pada na kilka strzałow. Na niskim lvl i na najwyższym poziomie trudności quest nie do zrobienia.
Quest: " Czarna Perła" po 1.7 nie do zrobienia. Gość pada na strzała.
3. Zbugowany quest niewiadomego pochodzenia przy Wrońcach w Vellen. Gdy pojeździmy troche i pozwiedzamy Vellen możemy zauważyć wykrzyknik przy małym bagienku lekko na połudiowy zachód.
4. Geralta postać podczas pływania łódką w menu ekwipunku buguje się. Scala się z innym interfejsem lub wogóle go nie ma.
5. Bronie nie dodają mocy umiejętości i dodatkowego dmg z kamienia. Tyczy się to mieczy i kuszy.
6. Używając najszybszego trubu Płotką przy dużych wzniesieniach, koń potrafi dosłownie wejść w tekstury i obrócić się o 90 stopni. Wygląda to śmiesznie.
7. Brak niektórych recept do olejów (wyśmienitych). Przejżałem każde miejsce na Skellige i nie znalazłem 5 recept. Żaden zielarz kupiec go nie ma.
8. Nadal Kowale się bugują trzeba przeczekać by mieć z nimi interakcję lub wogóle się pojawili. tyczy się to Novigradu/Skellige na An Skelig. Tyczy się to także Alchemika w Kościele przy Bramie Oxenfurckiej w Nowigradzie za murem.
9. Poprawa walki. Geralt potrafi bez próznicy z focusować przeciwnika za nim, gdy ma na przeciwko innego. Powoduje to głupie machanie mieczem.
10. Dziwne rzeczy które można by było uzyć do questów jak:
-Gwoździe: przedmiot do wykonania zadania -> nie wiem czy tu chodzi o tego gościa w statku co karmił go gigant. Wspominał coś o przyniesieniu gwoździ.
-Szekle: przez przypadek znaleziony przeze mnie przedmiot już po zabiciu Giganta. Myśle że potrzebny do uwolnienia człowieka.
-Oszlifowany kryształ. Kawałek kamienia do megaskopu Fillipy. Gdy oszukamy Radowida zachowujemy kamyk lecz nic z nim już nie mozna zrobić a w ekwipunku dalej jest.
-Jadelitowa statułetka (scalają się) Przedmiot do oddania z odczarowaniem dla Triss. Można ich kupić nawet 100 u kupca.
-Agaty. Przedmot do zadania, nie wiadomo jakiego.
-Kolczyki Triss - można by było mieć interakcje z Triss jeszcze przed walką z Eredinem.
- Notatki Berengara. Niby nie można właczć questa jak ma się już recepte na miecz lub gdy nie ma Vesemira. Bardzo fajny quest który przepada.
Mozna by było dodać interakcję z postaciami głównymi. Dużo fajnych questów się marnuje.

Dodatkowo questy przypadkowe nie powinny mieć przelicznika levelowego. Gdy mamy np. 34 lvl i właśnie spotkaliśmy pewnego człowieka w potrzebie. Po zakończeniu zadania dostajemy 1ex. Bardzo śmieszne i głupie posunięcie. Czasami dostajemy po 50 a czasami po 1.

11. Quest z walką na pięści (mistrz mistrzów) powinnien być na 30 lvl nie 11. Wogóle nie zbalansowane wymagania lewelowy gdy ostatnią walke praktycznie kończymy mając juz 25-30 lvl.
12. Quest z przeklętą areną, głównie spotykamy się z tym idąc własnie na walkę z mistrzem mistrzów a co sie okazuje marnowany quest który dodaje 5 ex (bo jest na 13 lvl bodajże) Także quest powinien byc na ok 30 lvl.

REDzi mogli by dodać HairWorks dla głównych postaci: Triss, Yen, Ciri, Avallach, Jaskier, Zoltan,Keira rodzina An Crate: Hialmar, Crach, Cerys, Prisilla, Myszowór, oraz szczególnie Margarita Laux-Antille( wygląda paskudnie w tych włosach). Te postacie są najczęściej przez nas spotykane więc powinny być zadbane o wygląd, Nawet Płotka ma HairWorks.
Dodatkowo Arcymistrzowie kowalstwa powinni mieć coś ciekawego w ewkipunku i sporą ilosć pieniędzy. Co jak co ale po Splądrowaniu Skellige i wszystkich skarbów dużo rzeczy sprzedajemy.
Nadal ekwipunek powinien być bardziej przejrzystrzy. Przedmioty mniej uzywane w jednym oknie a w drugim te najczęściej jak Jedzenie mikstury i bomby.

czekam na odpowiedź i byłbym zadowolony gdyby chodziać połowa mogła by istnieć :) Niektóre błędy są strzasznie irytujący.
 
I jeszcze najważniejsze - poprawcie częstotliwość z jaką przeciwnicy mogą blokować ciosy żeby nie dochodziło do sytuacji w których Geralt wykonuje kilkanaście ciosów w 3 sekundy, które są błyskawicznie (magicznie?) blokowane jeden za drugim przez zwykłego bandytę bo niszczy to całkowicie rytm walki, realistyczność i wygląda przekomicznie
Tak ! Zgadzam się :D
 
Quest: "Hienny Cmentarne" - człowiek pada na kilka strzałow. Na niskim lvl i na najwyższym poziomie trudności quest nie do zrobienia.

Dokładnie tak, kilka razy podchodziłem na Drodze ku zagładzie, i nie mogłem za nic uratować szwagra. Znerfować ghule to jedyna opcja, bo podniesienie levelu zadania uczyni quest z papierami zupełnie niepotrzebnym, bo i tak będziemy zmuszeni levelując zdobyć glejt w zadaniu głównym.

3. Zbugowany quest niewiadomego pochodzenia przy Wrońcach w Vellen. Gdy pojeździmy troche i pozwiedzamy Vellen możemy zauważyć wykrzyknik przy małym bagienku lekko na połudiowy zachód.

Po zadaniu z człowiekiem przywalonym wozem ze zmarłymi na zarazę spotkałem go chorego. Kiedy pogadałem z nim i dokonałem wyboru wykrzyknik pozostał w miejscu gdzie go spotkałem, a przy kolejnej wizycie w Velen przeniósł się nad to małe bajorko(które samo w sobie jest chyba zbugowane, raz Geralt zachowywał się tam jakby był w wodzie, ale chodził 3x wolniej).

REDzi mogli by dodać HairWorks dla głównych postaci: Triss, Yen, Ciri, Avallach, Jaskier, Zoltan,Keira rodzina An Crate: Hialmar, Crach, Cerys, Prisilla, Myszowór, oraz szczególnie Margarita Laux-Antille( wygląda paskudnie w tych włosach). Te postacie są najczęściej przez nas spotykane więc powinny być zadbane o wygląd, Nawet Płotka ma HairWorks.

O to to. I wywalić prerendery!

Dodatkowo nie rozumiem sytuacji, gdzie w cutscenach, nawet w zamkniętych pomieszczeniach postaci pierwszoplanowe, biorące czynny udział w rozmowie zostają obcięte z detali. Najbardziej cierpią włosy, które stają się jednolitą masą z ostrymi krawędziami. Np. panna Tilly tutaj:

 
Ja mam już tylko jeden problem. Chcę usłyszeć piosenkę Priscilli bez tych koszmarnych przerw. Czy nie da się tego pliku z piosenką wstawić do gry jakoś w całości? Te przerwy zabijają mi cały klimat w najlepszej jak dotychczas scenie w grze (dużo dalej jeszcze nie doszedłem :))
 
Będąc na 30. poziomie momentami postać jest nieśmiertelna (wróg nie zadaje obrażeń lub zadaje mniej niż Geralt regeneruje) mimo że przeciwnicy są np. tylko o 10 poziomów słabsi. Można zostawić grę podczas walki i wyjść na spacer - po powrocie nadal będą próbować ubić Geralta... zmiana poziomu trudności nic nie daje. zdjęcie zbroi też nie pomaga ;)
Rozumiem że wysoki poziom daje profity, ale nie nieśmiertelność.

EDIT @up.: fakt, te trzaski są mało profesjonalne ;]
EDIT 2: często podczas walki przy próbie użycia znaku wyświetla się komunikat "nie możesz uzyć podczas walki"
 
Last edited:
Po zadaniu z człowiekiem przywalonym wozem ze zmarłymi na zarazę spotkałem go chorego. Kiedy pogadałem z nim i dokonałem wyboru wykrzyknik pozostał w miejscu gdzie go spotkałem, a przy kolejnej wizycie w Velen przeniósł się nad to małe bajorko(które samo w sobie jest chyba zbugowane, raz Geralt zachowywał się tam jakby był w wodzie, ale chodził 3x wolniej).

Zrobiłem tego questa
Gościa i uratowałem i zabiłem jednocześnie bo spotkałem go gdzieś na polach cały w guzach i pleśniach. Ja tam nigdy sie nie pojawiłem na tym bagienku lecz co do pływania to tak zbugowałem się tam raz i pływałem nad powierzchnią stasznie wolno

Zapomniałem dodać bo czytając wasze błędy często płotka się buguje i nie można użyć najszybszego trybu. Ratuje tylko użycie Aksji na Płotce.
Ze znakami tez często tak jest że trzeba sie drzemnąć lub wczytać zapis. Czasami też Geralt dziwnie się zachowuje wchodząc na płotke. Robi jakieś obroty i dopiero wchodzi.
Dodatkowo zapomniałem dodać ze Nadal NADAL zbugowane są miejsca mocy i trzeba użyć je 2x by móc z nich skorzystać
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom