Wyjaśniamy Ostateczne Wyzwanie Gauntera!

+
@IRp5: Chyba nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem, bo z 24/25 to nie chodziło o połówki koron.
Sam zadziałałeś trochę jak CDPR. ;)
 
WItam. Ktoś wie czemu nie zalicza mi 4 zadania z wyzwania Gauntera: "Wygraj 3 partie obsługiwaną frakcją. Wygrałem 1 patię i mi jej nie zaliczyło. Wspieram Królestwa Północy. Miałem odhaczone 3 zadanie jakby co.
 
WItam. Ktoś wie czemu nie zalicza mi 4 zadania z wyzwania Gauntera: "Wygraj 3 partie obsługiwaną frakcją. Wygrałem 1 patię i mi jej nie zaliczyło. Wspieram Królestwa Północy. Miałem odhaczone 3 zadanie jakby co.
Właśnie miałem o to samo zapytać ale "w dalej idącym kontekście" - wygląda na to, że w Gwincie są teraz jakieś potworne lagi?

Po zagraniu (i wygraniu) jednej partii zaliczyło mi w/w zadanie dopiero po jakichś 30 minutach. W ciągu tych 30 minut trzy razy restartowałem grę - dwa pierwsze nie pomogły, przed trzecim zrobiłem dodatkowo weryfikację plików.

Też tak macie?

Przy zadaniach dziennych było podobnie - zaliczyło się z takim samym opóźnieniem (mam zadanie "wygraj 5 rozgrywek").

Podobnie też miałem przy dzisiejszym wybieraniu frakcji wyzwania - "wybrało się" w końcu po jakichś 10 minutach prób wyboru.
 
Nie jesteś odosobniony. Też miałem problem z wyborem frakcji. Dopiero za 4 razem mi zaliczyło wybór, ale wcześniej musiałem wyłączyć grę. Jeśli chodzi zadanie to mam już je zaliczone. Obyło się bez weryfikacji plików, co nie zmienia faktu że problem istnieje.
 
Last edited:
Sugeruję aby w następnym wyzwaniu można było zdobyć wszystkie tytułu wybierając w każdym etapie frakcję jaką w danym momencie chcemy grać. Wiem że rozpiska jest w pierwszym poście ale nie każdy śledzi forum i np. domyślam się że są osoby takie jak ja które zostawiły syndykat do zrobienia na końcu i własnie obudziłem się z ręką w nocniku bo widzę że juz syndykatu nie zrobię mimo że za każdym razem wybierałem inną frakcję, pozdrawiam
 
Sugeruję aby w następnym wyzwaniu można było zdobyć wszystkie tytułu wybierając w każdym etapie frakcję jaką w danym momencie chcemy grać.
Fakt, że wyjaśnianie / rozpiska pojawia się już po rozpoczęciu wyzwania też nie powinien mieć miejsca. W Gwincie jest wystarczająco dużo słabo lub wcale nie wyjaśnionych rzeczy - CDPR lubuje się w robieniu z graczy swoich króliczków doświadczalnych.
 
Taka ciekawostka... wczoraj skończyłam zadanie frakcji (3 wygrane mecze) i siadłam do robienia powtarzalnego zadania wyrabiania dniówek. No i dziś kontynuuję, a tu niespodzianka - zadanie zresetowało się do "wygraj 3 partie obsługiwaną frakcją". Myślę, no dobra, pewnie wczoraj tego jednak nie zrobiłam, rozegrałam te wymagane wygrane mecze i dalej lecę dniówkl. I co? Po pierwszej dniówce zadanie znów zresetowane :(
 
Taka ciekawostka... wczoraj skończyłam zadanie frakcji (3 wygrane mecze) i siadłam do robienia powtarzalnego zadania wyrabiania dniówek. No i dziś kontynuuję, a tu niespodzianka - zadanie zresetowało się do "wygraj 3 partie obsługiwaną frakcją". Myślę, no dobra, pewnie wczoraj tego jednak nie zrobiłam, rozegrałam te wymagane wygrane mecze i dalej lecę dniówkl. I co? Po pierwszej dniówce zadanie znów zresetowane :(

Potwierdzam występowanie takiego błędu, z 10 minut temu miałem dokładnie taką samą sytuacje.

A co do głównego tematu to wydaje mi że obecny system dziennych koron mógłby zostać na stałe ale pod warunkiem zmniejszenia progu z 24 na 12. Przy systemie 6/12/24/24 za same zdobyte połówki koron można było zdobyć w 3 godziny 4 klucze, teraz zdarzają się dni że zdobycie 24 połówek trwa nawet prawie 5 godzin i za to klucze są 2, jak dla mnie to dość duży przeskok poziomu trudności w zdobywaniu kluczy.
 
Taka ciekawostka... wczoraj skończyłam zadanie frakcji (3 wygrane mecze) i siadłam do robienia powtarzalnego zadania wyrabiania dniówek. No i dziś kontynuuję, a tu niespodzianka - zadanie zresetowało się do "wygraj 3 partie obsługiwaną frakcją". Myślę, no dobra, pewnie wczoraj tego jednak nie zrobiłam, rozegrałam te wymagane wygrane mecze i dalej lecę dniówkl. I co? Po pierwszej dniówce zadanie znów zresetowane :(
Też tak mam, ale mimo wszystko dalaj zalicza mi zadania dzienne do punktacji frakcji, więc nie jest to aż tak duży problem, chyba że ktoś chce oszukać system i wypełnić jeszcze raz wygraną 3 razy obsługiwaną frakcją. Te cofnięte zadanie ponownie ci zaliczy jeśli znowu wygrasz 3 razy obsługiwaną frakcją i zrobisz więcej punktów dla frakcji, co jest ewidentnie bugiem. Wiem bo sprawdzałem to na mojej frakcji KP.
 
@olisek, @Turiruri, @Iorweth15: Napisałem o tym wczoraj w innym temacie, przekleję poniżej z zachowaniem wzmianek o edycjach postu (które również były wczoraj), aby zachować swego rodzaju "linię czasową rozwoju sytuacji":

Na potwierdzenie braku kompetencji testerów / programistów - przed chwilą zastałem u siebie takiego "kfiatka".
(wyjaśnienie jakby ktoś nie rozumiał: zrobiłem piąte zadanie, dostałem za niego 1 PN, i widzę, że ponownie mam robić czwarte)



EDIT: Po raz drugi ukończyłem to czwarte zadanie i po raz drugi dostałem za niego +1 punkt do kontraktu...
Z tego wynika, że to nie jest / nie był "błąd wizualny".
Teraz znowu widzę poprawne, piąte zadanie - czy jak zrobię jedno dzienne to ponownie "spadnę" do czwartego zadania?

Nie widzę sensu proponować twórcom jakiekolwiek nowe rozwiązania, skoro nie mogą się uporać z już istniejącymi rzeczami.

EDIT: Ten etap wyzwania jest ewidentnie skopany - już od trzech "kolejek" mam na zmianę czwarte lub piąte zadanie.
 
Last edited:
Mi też się powtórzyło zadanie 4 z tytułem. Co więcej za wykonanie tego 5,6 zadania nie dostałem PN...
 
@gojlad: Bo PN dostaje się tylko za zadanie ze zrobieniem zadania dziennego. Za "czwarte" nie ma PN tylko +1 punkt do kontraktu.
 
Dla mnie wygląda to dobrze bez wykupionego premium poziom 100 wbiłem ostatniego dnia więc tym razem pewnie będzie podobnie. Zwiększają pulę pk w podstawie do tego kontrakty w podstawie też dają więcej niż poprzednio. Kosmetyka głównie w premium czyli jak ostatnio. W rozgrywce premium znaczącej przewagi nie daje. Komuś się spodoba będzie miał środki to kupi a jak nie to nie i straci głównie kosmetykę. Ja jestem zadowolony.
 
Ciekawe jak dużo pojawi się nowych błędów spowodowanych przez te zmiany w podróży. Ech.
 
EDIT: Ten etap wyzwania jest ewidentnie skopany - już od trzech "kolejek" mam na zmianę czwarte lub piąte zadanie.

Przyznam, że jest to mocno zniechęcające (chciałbym się np. skupić na Arenie, a niestety w ten sposób nie dostanę dodatkowych punktów z wyzwania Gauntera).

Wczoraj zrobiłem to 4 zadanie ponownie, a dziś jak widzę je po raz trzeci z zerowym progresem, to trochę się odechciewa grać...
 
Wczoraj zrobiłem to 4 zadanie ponownie, a dziś jak widzę je po raz trzeci z zerowym progresem, to trochę się odechciewa grać...
Dostaję czwarte i piąte zadanie "na zmianę": jak skończę czwarte - wchodzi piąte, jak skończę piąte to znowu dostaję czwarte.

Wolę nie ryzykować i aby mieć pewność, że dostanę ten 1 RP z piątego zadania to dziennie robię po dwa zadania (tak, by na "nowy dzień" ustawiało się to z zadaniem dziennym jako aktualne). Na pewno plus jest taki, że przez to pewnie zaliczę kontrakt frakcyjny (na szczęście kontraktu KP jeszcze nie miałem skończonego i dość dużo mi brakowało) ale generalnie ten etap wyzwania jest zabugowany - przy poprzednich etapach takich siupów nie było / nie miałem.
 
Last edited:
Właśnie tak też zrobiłem :) zaliczyłem najpierw to 4 zadanie, a potem 5 (aby dostać dodatkowy Punkt Nagród) i tym razem, na razie nie cofnęło się do czwartego.

Zobaczę jutro czy zostanie to 5, powtarzalne zadanie (oby, może ten problem został jednak naprawiony).
 
Top Bottom