Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

+
SMiki55 said:
Dużo. Ale do Edycji Rozszerzonej Redzi zdążą się wyrobić :p
Chyba chcieliby, żeby chociaż teraz nie było Edycji Rozszerzonej.

@mbwrobel
To już jest rozwiązane. Jest trzydzieści zbroi na sto godzin gry. W dwójce było ich czterdzieści na jedną trzecią tego czasu.
 
Smiki, teraz to pojechałeś :). Zakładając, że podstawowy element kurtki jest tym niezmiennym wyznaczającym kształt danej kurtki do którego dodaje się różnego rodzaju rękawy. pasy itd. , każdy z tych dodawanych elementów musiałby posiadać tyle samo modeli ile jest tych elementów podstawowych. Biorąc pod uwagę, że na pewno elementów dodatkowych byłoby sporo, należałoby stworzyć setki różnych modeli.
 

Guest 3669645

Guest
Rustine said:
W dwójce było ich czterdzieści na jedną trzecią tego czasu.
Aż tyle? Ja miałem wrażenie, że było ich tylko 10 :p

Mi tam by wystarczyła jedna w W3, gdyby nie fakt, że kolejne mają lepsze statsy :p
 
Najrozsądniej jest wprowadzić 1-2 "czyste" modele zbroi (kurtka+spodnie+buty+rękawice), na których nie uświadczylibyśmy żadnych elementów dozbrajających (naramienników, napierśników, rękawów, kapturów, nagolenników, ćwieków na rękawicach, itp), oraz wszelkie te elementy, pasujące idealnie do tych modeli, które można by dowolnie składać...
Byłoby to na zasadzie zbroi z AC2 (gdzie mieliśmy różne sety dozbrajające nasze wdzianko), tylko bardziej rozbudowane.
 
Podczas oglądania ponownie zwiastun zauważyłem że przeciwnik któremu Geralt odcina dłoń pada trupem, a przecież to nie jest rana śmiertelna. Natychmiastowa śmierć od takiego cięcia jest dziwna, a zbir powinien żyć chociaż jeszcze przez chwilę i się wykrwawiać.
 
Booraz said:
Smiki, teraz to pojechałeś :)/>/>. Zakładając, że podstawowy element kurtki jest tym niezmiennym wyznaczającym kształt danej kurtki do którego dodaje się różnego rodzaju rękawy. pasy itd. , każdy z tych dodawanych elementów musiałby posiadać tyle samo modeli ile jest tych elementów podstawowych. Biorąc pod uwagę, że na pewno elementów dodatkowych byłoby sporo, należałoby stworzyć setki różnych modeli.
Nie całkiem. Ile może być elementów bazowych? Dwa, góra trzy. Na to z dwadzieścia rodzajów kurtki właściwej - pasy na nie zakładane mogą nie mieć dużej ilości modeli, można stworzyć model elastyczny, przylegający do dowolnego rodzaju kurtki dzięki fizyce. Rękaw to rękaw, modyfikacji raczej nie wymaga - jedynie karwasze, naramienniki i nałokietniki powinny mieć po dwa modele w zależności od tego, czy mamy jedną, czy dwie warstwy rękawów.


Booraz said:
Najrozsądniej jest wprowadzić 1-2 "czyste" modele zbroi (kurtka+spodnie+buty+rękawice), na których nie uświadczylibyśmy żadnych elementów dozbrajających (naramienników, napierśników, rękawów, nagolenników, ćwieków na rękawicach, itp), oraz wszelkie te elementy, pasujące idealnie do tych modeli, które można by dowolnie składać...
Byłoby to na zasadzie zbroi z AC2 (gdzie mieliśmy różne sety dozbrajające, nasze wdzianko), tylko bardziej rozbudowane.
Tyž dobrze. Na takiž kompromis zgodzič się mogę.
 
Równe czterdzieści, z wliczonymi mrocznymi: http://witcher.wikia.com/wiki/The_Witcher_2_armor
Oczywiście mówię tylko o kurtkach, wykluczyłem spodnie, buty i rękawice.
Naprawdę nie będzie przesytu i zmieniania co godzinę, nie ma potrzeby wymyślania systemów zmiany zbroi.
 
[media]http://www.youtube.com/watch?v=ldtxMlx6QJw[/media]
kompromis ?

Niewiedzminskie sety np takie jak były na cocnept-arcie
-wiedzmin w długich szatach a'la czarnoksiężnik
-wiedzmin wiking
-wiedzmin samuraj
-wiedzmin zwykly piechur z trailera


I modyfikowalny podstawowy wiedźmiński pancerz .
Wybieramy rękawice
-skórzane -ćwiekowane -płytowe -umagicznione
i tak poklei resztę elementów.

-Dodatkowo decydujemy czy miecze mają być na krzyż czy obok siebie na plecach albo przy biodrze.
-Ustawiamy sztylety, haki, torby , dodajemy zestawy alchemiczne nieodblokowujące możliwość ważenia eliksirów i mutagenów .
-Rodzaj tkaniny w prosta w paski może czarna albo jakaś od Jaskra :)

Wtedy czujesz się jak prawdziwy profesjonalista wiedźmin zabójca a nie przebieraniec w zbroi z muszelek +12.
 
Blady said:
Dodatkowo decydujemy czy miecze mają być na krzyż czy obok siebie na plecach albo przy biodrze.
Tego nie będzie z pewnością. Miecze zostały zrzucone na jedno ramię z powodu problemów z animacjami, jakie występowały.
A rękawice, spodnie i buty będą osobno. "Klaty" będą stałym elementem.
 
Blady said:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=ldtxMlx6QJw[/media]
/>/> kompromis ?

Niewiedzminskie sety np takie jak były na cocnept-arcie
-wiedzmin w długich szatach a'la czarnoksiężnik
-wiedzmin wiking
-wiedzmin samuraj
-wiedzmin zwykly piechur z trailera

I modyfikowalny podstawowy wiedźmiński pancerz .
Wybieramy rękawice
-skórzane -ćwiekowane -płytowe -umagicznione
i tak poklei resztę elementów.

Dodatkowo decydujemy czy miecze mają być na krzyż czy obok siebie na plecach albo przy biodrze.
Ustawiamy sztylety, haki, torby , dodajemy zestawy alchemiczne nieodblokowujące możliwość ważenia eliksirów i mutagenów .

Wtedy czujesz się jak prawdziwy profesjonalista wiedźmin zabójca a nie przebieraniec w zbroi z muszelek +12.
Nom, o cuś takiego mi mniej więcej chodziło :) byłby bitcoin, ale jestem w trybie przenośnym :(
 
Powinni dodać jakieś dokupienia do zbroi, jak w AC (jak ja często do tego nawiązuje :p), np. większa torba na zioła, dodatkowy podręczny eliksir (jak w Wiedźmin 1), jakiś pas na nóż, itp.

I niech dodadzą ta świetną białą koszulę Geralta z Witcher 1, jako dodatkowy pancerz nieposiadający obrony :)

Oby wiedźmin był tak modyfikowalny jak Skyrim (znowu będę miał wgrane kilkaset modów :p), to mod na miecze na krzyż pewnie powstanie...
 
Last edited:
Shasiu said:
I niech dodadzą ta świetną białą koszulę Geralta z W1, jako dodatkowy pancerz nieposiadający obrony :)/>
To miał być ów tajemniczy "element bazowy" pod "kurtką właściwą" ;)
 
SMiki55 said:
To miał być ów tajemniczy "element bazowy" pod "kurtką właściwą" ;)/>
Jak ma się mod do W2 ze wszystkimi itemami z gry do kupienia u karczmarza, to można kupić podartą koszulę. :p
 
Czy pamiętacie jescze drzewko wytworów rzemieślniczych z W2...

Ciekawe co by było gdyby elementy mogły być wymienne, tak jak substraty z kolby alchemicznej W1...

Nie musiało by się to odbijać na wyglądzie, lecz może małym detalu...

Takim jak w przypadku wariantów zbroi Kruka której kilka detali i statystyki były zależne od popieranej strony (w przypadku W3 była by to wola i staranność gracza)...
 
Shasiu said:
to mod na miecze na krzyż pewnie powstanie...
To nie kwestia przełożenia modelu. Będzie ktoś w stanie stworzyć kompletnie nowe animacje wyciągania miecza zza drugiego ramienia? I edytowania tych, które są już wplecione w sekwencje walki? Wiedźmin nie potrzebuje modów. Potrzebuje przygody. Ta gra stoi historią, nie gratami, sprzętem. Nie będzie jej potrzebne milion modów na edycje tekstur, zbroi, mieczy. Oczywiście rzeczy prostsze można dodać, ale wątpię, aby pokazały się takie mody jak do Skyrima. Wiedźmin ma za małą bazę aktywnych modderów. Ifryt uczestniczył w becie Redkita i umarł... Nie ma już żadnego autora tworzącego przygody do dwójki. Oprócz Benzenzimmerna nikt nie tworzy większych kampanii, wyłącznie małe światy z niewielką historią. Mam nadzieję, że po trójce ktoś przeniesie sagę do gry. Bo warto. Jeżeli czas pozwoli, chętnie pomogę. Co wy na to? SMiki, Eskadro, Patrol? Robimy "D'ao"? Djinni był, Ifryt był. Czas na nas! :p

Shasiu said:
Jak ma się mod do W2 ze wszystkimi itemami z gry do kupienia u karczmarza, to można kupić podartą koszulę. :p
Mój ci on, że się tak nieskromnie pochwalę. :p
 
@Up2 Chodzi Ci o to że w zależności jaki składnik wpakujemy w pancerz, zmienią się jego statystyki? Jeśli tak, to tak właśnie ma być w Wiedźminie 3 (w każdym bądź razie ja tak to rozumiem)...
 
Last edited:
Mam pewną koncepcję zasad składania zbroi z elementów:

Baza (część ubioru pokrywająca tors):
- koszula
- kaftan
- kurtka
- pancerz (skórzany - innego nie przewiduję)

Rękawy:
- po dwa-trzy wzory do każdej bazy
- do danej bazy nie można przyszyć rękawa od cięższej bazy. Np. nie da się przymocować rękawa od kurtki do koszuli, ale od koszuli do kurtki już tak. Wyglądałoby to jak kurtka bez rękawów założona na koszulę, podobnie można byłoby zastosować pancerz i rękawy od kurtki, kaftana lub koszuli. Można również nosić pancerz bez rękawów.

Naramienniki:
- skórzane
- kolcze
- płytowe
Na koszulę - nic
Na kaftan - skórzane
na kurtkę - skórzane i kolcze
na pancerz - kolcze i płytowe

Nałokietniki, karwasze, rękawice, nakolanniki, nagolennice - analogicznie, jak naramienniki.

Powyższy system narzuciłby:
- 4 modele tzw "bazy"
- 8-12 modeli rękawów
- maksymalnie 5 modeli naramienników, nałokietników, karwaszy, nakolanników i nagolennic
- 4 modele rękawic (nie wyobrażam sobie, żeby Geralt używał płytowych)

Przez "model" rozumiem bryłę trójwymiarową, gotową do pokrycia teksturą.

Płytowe elementy zbroi (w sumie pancerz skórzany równierz) mogłyby poprawiać klasę pancerza, ale powinny dawać jakieś minusy (mnieisza prędkość, słabsze znaki - nie wiem). Minusy skumulowane za założenie wszystkich płytowych elementów powinny powodować znaczące utrudnienie w walce, żeby nam Geralt za tanka nie robił.

Każdy model mógłby mieć do wykorzystania kilka tekstur, kolorów lub odcieni (ile - do decyzji REDów). W końcu stworzenie kilku wariacji tekstury naramiennika płytowego nie stanowi chyba problemu nie do przeskoczenia, skoro Koledzy z tego forum potrafią to zrobić (Powrót Białego Wilka). Z resztą system mógłby proponować odcień danej tekstury dopasowany do koloru reszty zestawu, żeby nie robić pstrokacizny.

Powyższe potwierdza, że pomysł @Shasiu rozwinięty przez @SMiki'ego nie jest niewykonalny (nawet jako mod).


TM by @Shasiu & @SMiki55
 
Zaraz, zaraz jak Smikiego? ja się nie godzę, bazy były moim pomysłem :p

Mody do Wiedźmin a3 powstaną na pewno, w Skyrim zmieniali nawet animacje walki, więc raczej i z tym by sobie poradzili. W3 będzie oferował olbrzymi otwarty świat, więc moderzy na pewno się znajdą.
 
Last edited:
Shasiu said:
Zaraz, zaraz jak Smikiego? ja się nie godzę, bazy były moim pomysłem :p/>/>
Jeśli tak, to przepraszam .

Ed.:
Kojarzy mi się z @SMiki'm, bo od wielu stron tego radosnego spamowania jak Rejtan własną piersią broni on tej koncepcji nie patrząc na ewentualne konsekwencje :p .
 
Top Bottom