Wiedźmin 3 - grafika

+
pewni że mają spokój z upgrade'ami na jakiś czas? Może tak trochę optymistyczniej zacznij podchodzić do życia, co? Ja się cieszę że zrobiłem upgrade kompa, jeżeli dla ciebie to powód do narzekań to współczuję podejścia.

Problem jest jeden, na komputerze mam zainstalowane aktualnie 3 gry - Hearthstone, Wiedzmin1 i CS:GO. Niektórzy nie grają w gry bo na nie czasu nie mają. W czasie całej historii tego komputera przeszedłem tylko Metro 2033 i Wiedzmina2. Koniec. Większość czasu gram z kolei w gry typu Coocox, neatbeans, eclipse... Teraz rozumiesz oburzenie na teksty typu "to sprzedaj i kup konsolę" ?

Przykład z samochodem trochę nietrafiony. W takiej sytuacji ja bym tego samochodu nie kupił. Tak samo jak nie kupiłbym Wiedźmina jeśli przeszkadzało by mi to że obniżyli efekty graficzne.
Odnoszę wrażenie, że większość "oszukanych" osób była zmuszona do kupna produktu który nie spełnia ich oczekiwań - tak przecież nie jest. Nikt nikogo nie zmusza do kupna i grania w tę "okropną" grę.

To ja Ci podam fajniejszy opis. Producent podaję, że samochód przyspiesza w 5s do 100 i ma Vmax 250. Wsiadasz do samochodu i robi 10s do 100 i vmax 180. "BO ROBILISMY POMIARY BEZ OPORU POWIETRZA I NA PALIWIE ODRZUTOWYM".
 
To ja Ci podam fajniejszy opis. Producent podaję, że samochód przyspiesza w 5s do 100 i ma Vmax 250. Wsiadasz do samochodu i robi 10s do 100 i vmax 180.

I rozumiem że tym samym zmusza mnie do kupna? Nie, jeśli się dowiem że samochód nie spełnia moich oczekiwań to go nie kupię i nie będę wylewał żali na forum.
 
Przykład z samochodem trochę nietrafiony. W takiej sytuacji ja bym tego samochodu nie kupił. Tak samo jak nie kupiłbym Wiedźmina jeśli przeszkadzało by mi to że obniżyli efekty graficzne.
Odnoszę wrażenie, że większość "oszukanych" osób była zmuszona do kupna produktu który nie spełnia ich oczekiwań - tak przecież nie jest. Nikt nikogo nie zmusza do kupna i grania w tę "okropną" grę.

Oczywiście, że Ty byś nie kupił, ale po pierwsze przyjmijmy, że go już zamówiłeś i opłaciłeś, a on dopiero z fabryki przyjeżdża, a po drugie może nie Ty go kupujesz tylko jest kupowany dla Ciebie, ot w prezencie :)
Nie wszyscy musimy się znać na samochodach prawda?
My na szczęście się znamy.
Chodziło o uwidocznienie pewnego wzoru zachowania, który ani w jednym, ani w drugim przypadku nie jest zwyczajnie uczciwy.
 
Powinieneś postawić przecinek przed "a". ^^
Poza tym, gdybyś przeczytał ze zrozumieniem post poprzedzający ten, do którego się przyczepiłeś, to zrozumiałbyś. No cóż, nauka najwidoczniej poszła w las i teraz grasuje taki nieprzyjemniaczek po forum. :D

Naprawdę, nie interesują mnie twoje zaczepki. Nie jesteś dla mnie nikim sensownym do dyskusji :)
Pozdrawiam.

@PhaaTe

Frustrat jesteś i tyle.Dla twojej wiadomości, GTX 970 to zdecydowanie za mało żeby uciągnąć jakość VGX.
I tak i tak byś nie pograł w takiej jakości. No a tak masz przynajmniej sprzęt lepszy i to ZNACZNIE od kilku konsol razem wziętych.
Inna sprawa to to, że taka jakość nie jest po za zasięgiem ;-) Trzeba poczekać na premierę gry, patche itd itd. :)

Natomiast mi się nie chce już nawet odpisywać na takie pełne narzekania i frustracji, jadu posty.
Dlatego tak samo jak człeka co szkaluje imię Zawiszy Czarnego - Będę ignorował, nawet postów nie czytam takich bo szkoda czasu i energii na niereformowalnych :)
Pozdrawiam.
 
Last edited:
Oczywiście, że Ty byś nie kupił, ale po pierwsze przyjmijmy, że go już zamówiłeś i opłaciłeś, a on dopiero z fabryki przyjeżdża, a po drugie może nie Ty go kupujesz tylko jest kupowany dla Ciebie, ot w prezencie :)
Nie wszyscy musimy się znać na samochodach prawda?
My na szczęście się znamy.
Chodziło o uwidocznienie pewnego wzoru zachowania, który ani w jednym, ani w drugim przypadku nie jest zwyczajnie uczciwy.

Nie zrozum mnie źle, ja nie twierdzę że downgrade nie było i nie twierdzę że takie działania są w porządku. Twierdzę po prostu że jeśli mi nie odpowiada taki stan rzeczy to gry nie kupuję/nie gram w nią.
Trąci to wszystko hipokryzją - przez tydzień będę pisał że zostałem oszukany, ale i tak kupię i zagram, bo to "najlepszy RPG w dziejach".
 
Naprawdę, nie interesują mnie twoje zaczepki. Nie jesteś dla mnie nikim sensownym do dyskusji :)
Pozdrawiam.

A mimo to odpowiadasz na każdą z moich "zaczepek". Cóż za hipokryzja! :)

Zorpen ma rację. Ludzie i tak kupią oraz zagrają w Wiedźmina 3. To jest gra, a nie rzecz niezbędna do życia, dostępna tylko u jednego producenta, więc de facto nikt, kto kupi, nie powinien narzekać. Nie zmienia to jednak faktu, że zagranie nieczyste.
 
Last edited:
I rozumiem że tym samym zmusza mnie do kupna? Nie, jeśli się dowiem że samochód nie spełnia moich oczekiwań to go nie kupię i nie będę wylewał żali na forum.

Ja nie żale się, bo kupiłem grę. Oburza mnie hipokryzja ludzi i ich bezczelność z tekstami "nikt Ci nie kazał kupować grafiki" "mogłeś poczekać" "w RPG nie chodzi tylko o grafikę"... Zero poszanowania i zrozumienia drugiego człowieka. Ja wcale nie żałuję pieniędzy na kolekcjonerkę, bo jak tylko będę chciał to zwróci mi się dwukrotnie przynajmniej. Faktem jest, że gra będzie pewnie świetna ale nie można zapominać o tym, że jak gra wygląda jak wygląda z dostępnych nam informacji i większość osób niepotrzebnie wymieniała bebechy, BO TAK JAK MI SĄ ONE NIEPOTRZEBNE DO PROGRAMOWANIA A WSZYSTKO WSKAZYWAŁO NA TO, ŻE BĘDĄ NIEZBĘDNE DO ZAGRANIA.
 
Nie zrozum mnie źle, ja nie twierdzę że downgrade nie było i nie twierdzę że takie działania są w porządku. Twierdzę po prostu że jeśli mi nie odpowiada taki stan rzeczy to gry nie kupuję/nie gram w nią.
Trąci to wszystko hipokryzją - przez tydzień będę pisał że zostałem oszukany, ale i tak kupię i zagram, bo to "najlepszy RPG w dziejach".

Obawiam się, że myślimy o 2 różnych sprawach.
Oczywiście masz rację, że w przypadku braku dodatkowych wydatków na sprzęt do gry nie ma o co kopii kruszyć.
Ot pozostaje niesmak szybko osłodzony najlepszym RPG ever :)
Sprawa ma się zupełnie inaczej po udostępnieniu wymagań i skonfrontowaniu ich z posiadanym sprzętem.
Tu zaczynają się schody bo podejrzewam, że wiele osób zdecydowało się na upgrade pod wpływem impulsu o nazwie Wiedźmin 3.
W ich sytuacji, po 19.05 miałbym uzasadnione pretensje.
Taka sytuacja - moim zdaniem - nie ma z hipokryzją absolutnie nic wspólnego.
 
Ja nie żale się, bo kupiłem grę. Oburza mnie hipokryzja ludzi i ich bezczelność z tekstami "nikt Ci nie kazał kupować grafiki" "mogłeś poczekać" "w RPG nie chodzi tylko o grafikę"... Zero poszanowania i zrozumienia drugiego człowieka. Ja wcale nie żałuję pieniędzy na kolekcjonerkę, bo jak tylko będę chciał to zwróci mi się dwukrotnie przynajmniej. Faktem jest, że gra będzie pewnie świetna ale nie można zapominać o tym, że jak gra wygląda jak wygląda z dostępnych nam informacji i większość osób niepotrzebnie wymieniała bebechy, BO TAK JAK MI SĄ ONE NIEPOTRZEBNE DO PROGRAMOWANIA A WSZYSTKO WSKAZYWAŁO NA TO, ŻE BĘDĄ NIEZBĘDNE DO ZAGRANIA.

Może mi się wydaje, ale chyba nie rozumiesz. To że zrobiłeś upgrade sprawi że będziesz mógł pograć na "full" w formie w jakiej gra wygląda w tej chwili. Gdyby grafika była na takim poziomie jak wcześniej to nawet upgrade by Ci nie pomógł, bo co z tego że gra wyglądała cudownie jeśli wymagała Titana w SLI (przykładowo)?
 
Obawiam się, że myślimy o 2 różnych sprawach.
Oczywiście masz rację, że w przypadku braku dodatkowych wydatków na sprzęt do gry nie ma o co kopii kruszyć.
Ot pozostaje niesmak szybko osłodzony najlepszym RPG ever :)
Sprawa ma się zupełnie inaczej po udostępnieniu wymagań i skonfrontowaniu ich z posiadanym sprzętem.
Tu zaczynają się schody bo podejrzewam, że wiele osób zdecydowało się na upgrade pod wpływem impulsu o nazwie Wiedźmin 3.
W ich sytuacji, po 19.05 miałbym uzasadnione pretensje.
Taka sytuacja - moim zdaniem - nie ma z hipokryzją absolutnie nic wspólnego.

Ale jakby podali niższe zalecane a potem okazałoby się że Ci na fullu nie chodzi to byś wywołał taką gównoburzę że teraz przed kompem musiałbym mieć gogle i parasol.
 
Ale jakby podali niższe zalecane a potem okazałoby się że Ci na fullu nie chodzi to byś wywołał taką gównoburzę że teraz przed kompem musiałbym mieć gogle i parasol.

Zabawne.
Może bym wywołał, może nie.
Nie znasz mnie więc Twoje domniemanie jest w 50% błędne :p

W takiej sytuacji oznaczało by to jedynie potrzebę unowocześnienia kompa.
Proste - komuś wystarczą niskie/średnie, ktoś nie uśnie bez ultra.
Zaniżenie wymagań nie naraża na niepotrzebne zakupy, prawda? :)
 
Ale jakby podali niższe zalecane a potem okazałoby się że Ci na fullu nie chodzi to byś wywołał taką gównoburzę że teraz przed kompem musiałbym mieć gogle i parasol.

Może mi się wydaje, ale chyba nie rozumiesz. To że zrobiłeś upgrade sprawi że będziesz mógł pograć na "full" w formie w jakiej gra wygląda w tej chwili. Gdyby grafika była na takim poziomie jak wcześniej to nawet upgrade by Ci nie pomógł, bo co z tego że gra wyglądała cudownie jeśli wymagała Titana w SLI (przykładowo)?

Nie, kręciłbym moją 470tke (która spokojnie chodzi na zegarach @850)i grał na takich jakie są na miare mojego sprzętu. Mógłym grać nawet na minimalnych, a może bym wymienił? Kto wie? Na pewno nie byłoby impulsu "Nie zagrasz jak nie wymienisz". @SaLi bardzo dobrze to ujmuję, może nie jest aż tak impulsywny jak ja.
 
@MrCloudancer - dawno nie zacząłem się krztusić ze śmiechy podczas gapienia się w monitor, dzięki :D

Zdaje się, że parę osób czegoś nie rozumie. Spróbuję po raz ostatni i użyję podanego przez Was przykładu kupna samochodu:

Wyobraź sobie, że oglądasz reklamę samochodu w TV. Kierowca jedzie przez zniewalająco piękne miasto, na pół rozebrane laski gapią się na samochód, po naduszeniu gazu odtwarzany jest odgłos startującego myśliwca. Podnieciłeś się, super, czekasz aż samochód będzie w salonie. Przychodzisz, patrzysz na specyfikacje techniczną, jedziesz na jazdę próbną. Auto nadal jest super, ale laski jakieś mniej urodziwe, jedziesz po polskiej dziurawej drodze, a 1.4 TDI jakoś nie brzmi jak F16. Ale nic to, kupujesz samochód, cały szczęśliwy. Potem patrzysz jeszcze raz na reklamę, wracasz do salonu i drzesz się na wszystkich, że czujesz się oszukany. Naprawdę uważacie to za normalne i dojrzałe zachowanie?

Też mam parę uwag co do prezentowanej na tę chwilę oprawy (choć wzbudziła u mnie też wiele zachwytu). Ale, ale litość boską, masz problemy finansowe i nie wiesz czy się opłaci zmiana kompa? Poczekaj na premierę, benchmarki, patche. I wtedy kup, bądź nie kup. Pograsz może tydzień później, ale co, nie jest to czasem warte wydanych pieniędzy i spokoju? Bo według mnie, zdecydowanie jest :)
 
Ja się cieszę że podali tak wysokie wymagania - w końcu miałem impuls żeby wymienić swojego 8-letniego śmiecia. Nawet jeżeli gra nie wykorzysta w 100% potencjału mojego nowego kompa to przynajmniej wiem że mam coś, co posłuży mi jakiś czas. Jednak z ostatecznym wyrokiem trzeba poczekać na premierę PC bo teraz to nic nie wiadomo na pewno.
 
Mdli mnie od tego wątku...

Wszyscy wrzucają najbrzydsze sceny, doszukują się wszelkich zmian na gorsze, porównują przypadkowe, przejaskrawione ujęcia z youtuba z specjalnie dobranymi scenami ze zwiastunów w ultra jakości... Rzygać się chce. Ktoś niewtajemniczony, po wejściu w ten temat, naprawdę mógłby pomyśleć, że Wiedźmin 3 to najgorzej wyglądająca gra od lat.

A tymczasem to najlepiej wyglądająca produkcja z otwartym światem, jaka jest na rynku. Właśnie teraz patrzę na zachód słońca, który jest piękniejszy od wszystkiego, co pokazano w zwiastunach. Na każde ujęcie wyglądające gorzej od tego, co zaprezentowano na starych trailerach, przypadają dwa, które wyglądają równie dobrze. Bo gra jest piękna. Coś się pogorszyło, coś polepszyło. Ta lokacja nie wygląda tak dobrze jak na starym zwiastunie? Inna wygląda o wiele lepiej. Skupiacie się tylko i wyłącznie na najgorszym, wybieracie najgorsze zdjęcia, podczas gdy inne, czasem z tego samego gameplay-u są równie oszałamiające jak w zwiastunach. Większość tych, którzy w grę grała, wychwala grafikę, określa ją jako przepiękną. Niektórzy opowiadają o tym, i jak zatrzymywali się i podziwiali zachody i wschody słońca.

Ale nie, wy jesteście mądrzejsi. Bo wyłapaliście kilkadziesiąt gorzej wyglądających rzeczy. Bo porównaliście ilustrację z 4K z ilustracją powstałą z zatrzymania jakiegoś zwiastuna, gdzie stara ilustracja ma bogatsze tekstury, bo połyski cienie są po prostu namalowane na obiektach, a nowa ma gorsze tekstury, jednak z dynamicznymi połyskami i cieniami, których na zatrzymanym ujęciu po prostu nie da się zobaczyć. Niektóre porównania są tak nietrafione, że szkoda gadać. Twierdzenie, że obecnie oświetlenie jest gorsze od zwiastunu VGX to tragedia, bo model oświetlenia był z VGX był niewiele lepszy od tego z Wiedźmina 2. Jedyna nadzieja na to, że kiedy wreszcie odpalicie grę, to stwierdzicie, że te przejaskrawione, źle dobrane, przedstawione w kiepskiej jakości ujęcia były tylko przejsakrawionymi, źle dobranymi, przedstawionymi w kiepskiej jakości ujęciami. Choć, znając życie, i tak będziecie tylko zwracać uwagę na to, co najgorsze.

Ech, wracam do podziwianiwa widoków z twitcha. Niektóre są wręcz oszałamiające, aż szczęka opada. Jeśli uwarzacie inaczej...
Cóż, mówi się, że ludziom w du...ch sie poprzewracało z dobrobytu. I chyba trafnie.
 
A tymczasem to najlepiej wyglądająca produkcja z otwartym światem, jaka jest na rynku. Właśnie teraz patrzę na zachód słońca, który jest piękniejszy od wszystkiego, co pokazano w zwiastunach.

Sorry, ale GTA V, a nawet Red Dead Redemption wyglądają lepiej, zwłaszcza jeśli idzie o oświetlenie i wizję artystyczną.
Te zachody i wschody słońca w W3 to największy kicz, jaki dane mi było ostatnio oglądać - zresztą, cała oprawa graficzna W3 jest strasznie kolorowa, nasycona, wręcz kreskówkowa.
 
Ja nie odpalam za wczasu żadnych materiałów które mogą zawierać potencjalne spoile. Wydałem hajs na kompa to i pierwsze widoki wschodów/zachodów zobaczę u siebie :)

@lis22 Grałeś czy opierasz się na klatkach z internetu?
 
Top Bottom