[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Wymienię na szybko, to co udało mi się zauważyć:
- problem z ogonem płotki
- problem ze sterowaniem płotki, o którym już wspomniano u mniej miał miejsce nawet w poprzednim patchu
- przy ręcznym trybie wyjmowania broni, srebrny miecz potrafi się dziwnie zachowywać - pojawia się za Geraltem, jest nadkładany na pochwę - przy stalowym żadnych problemów nie zauważyłem
- Zamek Zuter - w skrzyni, która była wcześniej opróżniona (naprawiony bug z wyszarzeniem ikony) pojawia się kovirski schemat, z którym nic nie da się zrobić i zostaje w EQ
- proponowałbym zmienić wielkość czcionki punktów podroży, znaczników, itd. - kiedy mamy włączoną mapę przy maksymalnym oddaleniu praktycznie cała mapa jest zasłonięta napisami punktów szybkiej podróży
- małe pytanie: czy tylko mi Novigrad wydaje się mroczniejszy, ciemniejszy?
- samoistne dodanie punktów doświadczenia (40 lvl 2000/2000 - przed patchem było ok 1400/2000)
 
Last edited:
Dalszy ciąg "D..py z Bitwą o Kaer Morhen". Już w czasie akcji - dla przypomnienia - w trakcie tego zadania zablokowano możliwość zapisywania stanów gry - po walce w lesie z wojownikami i ogarami gonu (BTW trzecia lokacja walki w lesie zaczęła się i... skończyła w natychmiast po zaczęciu - nie wiedzieć dlaczego) - próba skrócenia dialogów spacją skończyła się wywałką do pulpitu.

Ech.....

Dalszy ciąg "D..py" - po "Bitwie o Kaer Morhen" mój WWMM Geralto awansował o dwa poziomy. Spróbowałem skorzystać z tej okazji i okazało się, że WWMM Geralto zamiast zostać BWWMM Geralto (Bardzo Wypasionym Mucho Macho Garalto) został przysłowiową "sierotką obrzyganą". Znienacka stracił punkty na wielu perkach - głównie na mieczach - obrażenia szybkie.

Rany Buzka! Tyle bugów na ok. 1% głównej linii fabularnej? Strach zacząć od nowa!!!

Ten patch to jest masakra. Jeszcze ze dwie takie "fangi w ryj" i obiecam sobie to samo co obiecałem sobie wobec EA i Bioware - że nie kupię gry danej firmy o ile nie nie będzie po mniej niż 25,01 PLN. Znaczy może się okazać, że zagram w Cyberpunk 2077 w roku 2022 (lub później jeżeli odpowiednio przesunięta zostanie premiera) - i to jedynie wtedy o ile dożyję.

(IMO) Brutalna prawda brzmi tak: Ktoś (Wielu Ktosi?) dał ciała. Wypadałoby przeprosić!!!
Wypadałoby wiernym fanom jakoś tę "masakrę" wynagrodzić.
Proponuje jeden mały dodatek - tak ekstra. I to za "friko". Taki raczej ciekawy. Bez "dupiatego" patcha - taka wciągająca historia jedynie. Może być za 6 tygodni. Tylko nie róbcie z dobrego - lepszego.
A jak nie - to wielu ludzi powie Wam (IMO) - tak baucleireowato - "Adieu fruziu".

Inaczej to uznam, że dołączyliście do firm typu "T-Mobile - włączamy dowolne usługi bez zgody klienta - jak skapuje to trudno, lub też Orange - zawieszenie numeru trwa 3 miesiące - a to ty nas kredytujesz kliencie" itp. itd.

Znaczy - jeżeli można zarobić po trzy złote u ?00 000 klientów - psując im wszystkim pewien fragment życia - no to do boju!!!

Wstyd!!! I Żałość. : "Krew i Wino" to (ponoć) ostatnia cześć tej gry. Były premier Miller, jeśli gra w W3, to chichocze do rozpuku - bo to jego bon mot jest, że "...nie ważne jak się zaczyna - ważne jak się kończy...".

IMO - Czyżby księgowi zastąpili programistów, projektantów i testerów w dostępie do koryta?

PS. Nie korzystam (i nigdy nie korzystałem) z jakichkolwiek modów.
 
Last edited:
Zniknęła mi CAŁA TALIA do gwinta po wgraniu tego cudownego patcha. Pewnie już nieodwracalnie??

Ja tak miałem przy pojawieniu się patcha 1.10 ale to z powodu moda który zamieniał wygląd niektórych kart do gwinta. Także tak jedyna opcja to Nowa gra.
 
Witam, zauważyłem, że po użyciu Puszczyka nie jest naliczany czas trwania eliksiru. Co w wyniku końcowym prowadzi do możliwości nieskończonego używania bonusów z tego eliksiru. Zakończenie trwania następuje tylko po medytacji.
 
Ja wam zazdroszczę,że wasza Płotka nie ma ogona...moja nie ma nóg, głowy i zrobiona jest z dziwnych trójkątów .... panie ratuj!!!! :(
 
Ja wam zazdroszczę,że wasza Płotka nie ma ogona...moja nie ma nóg, głowy i zrobiona jest z dziwnych trójkątów .... panie ratuj!!!! :(

Spróbuj podejść do tego z kierunku wyznaczonego przez "Monthy Pythona". Płotka to ryba. Nie ma nóg - głowa jakby zintegrowana z ciałem. No i ogólnie złożona z trzech trójkątów (o ile ma ogon).
 
Wcześniej nie miałem takich błędów w Novigradzie jak teraz.. Lewitacja ludzi, przezroczyste budynki, artefakty w mieście:
http://www.gry-online.pl/galeria/forum/5/517965580_413.jpg
http://www.gry-online.pl/galeria/forum/5/517964006_223.jpg
http://www.gry-online.pl/galeria/forum/5/517962677_234.jpg
Zarówno na PC jaki i na konsoli. I nie karta mi się nie nagrzewa(GTX770),Gram na średnich detalach. Czysta gra bez żadnych modów . Sprawdź/napraw w GoG użyłem kilkanaście razy bez skutku.
 
Cóż wygląda bardziej jak okoń niestety.... :( . Najbardziej żałuję że nie ma nóg bo parę gonitw mi pozostało do wygrania... szczerze dziękuję za tego patcha....serio.
Poślizgam się jak węgorz.... Ratunku!!!!!
EDIT: Jak zrobić printscreena? Chętnie podzielę sie tym wynaturzeniem....
EDIT 2: Po naprawie gry w GOG wszystko wróciło do normy :)
 
Last edited:
Cóż wygląda bardziej jak okoń niestety.... :( . Najbardziej żałuję że nie ma nóg bo parę gonitw mi pozostało do wygrania... szczerze dziękuję za tego patcha....serio.
Poślizgam się jak węgorz

Kurde! Wkręciłeś mnie z tymi gonitwami na rybach:). Byłbyż to jedyny śmieszny "bug" pa(r)t(a)cha 1.21.0? Nie jechałem na Płotce jeszcze - muszę spróbować - o ile do niedzieli dam radę wyjść z "Bitwy o Kaer Morhen" bez straty nóg, głowy i brody WWMM Geralto :). No bo wyścigów pt "Ryba na rybie" mógłbym nie wytrzymać ze śmiechu.
 
U mnie występuje parę ciekawych zjawisk. Jedno z nich to znikające postacie, Drugim jest to że budynki tracą swe ściany (tak jak było to na jednym z wyżej dodanych screenów). Trzeci o dziwo najdziwniejszy : to że statek Radowida V zmienia się w "twierdzę" z trójkątów. Z tego co zauważyłem jeszcze, był problem z trawą, która miała problem z pojawianiem się. Na razie nie spotkałem większej liczby rzucających się w oczy błędów.
Pozdrawiam.
 
Zacznę od samego uruchomienia gry.

1) Tuż po intrze gra wyświetla menu jakby był wczytany już jakiś zapis a gra była tylko potraktowana ESC. Po wciśnięciu Wróć do gry albo powrotu do głównego menu gra świruje i wyświetlane jest tylko samo tło menu a sama gra się freezuje.
2) Drastyczne spadki jakości grafiki. Trawa drzewa i inne wyglądają jakby ktoś je powycinał z kartonu i na rympał poprzyklejał na mapie.
3) Nie da się nic zrobić z taliami d gwinta. Nie wyświetla posiadanych w talii kart po wejściu w talie.
4) Zmiana levelu i poziomu doświadczenia. Mam 2000/2000 pkt doświadczenia a level nie przeskoczył.

Jak jeszcze coś znajdę to napiszę. Jak dla mnie jeśli patch będzie wymagany do zagrania w Krew i Wino to będzie po prostu skandal. Jak można coś takiego w ogóle wypuścić. Dla czepialskich po zauważeniu błędów grę instalowałem na czysto od zera z goga. Nie wgrywałem żadnych modów. I dalej to samo.
 
Niestety u mnie po pobraniu i zainstalowaniu patcha 1.21 zniknęły wszystkie kufry na rzeczy. Na mapie widać ikonkę kufra, ale w grze go po prostu nie ma.
 
Pomijając amputację ogona Płotki przydarzyło mi się kilka artefaktów graficznych, a wiele kałuż zmieniło się w szare/zielone plamy.
 
Od początku nigdy w życiu nie instalowałem żadnych modów i nie bawiłem się z plikami gry czy cokolwiek innego, instaluje grę jak cywilizowany człowiek i niczym nie zakłócam tego procesu podobnie robię z każdym patchem, dodatkowo po każdym patchu przed uruchomieniem gry profilaktycznie werifkuje pliki, zawsze ze skutkiem ze niczego nie dociąga po weryfikacji i śmiało twierdze ze 3/4 problemów które tutaj ludzie opisują są wina ich samych, nie wiem co wy z gra robicie ze macie takie problemy ale to wasza wina u mnie płotka ma piękny ogon i śmiało nim rusza na prawo i lewo, gra dostałą niezłego kopa bo działa jeszcze szybciej niż przed patchem, ogólnie same pozytywy.
Schowek działa cud malina i jest w każdym miejscu w którym powinien być, gwint śmiga elegancko wszystkie karty zdobyte już dawno i wciąż je mam żadna talia nie znikła każda karta jest dokładnie na swoim miejscu, zero artefaktów czy innych bugów graficznym bo nigdy nie używałem żadnych modów graficznych.

Błędy które zauważyłem bo są i one są wynikiem patcha bo tak jak wspomniałem powyżej jestem absolutnie czysty w 100% jeśli chodzi o nie właściwe obchodzenie się z gra.
1. Gra naliczyła mi expa +1200 od tak po instalacji patcha co spowodowało ze miałem 39lvl 2000/2000 exp ofc zabicie jednego wilka od razu spowodowało ze awansowałem na 40 wszystko ok działa tylko chciałem zacząć KiW na 39 aby dostać expa za pierwszy quest na 34 trochę mi to plany zniszczyło.
2.. Patch zmienił w opcjach miejscami opcje - jakości textur z cieniami, stad miałem dziwne opcje zawsze cienie daje na low a teraz to tex był na low, spoko szybko doszedłem co jest przyczyna, wlasnie ów zamiana miejscami dziwne ze gra zapamiętuje nie sama opcje a jej ustawienie i pozycje w menu :p
3. z tymi mieczami i wkładaniem pochwy tez jest coś nie tak niby kosmetyka mnie to tam jakoś nie drażni ale stalowy miecz wchodzi do pochwy jako przeswit ofc jak w niej jest to wszystko jest ok chodzi tylko o moment chowania, srebrny jest wkładany ok bez zastrzeżeń

W sumie to tyle całą reszta jest ok, nic z tych rzeczy co tu jest wypisywane u mnie nie występują bo nie powinno i każdy kto robi z gra to samo co ja tez nie będzie miał problemów.
Również moim znajomi którzy podobnie jak ja dbają o grę tez błędów nie uświadczyli.

A co by się przydało poprawić? fajnie jakby się wróciło do sortowania przedmiotów w taki sposób aby te nowo z lootowane były pierwsze tak jak dawniej, bo szukanie gwizdki w 1000 materiałów trochę zajmuje i jest frustrujace.
I może w końcu ktoś kupi od nas te bełty może być nawet za 1 koronę za sztukę by można było się tego pozbyć choćby z minimalnym zyskiem bo wystrzelanie ich w powietrze to nie zysk.
A no i informacja o awansie na kolejny poziom mogła by powrócić czemu nie.
 
Last edited:
Grę i 16DLC oraz SzK aktualizuję poprzez ręczne pobranie plików ze strony GOG. Nigdy nie używałem do tej czynności upośledonego tworu jakim jest Galaxy w którym aktualizacje przełączone mam w tryb manualny. Wynika to z doświadczenia nie tyle mojego co licznego grona użytkowników - wiadomo o co chodzi - GOG robi burdel w plikach.
Wczoraj postąpiłem oczywiście tak samo i jakie było moje zdziwienie gdy duży plik 4.1GB od SzK zakończył się pobierać przy wadze 2.1GB. Nie ma mowy o "zerwaniu łącza" itp. Na stronce witchersite wyczytałem że to samo miała jedna z użytkowniczek (pewnie wyparowały jej dialogi pl) która zdecydowała się na instalację - ja nie. Pobrałem ponownie, za drugim razem GOG zdecydował że wyśle mi cały plik 4.1GB. Nie wiem co z resztą plików ale rozmiary sie zgadzają.

----

Dlaczego na GOG nie ma już linków bezpośrednich ?
 
Last edited:
Wczoraj grając nieco na łatce zauważyłem, że wciąż występuje problem "babochłopa". Otóż w Białym Sadzie ponownie trafiłem na grupkę wieśniaków, którzy stali parami w sobie, a wyglądało to tak:



Gdy się wpadnie na takie coś następuje cudowne rozdzielenie ale postacie wciąż pozostają nieaktywne (w sensie nie ruszają się tylko stoją jak kołki). Ta ostatnia przypadłość zdaje się być zaraźliwa, gdyż dotyczy też niektórych postronnych (nawet niezłączonych) wieśniaków.
 
Po wielu próbach grania na nowej łatce bawienia sie ustawiniami, zjechaniem z wszystkim na low i grafiką na hd ready, sprawdzeniem zgodności plików, przeszukaniem kompa czy coś go nie zamula, gra jest totalnie nie grywalna. Wersja steam. Dotychczas gra była pięknie zoptymalizowana. Teraz nie wiem nawet jak i czy możliwy jest powrót do poprzedniej wersji. Człowiek płaci gra i nagle coś takiego w połowie gry. Mam może 5FPS.
Szok
 
Last edited:
- Efekt "Babchłopa",ale to już miałem wcześniej, na 1.12. (postacie w Białym Sadzie po wątku głównym nie widzą co robić, spawnują się w sobie i tak stoją)
- Po wątku głównym w Kameleonie nie wykrywa że jesteśmy w pomieszczeniu, mam to również na 1.21, działa dobrze podczas wątku głównego, sprawdzałem na wcześniejszym zapisie z 1:10 na NG+ wtedy...
- Nie mogę kupić/ znaleźć książki o gwincie, kupiec w Novigradzie obok fryzjera jej po prostu nie ma, a w prologu grając od nowa, pokonując uczonego w samouczku nie ma jak tej książki kupić...Nie mam takiej opcji, nawet jak z nim przegrałem.
View attachment 44221
 

Attachments

  • W3.jpg
    W3.jpg
    207.5 KB · Views: 53
Ta poprawka to dramat, a i tak nie mam większości problemów o jakich piszecie. Te jednak co mam w zupełności zniechęciły mnie od rozpoczęcia gry w KiW i cieszę się, że jeszcze nie kupiłem tego dodatku bo chyba poczekam na kolejną poprawkę która mam nadzieję, że szybko się pojawi. Co mnie denerwuje:

1. Sortowanie szybkie w ekwipunku nie działa przez co nie sortuje nowych przedmiotów na samej górze. Trzeba poświęcić sporo czasu na wyszukiwanie nowych przedmiotów by zlikwidować słoneczka bo mam wrażenie, że są teraz mniej rzucające się w oczy i nie raz i nie dwa miałem problem ze znalezieniem nowych przedmiotów.
2. Kto wpadł na pomysł by po tyle samo kolumn (mniej więcej) dać na odwary, eliksiry i bomby? Przewijanie eliksirów to dramat. Książek zresztą też które zostały dodatkowo zmieszane z rupieciami by chyba jeszcze bardziej wydłużyć przewijanie i co za tym idzie frustrację u gracza.
3. Przeskakiwanie między zakładkami ekwipunku to kolejny dramat bo gra się przywiesza na 1-3 sekundy pomimo tego, że ani karta graficzna ani procesor nie pracują ponad 50% swoich możliwości.
4. Wyraźny spadek wyświetlania klatek. Dotąd w Novigradzie miałem minimum 24 klatki, a poza nim około 30. Teraz poza Novigradem mam max 24 klatki, a w samym miejsce zaczyna się dramat rzędu 17-20 klatek.
5. Zniknął kowal we wsi Jaworniki, a kowal we wsi Konary nie chce rozmawiać (za to w końcu pojawił się golibroda we wsi Glińsk).
6. Kto wpadł na pomysł zmniejszenia ilości widocznych przedmiotów podręcznych i bomb w kole przedmiotów/znaków? Kto tą zmianę zaakceptował? Komu to się może podobać?

Ale wszystko to bym przełknął i wybaczył gdyby nie błąd uniemożliwiający mi komfortową grę. Dotąd jak miałem podłączonego pada od PS4 (gram w Wiedźmina na PC bo takowy egzemplarz dostałem, a darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby) to sterowanie mi się przełączało na PS4. Teraz mam sterowanie od pada Xbox. Da się grać na upartego, ale denerwujące są podpowiedzi dotyczące klawiszy z Xboxa. Zwłaszcza, że X na padzie od PS4 to nie ten sam klawisz co w padzie MS. Czysty dramat.

PS. Nigdy nie korzystałem i nie instalowałem żadnych modów. Gram tylko na tym co można było ściągnąć z GOG Galaxy.
 
Last edited:
Ehh cudowny Patch, ale mam odczucie, że dużo naprawił i jeszcze więcej zepsuł :/
- Po pierwsze, płotka zacina się w teksturach teraz częściej niż zwykle, do tego stopnia, że dwukrotnie dzisiaj nie byłem w stanie z niej zejść.
- Misja Wyścig - Gonitwa Erazma Vegelbuda odpaliła pojawiła mi się po wykonaniu zadania ze Skurwielem Juniorem ( po zabiciu go i wyjściu z jego villi) ale w dzienniku zadań jej nie widzę :/
- Kiedy chcę zebrać schematy na ulepszenie zbroi niedźwiedzia w Velen na południu ( cała zbroja znajduje się w opuszczonej wierzy wartowniczej) to podczas poszukiwań wejścia do wieży ( próbowałem ją obejść w koło) gra wyświetliła mi napis o tym iż wywędrowałem poza mapę, po czym mnie cofnęła i wsadziła w teksturę z której nie mogłem się wydostać.
- Powyżej tego miejsca gdzie znajduje się zbroja niedźwiedzia opisana w punkcie powyżej jest kolejny znak zapytania, którego strzeże latający bazyliszek ( lvl 2 8 jest to góra na której szczycie znajduje się drzewo, jednak za żadne skarby po pokonaniu bazyliszka nie jestem w stanie dostać się na górę, gdyż ciągle odbijam się od tekstur.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom