Żniwa Cierpnienia - nowe karty z Ceny Władzy

+
1632133670777.png

1632133694974.png

Nowy tag Dol Blathanna? W tym momencie mamy Czarodziejkę i Zaklinaczkę z Dol Blathanna. Ciekawe.
 
IMG_20210920_163720.jpg

Post automatically merged:

Jest tych kart więcej tylko nie mają dopisku w Polskiej wersji...
 
Ta karta raczej nie będzie grana. Jest zbyt RNG. Załóżmy że dostaniemy łucznika, trapera, elfiego obrońcę w momencie kiedy gramy Spella'tael. Wybór taki trochę kiepski. Dodatkowo ta karta specjalna ma 6 prowizji. Chociaż może zastąpić kule. Urodzajne żniwa zagrane z Simlasa robią większe punkty jako pojedyncze zagranie. Tyle że kule mają synergię z Gordem, prorokinią i Alzurem. Chociaż może to i dobrze, bo obecnie Alzur z kulami jest broken (40 pkt w 1 ruchu).
 

Lexor

Forum veteran
Jest tych kart więcej tylko nie mają dopisku w Polskiej wersji...
Przy okazji mogliby w końcu naprawić mechanizm wyszukiwania kart w polskiej wersji gry.
(np. wpisanie słowa "żołnierz" nie pokazuje wszystkich żołnierzy)
 
Widać że chcą wskrzesić handbuff. Ciekawe czy Filavandrel jako dowódca (Pobudzenie) będzie grany. Jeszcze gdyby jakieś buffy dla krasnoludów były to byłoby świetnie.
 
Co do krasnoludów myślę że w kolejnym dodatku będą miały swoje 5 minut. W "pan lusterko" były driady, w "cenie władzy" mamy elfy, tak więc rozum podpowiada że nadchodzi kolej krasnali.
 
Handbuf jest na pewno warty wzmacniania z zasady. Oby to wyszło, bo to jest mechanika dające sporo opcji.
 
Ta ostatnia karta ciekawa choć lepiej jakby miała prowizje 7 ale ,że sam gram na Pobudzeniu to pewnie ją wrzucę do talii. Oczywiście trudno Cprzewidzieć o ile da wzmocnienia plus to jednak samo wzmiacnianie w ręce jest wciąz za słabe by wygrywało walki. Sam mam Simlasa smoki i Yrden by mieć w ogóle szanse . Ten Filavandrel jednak jest słaby bo może być wzmocniony a może nie dawać żadnej wartości ponad to co daje Czarodziejka
Jest tych kart więcej tylko nie mają dopisku w Polskiej wersji..
To tak nie działa obecnie one też nie mają tagu... więc ma na razie czegoś takiego jak Elf Dol ani w angielskiej ani polskiej. To musi być coś takiego jak jest w potworach Dziki Gon i tak naprawde nie wiadomo jakie karty dostaną taki znacznik

Pod gąbczastym grzybem chyna najlepszą synergię ma z Syndykatem i Scenariuszem bo da kolejna kokotę i od razu odpali drugi lub trzeci rozdział.

Choć trzecie dyzizja Mange i dwa odpalenia asymilacji też będa niezła opcją
 
Pod gąbczastym grzybem chyna najlepszą synergię ma z Syndykatem i Scenariuszem bo da kolejna kokotę i od razu odpali drugi lub trzeci rozdział.
Podobnie będzie w SK. Dodatkowo Piana to alchemia.
 
Torque prowizja siedem? Ja nie wiem czy nie powinien mieć przynajmniej 10
10? Ile masz kart które wzmacniają konkretną kartę? Masz pobudzenie od lidera więc Torque da ci 1 dodatkowe albo i dwa.. Do tego jest Aegli , które samo w sobie ma 10 werbunku. I zostają ci jeszcze dwie opcje , które tylko w przypadku smiertelnego ciosu wzmocnią konkretną kartę o 2 z czego Sirssa rzadko wzmacnia a krąg natury to już bywa róznie bo mało jest kart o sile 3.. Realnie to masz dodatkowe 2 pkt wzmocnienie plus może z 3-4 losowe od przemytników... Do tego pewnie 4 od Aegli. Torque to relikt więc już taki Sabotażysta nic ci nie da... Do tego Torque wzmacnie losowo więc może się okazać ,że sobie wzmacniasz nie do końca te karty , które akurat chcesz mieć wzmocnione i lepiej ci będzie użyć Aegila na Filavandrela czy Aglais niż na Torque... Przy idealnym szczęściu on będzie dawał ok 11-12 dodatkowych punktów siły ale zazwyczaj pewnie ok 6-7 i na dodatek przy dzisiejszej mecie Aegli za 10 i Torque za 8 to będzie jednak słabo bo rywale są agresywniejsi generują więcej punktów ( np z Emisariusza ) . Kilka razy grałem na pobudzeniu na samym tylko wzmacnianiu i to zawsze jest za słabe np jeśli grasz pod Aglais

Ten nowy Vilgefortz ma sens tylko jeśli rywale bedą grać cenne karty w r1 albo jeśli rywal zagra onejromancje i wtedy można zabrać z grobu oddając w zamian jakiś szrot.. Ogólnie to może być albo mega słaba opcja albo OP w zależności od typu talii rywala
 
No nie wiem...zobaczymy. Mi się wydaje silny i na bank będą tym grał. Może mniejsza o to, czy jest silny. Wydaje się sensowną, elegancką, prostą mechaniką. A vilgefortz to zobaczymy
 
Czyli jego umiejętność tyczy się też złotych kart?
5 za 5 i asymilacja wydaje się solidną kartą do tego archetypu. Fajnie że asymilkę wzmacniają.
Vilgę też mi się podoba. Nie zgodzę się z jego przydatnością tylko w wypadku gdy przeciwnik zagra mocne karty przed R3. Karty specjalnie od razu lądują na cmentarzu i to one będą jego głównym celem. Ot chociażby Siroco. Imperialny praktykant natomiast umożliwi użycie wyciągarek danej frakcji gdyż będą miały cel w naszej talii. Nie wiem tylko jak to będzie z prowizją Vilge.
 
Czyli jego umiejętność tyczy się też złotych kart?
Moim zdaniem tak. On nie rozróżnia więc moze byc tak ,że np możesz mieć w talii z 3 Madoców .Ta karta ma wiele ciekawych opcji
Karty specjalnie od razu lądują na cmentarzu i to one będą jego głównym celem
No wiem ale czy Sirocco albo Onejro to nie sa mocne karty?
Ogólnie to jego wadą jest tempo. Bo zagrywasz kartę 6pkt a efekt tego zagrania poznamy później.
Ale w r1 czy r2 może mieć efekt przeszkadzanie na cmentarzu zabierania Kruczej Matki. Czy innej złotej karty typu np Ygherm lub Meluzyna
 
Nie zapominajmy o kartach nielojalnych (Joachim, Cantarella, itd.), mozna je z pomocą Volgefortza i Praktyka zagrać kilka razy. Druga sprawa można stworzyć/zagrać ilu się da Praktyków, później wrzucić coś Vilgefortzem do grobu przeciwnika i to skopiować X razy.
Post automatically merged:

1632382500635.png
 
Last edited:
Top Bottom