Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project - wątek roboczy

+
Jeju, genialnie Wam idzie! Te minimalistyczne menu jest cudowne! Gratulacje chłopaki, byle tak dalej! :)
 
Chodziło mi o ten medalion, żeby go wrzucić do menu bez zmian, żeby tak wyglądał jak tu
lub z wiedzmina 2 z podmienionymi oczami na stalowo-niebieskie.
 
To może zdecydujmy, w minimalistycznym napis "Wiedźmin" czy medalion z Powrotu?

Medalion z mojego posta wcześniej, jest medalionem z Powrotu, tylko zrobiłem go bardziej symetrycznie i zmieniłem kolor, żeby z tymi wywijasami w tle się zgrał.

A propos tła inwentarza(chodzi mi o te kratki, tło dal mieczy, przedmiotów, trofeów, wiecie chyba o co chodzi) wychodzą mi strasznie ciemne, ale to mogę w jakimś stopniu zmienić. Chodzi jeszcze o to, czy mam spróbować poprawić ich jakość, bo wychodzą pikselowate. Z początku myślałem, że to moja wina, ale zauważyłem, że domyślne także są pikselowate. Mogę nałożyć jednolite tło, ale myślę że wtedy będzie to jeszcze gorzej wyglądać. Zaraz wstawię screena z tymi moimi(zważajcie, że to ta słaba konwersja, moja, a nie Smikiego55).

Oto i on, rozjaśniłem już, ale piksele widać, mam je jakoś poprawić(przypominam jeszcze raz, jakość nieco wzrośnie jak skonwertuje je SMiki55)? I najważniejsze, czy ujednolicić te krateczki z lewej i te przy Geralcie?



Chciałem dodać, że minimalistyczny interfejs ujawnia wszelkie wady, i choć pozornie ma się mniej pracy, trzeba bardziej dopracować szczegóły, nic nie można ukryć tłem czy wywijasami. Ale czego się nie robi dla społeczności:)
 
Lepsze byłyby ciemniejsze moim zdaniem. No i raczej jednolite. A czy w minimalistycznym menu nie zmieści się minimalistyczny medalion (bez płomieni)?
 
^up zmieści się, dlatego zapytałem, czy wolicie medalion czy napis Smikiego55 "Wiedźmin" ewentualnie z dopiskiem Powrót Białego Wilka.

Jeśli to ja miałbym robić medalion, to byłby on podobny do tego który wstawiłem wcześniej, mógłbym ewentualnie całkiem wyeliminować tło i nie zmieniać kolorów.
 
Hh... bardziej chodzi mi o sam render medalionu bez jakiegokolwiek tła. Jakby to wyglądało? Jeśli kiepsko, to chyba faktycznie lepiej będzie zostawić sam napis z podtytułem "Powrót (...)".
 
Ok Rustine, zaraz zrobię mniej więcej na szybko, jakby to wyglądało. Ale efekt będzie lepszy jeśli bym miał to o czym mówił rafael01, filtr tła i mógłbym go zmienić, wtedy efekty byłyby bardziej jednolite.

A tak wygląda ciemniejszy interfejs:



Dopiero się skapnąłem, że screeny robiłem na enbseriesach, przepraszam z góry, ale nie odbiegało to zbytnio od domyślnej wersji, więc zbytnio wielkich różnic nie ma.
 
Wiecie, miałem zacząć kolejny raz Wiedźmina, ale czeka zainstalowany. Wy pierwsi. :p Jak skończycie, to zacznę. :)
 
@Rustine, wiesz, że to może długo potrwać, są elementy, które załatwiam jedną warstwą barwa/nasycenie w photoshopie, a są takie nad którymi trzeba trochę nadziubdziać. Ale mam teraz dodatkową motywację, zwrócił na nas uwagę sam tłumacz FCR 2!

Tak by się mniej więcej prezentował sam medalion, mogę go zrobić wyżej, tak żeby znalazło się także miejsce na napis:



Zrobiony na szybko(2 minuty), i dziadowym konwerterem.
 
No poprawić lekko i będzie idealnie.
Choć wciąż uważam, że sam napis od SMiki55 wyglądał lepiej.
 
Pochlebca. :p Nie śpieszy mi się, znam tę grę na pamięć, muszę jeszcze skończyć Planescape: Torment i Baldur's Gate na silniku NWN2. :D Co do medalionu - jednak napis dużo bardziej pasuje, nie zwraca aż takiej uwagi i idealnie komponuje się w tło. No i wygląda identycznie jak w "dwójce", a to chyba jest celem moda, nieprawdaż? :) Dopiszecie "Powrót (...)" i będzie pięknie. Czy da się podmienić te portrety postaci i potworów w dzienniku? Jeśli tak, to można je zrobić na modłę Wiedźmina 2, czyli same rendery. Nie jestem grafikiem komputerowym, ale jakby co, służę pomocą, może czegoś się nauczę itp. ;)
 
Oto mi chodziło. Teraz jest gut. Pozatym życzę powodzenia (myślałem jeszcze, że 2 tygodnie temu projekt umarł, ale widzę, że powrócił :). Ten medalion bardzo pasuje.
 
Dobra, nie widzę problemu, żebym medalionem zajął się ja a napisem SMiki55(jeśli mu się będzie dalej chciało, ma chłop roboty z tymi herbami, polecam zapoznać się z mapą Orteliusa:)), po prostu zrobimy dwie wersje, czy nawet więcej, jeśli będzie trzeba.

@Rustine celem moda jest upodobnienie interfejsu do przypuszczalnego w RotWW, czyli stalowo błękitnego, ale z tego co widzę, mało zostało powierzchni na których byłoby widać tą stal, więc staram się zrobić to w tonacji niebieskiej. Jak zrobię to, to nawet spróbuję(ale będzie to dla mnie amatora ogromnym wyzwaniem), upodobnić np Foltesta czy Triss do ich odpowiedników w W2. To o czym mówisz, nie wiem czy się opłaca, bo Rendery z W1 nie są zbyt wysokich lotów, a jak dla mnie te obrazki z postaciami są całkiem ładne, nie wiem czy to dodałoby czy odjęło grze uroku.
 
Ok. Może jednak lepiej nie zmieniać aż tak niektórych rzeczy. :p Czy da się jakkolwiek zmienić ekwipunek? Np. wstawić zamiast Geralta statyczny obrazek?
 
Obrazek bez tła wydaje mi się że może nie wyglądać zbyt dobrze, ale kto wie kto wie. Ale oprócz oprócz postaci jest tam także widoczne oświetlenie, co mi się wydaje oznacza nieco bardziej złożoną sprawę. Przy Geralcie pojawiają się także bronie w które go wyposażamy, więc wchodzą w grę jakieś algorytmy(chyba?:). Nie wiem, na pewno nie teraz, może po interfejsie, jak się wprawię:). Mógłbym spytać jakim programem wyciągać pliki .dds z plików W1? Może ktoś wie?
 
Dzięki Rustine :) Żeby mnie pierun strzelił jeśli nie ukończę tego do 7 sierpnia, tak mi dopomóż Bóg. Tzn. wtedy planowana premiera będzie, tak sobie wyliczyłem.
 
Top Bottom