Wiedźmin 3: Dziki Gon na PAX East 2015 - Nowe wideo z rozgrywki!

+
Oj tam, oj tam. Pnie naturalne winny być nieruchome, ale poza tym... Ta "magiczna" zawierucha, którą wywoływał Leszy wyglądała obłędnie. Chciałbym to zobaczyć jeszcze raz w finalnym produkcie :eek:

Był pokazywany taki fragment, z Leszym, który wywołuje zawieruchę? Nie kojarzę chyba niestety :(
 
Był pokazywany taki fragment, z Leszym, który wywołuje zawieruchę? Nie kojarzę chyba niestety :(

Skrzaty o tym mówią, ostatnio jak jednego złapałem to mi powiedział, że ta zawierucha wygląda naprawdę mocarnie i las się zmienia wtedy, chyba bardziej szarawy się robi z tego co pamięta(skrzat oczywiście).
 
Brał ktoś może udział w tym konkursie "Twitch PAX East 2015 #PAXPort Challenge"? Bo dostałem maila, że mam im napisać swój adres i przesłać foto dowodu. Żadnych konkretów. I do końca nie wiem, co o tym myśleć, bo miałem tylko 15 wpisów :hmm:
 
Kiedys na mazurach stalismy w jednym miejscu ze 4 dni bo tak pizdzilo ze sie nie dalo pływać, a w lesie można było puszczać lampiony (teoretycznie)


4 dni na Mazurach, bo wiatr silny? Takich historii to jeszcze nie słyszałem... Dzień czy nawet dwa, bo burze i ogólnie nie chce się w deszcz i lepiej w dobrej tawernie posiedzieć to słyszałem, a nawet przeżyłem ale, że z powodu samego wiatru przez cztery dni nie wypłynąć? Na Mazurach nie wierzę. :)
 
Brał ktoś może udział w tym konkursie "Twitch PAX East 2015 #PAXPort Challenge"? Bo dostałem maila, że mam im napisać swój adres i przesłać foto dowodu. Żadnych konkretów. I do końca nie wiem, co o tym myśleć, bo miałem tylko 15 wpisów
A później będziesz się tłumaczył z kredytów i telewizorów, których nie kupiłeś, ale od ciebie chcą pieniędzy.
 
Myślę, że to przejęzyczenie i tyle :p
Przejęzyczenie, to jak w intymnej chwili język się ześlizgnie nie tam, gdzie potrzeba. Tak mi przynajmniej zawsze tłumaczyli starsi koledzy ;).

4 dni na Mazurach, bo wiatr silny? Takich historii to jeszcze nie słyszałem... Dzień czy nawet dwa, bo burze i ogólnie nie chce się w deszcz i lepiej w dobrej tawernie posiedzieć to słyszałem, a nawet przeżyłem ale, że z powodu samego wiatru przez cztery dni nie wypłynąć? Na Mazurach nie wierzę. :)
Znam ten ból. Byliśmy w podobnej sytuacji i dopiero czwartego dnia jak się zapasy zaczęły wyczerpywać to ktoś wyszedł spod pokładu by oświadczyć nam, że już nie wieje :p. Ale jego krok wskazywał na to, że wiatr wciąż jest porywisty :teeth:.
 
Boże... to jest Wiedźmin i ma być dobry pod względem fabularnym, gameplayowym, zawartości itp. - grafika jest na ostatnim miejscu.

UP - Normalnie lata, mam pomysł - obejrzyj ten filmik jeszcze raz (najlepiej 15 razy), potem wyjdź na świeże powietrze i poobserwuj ptaki i wypowiedz się na temat lotu jeszcze raz.
Po tych bajkach od CDProjektRed, jaka to grafika będzie cudowna, to dla mnie grafika nie jest na ostatnim miejscu.
 
A później będziesz się tłumaczył z kredytów i telewizorów, których nie kupiłeś, ale od ciebie chcą pieniędzy.

No dokładnie, dlatego nie chciało mi się wierzyć. Odpisałem najpierw tak o, niezobowiązująco o co chodzi, bo jakoś mi się nie chce wierzyć, że niby coś wygralem. Gość dość szybko odpisał, że za dużo mi nie może powiedzieć, dopóki nie zweryfikują czy mam 18 lat lub powyżej, no i czy mieszkam w USA. No to odpisałem, że wymogów dotyczących miejsca zamieszkania nie spełniam i tyle. To ci pech xD
 
Jeszcze nie miałem okazji aby wypowiedzieć się odnośnie tego materiału.
Najwyższy czas nadrobić zaległości :).

Odnośnie oprawy graficznej (oglądam nieskompresowany materiał) jest nieco lepiej. Trawa bardziej trawiasta i chyba rysowana na ciut większym dystansie. Jednak nawet tutaj dałoby się niektóre rzeczy poprawić. Głównie mało naturalne kołysanie się na wietrze - takie ciągłe, równe i nazbyt dynamiczne (wiem zależy od wiatru, ale normalnie trawa się tak nie kołysze, bo rzadko wiatr wieje równo i ciągle na danym obszarze - zwykle są to "wędrujące" podmychy - tutaj brak tej losowości). Same modele źdźbła mogłyby się lepiej prezentować i reagować (zwłaszcza) na ostre światło (w normalnym świetle nie wygląda to tak źle).
Ziemia oraz skały wyglądają nawet przyzwoicie, jednak wciąż zdają się być pozbawione parallax mappingu (czyżby RED Engine 3 go nie obsługiwał?). Niektóre tekstury na większych blokach skalnych są jednak nieudolnie nałożone i paskudnie rozciągnięte. Widać przez to nie tylko kontrasty w spójnym obiekcie, ale też pozwala to dostrzec wielokąty, z których stworzono skałę.
Paskudnie wygląda ujęcie na zboczu tuż przed walką - ani urwisko nie jest urokliwe, ani widok nazbyt ładny, a już roślinność tutaj mamy wyjątkowo paskudną (widać często jest powielona w różnych rozmiarach i czasem wygląda to... paskudnie).
Bardzo dobrze prezentuje się fizyka "sukienki" Geralta znośnie futro wilków (chociaż wciąż nie jest to obiecany nam fur).
Plus należy się też za żyjący świat wokół i parkę sarenek na skraju lasu w 2:25 minucie filmu oraz niezłe stadko 30 sekund wcześniej.
Nieźle prezentują się promienie słońca (god rays).

Teraz czas na nieco narzekań i ewidentnego czepialstwa.

Trawa niejako rozstępuje się przed bohaterem, ale już jest nie przed Wiwerną.
Animacja włosów oraz ubrania jest obecna, ale ogranicza się (praktycznie) jedynie do głównego bohatera, przez co bardzo kole w oczy (zwłaszcza podczas dialogów).
Zieleń często przechodzi przez obiekty. Wiem, że to głupi szczegół, ale bardzo rozprasza podczas oglądania dialogów - nie dałoby się tego dopieścić chociaż w tych miejscach? Przecież z góry wiadomo gdzie większość takich przerywników będzie miała miejsce.
W drugiej minucie filmu Geralt i Płotka przejeżdżają przez jelonka :p
Cienie od pochodni rzuca jedynie główna postać oraz okazjonalnie skały (brak cienia roślinności - wiem, zbyt wiele oczekuje ;) ) i wygląda to mało przekonująco (tym bardziej jak na cień rzucany przez pochodnię jest nazbyt stabilny - jego ruchy wynikają praktycznie jedynie z kroków postaci - oraz słaby, nazbyt jasny).
Ktoś spartaczył nieprzezroczystości na skrzydłach w modelu Wiwerny.



I tyle z mojej strony.

Nie jest tragicznie, ale do premiery liczę na zdecydowanie więcej.
Tym bardziej, że klimat jest.
 
A mi średnio podobało się coś innego - REDom nie udało się w sposób naturalny pokazać latania wiwerny. Z takim zadem to powinna latać albo wolno i ociężale, albo szybko, w każdym razie cały czas machając skrzydłami. A ona sobie szybuje jak orzeł, tyle, że z prędkością 10 km/h, co wygląda nieprzekonująco w niektórych momentach.

Grafika jest OK, a z brakami trzeba się raczej pogodzić. Nie sądzę, żeby redzi teraz pracowali nad poprawieniem wyglądu gry.
 
Gdyby nie Wy, to nie zwróciłbym uwagi na tą wywernę, byłem tak oczarowany otoczeniem. Tak samo będzie w grze - na takie (może ciut większe) szczegóły nie będzie się raczej zwracało takiej uwagi, jak w materiale obejrzanym po raz enty.
 
Wywerna leciała z prędkością "ledwo, ledwo", bo przecież odpaliło się spowolnienie, gdy Geralt wyciągnął kuszę. I może dlatego to tak śmiesznie wygląda :)
 
Może będę w mniejszości, ale pragnąłbym aby część z tych zapowiedzianych materiałów (w naszym języku) były już z materiałów, które widzieliśmy.
Nie chcę sobie psuć zabawy poznając kolejne fragmenty rozgrywki, a jednocześnie ciekawi mnie polska wersja.
 
Top Bottom