Pytania i odpowiedzi (wywiad z Redami - GC 2013).

+
Shasiu said:
Nie rozumiem waszej debaty, czy nachalna prośba/petycja w sprawie dodania chocby innych ras i najciekawszych smaczków/propozycji graczy to bojkotowanie całej gry? REDzi namawiają nas do tego byśmy dawali im do zrozumienia czego w grze chcemy a czego nie. W świecie wiedźmina jest wiele świetnych rzeczy które mogły by pojawic się w grze,i warto o nich przypomniec twórcą (pukacz który wiózł wiedźmina, błędne ogniki na bagnach, czy druidzkie drzewa łapiące bandytów, i wiele innych). Na forum jest temat w którym ludzie o tym piszą ale jest strasznie nieprzejrzysty i przydał by się nowy podsumowujący najciekawsze propozycje, a po rozważeniu wszystkich za i przeciw można by było wysłąc do REDów wiadomośc czego gracze oczekują/chcieli by zobaczyc w W3.

Jeśli Redani zależy na opinii fanów i czytają, jak sami twierdzą, forum regularnie, to przeczytają również o tych propozycjach niezależnie od tego jak bardzo przejrzysty jest dany temat. (polskie forum jest raczej ładnie uporządkowane) Jeśli im na tym nie zależy, to żadne wysyłanie propozycji nie pomoże.

Poza tym, biorąc pod uwagę jak wiele razy użytkownicy tego forum nie zgadzają się ze sobą, wybranie takich propozycji nie byłoby łatwe. Jedni lubią jabłka, drudzy pomarańcze.
 
Tyle że na forum jest kilka tysięcy postów, z czego kilkadziesiąt wartościowych propozycji w tym może kilkanaście takich co do których większośc jest zgodna. Mnie osobiście już po przeczytaniu kilku stron robi się niedobrze, a co dopiero po przeczytaniu wszystkiego, znalezieniu i zapamiętaniu wartościowych treści. Wszyscy pragną świetnej gry z wieloma ciekawymi elementami o których piszą, ale nikt nie potrafi się dogadac i wspomóc tych którzy nad nią pracują, a gdy wiele elementów zostanie pominiętych/niezauważonych wszyscy będą miec o to pretensje do twórców.
 
Tak, ale pamiętaj, że Redzi czytają forum na bieżąco i zapewne spisują najlepsze/najciekawsze pomysły chociażby na kartkę, potem o nich dyskutują i wprowadzają pomysł lub nie do swojego produktu. Nie miejmy ich za idiotów, którzy nie potrafią poradzić sobie z czytaniem naszych wiadomości :)

Jak dla mnie ten temat się totalnie rozmył.
 
Fajnie by było gdyby np po wydaniu gry udzieli wywiadu i odpowiedzieli na pytanie jakie pomysły były zaczerpnięte z forum :p
 
Polliver said:
Fajnie by było gdyby np po wydaniu gry udzieli wywiadu i odpowiedzieli na pytanie jakie pomysły były zaczerpnięte z forum :p/>

Nie jestem pewny czy to prawda ale wydaje mi się, że przed premierą W2 był wątek przeznaczony do zadawania pytań Redom. Być może bliżej premiery W3 będzie podobnie.
 
Rock w swoim materiale z wrażeniami z otwarcia krakowskiego oddziału mówił, że REDzi spisywali co ciekawsze pomysły zaproszonych gości. Nie wiadomo w jaki sposób i czy w ogóle zostaną wykorzystane, ale jednak REDzi słuchają swoich fanów. Nie pierwszy raz zresztą, nowe questy i inne dodatkowe rzeczy jak samouczek czy opcja zmiany fryzury też zostały dodane w dwójce po sugestiach społeczności.

Może nie śledzą na bieżąco, ale na pewno nie olewają wątków na forum ;) Chociaż kto wie? Może mają ludzi oddelegowanych do przeglądania wszystkich for i innych miejsc gdzie wypowiada się społeczność? :p
 
Redzi czytają forum, nie raz o tym wspominali, gdy pojawiały się podobne głosy "Gdzie są Redzi? Przecież to ich forum! Powinni to czytać wszystko na bieżąco!"

Myślę, że gdyby któryś z nich teraz też to potwierdził na pewno w jakimś stopniu by to uspokoiło społeczność, przynajmniej tą młodszą stażem :p
 
Ale jakie propozycje forumowiczow moga trafic do W3, coz takiego wezma redzi pod uwage? Tak na szybko jedynie do glowy przychodzi mi odrebny interfejs dla pc i konsol i ewentualnie odejscie od ciaglych przewrotow w walce.
 
Dodaj delikatnie dłuższą rozgrywkę (he he), odejście od Wielkiej Polityki, rejon gry oparty o słowiański feeling i mitologię, powrót do muzycznych korzeni, rozbudowanie mechaniki questów związanych z wiedźmińskim rzemiosłem (zabijanie potworów), zastosowanie mniej w-oczy-bijącej palety barw i filtrów, ciemniejsza noc, Gerwant nie obraca się juz walce do przeciwników plecami, wywalenie QTE, wywalenie walk z bosami i zmniejszenie ich skali, Płotka.

Wszystkie te zmiany, to wynik feedbacku od graczy.
 
raisond said:
Ale jakie propozycje forumowiczow moga trafic do W3, coz takiego wezma redzi pod uwage? Tak na szybko jedynie do glowy przychodzi mi odrebny interfejs dla pc i konsol i ewentualnie odejscie od ciaglych przewrotow w walce.

Dodałbym Novigrad, gdzie szum na angielskim forum wpłynął na przemyślenie wielkości miasta.
 
Nars said:
Jasne, że byłoby więcej, tyle mi się na tą chwilę przypomniało. ;P
Całe Edycje Rozszerzone były w sumie odpowiedzią na nasze sugestie. Chociażby dodanie zwierząt do W2, że o arenie czy tutorialu nie wspomnę.
 
Top Bottom