Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Jest dużo bardziej różnorodna, w porównaniu do DL, tam praktycznie każdy każdy kawałek jest w jednym klimacie, a w Garecie, jest muzyka bitewna,budująca nastrój,napięcie,spokojna muzyka eksploracyjna,uspokajająca o ciepłym brzmieniu, która przygrywa w karczmach,itd. Ale Ciebie i tak nie przekonam, co kilka stron można zauważyć uwagi z twojej strony odnośnie soundtracka w3, i tego jaki kardynalny błąd został popełniony przy produkcji, że muzyka eksploracyjna trwa tak krótko daj już z tym spokój :p no offense, ale naprawdę nie musisz na to narzekać co kilka stron, wystarczy że raz to napisałeś.
 
Mogę wiele dobrego powiedzieć o muzyce w Wiedzminie 3. Ale nie to że jest różnorodna. Przesłuchaj sobie ripu z Ziem Niczyich, sporo kawałków jest bardzo do siebie podobnych.
 
Nie no jak można zarzucić W3, że ma mało różnorodne utwory? Multum instrumentów, kilka powtarzających się motywów w różnych aranżacjach. Mocne brzmienia na Skellige, słówiańskie lelele i takie swojego rodzaju brzdąkanie w Velen, w Novigradzie dźwięki bogatego miasta, dzwonów, świetny kawałek z Okrawków, do tego muzyka komponowana pod sceny takie jak ucieczka magów czy zniszczenie laboratorium, motywy dla Dzikiego Gonu, Geralta, świetnie zaaranżowany motyw DG dla Ciri, motyw dla Yen i Triss. Dodając do puli jeszcze SzK to mamy ogromny miszmasz wysokiej klasy muzyki. A w KiW dojdzie jeszcze mocniejsze gitarowe brzmienie.
Słuchając samego Percivala nie mam poczucia monotonii, a co dopiero Percivala i mnóstwa innych utworów. I tak tak, też uważam, że eksploracyjne są za krótkie i chciałbym, by zmieniło się to w jakimś stopniu w KiW, ale na 99% się nie zmieni. Na noce nie narzekam, z Darker Nights jest całkiem ok w kwestii klimatu.
 
Jedna z niewielu osób w Polsce, która doświadczała niesamowitych utrudnień w trakcie gry, i innych takich śmieszków, pamiętam że podczas walki z mglakiem ze zlecenia przegrzała mu się karta graficzna, i takie tam, był też epizod z wilkołakiem który trwał kilka tygodni, cały Wykop był zafascynowany tym zjawiskiem.
Wonziu to nietypowa osoba, która często wzbudza uśmiech politowania, ale w wielu sprawach się z nim zgadzałem, taki Klocuch po trzydziestce :)
 
@PATROL miałem na myśli utwory eksploracyjne. Załóżmy same Ziemie Niczyje. Sporo podobnych brzmień, a niektóre kawałki to tylko lekko zmodyfikowane inne kompozycje. Utwory podczas cutscenek i walki to według mnie najwyższa liga.
 
@gialdonar
W obrębie jednej i tej samej lokacji to ma prawo się zdarzyć - specyfika klimatu. A i tak jest według mnie w tej kwestii całkiem dobrze. Ale co najważniejsze muzyka w każdym regionie na mapie jest inna, używane są inne instrumenty i inaczej budowany jest klimat. No ale to już wszystko opisał PATROL.
Z resztą twoich zarzutów się mniej więcej zgadzam, utwory mogłyby być dłuższe, a nocne kawałki niedomagają.
 
Różnorodność muzyki w grze niekoniecznie stanowi jej zaletę.
Myślę, że ważniejsza jest w tym wypadku spójność, zgodność z ogólną atmosferą tytułu. To w Dzikim Gonie jak najbardziej jest zachowane, natomiast utwory odpowiadające za tło do konkretnych sytuacji (walka, eksploracja terenu, zwiedzanie miasta, karczmy) są odpowiednio zróżnicowane.
Oczywiście nie jest dobrze, gdy wszystkie utwory są do siebie w grze bliźniaczo podobne, ale z tym w Wiedzminie 3 raczej nie mamy do czynienia.

Krótko mówiąc - zarzut braku różnorodności uważam za nietrafiony i wyciągnięty na siłę.
 
Przyznam, iż na początku mocno mnie to zdziwiło, ale nigdy nawet przez myśl nie przyszło mi, iż jest to kopia. Brzmi podobnie, ale nie identycznie. Po przeczytaniu tego wywiadu można uświadomić sobie, że możliwości twórców jednak nie zawsze są nieograniczone

Nie przypominam sobie, abym stwierdzała jakieś kopiowanie - wręcz przeciwnie. Jeżeli ma się do dyspozycji pewną ograniczoną ilość dźwięków, to wiadomo, iż dublowanie będzie miało miejce. Wiedźmin 3 jest olbrzymią grą z różnorodną muzyką. Po instalacji dodatku, muzyka trochę się zmieniła - doszły nowe motywy eksploracyjne i melodie podczas walk. Niewiele pograłam, ale nie udało mi się jeszcze zauważyć konkretnego sposobu odtwarzania. Zdziwiałam się nawet, ponieważ podczas eksploracji w Velen wielokrotnie słyszałam kawałki kojarzone ze Skellige. Czekam na OST z Wina i Krwi, ponieważ dotychczas udostępnione informacje zdecydowanie napawają mnie spokojem i radosnym oczekiwaniem. Znów będzie piknie ;)
 
Witam. Szukam jednego utworu z Wiedźmina 3'ego. Mianowicie chodzi mi o ten smutny kawałek, który zawsze leci na końcu gry gdy rozmawiamy już z Ciri w wieży kiedy to ona ma powstrzymać Białe zimno.
Słyszałem go chyba kiedyś podczas zlecenia Licho ze studni, gdy stałem przy tytułowej studni. Może ktoś poratować nazwą tego utworu albo linkiem?
 
Muzyka z gry Wiedźmin 3

Witam!

Czy mógłbym się dowiedzieć gdzie można znaleźć pełną ścieżkę dźwiękową do Wiedźmina 3 ? Mam wersję cyfrową gry, niestety w dodatkach - ścieżce dźwiękowej nie ma wszystkich utworów. Soundtrack płytowy (do kupienia osobno) zawiera ponad 50 utworów ale też nie wszystkie. Brakuje np. Wilczej Zamieci - Anny Terpiłowskiej czy Sword of Destiny ?. Gdzie można znaleźć pełny Soundtrack wysokiej jakości ?

Może CDP mogłoby zrobić prezent i wrzucić wszystkie utwory na GOG ?

Pozdrawiam
 
Do tej pory nie zwróciłem uwagi na bardzo fajnie zagrany fragment, a mianowicie w trakcie wizyty w Karczmie na Rozstajach podczas dialogu z baronowymi - super.
 
Witam, szukam utworu, który leci podczas jakiejkolwiek walki w kaer morhen(chodzi mi np. podczas walki ze zwierzetami tam), bo nigdzie nie moge jej znalezc, a na spotify nie ma.
 
Top Bottom