Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Wychodzi że całą grę praktycznie GPU ciagnie, a reszta jak się ma proc pokroju 2500k i 8gb (czyli z minimum) niewiele ma do gadania.


Yep W3 ma bardzo małe potrzeby odnośnie cpu, rzadko która gra może sie tym pochwalić, ale z drugiej strony ma horrendalne, zupełnie nieadekwatne względem prezentowanej grafiki wymagania co do gpu (za co już sie Redom obrywa). Zdecydowanie jest co poprawiać, bo gra skaluje się naprawdę słabo (potwierdza się, że Red Engine to kiepski silnik, który niespecjalnie nadaje się do gier), działa nieznacznie lepiej niż Unity w dniu premiery i gorzej niż to samo Unity dzisiaj i bez porównania gorzej niż GTA V. Do tego dochodzą kuriozalne problemy z instalacją z fizycznych nośników. Gdyby oceniać stan wersji PC na chwilę obecną to Redom należy się pała, szczególnie w kontekście dwóch obsuw. Oby szybko wzięli się za naprawę.
 
Ja jestem szczerze nieco zawiedziony właśnie zapotrzebowaniem GPU, bo jest ono dość dziwne
pamięć karty ciągnie ledwo 1gb na 3 dostępne a z taktowania rdzenia i pamięci leci full niezależnie do ilu podkece
Ustawienia średnie, karta radeon r 280, gdzie pisali, że 280x ma ciągnąć na ultra 40 fps
 
Czyli mówicie panowie, że i3 daje radę?
Czy myślicie, że na takim sprzęcie da radę zagrać na niskich ustawieniach?
Intel core i3 3,1 GHz
MSI Radeon R9 270
6 GB Ram
Chodzi mi tylko, żeby go uciągnąć nie mówię o stabilnych 60 fpsach, martwię się tylko o ten procesor, bo karta nie wiele gorsza od zalecanej minimalnej.
Wiedźmina 1 odpaliłem na komputerze, który nie spełniał prawie dwukrotnie minimalnych wymagań, ale grałem... z 10 fps... z czarnym plamami na teksturach (naprawione w edycji rozszerzonej)... i przeszedłem nawet dwa razy :D
 
Ustawienia średnie, karta radeon r 280, gdzie pisali, że 280x ma ciągnąć na ultra 40 fps

Gdyby nie day one patch, który podobno znacznie pogorszył wydajność, to kto wie. W tej chwili w miarę pewnie mogą się czuć jedynie posiadacze R9 290/290X/GTX970/980/Titan X. Tutaj zazwyczaj problemu nie ma, chociaż i to nie jest regułą i tu też, jak donoszą gracze może być nieciekawie.

Na i7 4790K i gtx 980 HoF mam średnio 50-55fps. W obozie wojskowym w ruinach zamku (duza ilość szczegółów) liczba klatek spada do 30. Zwyczajnie jestem w szoku, ze przy takim sprzęcie gdzie grafika pozostawia wiele do zyczenia, liczba fpsow jest tak niska. Gdyby grę porównać go GTAV to tak jakby nikt jej nie optymalizował.

narzekasz pod każdym postem, ja mam 720m i i3 3110 i co, mam płakać?

Nie narzekam tylko stwierdzam fakt, a zamiatanie pod dywan ewidentnej fuszerki i udawanie, że nic się nie stało jest zwyczajnie niemądre.
I jeśli w W3 jest dobra optymalizacja, to nigdzie nie jest zła. Masz testy (różnych portali) czarno na białym przedstawiające jak to dokładnie wygląda i w tej sytuacji twierdzenie, że "optymalizacja jest kozak" to zwykłe fanbojstwo.
 
Last edited:
Yep W3 ma bardzo małe potrzeby odnośnie cpu, rzadko która gra może sie tym pochwalić, ale z drugiej strony ma horrendalne, zupełnie nieadekwatne względem prezentowanej grafiki wymagania co do gpu (za co już sie Redom obrywa). Zdecydowanie jest co poprawiać, bo gra skaluje się naprawdę słabo (potwierdza się, że Red Engine to kiepski silnik, który niespecjalnie nadaje się do gier), działa nieznacznie lepiej niż Unity w dniu premiery i gorzej niż to samo Unity dzisiaj i bez porównania gorzej niż GTA V. Do tego dochodzą kuriozalne problemy z instalacją z fizycznych nośników. Gdyby oceniać stan wersji PC na chwilę obecną to Redom należy się pała, szczególnie w kontekście dwóch obsuw. Oby szybko wzięli się za naprawę.

narzekasz pod każdym postem, ja mam 720m i i3 3110 i co, mam płakać? Wiadomo, jedna gra idzie w procesor inna w kartę i na 770, czy coś pograsz już spokojnie. Czasy się zmieniają i tak optymalizacja jest kozak.
 
Gdyby nie day one patch, który podobno znacznie pogorszył wydajność, to kto wie. W tej chwili w miarę pewnie mogą się czuć jedynie posiadacze R9 290/290X/GTX970/980/Titan X. Tutaj zazwyczaj problemu nie ma, chociaż i to nie jest regułą i tu też, jak donoszą gracze może być nieciekawie.

Ja bym aż tak nie rozpaczał bo za ten spadek w obozie najprawdopodobniej jest odpowiedzialny Hairworks jeżeli ma wszystko na max ustawione gość w przykładzie i włączony Hairworks na wszystkich npc w grze, a nie tylko na Geralta to co się dziwić, jak tyle głów się pojawiło to i klatki spadły do 30, aż tak bym nie panikował.
 
W ogóle te nowe sterowniki od Nvidi palą mi kartę ^^
Wcześniej nie dała rady przekroczyć temp. ok. 62 st. C, nawet bez limitu klatek w wymagających grach na najwyższych ustawieniach. A teraz nagle punkt równowagi przesunął się na 74 st. C.
Mam gigabyte G1 gtx970, teoretycznie maksymalna temp pracy dla układu 970 to 80 st. C więc nie jest jeszcze źle.
 
A jak z rozdzielczością? Zmniejszenie daje dużego kopa jak w innych grach czy raczej nie?
Myślicie że w 720p będzie dobrze grywalne? i5 4440 3,1GHz, 8GB DDR3 1600, GTX660 2GB OC.
 
AMD FX-4100
Radeon HD 7850 1 GB VRAM
16 GB RAM

Idzie mi śpiewająco na średnich detalach przy 30 klatkach (i tak nie widzę różnicy miedzy 30 a 60) i rozdzielczości 1280/1024
 
Idzie mi śpiewająco na średnich detalach przy 30 klatkach (i tak nie widzę różnicy miedzy 30 a 60) i rozdzielczości 1280/1024
Na dobrą sprawę w grach tego typu nie widać zbytnio tej różnicy, a nawet jeśli momentami widać to nie jest to jakoś bardzo bolesne. Dużo gorzej jest w fpsach, rtsach, czy chyba najbardziej w wyścigach, no i ogólnie w grach online, bo to zawsze kilka ms przewagi.
 
Ktoś zdaje się pytał wcześniej o kartę mobilną 720m, kolega mi prawi, że odpalił na lapku z i5+720m+8GB RAM na średnich, ale raczej zredukuje do niskich, albo przynajmniej część ustawień, na jakieś FPSy przyjdzie czekać do wieczora, bo pokręcił się moment w samouczku chyba.
 
Ja bym aż tak nie rozpaczał bo za ten spadek w obozie najprawdopodobniej jest odpowiedzialny Hairworks

Pewnie tak jest, że to zasługa hairworksa, tyle że nawet bez niego W3 działa słabo na gpu innych niż topowe. Gdyby silnik dobrze się skalował to nie byłoby problemu, jednak tak nie jest, więc... Ale co tam wydajność, ja mam o tyle fajniej, że paczka doszła, ale fizyczną kopię mogę wywalić albo zawiesić nad biurkiem, bo zainstalować ustrojstwa się nie da. Serwery GoG'a z kolei ciągną od 300-700 kB/s, więc generalnie fajno jest. Mam fizyczną kopię i zarazem nie mam gry. Chyba to już taka redańska tradycja, że problemy na premierę muszą być ;)
 
GTX 960,I3 4160,8gb ram. Tu moje pytanie do posiadaczy W3(ja po swoją kopię pudełkową idę dzisiaj o 17) czy ma prawo działać na wysokich bez drastycznych spadków? W rozdzielczości 1280/1024 ew. wyższej?
 
Jeśli chodzi o ładowanie/wczytywanie/zapisywanie gry to jestem zachwycony. Na moim dysku SSD (z dolnej półki cenowej) wszystko zachodzi błyskawicznie. Myślałem, że w grze bez ekranów ładowania te procesy będą trwały nieco dłużej. Jestem w tym względzie mile zaskoczony ;)
 
Top Bottom