Stanowisko wsparcia CDPR w sprawie błędnego mielenia kart i terminu nadchodzących zmian w transmutacji kart - ręce opadają.

+

Lexor

Forum veteran
Jeśli ktoś ma zamiar pisać do CDPR w sprawie błędu z mieleniem nadmiarowych kart, który obecnie powoduje, że mielone są również zwykłe karty, które mogą zostać poddane transmutacji na wersje premium to z góry uprzedzam, że się zawiedzie.

Po zachowanych screenach stwierdzam, że automatycznie zmielono mi łącznie ponad 4400 kart - nie mam pełnej kolekcji kart premium, a mimo tego (i zapowiedzi) nie pozostawiono mi do transmutacji ani jednej zwykłej karty złotej w liczbie 2 oraz ani jednej zwykłej karty brązowej w liczbie 3 lub 4.

Sprawę komplikuje termin 15 kwietnia, o którym poinformowali nas @Alicja. oraz @Burza46 - po tym terminie ulegają zmianie zasady transmutacji zwykłych kart na wersje premium. Tylko co ja mam transmutować skoro moje nadmiarowe karty zostały zmielone? Mam też ponad 100 beczek, które planowałem otworzyć, ale co mi z tego skoro wszystko też od razu zostanie zmielone? No i, z tego co czytam, błąd mielenia nie został do tej pory naprawiony? Ech.

Gdy napisałem w tej sprawie wsparcia gry to ostateczną odpowiedzią jaką uzyskałem było to, że "nie mają żadnych więcej informacji do przekazania". Od tamtej pory, na moje pytanie KIEDY takie informacje się pojawią (bo przeciez 15 kwietnia już niedługo, a po drodze są jeszcze dodatkowe dni świąteczne podczas których oczywiście nie będą pracowali) nie uzyskałem już żadnej odpowiedzi.

:giveup:
 

ghs

Forum veteran
no to jest dramat. ja nie wiem czy CDP nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą ponieść z tego tytułu. z automielenia kart ludziom którzy zapłacili za beczki może być niezły smród, zapłacili za towar który zostaje zutylizowany bez ich wiedzy i zgody.
 

Lexor

Forum veteran
@ghs: Najgorsze w tym jest to, że "nie mają żadnej informacji do przekazania", a od 15 kwietnia dzielą nas tylko DWA DNI robocze.
 
Współczuję wam, ja dopiero zaczynam grę ale na waszym etapie mocno bym się wkurzył i przez to co teraz przeczytałem mam wątpliwości czy chce na tę grę wydać jakie kolwiek pieniądze skoro nikt się nie przejmuje problemem ludzi którzy już wydali hajs.
 

Lexor

Forum veteran
Współczuję wam, ja dopiero zaczynam grę ale na waszym etapie mocno bym się wkurzył i przez to co teraz przeczytałem mam wątpliwości czy chce na tę grę wydać jakie kolwiek pieniądze skoro nikt się nie przejmuje problemem ludzi którzy już wydali hajs.
Ja nie jestem wkurzony, ja jestem wkurw.... Wspierałem finansowo CDPR przez pierwsze kilka miesięcy, ale po zobaczeniu "co tu się odwala" przestałem. Brak jasnej, jednoznacznej komunikacji oraz mnóstwo błędów (które nie wiadomo kiedy zostaną naprawione, a jak zostaną to od razu "znikąd" pojawiają sie inne) to dwie najważniejsze bolączki Gwinta.
 
Współczuję wam, ja dopiero zaczynam grę ale na waszym etapie mocno bym się wkurzył i przez to co teraz przeczytałem mam wątpliwości czy chce na tę grę wydać jakie kolwiek pieniądze skoro nikt się nie przejmuje problemem ludzi którzy już wydali hajs.

Spokojnie. Są na forum gracze którzy awanturują się o wszystko, ale są i tacy którzy podchodzą do tego na luzie. Mi osobiście zwisa, że nie działa to prawidłowo bo działa na tyle by spokojnie przerabiać złote karty na premki gdy trafi się powtórka w beczce. Po prostu trzeba pamiętać, że karty takie nie ulegają zmieleniu jedynie przy pierwszym wejściu do biblioteki. Trzeba zatem od razu przerabiać je na premki. Ja przez ostatni tydzień otwarłem 250 beczek i zamierzam otworzyć kolejne 250 beczek przed 15 kwietnia aby wyfarmić jak najwięcej pyłu i co za tym idzie jak najwięcej kart legendarnych zmienić na wersje premium. A że przy tej okazji pali się masa kart brązowych i złotych epików? I co z tego. Te karty kosztują grosze jeśli chce się je potem stworzyć. Pomijam, że premek kart brązowych nie opłaca się robić bo po osiągnięciu prestiżu który daje gratisową premkę w każdej beczce całe kolekcje brązowych kart zdobywa się w trymiga. Za pół roku będziesz miał problem na co wydawać fragmenty kart i złoto tyle tego się dostaje w Gwincie.
 
Ale zaraz... Po co komu zwykłe karty jak się ma premium? Wystarczy zwykłą kartę transmutować na premium i po krzyku. Czy trzeba mieć koniecznie 2 egzemplarze?
 

Lexor

Forum veteran
Ale zaraz... Po co komu zwykłe karty jak się ma premium? Wystarczy zwykłą kartę transmutować na premium i po krzyku. Czy trzeba mieć koniecznie 2 egzemplarze?
Nie każdy potrzebuje/chce, ale generalnie jest parę powodów (w tym jeden dotyczący stosowania odpowiednich kart normalnych lub premium do uzyskania lepszych wyników podczas gry specyficznymi taliami, np. tymi opartymi na tworzeniu kart i asymilacji).
 
Nie każdy potrzebuje/chce, ale generalnie jest parę powodów (w tym jeden dotyczący stosowania odpowiednich kart normalnych lub premium do uzyskania lepszych wyników podczas gry specyficznymi taliami, np. tymi opartymi na tworzeniu kart i asymilacji).
A to że karta jest premium zmienia coś w asymilacji?
 
generalnie jest parę powodów (w tym jeden dotyczący stosowania odpowiednich kart normalnych lub premium do uzyskania lepszych wyników podczas gry specyficznymi taliami, np. tymi opartymi na tworzeniu kart i asymilacji).
:think:O tym, że rodzaj karty (premium, bądź nie) ma jakieś znaczenie w rozgrywce to jeszcze nie słyszałem :)
 
Takie karty mają znaczenie przy ewentualnej grze sezonowej, gdzie podwojone karty wliczają się w poczet aktywacji mechaniki Asymilacji. Dobrze, że mamy nawet tryhardów na trybie for fun, nie ginie duch w narodzie.

Tak, są błędy. Gamebreaking? Nie. Uciążliwe? Również nie, bo można je obejść w prosty sposób. Wymaga to naprawy? Owszem. Wymaga to jazgotania na forum? Nie. Wymaga to informacji i w sumie tyle. Natomiast jedyny plus całego tego tematu - i wielu innych waszych postów - jest to, że mogę ja i wielu moich znajomych mieć z was bekę. Bo takiego trzasku pękających części ciała tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę dawno nie widziałem. Szczególnie powtarzanie raz za razem w wykonaniu osób, które od bez mała roku zarzekają się, że gra słaba, niezbalansowana, nieekonomiczna, zabugowana po horyzont, siedzą dalej na tym forum i ciągle na nowo zakładają kolejne wątki z żalami. Pomijam już, że na samo forum też narzekają.

Tymczasem proponuję przerobić swoje karty legendarne basic w wersje premium póki jest to opłacalne, a ewentualne karty basic dorobić za setki tysięcy skrawków, które prawdopodobnie macie. A jak nie macie, to zaraz będziecie mieć.

Pozdrawiam
 
A to że karta jest premium zmienia coś w asymilacji?
:think:O tym, że rodzaj karty (premium, bądź nie) ma jakieś znaczenie w rozgrywce to jeszcze nie słyszałem :)
Przykład: mam w tali karty Artorius Vigo, Agentka księżnej oraz Terapia eksperymentalna.

Karty które tworzą kolejne karty (czyli np. Artorius Vigo) zawsze tworzą je w tym samym rodzaju co są same. Czyli np. zwykły Artorius Vigo utworzy zwykłą Agentkę księżnej, która po skończonej rundzie pójdzie na cmentarz przeciwnika. Jeśli w swojej talii mam Agentki księżnej w wersji premium to będę wiedział że każda zwykła Agentka księżnej na cmentarzu przewinka była przeze mnie utworzona (nie była w mojej talii od początku) i w związku z tym jeśli użyję na niej Terapii eksperymentalnej to dostanę dodatkowe punkty na jednostkach ze zdolnością asymilacji. Ten przykład ma zastosowanie nie tylko w tym miesiącu w trybie sezonowym ale działa przez cały rok, również w trybie klasycznym.

@Veruis: Cieszę się że dostarczam Tobie i Twoim kumplom świetnej rozrywki, bo śmiech to dobry sposób na rozładowanie napięcia powodowanego sytuacją jaką mamy w Polsce i na świecie. Obiecuję, że będę się starał w dalszym ciągu stawać na wysokości tego zadania.
 
Czy to przypadek tylko u mnie czy może naprawili to dzisiaj po południu? Rano jak otwierałem beczki z dziećmi nadal za drugim wejściem do biblioteki kasowały się wszystkie karty które miały pozostać. Jak otwieraliśmy kolejną partię beczek po 18:00 już wszystko co miało zostać zostaje nawet jak wchodzę do biblioteki parę razy (również po przelogowaniu). Może ktoś to jeszcze potwierdzić?
 
Czy to przypadek tylko u mnie czy może naprawili to dzisiaj po południu? Rano jak otwierałem beczki z dziećmi nadal za drugim wejściem do biblioteki kasowały się wszystkie karty które miały pozostać. Jak otwieraliśmy kolejną partię beczek po 18:00 już wszystko co miało zostać zostaje nawet jak wchodzę do biblioteki parę razy (również po przelogowaniu). Może ktoś to jeszcze potwierdzić?
Ja osobiście dziś jeszcze nie wchodziłem do gry (ale też nie ma u mnie póki co czego niszczyć).

Nie wiem jednak czy jesteś świadomy tego faktu, że millowanie CZASEM działało "poprawnie" (czytałem bardzo wiele postów w tej sprawie) więc może być też tak, że millowanie działa poprawnie "losowo".

Mimo wszystko z chęcią przeczytam komentarze innych osób w tej sprawie: zarówno tych, którym do tej pory też niszczyło wszystkie karty, jak i tych, którzy do tej pory nie mieli z tym problemów - czy u nich cokolwiek się zmieniło pod tym względem.
 
@Lexor w przeciągu ostatniego tygodnia otwarłem ponad 300 beczek i w mieleniu kart nigdy nie było żadnej losowości u mnie. Po pierwszym wejściu do biblioteki wszystko działało tak jak miało działać w założeniach (zostawały tylko karty które nie miały pokrycia w premkach). Po drugim wejściu karty które miały zostawać były mielone. Natomiast od 18:00 dzisiejszego dnia otwarłem kolejne kilkadziesiąt beczek i to co miało pozostać cały czas siedzi w bibliotece i czeka na przerobienie na premkę stąd moje pytanie czy inni też to potwierdzają bo z wpisu @Alicja. wynikało, ze jakąś aktualizację CDPR dziś robiło po stronie serwerów. Może w końcu to naprawili. Liczę, że skoro tak Ci na tym zależało (mi w sumie zwisało, ale skoro zauważyłem, że zaczęło działać prawidłowo to się tą informacją dzielę) to to sprawdzisz i napiszesz jak jest u Ciebie.
 
Liczę, że skoro tak Ci na tym zależało (mi w sumie zwisało, ale skoro zauważyłem, że zaczęło działać prawidłowo to się tą informacją dzielę) to to sprawdzisz i napiszesz jak jest u Ciebie.
Mi w pierwszej kolejności zależy na zwrocie moich "nadwyżkowych" kart, które zostały mi zmielone w wyniku błędu i nie mogę ich teraz wykorzystać do transmutacji.

Ponieważ cały czas liczę na jakąkolwiek kolejną odpowiedź ze strony wsparcia gry, to z otwieraniem swoich nagromadzonych beczek będę zwlekał do ostatniej chwili - nie wiem jak działa ich system, więc nie chcę im jakoś dodatkowo mieszać w historii posiadanych przeze mnie kart.
 
Nie rozumiem w ogóle dlaczego ktoś chciał wprowadzić taką funkcję jak auto mill. Sam nienawidzę w grach gdy odbiera się swobodę gracza przez jakieś czynności które dzieją się automatycznie i nie ma się na nie wpływu. Czemu służy auto mill? Jeżeli mam ochotę posiadać 10 kopii danej karty to mi nie wolno? Naprawdę nie rozumiem może ktoś mi to wytłumaczyć?
 
Nie rozumiem w ogóle dlaczego ktoś chciał wprowadzić taką funkcję jak auto mill. Sam nienawidzę w grach gdy odbiera się swobodę gracza przez jakieś czynności które dzieją się automatycznie i nie ma się na nie wpływu. Czemu służy auto mill? Jeżeli mam ochotę posiadać 10 kopii danej karty to mi nie wolno? Naprawdę nie rozumiem może ktoś mi to wytłumaczyć?
Odciąża serwery
 

ghs

Forum veteran
Odciąża serwery
chyba nie wiesz co piszesz, jak nie było automillu to wystarczyło zwykłe zapytanie do bazy po zmienną z ilością poszczególnych kart. tak jak teraz jest to jeszcze dodatkowo musi się na serwerze wykonać dedykowany skrypt do automillowania. ta zmiana jest po prostu kompletnym nieporozumieniem logicznym, wizerunkowym i wydajnościowym. świadczy jedynie o tym że twórcy po 4 latach dalej błądzą jak dziecko we mgle...
 
chyba nie wiesz co piszesz, jak nie było automillu to wystarczyło zwykłe zapytanie do bazy po zmienną z ilością poszczególnych kart. tak jak teraz jest to jeszcze dodatkowo musi się na serwerze wykonać dedykowany skrypt do automillowania. ta zmiana jest po prostu kompletnym nieporozumieniem logicznym, wizerunkowym i wydajnościowym. świadczy jedynie o tym że twórcy po 4 latach dalej błądzą jak dziecko we mgle...
Mniej ludzi widzę rozłącza. Klepsydra jednak dłużej chodziła jak mieliłem naraz ponad 100 kart, trzeba było te parę sekund odczekać.

Nie wiem jaki serwer, czy różne serwery są do chatu, pojedynku, zwartości, ale jednak ludzi rozłącza często, to był duży problem gwinta.

Auto-mill po prostu sam się załącza bez kliknięcia przy wejściu w zakładkę kolekcji. Zamiast wykonać kliknięcie użytkownika na obiekcie, który uruchomi mielenie, mielenie samo się załączy bez fizycznego potwierdzenia na wejściu w kolekcje. Jednak potrzebne to było skoro tak jest. Myślę, że bardziej zamulało zmielenie kolekcji streamoerów =]

W każdej grze masz automielenie, nigdy nie masz nad kolekcji po 100 kart jednej kopii =], Jak masz zasady gry w której możesz mieć maksymalnie 2 kopie, to powyżej każda dodatkowa karta zmienia się w jakiś rodzaj zasobów do tworzenia.
 
Top Bottom