Wiedźmin - ponad 600.000 sprzedanych egzemplarzy!

+
No to potwierdziło się to co pisał Empik na swojej stronie.Trzeba pamiętać że na te 600 tysięcy sprzedanych egzemplarzy na świecie składają się:- 140 tysiące kopii sprzedane przez CD Projekt w Polsce (oficjalne dane)- bliżej nie skonkretyzowana liczba kopii sprzedana przez CD Projekt na Słowacji, Węgrzech i w Czechach (pewnie coś przynajmniej z 10 tysięcy zważywszy na popularność Sapkowskiego w Czechach i na Słowacji, oraz potencjał tych rynków)- ponad 200 tysięcy kopii (oficjalne dane) sprzedanych przez Noviy Disk w Rosji i krajach rosyjskojęzycznych (WNP + kraje nadbałtyckie)- reszta przypadająca na Atari, czyli około 250 tysięcy kopii sprzedanych praktycznie wszędzie indziej (chyba tylko oprócz Japonii)O ile CD Projekt i Noviy Disk postarały się o skuteczną reklamę i dotarły z produktem do konsumentów (czyli z fajną grą do graczy), to Atari hmmm.... dyplomatycznie powiem, że nie wykorzystało szansy na dobry zarobek...Co do szans na osiągnięcie miliona w ciągu roku - w Polsce chyba już nie ma zbyt wielkich rezerw (kilka dziesiątków tysięcy sprzedanych kopii może jeszcze dojdzie), w Rosji, na Ukrainie, Białorusii, Litwie może uda się jeszcze upchnąć te dodatkowe 100 tysięcy, pozostaje wiec tylko czekać na to aż się obudzi Atari, albo zrobi swoje reklama szeptana - czyli polecanie gry przez tych co już grali swoim znajomym.
 
Socchi said:
Socchi said:
Widzę, że wiedzę o ilości sprzedanych egzemplarzy czerpiesz z tego samego źródła co informacje na temat WOŚP. Jak dla mnie "wydaje mi się", "z tego co pamiętam", czy "bo Marcin powiedział, że jego tata powiedział" nie jest zbyt wiarygodnym info, no ale przyjmijmy że to kwestia gustu. Co najmniej 120k sprzedało się w samej Polsce. Nie ma to jednak żadnego znaczenia, bo ilości sprzedanych egzemplarzy w naszym kraju i tak nikt nie dodaje do oficjalnych danych na ten temat
"Bardzo zabawne" jest to co piszesz, starając się na siłę być dowcipny i ironiczny, przy czym nie popierając swojej racji, która jest "bardziej" niż moja, żadnymi argumentami. Fajna taka dyskusja, nie powiem, bardzo wygodna. Tym niemniej proponuję ją zakończyć ze względu na ogólną bezcelowość.
Cieszę się, że Cię rozbawiłem, choć wcale nie starałem się aż tak jak twierdzisz. Nie mam zamiaru szukać dla ciebie tematu na forum DC, w którym toczyła się dyskusja na temat ilości sprzedanych egzemplarzy PK. Mogę jedynie napisać, że info o 500k kopii sprzedanych za granicą pojawiło się prawie 2 lata temu. Za sprzedaż w Polsce nie dam sobie uciąć głowy, bo nie pamiętam dokładnie w jakim nakładzie wydawała gry "Dobra Gra", ale jest to ok 200k razem z dodrukiem.Może pochwalisz się skąd wziąłeś liczbę 120k sprzedanych ogółem? Czy chciałbyś koniecznie jednak skończyć tę dyskusję?
 
Ale PK chyba jednak nie sprzedał 600k w cztery miesiące?BTW, co ciekawe, choć nie ma tego w newsie, to w oświadczeniu prasowym jest taki fragment:
Currently, CD Projekt RED consists of 70 people working on two unannounced projects.
 
Currently, CD Projekt RED consists of 70 people working on two unannounced projects.
Gdybym miał zgadywać, to obstawiałbym, że:tajemniczy projekt nr 1 to dodatek do Wiedźmina na PC nieznany jeszcze szerokiej publiczności projekt nr 2 to konwersja Wiedźmina na XBOXa
 

jiti

Forum veteran
MasPingon said:
Wiedźmin XBill 360, na bank
Zgadzam się, co do drugiego projektu, to osobiście chciałbym żeby była to jakaś nowa produkcja, ale na 65% okaże się dodatkiem do Wieśka, a na 34% Wiedźminem 2...
 
Z dwojga złego wolałbym żeby gra znalazła się na PS3. Nadal kocham poprzednią część konsoli, która królowała nad XXX, choć ta trzecia też sobie nieźle radzi. Ale jeżeli ma to wpłynąć na większą sprzedaż niż w przypadku konsoli Sony, to życzę by wszystko poszło jak najlepiej i by jeszcze z większym budżetem przystępowali do kontynuacji :) Blee osoby z padami co walka z większą ilością przeciwników pauza, pauza, pauza.
 
CD Projekt na swojej stronie z ofertami pracy szuka programistów z doświadczeniem z X360, więc na razie można się spodziewać raczej tylko wersji na Xboxa.
 
Ausir said:
CD Projekt na swojej stronie z ofertami pracy szuka programistów z doświadczeniem z X360, więc na razie można się spodziewać raczej tylko wersji na Xboxa.
Tak, przed premierą również mogliśmy zobaczyć tą ofertę. Poczekamy zobaczymy, pewnie Micro$oft wystawił porządną ofertę Atari/CDP i zbiją na tym, bądź co bądź nie złą kasę, prawie jak za każdą przyzwoitą grę na konsolę.
 
Bardzo ładna ilość, miejmy nadzieję że uda się sprzedać milion kopii Wiedźmina. Co do tajemniczej zapowiedzi to myślę że będzie to dodatek, bo podobno będziemy się zagrywać w Wiedźmina jeszcze przed wakacjami, pewnie drugą część też zapowiedzą, ale to może jeszcze trochę potrwać.
 
Ausir said:
CD Projekt na swojej stronie z ofertami pracy szuka programistów z doświadczeniem z X360, więc na razie można się spodziewać raczej tylko wersji na Xboxa.
Dlaczego tylko? Dalej mają programistów na PC ;x
 
MasPingon said:
Możemy kontynuować, a jasne, jeśli tylko chcesz. http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,2585596.html. Na dzień 2005-03-05, czyli prawie rok po premierze sprzedało się 400 000 tys egzemplarzy, w tym 100 000 tys w Polsce. Sporo się myliłem. Info o 500k kopi? W sumie to bardzo możliwe. Myliłem się i to sporo, co nie zmienia faktu, ze kwestia zmiażdżenia jest kwestią czasu.Aha, szukając, natrafiłem na przeróżne informacje, co tylko utwierdza mnie, ze prawdopodobnie każda jest dosyć daleka od prawdy - widziałem liczbę od 120 000 (na stronie miesięcznika PC Format), przez 230 000 na jakimś forum, aż do ponad miliona na innym.
 
Jak na pierwsze 3 miesiące wynik oszałamiający :eek: Datę 18 luty zakreśliłem w kalendarzu na czerwono, znowu jest na co czekać (Mam nadzieję na informację dot. dodatku ;))
 
Wynik byłby oszałamiający gdyby Atari się bardziej postarało. A tak jest on oszałamiający tylko w Europie Środkowej i Wschodniej, a w reszcie świata średnio, by nie powiedzieć wręcz kiepsko...
 
Top Bottom