Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Twój polski jest lepszy niż mój kirgistański:)

Nie jesteś pierwszym który podnosi zarzut o słabości muzyki w Wiedźminie 2. Według FAQ napisanego przez Gen Nighty, muzykę w trzeciej części tworzą Gene Rozenberg i Marcin Przybyłowicz. Niestety brak Skorupy i Błaszczaka:( Jednak nie trać nadziei, muzyka przez nich skomponowana również znajdzie się w grze.

Muzyka będzie miała ducha jedynki i sięgnie po elementy folkloru słowiańskiego.

Wszystkie info wg FAQ, tak więc pretensje do Nightego
 
Parachrist said:
Twój polski jest lepszy niż mój kirgistański:)

Nie jesteś pierwszym który podnosi zarzut o słabości muzyki w Wiedźminie 2. Według FAQ napisanego przez Gen Nighty, muzykę w trzeciej części tworzą Gene Rozenberg i Marcin Przybyłowicz. Niestety brak Skorupy i Błaszczaka:( Jednak nie trać nadziei, muzyka przez nich skomponowana również znajdzie się w grze.

Muzyka będzie miała ducha jedynki i sięgnie po elementy folkloru słowiańskiego.

Wszystkie info wg FAQ, tak więc pretensje do Nightego />
Dziękuję bardzo!)
 
Mam marzenie, a mianowicie by w soundtracku znalazł się przepiękny damski wokal. Był w W1 ale w drugiej części mi go brakowało. Najbardziej mi się śni soundtrack na miarę Władcy Pierścieni, który dla mnie jest na pierwszym miejscu pod względem jakiejkolwiek muzyki stworzonej przez człowieka, na drugim jest ścieżka z Wiedźmina. Damski wokal i chór to jest to na czego tęsknym wzrokiem wypatruję w W3. Takie coś w połączeniu ze świetnymi scenami rodem z filmu Petera Jacksona dałoby niesamowity efekt. :)
 
Parachrist said:
Twój polski jest lepszy niż mój kirgistański:)
Kirgiski, jeśli już :p

sardas: К сожалению, Адам Скорупа и Павэл Блащак не работают над музыку при Диким Гоне.
 
@maritimus - winno się docenić dobre zamiary, ale po rosyjsku "Dziki Gon" to będzie "Дикая Охота". Poza tym zwrot "болше лучшая" po przetłumaczeniu na polski brzmiałby "bardziej najlepsza" (uberstopniowanie przymiotników?). Mimo wszystko wiem, jak trudno pisać cyrylicą na klawiaturze qwerty i uważam, że za to (fl)oren Ci się należy.
 
Bloed said:
Najbardziej mi się śni soundtrack na miarę Władcy Pierścieni, który dla mnie jest na pierwszym miejscu pod względem jakiejkolwiek muzyki stworzonej przez człowieka

To byłoby dla mnie tak szokujące jak dla kibiców Korony Kielce to, że w ich drużynie zagra murzyn. Posunąłbym się nawet do tego, żeby zripować pliki z katalogu z grą tak, aby wyrzucić kawałki na miarę Władcy Pierścieni w kosmos i zastąpić je tymi z W1. To byłby naprawdę ciężki grzech CDProjektu, nie wiem czy sam papież mógłby odpuścić im takie winy. Chociaż trochę się właśnie tego obawiam po przesłuchaniu dotychczas upublicznionych kawałków.
 
mbwrobel said:
@maritimus - winno się docenić dobre zamiary
Krytyka przyjęta, bo nie chciało mi się przeczytać po napisaniu. A co do klawiatury, po prostu przestawiam się na rosyjską
 
MasPingon said:
To byłoby dla mnie tak szokujące jak dla kibiców Korony Kielce to, że w ich drużynie zagra murzyn. Posunąłbym się nawet do tego, żeby zripować pliki z katalogu z grą tak, aby wyrzucić kawałki na miarę Władcy Pierścieni w kosmos i zastąpić je tymi z W1. To byłby naprawdę ciężki grzech CDProjektu, nie wiem czy sam papież mógłby odpuścić im takie winy. Chociaż trochę się właśnie tego obawiam po przesłuchaniu dotychczas upublicznionych kawałków.
Nie powiedziałem, że to ma być soundtrack z Władcy Pierścieni. Chodzi mi głównie o wokal, sami wiemy z pierwszej części, że pięknie on współgrał z resztą. Sprostuję: Wiedźmin 3- zakończenie trylogii z przytupem. Więc dobrze by było jakby muzyka też stworzona by była z przytupem. Wszelkie tematy przewodnie zachowane, gdyż one tworzą ten klimat. Chcesz wiedzieć o co mi chodzi? Przesłuchaj muzykę z The Beginning, to jest to czego oczekuję. W W1 też były podobne kawałki i chociaż krótkie bo zaledwie od 1 do 2 min to ciary przechodzą mimo to :D/>. Dla tych co dalej nie wiedzą o co kaman. Chciałbym aby muzyka z W3 była naprawdę ale to naprawdę epicka, aby ciarki przechodziły od pierwszej nuty, aby gracz się z nią złączył i w ekstazie związał :D
 
No właśnie chyba o to chodzi, że niektórzy (w tym ja) woleliby, zamiast wszechobecnej "epickości" ładowanej wszędzie bez umiaru, pewną subtelność i melancholijną nutę, którą charakteryzował się soundtrack z W1, a których zabrakło w W2 (poza paroma wyjątkami).
 
Jak muzyka będzie taka jak w CGI to będzie zaj..fajnie :) Z W2 to ja bardzo lubię Dwarven Stone Upon Dwarven Stone :)
 
Słucham sobie podkładu muzycznego do jedynki. I wiecie co? Nie wyobrażam sobie, by tuż przed napisami końcowymi pojawił się inny utwór od poniższego:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=hcNw9ub4vuI[/media]

Idealnie nadaje się na pożegnanie z grą i wprowadzenie do napisów końcowych :)
 
Zgadzam się, finałowa scena z tym utworze w tle, poezja. Ale skoro maja być 3 epilogi, to może trzy różne utwory w końcowych scenach?
 
Dlaczego właściwie z zakończenia dwójki wycięto utwór Pani Robaczkowa znany też jako Ladybug? Przecież był i jest świetny.
 
http://www.youtube.com/watch?v=LRsNFKfOh4o
W tym nagraniu jest parę utworów (tym razem naprawdę z W3 ;)/>), o których nikt jeszcze chyba nie dyskutował.
6:05 - scena, w której Gon atakuje jakąś wioskę. Muzyka, choć słychać motyw W2, kojarzy mi się z jedynką. Jak słyszę ten kawałek to od razu przypomina mi się Zakon i Jakub de Aldersberg.
12:10 - Geralt wchodzi do karczmy na Skellige(chyba), słychać dość długi fragment pieśni i jakiś strunowy instrument. I jeśli to rzeczywiście jest karczma, to ciekawe, czemu nie leci w tle utwór Skellige Tavern.. ?
13:18 - 13:50 - również słychać męski chór. To może soundtrack z portu w Kaer Trolde?
15:30 - 16:27 - Geralt podróżuje po jednej z wysp. Piękny, spokojny, nostalgiczny utwór. (lepsza jakość w Making Of The Beginning).
16:27 - 17:07 - Walka z bandytami. Utwór podobny do poprzedniego, tylko szybszy i bardziej "bojowy". Słychać charakterystyczny instrument (ten sam co w "Ice Giant"). Przy okazji możemy przysłuchać się świetnie brzmiącym efektom dźwiękowym, takim jak uderzenie stali o stal, krzyki czy ciosy miecza.
18:10 - 18:30 - znów utwór z eksploracji, tym razem jego dalszy ciąg. Dochodzi jakby chór, kojarzy mi się to z wenecją w AC2 :rolleyes: Prawdziwe cudo. Szkoda że przeszkodził bies...
18:34 - 20:50 - walka z biesem. Bardzo klimatyczny motyw, znowu gdzieś w połowie pojawia się chór.
Potem przez długi czas nie ma muzyki, Geralt w czasie burzy odwiedza wioskę, a potem udaje się do lasu leszego. Albo raczej, jest tam muzyka, lecz zagłuszona przez burzę. Warto jednak zwrócić uwagę na niesamowite efekty, słychać nawet poskrzypujące na wietrze łańcuchy, być może jakiś szyld? Wisząca latarnia? Deszcz i grzmoty brzmią bardzo przekonująco, a gdy totem leszego zostanie zniszczony, rozlega się odgłos (pomruk?) który wręcz wciska w fotel. Zresztą co tu mówić, ten fragment widzieliśmy na czymś, czego nie było.
33:45 - mniej więcej wtedy zaczyna się muzyka z walki z leszym, słychać niewiele, bo potwór skutecznie ją zagłusza. Po jakimś czasie utwór zmienia się na ten z walki z biesem.
 
Top Bottom