[PC] Gra w wersji 1.30 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Zauważyliście, że część hudu(tam, gdzie jest pasek hp, medalion) teraz znika po chwili spoczynku postaci? Zostaje tylko minimapa i te podpowiedzi.
 
Tak było zawsze i to raczej nie bug
To jest element gameplayu, decyzja developerów rzekłbym.
Bo po proistu wystarczy pomyśleć po co nam pasek zycia w momencie w którym nic się nie dzieje, jest nam zbędny, to świadoma decyzja.

@HDbeasted To nie bug, to feature cytując pewną firmę.....
 
Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem, a chyba było.
Wydaje mi się, że poprawili performance w niektórych miejscach.
 
Rozgryzł ktoś gdzie REDzi w patchu 1.30 majstrowali że ilość punktów toksyczności spadła w moim wypadku z 305 do 297 niby nie wiele ale do tej pory mogłem pić cztery odwary po 70 punktów toksyczności i eliksiry do 25 punktów toksyczności a teraz mogę tylko po odwarach wypić eliksiry do 15 punktów toksyczności.
 
Ogółem ogrywając Wiedźmina 3 na nowej aktualizacji natrafiłem na parę błędów ale jeden szczególnie rażący w oczy .. Podczas wykonywania zadania "Ostatnie życzenie" z Yennefer w którym chodzi o złapanie dżinn'a w trakcie przerywniku filmowego . Błąd polega na tym , że w trakcie rozmowy z Yennefer wybieramy opcje dialogową "Kocham cię [...]" i jest taki moment z kamerą , ze głowa Yen jest straszne przybliżona aż tekstury przenikają i widać jej oczy ... Grając kiedyś na ps4 czy pc nigdy nie widziałem takiego błędu .
. View attachment 70981
Być może jest jakaś opcja graficzna o której nie wiem .... Grę obecnie posiadam jak i gram na platformie STEAM (Chyba , ze wersja STEAM jest jakaś inna .... )
 

Attachments

  • 20160911192526_1.jpg
    20160911192526_1.jpg
    308 KB · Views: 34
Last edited:
v1.30, ponad rok od premiery, miesiąc po wydaniu GOTY, pieśń Priscilli nadar rwie w innych niż angielskim języku. Dosyć smutne.
To jakby rzekł Zoltan, największy brylant w koronie Wiedźmina 3 utaplany w gównie.
Próbowałem ustawić limit klatek na 30, wyłączyć synchronizacje pionowa, wreszcie całkiem wyłączyłem limit klatek.
Żadna kombinacja nie pomogła. Motyla noga.
 
Last edited:
Po aktualizacji 1.30 wolno doczytują się tekstury, wcześniej tego problemu nie było. Jadę sobie na płotce, a tu nagle ludzie doczytują się po parunastu sekundach. Minimapka czarna, jakbym był w przestrzeni kosmicznej. Postać potrafi się zatrzymać na niewidzialnej ścianie, po czym okazuje się, że to namiot bandytów, który jeszcze się nie doczytał..... Również ścieżka dźwiękowa doczytuje się po pewnym czasie...
 
Kolejny bug, który nie jest naprawiony od dawien dawna. W zleceniu zaginieni górnicy, kiedy wchodzimy do jaskini trolla przez chwile z nim walczymy, jeżeli spowodujemy u niego krwawienie lub zatrucie to, mimo że wybierzemy pokojowe zakończenie to troll po daniu nam nagrody za to, że my go nie łup zaczyna nas atakować.
 
Cóż za szok, że stare błędy nadal występują. W ogóle to jest jakaś magia, bo u mnie tylko Płotce ogon wcięło (aczkolwiek przy tym rycerskim siodle ten warkocz normalnie majtał, więc w gruncie rzeczy brakiem ogona nie byłem w pełni dotknięty) i tyle z tych popularnych błędów. Może to kwestia tego, że mój PC nie spełnia częściowo minimalnych (grafika konkretnie)? :p
 
@hertores
@Revanche25
@Extreme96PL

Kolejny raz przypominam: W TYM TEMACIE NIE KOMENTUJEMY, tym bardziej jeśli są to "śmieszkowe" uwagi o cebulach. Jeśli chcecie przekazać coś innemu użytkownikowi, napiszcie PW. Jeśli chcecie pomóc w rozwiązaniu jakiegoś problemu, zapraszam do wypowiadania się w dowolnym innym temacie w dziale Wsparcia Technicznego.

Wasze posty zostały skasowane.
 
Kilka drobnych błędów

Moim zdaniem, gra została już wyleczona z poważnych błędów. Pozostały jednak jeszcze te drobne "kosmetyczne" błędy, które nie psują rozgrywki, lecz mogłyby zostać naprawione. Chodzi między innymi o "dziury" w modelach postaci. Niektóre postacie, które napotykamy w grze, mają brak tekstury, czy to pod pachami, czy też w innych miejscach, jak na przykład Vespula tuż przy ramieniu i na plecach. Drugim napotkanym przeze mnie błędem jest roślinność, a dokładniej to, że niektórych ziół nie jesteśmy w stanie zebrać, bo są na przykład niewidoczne (w niektórych miejscach) lub zbyt głęboko "wsadzone" w ziemię i nie jesteśmy w stanie ich wychwycić. Ponad to, w budynkach, niektóre obiekty stojące w rogu, lub pod innymi obiektami, z których możemy wyciągnąć przedmioty są niemożliwe do wychwycenia. Po aktywowaniu zmysłów wiedźmińskich, są widoczne na pomarańczowo, jako obiekty, w których coś jest, lecz nie możemy na nie "nacelować" i zabrać znajdujących się tam przedmiotów. Są to małe błędy, rozrzucone po całym świecie gry, ale może warto byłoby doprowadzić wszystko do perfekcji?
I jeszcze warto dodać, że we wsi Konary, w Velen jest znacznik kupca, a takowy tam nie występuje. Możliwe, że odblokowuje się on, po zbadaniu któregoś nieodkrytego miejsca (ludzie w opałach chociażby) lecz na chwilę obecną jest tam tylko znacznik kupca, a samego kupca nie ma.
A po uwolnieniu balwierza (ludzie w opałach), który znajduje się w Glińsku warto byłoby dodać znacznik balwierza na mapie.
 
Last edited:
Podczas wykonywania zadania "Teraz albo nigdy", gdzie pomagamy Triss, natknąłem się na taki błąd:

https://youtu.be/1ZhLVU2zE5s

Wygląda to tak, jakby przez ściany kanałów "prześwitywał" deszcz padający na zewnątrz.
 
Last edited:
Podczas zadania "Teraz albo nigdy" kiedy wychodzimy z domu Bertola i Anise, Triss zawiesza się na schodach, pomaga wczytanie save'a ale takiego czegoś raczej nie powinno być.
Druga sprawa to zadanie główne "Zakłócenie" podczas którego w Kear Morhen nie ma przez jakiś czas Yennefer. Pomogła teleportacja do innego regionu np. Novigradu. Lecz tu pojawia się kolejny bug: Dwie Yennefer podczas rozmowy w tym zadaniu coś jak podwójny elf na turnieju gwinta w Passiflorze.
 
Podczas demolowania laboratorium Achala'ha brakuje tej muzyki. https://youtu.be/PCh_8RZy9cQ Po wczytaniu save przed demolowaniem jeszcze raz muzyka załączyła się ale na 2 sekundy przed końcem cutscenki. Ponadto na NG+ w schemacie setu żmii pisze że set ten można założyć na 93 poziomie ale po stworzeniu mieczy zbroi itp można je założyć na 92. Oprócz tego zauważyłem że od patcha 1.30 wszystko jakby wolniej się doczytywało np podczas otwierania panelu gwinta karty pojawiają się z opóźnieniem oraz np ludzie w Novigradzie doczytują się na moich oczach szczególnie na rynku
 
Top Bottom