Wiedźmin 3 - grafika

+
Swooneb said:
Horazon Co do greckich ruin to moim zdaniem nie wyglądają tak samo bo nie świecą na żółto a jedynie skały są rozjaśnione przez słońce ;p napisałbym że wygląda to naturalnie, ale to przecież oczywiste :)

A ruiny Loc Muinne nie są oświetlone przez słońce? Z tymże Loc Muinne ma inny kolor, a greckie budowle były kiedyś białe.
 

Taillesowi od szyi aż kołnierzyk zafarbował . Foltest z kolei świeci się, jak żarówka. Twarz gościa stojącego z tyłu przyćmiewa swoim blaskiem kaptur Geralta. Podobny efekt często można było zaobserwować na kwiatkach i grzybach (szczególnie w lesie przy Flotsam) - to jest właśnie to, czego rad bym NIE OGLĄDAĆ w części trzeciej. Podobnie, jak pełnoekranowy niebieski filtr w ośnieżonych górach i na morzu. Oczojebne efekty znaków przeszkadząją mi już mniej - w końcu to efekty zastosowania magii.
 
Foltest się świeci bo ma się świecić, w końcu ubrany jest jak choinka :D

A tak serio to dobre spostrzeżenie, na prawdę liczę że Redzi coś z tym zrobią i nie tylko z tym :)
 
Zabawne, gdy tylko ukazały się sensacyjne screeny z W3, pierwszą moją myślą było "no, teraz świat wygląda mrocznie, fani przestaną płakać nad jaskrawością dwójki". A tu niespodzianka - za niebiesko. No cóż, mimo wielkiego oddania, REDZi raczej nigdy nie dadzą rady sprostać wymaganiom wszystkich swoich fanów.

Mi kolorowe scenerie dwójki nigdy specjalnie nie przeszkadzały, potrafiłem napawać się widzoczkami i chłonąc mroczny klimat fabuły, postaci itp. Na pewno nie odpowiadałoby mi oglądanie na siłę "zszarzonych" lokacji, takie obrazy zawsze mnie męczą, ale to moje subiektywne zdanie. Ustalenie jakiegoś przewodniego koloru nie wydaje mi się złym pomysłem, nadaje to produkcji swego rodzaju charakteru... Trudno mi wyraźić co mam na myśli, pewną, hm, komiksowość...?

Natomiast problemem na pewno jest przytoczony wyżej blask. Zdarzało się że twarz Geralta jaśniała jakimś natchnionym blaskiem nawet w słabo oświetlonych miejscach, i to rzeczywiście wygląda dziwnie.
 
Niech redzi zrobia takie oswietlenie jakie jest na concept artach np z 2 i usuna w cholere bloom i blur a bedzie git />
http://imageshack.us/photo/my-images/716/29251076.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/803/flotsam.gif/
http://imageshack.us/photo/my-images/59/pl20527298.jpg/
 
Świat rzeczywisty ma swoje barwy, które widzimy różnie, zależnie od licznych czynników, np.: przez pogodę. Dlatego nie można od tak wymagać, aby cały świat gry był ponury, jakby środowisko wpływające na jego barwy miało nie istnieć. :p

Na drugim screenie widać mroczne Flotsam. Coś takiego można ujrzeć w pochmurne, deszczowe dni. W słoneczne lato zupełnie inaczej by to wyglądało. :)
 
Karesh said:
a czemu wszystko ma być tak nienaturalnie ponure? dajcie chociaż jeden sensowny powód
Inwazja Nilfgardu i prawdopodobnie jedna z najkrwawszych wojen na pólnocy , szerzace sie zarazy głod i śmierc ? Oswietlenie buduje klimat , musi go wzmaciac a nie go oslabiac , wspólgrac z nim dajac jednolity przekaz dla odbiorcy , który musi sobie zdawac sprawe z tragicznego polozenia ludzi ktorzy zyja w czasach tak wielkiego zagrożenia . Poza tym nie wydaje mi sie ze slowo nienaturalnie jest odpowiednie .
 
Nie mam nic przeciwko mrokowi, o ile jest naturalny. Nie dajmy się zwariować. :p
Naturalny mrok, wynikający z naturalnych zjawisk: Tak!
Mrok, bo wojna i śmierć: Nie!
 
Blady said:
Inwazja Nilfgardu i prawdopodobnie jedna z najkrwawszych wojen na pólnocy , szerzace sie zarazy głod i śmierc ? Oswietlenie buduje klimat , musi go wzmaciac a nie go oslabiac , wspólgrac z nim dajac jednolity przekaz dla odbiorcy , który musi sobie zdawac sprawe z tragicznego polozenia ludzi ktorzy zyja w czasach tak wielkiego zagrożenia . Poza tym nie wydaje mi sie ze slowo nienaturalnie jest odpowiednie .
Od kiedy natura przejmuje się wydarzeniami politycznymi? Przyroda jak tylko ma możliwość wegetacji, to kwitnie, rośnie i co tam jeszcze i nic jej nie obchodzi, że akurat jest II wojna światowa, czy największy w historii kryzys ekonomiczny.
Świat wiedźmina jest mroczny, przygnębiający i ogólnie mało zachęcający, bo tacy są w tym uniwersum ludzie i takie też są w wiedźminie przedstawione historie, nie zaś dlatego, że przyroda była wyblakła a z nieba non stop lał się deszcz.
 
IMO kolory powinny być możliwie najbardziej realistyczne. Nie żadne szare, niebieskie, czy inne śmiesznie przesycone lub pastelowe. Bagna powinny być ponure, las ma być jak to las, ze słońcem przedzierającym się przez konary, natomiast łąki pola i miasta mają mieć kolory adekwatne do pół łąk i miast, a nie jakieś takie szare nie wiadomo co jak nie przymierzając w skyrim. W 2 był ładny, ale momentami trochę nie pasowały mi te pastelowe barwy. Wolałem kolory z Wiedzimna pierwszego.
 
@maciekw
Lepiej nie dałoby się tego opisać! Leci oreniak! :D

@zi3lona
Zastanawiam się, ilu naszych mHrocznych kolegów wychodzi na łono natury? :)
 
zi3lona said:
Bagna obowiązkowo ponure, powiadasz?

http://start.lasy.gov.pl/image/image_gallery?img_id=911443&mini=911442

Zi3lona, nie mówimy tutaj o symulatorze leśniczego tylko o grze, która z racji poruszanej tematyki powinna być mroczna i tajemnicza. I zgadzam się, powinno się zachować pewną równowagę, tj powinny w grze znaleźć się widoki ładne, ale akurat bagna powinny pozostać bagnami z W1 ;)
 
goldi90 said:
Zi3lona, nie mówimy tutaj o symulatorze leśniczego tylko o grze, która z racji poruszanej tematyki powinna być mroczna i tajemnicza. I zgadzam się, powinno się zachować pewną równowagę, tj powinny w grze znaleźć się widoki ładne, ale akurat bagna powinny pozostać bagnami z W1 ;)/>
A kto mówi o symulatorze leśniczego? Mrok i tajemnicę, jak zauważali niektórzy przedmówcy tworzy, przede wszystkim, sama historia, otoczenie może być elementem wspomagającym. Ty uważasz, że gra powinna być mroczna, inni - że nie. I co w związku z tym?
 
zi3lona said:
A kto mówi o symulatorze leśniczego? Mrok i tajemnicę, jak zauważali niektórzy przedmówcy tworzy, przede wszystkim, sama historia, otoczenie może być elementem wspomagającym. Ty uważasz, że gra powinna być mroczna, inni - że nie. I co w związku z tym?

Z całym szacunkiem - wskaż mi proszę gdzie napisałem, że gra generalnie ma być mroczna? Bo z tego co mi się wydaje napisałem, że
zi3lona said:
[...]powinno się zachować pewną równowagę[...]
 
goldi90 said:
Zi3lona, nie mówimy tutaj o symulatorze leśniczego tylko o grze, która z racji poruszanej tematyki powinna być mroczna i tajemnicza. I zgadzam się, powinno się zachować pewną równowagę, tj powinny w grze znaleźć się widoki ładne, ale akurat bagna powinny pozostać bagnami z W1 ;)/>
Tu?
 
goldi90 said:
Zi3lona, nie mówimy tutaj o symulatorze leśniczego tylko o grze, która z racji poruszanej tematyki powinna być mroczna i tajemnicza. I zgadzam się, powinno się zachować pewną równowagę, tj powinny w grze znaleźć się widoki ładne, ale akurat bagna powinny pozostać bagnami z W1 ;)/>
To idziemy w stronę realizmu czy też "wyobrażeń" graczy? Wszystko zależy od cyklu dnia i zmienności pogody w grze. Ta sama miejscówka w pełnym świetle będzie wyglądać inaczej niż gdy niebo będzie zachmurzone i będzie padał deszcz. Producenci nie muszą wybierać pomiędzy tym co widzieliśmy w W1, a tym co było w W2. Jeżeli zastosować odpowiednie filtry przy odpowiedniej sytuacji to gra może wyglądać i tak i tak.
 
@zi3lona - Oceniasz wyrwany z kontekstu fragment mojej wypowiedzi. Proszę, przeczytaj powoli i uważnie jeszcze raz całego posta a mam nadzieję, że wyczujesz moje intencje ;)
 
Top Bottom