Wiedźmin 3: świat

+
To znalazłem z tych starszych:
 
Wydaje się, że nie znając skali tej mapy, wszelkie dywagacje nad wielkością dostępnego obszaru i tego co jest czym są z lekka bezsensowne ;).
 
Idzie mi o kształt mapy, nie o skalę. Biały Most musi leżeć chyba jeszcze bardziej na wschód, niż miejsce rozgałęzienia Pontaru na dwie odnogi (Emblę i odnogę północną). Z kolei zdjęcie przedstawia samą Deltę, ujście - Biały Most nie może tu leżeć, niezależnie od skali.
 
Już się gubię :p Gra miałabyś kilkanaście razy większa od Skyrima jeszcze miesiąc czy dwa temu, a teraz znów coś innego się dowiadujemy :p
Tak naprawdę to niczego takiego się nie dowiadujemy, bo jak na razie to tylko teorie ;) Poczekamy, zobaczymy.
 
Przedziwny szczegół w artykule z CDA:
Wolne Miasto Novigrad - obok Nilfgaardu, wysp Skellige i Ziem Niczyich jedna z nowych lokacji (...)


Proponuję pohamować emocje - wiarygodność dziennikarzy z owego periodyku rozwiała się IMHO, kiedy ze zdania "planujemy umieścić niziołki w grze" wywnioskowali, że w trójce zobaczymy gnomy.
 
Przedziwny szczegół w artykule z CDA:
Proponuję pohamować emocje - wiarygodność dziennikarzy z owego periodyku rozwiała się IMHO, kiedy ze zdania "planujemy umieścić niziołki w grze" wywnioskowali, że w trójce zobaczymy gnomy.

Oj tam, oj tam. Czepiasz się. Gnomy, niziołki, co za różnica? Jedno i drugie małe przecież.

A tak serio, oni tak często. Redakcji zdarza się własne przemyślenia, marzenia, oraz przypuszczenia wrzucać w tekst jako fakty dokonane.
Co dziwne nawet w recenzjach. Dawno, dawno temu, za czasów Elda, Czarnego Iwana i innych dziś nieobecnych było to naprawdę zacne pismo.
Teraz w sumie też nie jest złe, ale rzetelność materiałów pozostawia sporo do życzenia.

Edit:

Łał, ich już nie ma? :( Nawet żem nie wiedzioł.

Ano nie ma. I nie tylko ich. Ze starej gwardii nie ostał się niemal nikt. I dlatego zrezygnowałem z lektury.
Czasem nabędę jakiś numer, ale o regularnym kupnie nie ma mowy, to już nie jest moje pismo.
 
Last edited:
Ze starego CDA już chyba tylko Smg został. Choć on może pracować jeszcze sto lat, przecież i tak nikt go w realu nie widział. Może to nie żywa osoba, tylko AI?
 
To teraz można powrócić do tematu wielkości świata przedstawionego. Z jednej strony REDzi mówią, że do każdego zakątka mapy dojść bez żadnych loading'ów, a z drugiej strony mamy Novigrad i Kaer Morhen leżące na przeciwnych końcach mapy. Więc jak to będzie wyglądało - bo wiadomo, że taka wielkość świata jest niemożliwa.
 
Top Bottom