Wiedźmin 3 - grafika

+
Podczas behind the scenes na twitchu (http://www.twitch.tv/unrealengine/b/632598238?t=45m28s - polecam obejrzeć, ciekawy materiał) okazało się, że zrezygnowano z wolumetrycznych chmur i zastosowany jest skybox. Natomiast wszystkie ich cienie są proceduralnie 'wycinane' i rzucane na teren. Podobnie chyba będzie to zrealizowane w W3.
Tak więc jak widać, nawet bez wolumetrycznych chmur da się osiągnąć bardzo fajny efekt.
Tego się obawiałem. Czyli jednak dobrze dostrzegłem, że te chmury nie są już wolumeryczne. Niestety, ale dla mnie to nie wygląda już tak dobrze jak wcześniej. Efekt nie jest bardzo fajny, tylko po prostu ujdzie.
 
Tego się obawiałem. Czyli jednak dobrze dostrzegłem, że te chmury nie są już wolumeryczne. Niestety, ale dla mnie to nie wygląda już tak dobrze jak wcześniej. Efekt nie jest bardzo fajny, tylko po prostu ujdzie.

Kiedyś chyba mówili że to nie jest taki zwykły skybox, że dużo nad nim pracowali żeby wyglądał jak najładniej. I moim zdaniem jedyna różnica jest taka, że nie zobaczymy chmur wokół gór. Bo chmury i niebo dalej wyglądała bardzo ładnie i realistycznie. A w czym zauważyłeś aż taką różnicę że z "bardzo fajnego" opinia zeszła do "ujdzie"?
 
A w czym zauważyłeś aż taką różnicę że z "bardzo fajnego" opinia zeszła do "ujdzie"?
Po prostu patrząc na chmury już nie wyglądają tak realistycznie jak na wcześniejszych materiałach, zwłaszcza na screenach. Nawet z tej samej lokacji był screen z wolumerycznymi chmurami i różnica jest ogromna.
 
Tego się obawiałem. Czyli jednak dobrze dostrzegłem, że te chmury nie są już wolumeryczne. Niestety, ale dla mnie to nie wygląda już tak dobrze jak wcześniej. Efekt nie jest bardzo fajny, tylko po prostu ujdzie.

Ale czego się obawiałeś, przecież to tylko sugestia introv3rta odnośnie możliwości że tak będzie, a nie informacja od Redów że tak jest.
 
Po prostu patrząc na chmury już nie wyglądają tak realistycznie jak na wcześniejszych materiałach, zwłaszcza na screenach. Nawet z tej samej lokacji był screen z wolumerycznymi chmurami i różnica jest ogromna.

View attachment 10938
Jak dla mnie to wygląda bardzo ładnie.
 

Attachments

  • shnr1o.jpg
    shnr1o.jpg
    127.6 KB · Views: 28
A docelowa jakość Beowulfa to co? :p

Gdzie ta rozsądna konfiguracja adekwatna do poziomu grafiki? :p

Jeżeli sobie przypominam to któryś z założycieli CDP w żarcie powiedział w jednym z wywiadów w formie żartu że celują w mimikę twarzy na poziomie wspomnianego filmu. Pod tym względem akurat W3 prezentuje się barzdo dobrze.

Obejrzyj sobie jakiś nieskompresowany materiał choćby ten ze stycznia. Uważam że gra prezentuje bardzo wysoki poziom pod względem oprawy audio-wizualnej. Zresztą dalsze przekomarzanie się uważam za zupełnie bezcelowe i chyba temat grafiki ignoruję aż do premiery, wtedy wszystko zweryfikujemy.
 
No właśnie problem w tym, że na ostatnim gameplay'u wyglądają gorzej niż na obu powyższych screenach... A już na pewno tym na screenach bliżej do wolumerycznych.
 
Jeżeli sobie przypominam to któryś z założycieli CDP w żarcie powiedział w jednym z wywiadów w formie żartu że celują w mimikę twarzy na poziomie wspomnianego filmu. Pod tym względem akurat W3 prezentuje się barzdo dobrze.

Obejrzyj sobie jakiś nieskompresowany materiał choćby ten ze stycznia. Uważam że gra prezentuje bardzo wysoki poziom pod względem oprawy audio-wizualnej. Zresztą dalsze przekomarzanie się uważam za zupełnie bezcelowe i chyba temat grafiki ignoruję aż do premiery, wtedy wszystko zweryfikujemy.
Powiedział, że celują w jakość zbliżoną do beowulfa, a w żarcie dodał że chcieliby tylko lepszą mimikę uzyskać :p Z tego co widziałem na tym 15 minutowym gameplayu to dali radę jeśli chodzi o postacie, ładniejszych w żadnej grze nie widziałem.

---------- Zaktualizowano 13:50 ----------

No właśnie problem w tym, że na ostatnim gameplay'u wyglądają gorzej niż na obu powyższych screenach... A już na pewno tym na screenach bliżej do wolumerycznych.

Na niebie chmury się poruszają, nie będzie raczej sytuacji w której w tym samym miejscu w różnym czasie zobaczymy takie same chmury.
 
Raban zaczyna się wtedy, kiedy ktoś "niewinnie" zastosuje tą samą argumentację, która przewinęła się tu już setki razy. Temat za każdym razem zatacza koło, kiedy ktoś wrzuci utarte już porównanie VGX > gameplay i zaczyna się kwestionowanie zasadności takich właśnie porównań. Czy słuszne, czy nie - swoje zdanie wyraził chyba każdy. Ignorancji osób, które niezmiennie do nich wracają cieżko zaprzeczyć.
To w takim razie powinieneś dziękować, bo zapobiegłem kolejnej takiej dyskusji.
Nie ma za co.
 
Ale przecież już gry sprzed ośmiu lat miały wolumeryczne chmury!!!


Volumetric Clouds
Through an advanced Imposter Rendering Technique Crytek delivers volumetric cloud formations that are illuminated in real-time and allow soft fly-throughs. This allows for frantic action when you are fighting aliens in the sky. The clouds also cast realistic shadows on anything lying beneath them.

http://uk.ign.com/articles/2006/03/27/crysis-and-cryengine-2

Tą technologię obsługuje też (bodajże) nawet silnik Unity.
 
No właśnie problem w tym, że na ostatnim gameplay'u wyglądają gorzej niż na obu powyższych screenach... A już na pewno tym na screenach bliżej do wolumerycznych.
Chyba nie sądzisz, że chmury zawsze będą wyglądać tak dobrze? Jak w życiu, raz spojrzysz w niebo i wygląda ono niesamowicie, a innym razem patrzysz i nie widzisz niczego niezwykłego.
 
Czekajcie kiedy redzi mówili że w grze będą wolumetryczne chmury? Bo z tego co pamiętam już dość dawno mówili że ich nie bedzie
 
Czekajcie kiedy redzi mówili że w grze będą wolumetryczne chmury? Bo z tego co pamiętam już dość dawno mówili że ich nie bedzie
W 2013 roku była prezentacja różnych efektów graficznych. Niektórzy nadal żyją przeszłością.
 
Tylko teraz chmury pojawiają się i znikają na naszych oczach, nie liczyłbym więc na cienie rzucane przez chmury renderowane w czasie rzeczywistym. Zmieni się zapewne natężenie światła zależnie od pogody.
 
xp za farming tez nie miało być. tadam

Z tego co pamiętam, to jakiś czas temu było mówione że jednak będzie exp za potwory. Chyba nikt rozsądny nie sądził że wszystkie pomysły REDów na początku produkcji zostaną nietknięte i niezmienione aż do końca.
 
Ja za ten exp zdobywany przy zabijaniu przeciwników dziękuję Melitele i Wiecznemu Ogniu, Innosowi i Adanosowi, Starym Bogom i Siedmiu, oraz wszystkim większym i mniejszym bożkom jakie kiedykolwiek powstały :p
Bo jakoś nie wyobrażam sobie tych pięćdziesięciu poziomów doświadczenia i setek umiejętności wyuczanych za punkty dostępne jedynie dzięki wykonywaniu questów. Zresztą kto jak kto, ale ja na przykład bardzo lubię sobie zwyczajnie "poexpić" na potworach, jakkolwiek by to nie brzmiało. Bez tego ficzera zabijanie potworów nie byłoby takie przyjemne.
 
Top Bottom