Pytania do twórców

+
Status
Not open for further replies.
No o tym panu tez zapomnialem takie zagrania psuja troche krew bo przy super rece taka aglais mozna teoretycznie zagrac 3 razy co jest juz troche op :)
 
No Title

Gdyby odpowiedź była tak prosta jak Janek lub karta bohatera to nie zawracałbym nikomu głowy.
Dla ułatwienia kartą bohatera był Brouver hood.

żeby lepiej zobrazować, poniżej screeny...
 

Attachments

  • photo89620.jpg
    photo89620.jpg
    109.1 KB · Views: 21
  • photo89630.jpg
    photo89630.jpg
    106.2 KB · Views: 21
kopek28;n7269070 said:
Gdyby odpowiedź była tak prosta jak Janek lub karta bohatera to nie zawracałbym nikomu głowy. Dla ułatwienia kartą bohatera był Brouver hood.

Wygląda jak jakiś cheater, zaraportuj i niech Redzi się przyjrzą temu.
 
Jeśli koleś faktycznie coś czituje, to jest niezłym idiotą. Wystarczyłoby włożyć cholernego Janka do decku i wymieniać brązy, a przeciwnik by się nie zorientował(jasne, da się podpatrzeć jakiego koloru karta wraca do łapki, ale to na tyle szybkie, że można uznać to za przywidzenie), dopóki jakiś jeden gold byłby podwójny, ale tylko jeden.
 
Hmm, ja trafiłam raz na dwa razy zagranego Eredina. Janka na pewno tam nie było na stole. Ale nie zrobiłam screena, więc odpuściłam. Stwierdziłam, że może coś przeoczyłam. :)
A tu proszę. Czyli są już cheaterzy....
 
Mam kilka pytań odnośnie tego jak funkcjonują mulligany:
1A. Czy jeżeli odrzucę z ręki jakąś kartę przy wymienianiu pierwszej karty, to czy istnieje szansa, że dostanę ją po którejś z kolejnych wymian? Czyli w rzeczywistej karciance funkcjonowałoby to tak: odkładam kartę A na bok, dociągam z talii nową kartę, a następnie wtasowuję kartę A do talii. Przechodzę do kolejnej wymiany i postępuję analogicznie jak poprzednio.
1B. Czy może działa to tak, że wymieniona karta nie ma już możliwości trafić z powrotem na rękę w fazie mulliganu. Czyli w rzeczywistej karciance funkcjonowałoby to tak: odkładam kartę A na bok, dociągam z talii nową kartę. Odkładam kartę B na bok, dociągam z talii nową kartę. Odkładam kartę C na bok, dociągam z talii nową kartę i dopiero po zakończeniu fazy mulliganu wtasowuję karty A, B i C do talii.
2. Gdzieś na forum spotkałem się ze spostrzeżeniem któregoś z użytkowników, że karty wymieniane podczas mulliganu zawsze lądują na spodzie talii, czy to prawda?

Myślę, że te właściwości mulliganów mają spore znaczenie z taktycznego punktu widzenia w grze i warto byłoby, żeby były klarowne (w szczególności ta związana z 2 pytaniem).
 
volatofeles Prawidłowa jest odpowiedź 1B. Punkt 2 miał miejsce na początku bety. Pierwsza, albo druga aktualizacja to zlikwidowała i teraz karty odrzucone podczas doboru pierwszej ręki są wtasowywane zgodnie z punktem 1B.
 
Duckingman;n7272340 said:
volatofeles Prawidłowa jest odpowiedź 1B. Punkt 2 miał miejsce na początku bety. Pierwsza, albo druga aktualizacja to zlikwidowała i teraz karty odrzucone podczas doboru pierwszej ręki są wtasowywane zgodnie z punktem 1B.

Wielkie dzięki za odpowiedź.
 
Witam, ostatnio zauważyłem, że do twórców filmików na Youtube rozsyłane są beczki oraz "paczki" z gadżetami. Stąd moje pytanie, co trzeba zrobić, aby otrzymać jeden z tych prezentów, będąc redaktorem, który tworzy artykuły na temat Gwinta?
 
Myślę, iż ważne pytanie, dlatego liczę że ktoś z CDP RED się wypowie.

Jak jest na chwilę obecną obliczany wynik punktowy w rankingu? Tzn na jakich zasadach są obliczane punkty po meczu rankingowym?

Bo patrząc na ilość meczy, win ratio itp nie widać jakiejś wyraźniej zależności.
 
W żadnej grze w którą grałem gdzie był liczony ranking, a kilka takich tytułów zaliczyłem, nie spotkałem się, aby twórcy ujawnili dokładny algorytm.

Tu masz eng. wiki na temat Elo, jak jesteś ciekawy możesz poczytać:

https://en.wikipedia.org/wiki/Elo_rating_system

System w Gwincie będzie bardzo podobny, bo chyba nic innego nie da się wymyślić (mogę się mylić).

Ilość meczy i win ratio w tym systemie ma drugorzędne znaczenia. Ważne jest to z jakimi graczami jesteś łączony, co może zależeć od tego np. w jakiej porze grasz, lub po prostu od szczęścia.

Przykładowo, wygrywasz 5 gier z graczami dużo słąbszymi od Ciebie. Dostajesz za każdą wygraną po ~20 pkt, potem przegrywasz dwa razy z graczami o zbliżonym poziomie umiejętności, tracisz 2x35 pkt. Jesteś 80 pkt na minusie, przy wysokim win ratio.
Inny gracz może mieć odwrotną sytuację i przy większej ilości porażek mieć dodatni bilans punktowy.

Jest to całkowicie normalne. Te systemy potrzebują przede-wszystkim czasu, aby każdy gracz znalazł się mniejwięcej tam gdzie powinien. Bo na początku wdrążenia systemu wszyscy, zarówno gracze dobrzy jak i słabi czy przeciętni - są w tym samym miejscu rankingu - w punkcie początkowym. I dlatego ranking wygląda tak "dziwnie", system jeszcze "nie wie" kto jest dobry, a kto nie. Na początku za wygraną z każdym graczem dostajesz podobną ilość pkt. Bo system nie rozróżnia jeszcze poziomu umiejętności poszczególnych osób.


Myślę że przy 100 rozegranych grach, wszystko powinno się unormować, a w ścisłej topce pozostaną osoby które będą miały ciągłe wysokie winratio.
 
Offka;n7271100 said:
Hmm, ja trafiłam raz na dwa razy zagranego Eredina. Janka na pewno tam nie było na stole. Ale nie zrobiłam screena, więc odpuściłam. Stwierdziłam, że może coś przeoczyłam. :)
A tu proszę. Czyli są już cheaterzy....

Ja raz spotkałem się, gdy ktoś grający KP zagrał zwiadowcę na medyczkę i wskrzesił trebusz, i nagle znowu pojawił się zwiadowca przywołujący medyczkę wskrzeszającą trebusza, chociaż w grobie nie było żadnych kart. W jednej turze zagrał mi 6 kart. Na początek myślałem, że co przeoczyłem, ale byłem pewien, że dwóch trebuszy nie mógł wskrzesić. Mam wrażenie, że istnieje jakiś kopiujący bug.

Polecam CDP sprawdzić loga z tej gry. Mecz rankingowy jedyny przegrany z mojej strony z dnia 20.12
 
Last edited:
Piwus ostatnio wrzucił mi ktoś dwie Ciri. Nie było Janka na stole. Wszystkie karty miał zresztą premium.

Screen:

 
Czy przewidujecie opcje zakupu fragmentów kart w sklepie ?

15 stron a tu ani jednej odpowiedzi Reda ?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom