Wiedźmin - ponad 600.000 sprzedanych egzemplarzy!

+
Fragment newsa ze strony CDA:"W poniedziałek CDP ma rozesłać związaną z Wiedźminem informację, która ma zaskoczyć i ucieszyć fanów. My już wiemy o co chodzi i kiwamy z uznaniem głową, ale oczywiście nie zdradzimy niczego przed czasem.":DSam jestem bardzo ciekawy, a wyniku gratuluje, ale jeżeli załóżmy 100 tys. to Polska, 200 tys. to Rosja to mogło być troche lepiej zeby juz pozamiatać po całości, ale już nie narzekam. Gratki.
 
Sam jestem bardzo ciekawy, a wyniku gratuluje, ale jeżeli załóżmy 100 tys. to Polska, 200 tys. to Rosja to mogło być troche lepiej zeby juz pozamiatać po całości, ale już nie narzekam. Gratki.
W Polsce sprzedano około 150 tys wiedźminów. Przynajmniej podczas gali wręczania asów empiku podano taką liczbę. Natomiast co do niespodzianki, to mam dwa poważne typy. Wersja konsolowa i dodatek do gry.Z racji posiadania w domu jedynie peceta, trzymam kciuki oczywiście za tę drugą opcję :)
 
wersja konsolowa byłaby bardzo opłacalna dla CDP. Na zachodzie gra się głównie na konsolach i dobre gry na konsole rozchodzą się jak świeże bułeczki. Więc jeśli chodzi o mnie, to mogę dłużej poczekac na dodatek do Wiedźmina, byleby CDP zarobił jak najwięcej kasy. Im większy ich sukces, tym lepiej dla wszystkich graczy.
 
American Gangster też jest jak Wiedźmin, bardzo dobry ale niestety takich filmów i gier jest coraz mniej :/
 
Ghandi said:
wersja konsolowa byłaby bardzo opłacalna dla CDP. Na zachodzie gra się głównie na konsolach i dobre gry na konsole rozchodzą się jak świeże bułeczki. Więc jeśli chodzi o mnie, to mogę dłużej poczekac na dodatek do Wiedźmina, byleby CDP zarobił jak najwięcej kasy. Im większy ich sukces, tym lepiej dla wszystkich graczy.
No tak im większe dochody z gry tym więcej kasy na noweprodukcje, ale nie wydaje mi się, żeby wersja na konsole była w jakiś sposób atrakcyjna dla posiadacz tych 600ty egz.
 
Niesamowity wynik :-]Średnio 200k egzemplarzy miesięcznie szko :-]Teraz tylko obawiam sie, ze sprzedarz, moze zwolnić :/, choc nie tfuuuu co ja mowie gracze calego swiata 600k ludzi patrzy na WAS !Ruszcie sie Wiedzmina nie mozna nie meic w kolekcji ba w Wiedzmina nie mozna nie zagrac...600k patrzy i drwi sobie z was ;)A teraz niech to przesłanie idźe w kosmos ;PGratuluje wszystkim tworcom !
 
Ja tam bym sie bal wersji konsolowej. Jesli TW sprzeda sie(zalozmy ze taka wersja bedzie) w np 1,5mln egzemplarzy to cdp moze stwierdzic ze bardziej oplaca sie wydawac na konsole. A wtedy znowu jak z niektorymi gierkami na PieCa dostaniemy odgrzewane kotlety:/
 
Teraz tylko obawiam sie, ze sprzedarz, moze zwolnić :/,
Nie wiem, rzecz jasna, jak to wygląda za granicą, ale w Polsce Wiedźmin wciąż jest bardzo popularny. Co prawda na gram.pl w rankingu najpopularniejszych zakupów spadł z 4 na 5 miejsce - głównie za sprawą znacznej przeceny starszych tytułów, ale za to w sieci empik w ostatnim tygodniu Wiedźmin awansował z 4 pozycji na 3. Oczywiście są to jedynie suche, statystyczne dane, nie mówiące nic o wielkości sprzedaży, ale nie trzeba mieć żadnych tytułów naukowych przed nazwiskiem, aby wiedzieć, że im produkt wyżej na liście sprzedaży tym ona [ta sprzedaż] jest większa ;)
 
broda81 said:
Ja tam bym sie bal wersji konsolowej. Jesli TW sprzeda sie(zalozmy ze taka wersja bedzie) w np 1,5mln egzemplarzy to cdp moze stwierdzic ze bardziej oplaca sie wydawac na konsole. A wtedy znowu jak z niektorymi gierkami na PieCa dostaniemy odgrzewane kotlety:/
W prasie swego czasu pojawiły się informacje, że Wiedźmin kosztował 22 miliony złotych, z czego 15 mln dało Atari. Czyli wychodzi na to, że CD Projekt wydało "tylko" 7 mln złotych.W Polsce CD Projektowi udało się sprzedać ponad 140 tysięcy kopii gry, gra średnio kosztowała w sklepach około 80 zł. Przyjmijmy, że CD Projekt dostawał tylko 60% tej sumy (bo reszta dla hurtowni, dla sklepów itp.). Otrzymamy kwotę 6,7 mln zł - czyli w takim przypadku CD Projekt wychodzi na zero na samej Polsce, a wpływy z zagranicy to ich czysty zysk... Oczywiście wyliczenia te są czysto hipotetyczne, ale myślę ze jakoś tam zbliżone do rzeczywistości.Gra jak dotąd najlepiej się sprzedaje w Centralnej i Wschodniej Europie, gdzie królują PC-ty. Sprzedaż w Zachodniej Europie (też królują PC-ty) oraz Ameryce (królują konsole) jest zdecydowanie słabsza. Widać, że gra ma powodzenie głównie tam, gdzie znana jest twórczość Andrzeja Sapkowskiego. Nie sądzę więc, żeby CD Projekt mogło sobie pozwolić przy produkcji kolejnych gier/dodatków na zignorowanie swego głównego rynku zbytu, na którym dominują PC-ty. Sądzę, że jeśli firma zdecyduje sie na wypuszczenie konsolowej wersji Wiedźmina, to i tak priorytet będą miały wersje PC-towe. Po prostu wersja PC zarobi na zwrot kosztów swojej produkcji i na konwersję na konsole, a to co zarobi się na wersji konsolowej będzie czystym zyskiem CD Projektu. Po za tym CD Projekt mniej ryzykuje produkując grę na PC-ty - ich gra na rodzimym rynku zawsze będzie zauważona, natomiast na Zachodzie może zginąć w masie innych tytułów (CD Projekt ma mały wpływ na reklamę gry za granicą). Kolejność - wersja PC, wersja konsolowa - pozwala na wyrobienie marki i reklamę szeptaną wśród odbiorców, co pozwala potencjalnie zdobyć więcej odbiorców wersji konsolowej.Tak więc ja nie obawiam się, że CD Projekt RED przerzuci się nagle na konsole, zupełnie zapominając o PC-towcach
 
Adam Kiciński ujawnił też rąbka tajemnicy jeśli chodzi o najbliższe plany: “Planujemy ciągłe wsparcie gry, narzędzie dla modderów, kolejne patche, a na późną wiosnę szykujemy również sporą niespodziankę, o której poinformujemy na naszej konferencji prasowej już niedługo, bo 18 lutego! Wciąż pracujemy nad udoskonalaniem gry i będziemy bardzo aktywnie wspierać społeczność fanów, która cały czas się rozrasta. Nie mogę niestety zdradzić dalszych planów, ale zapewniam, że nie spoczęliśmy na laurach i mamy bardzo obiecujące plany. Postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę i na pewno nie zamierzamy jej obniżać w przyszłości.” [/QUOTE]Hmm według mnie to będzie dodatek tak ja np Noc Kruka do Gothica II ...
 
Dość mam newsów, w których twórcy chwalą sie osiągnięciami i nagrodami. Wplećcie od czasu do czasu informacje o czymś innym niż tylko o tym jak to Wiedźmin zawojował wszechświat.Wiedźmin jest super ale ile można tego słuchać, co?
 
Taramelion said:
Dość mam newsów, w których twórcy chwalą sie osiągnięciami i nagrodami. Wplećcie od czasu do czasu informacje o czymś innym niż tylko o tym jak to Wiedźmin zawojował wszechświat.Wiedźmin jest super ale ile można tego słuchać, co?
Jeśli trafiłbyś szóstkę w totka, stał się z dnia na dzień gwiazdą światowego kina, otrzymał posadę prezesa EA games lub na przykład dostał na swoja wymarzoną zagraniczną uczelnię, cieszyłbyś się? Redzi cieszą się ze swojego sukcesu. Maja do tego prawo a jeśli nie chcesz o tym czytać, nikt Cię do tego nie zmusza. Maja też prawo chwalić się swoimi sukcesami na oficjalnym forum wiedźmina, miedzy innymi po to jest stworzone.
 
Nie no co jak co ale akurat ten news jest bardzo ważny ! Wielu ludzi na niego czekało :)
 
Elwer said:
Elwer said:
Dość mam newsów, w których twórcy chwalą sie osiągnięciami i nagrodami. Wplećcie od czasu do czasu informacje o czymś innym niż tylko o tym jak to Wiedźmin zawojował wszechświat.Wiedźmin jest super ale ile można tego słuchać, co?
Jeśli trafiłbyś szóstkę w totka, stał się z dnia na dzień gwiazdą światowego kina, otrzymał posadę prezesa EA games lub na przykład dostał na swoja wymarzoną zagraniczną uczelnię, cieszyłbyś się? Redzi cieszą się ze swojego sukcesu. Maja do tego prawo a jeśli nie chcesz o tym czytać, nikt Cię do tego nie zmusza. Maja też prawo chwalić się swoimi sukcesami na oficjalnym forum wiedźmina, miedzy innymi po to jest stworzone.
Umiesz czytać ze zrozumieniem? A niech się chwalą! przeca im nie bronię! Ciekaw jestem nowinek od Redów, ale ciągle słyszę że W. zdobył to, W. został nominowany etc. A wieści o Dijnim jak na lekarstwo. I o innych obiecanych smaczkach tak samo.
Maja też prawo chwalić się swoimi sukcesami na oficjalnym forum wiedźmina
Czytam newsy na stronie, a że komentować je mogę tylko na forum to inna para kaloszy.A poza tym czegoś się mnie przyczepił? :p Powiedz, gdzie indziej mógłbym powiedzieć co mnie boli? Bardzo lubię W. i cenie pracę CDPR, dlatego chciałbym się podzielić odczuciami. A jeśli nie chcesz ich czytać - nikt Cie nie zmusza... :D
 
Taramelion, czy ja napisałem, żebyś nie mówił co Cię boli? Z twojego poprzedniego posta wnioskuję, iż masz dość czytania informacji, że Wiedźmin zdobył nagrodę taką, a taką. Tak więc mówię, że wcale nie musisz ich czytać, jeśli ich nie lubisz. 18 lutego ma odbyć się konferencja prasowa, na której zostanie podane wiele nowinek. Zostało to powiedziane raz i chyba nie ma potrzeby powtarzać tego w każdym newsie. :pEdytor będzie wkrótce, prace nad wersją, która ma zostać oddana nam do użytku jeszcze trwają. Co jeszcze Redzi maja na ten temat powiedzieć? Troszkę cierpliwości ;pNie wiem też, co w moim poście było takiego, że stwierdziłeś, iż się Ciebie czepiam? Na forum, community powinno ze sobą dyskutować-nie mogę zrobić tego bez odniesienia się do czyjegoś posta. Nie atakuje Cię. Chcę Ci tylko zwrócić uwagę, że newsy o nagrodach będą, a oburzanie się, że jest ich tak dużo jest bezcelowe i IMO śmieszne. ;)Jestem na forum już kawałek czasu, gdyż m.in. lubię czytać opinie innych. Nie rozumiem tez co do mojego poprzedniego posta ma sformułowanie "A jeśli nie chcesz ich czytać - nikt Cie nie zmusza... Cheesy" którym fragmentem mojego posta dałem Ci do zrozumienia, że nie mozesz wyrażać swojej opinii, gdyż jest odrębna od mojej? ;)
 
Konferencja zaczyna się o 10.00http://www.gram.pl/news_9ATeH,0_Konferencja_CD_Projektu_juz_za_chwile.html
 
Top Bottom