Seria komiksów o wiedźminie trafi do sprzedaży już w przyszłym roku!

+
HuntMocy said:
Czyli akcja będzie się rozgrywać między 'śmiercią' Geralta (lub tuż po uciecze od Gonu) a znalezieniem go przez wiedźminów?
W okresach Sagi i opowiadań jest dużo więcej dziur fabularnych. Całkiem możliwe, że poznamy przygody Geralta jeszcze przed okresem opowiadań.
 
Podczas sagi na pewno nie, może i autor skakał tam od wątku do wątku, od postaci do postaci, ale jednak fabuła była spójna. Czasy opowiadań (lub przed) pasują bardziej, ale ten fragment o tym że przez kilka lat nie wiadomo co się z nim działo i że chcą o tym opowiedzieć pasuje mi najbardziej do wydarzeń krótko przed pierwszą grą.

Warto jeszcze zauważyć, że akcja komiksu ma się rozgrywać w Czarnym Lesie, a ten znajduje się w Angrenie. Właśnie w lasach Angrenu Geralt spiknął się z Letho ratując go przed oszluzgiem, może to nie oznaczać nic, a może autorzy jednak zahaczą o gry i dopowiedzą coś do tej historii?
 
Tak w temacie komiksów, chętnie bym zobaczył komiks z kreską jak w retrospekcjach w W2.
 
Też byłoby fajnie, albo animowany komiks w tym klimacie. Do Wiedźmina powstały dwa takie krótkometrażowe, jeden opisujący kim są wiedźmini, a drugi streszczający wydarzenia z pierwszej gry (niestety ten ostatni nie doczekał się polskiej wersji językowej). Mogliby zrobić coś dłuższego w tym stylu, Dead Space był promowany animowanym komiksem, który był całkiem spoko.

http://www.youtube.com/watch?v=ycEcIPcEoGs
http://www.youtube.com/watch?v=4DZOKExbQFc

A tu dla porównania kawałek Dead Space.

http://www.youtube.com/watch?v=PnEsiQLp5MA
 
PATROL said:
Tak w temacie komiksów, chętnie bym zobaczył komiks z kreską jak w retrospekcjach w W2.
Jakub Rebelka ma bardzo specyficzną kreskę, która wielu osobom nie odpowiada vide retrospekcje w W2. Ja miałem mieszane uczucia. Komiks mógłby być, ale w grze ten styl mi nie za bardzo pasuje.
 
Mi nie pasuje w ogóle. Był to jedyny element w W2, który pod względem stylu grafiki w mi się zdecydowanie nie podobał. I bardzo bym nie chciał, żeby ewentualne wstawki retrospekcyjne w W3 były w tym stylu. Niestety obawiam się, że tak właśnie będzie :(.
 
Pięć części. Aha, czyli...
gra sierpień-wrzesień lub początek października... chyba

Komiks w stylu komiksów z Hellboyem, a dokładnie spin-offów. Hmmm, czemu nie? :)
 
robert70r said:
Komiks w stylu komiksów z Hellboyem, a dokładnie spin-offów. Hmmm, czemu nie? :)/>/>

Widzę, że nie tylo mi kreska przymonia Hellboya :) To dobrze, bo jak bnyłem młodszy zaczytywałem się w przygodach Czerwonego i kreska nadawała im fajnego klimatu :)
 
a mnie się nie podoba i boję się że to krok czysto komercyjny aby Amerykanie i Anglicy którzy lubią komiksy więcej kasy wybulili
 
krenko said:
a mnie się nie podoba i boję się że to krok czysto komercyjny aby amerykanie i Anglicy którzy lubią komiksy więcej kasy wybulili
A co w tym złego?
 
a mnie się nie podoba i boję się że to krok czysto komercyjny aby Amerykanie i Anglicy którzy lubią komiksy więcej kasy wybulili

Ja też lubię komiksy, to znaczy, że jestem Amerykaninem lub Anglikiem?
 
Chodzi mi o to że nie chcę aby wiedźmin stał się no nie wiem czymś w rodzaju komiksów Marvella lub pokemonów gdzie powstała masa komiksów, odcinków, gier, mini gier, które nie mają żadnej cechy wspólnej poza głównymi bohaterami. Czy gra to nie to samo? Nie bo gra powstała z pasji i nikt tak naprawdę nie wiedział czy się sprzeda teraz powstaje 3 część i będzie ostatnią o Geraldzie więc myślę że powiedzieć komercja w przypadku gry której celem było promowanie książki to za dużo. Po prostu boję się że Dark Horse Comics wychodzi z takiego założenia

- Ej ten cały wiedźmin się sprzedaje 1
- i co z tego 2
- może machniemy jakiś komiks zawsze więcej kasy 1
- ty to może być dobry pomysł 2
- ale ty wiesz to jest gra na podstawie książki 1
- olać to kto na to patrzy 2

Przyznam że jestem ksenofobem nie ukrywam tego ale powiedźcie sami czy macie pewność że Dark Horse nie zrobi tego na odwal się. Bo w to że są fanami książek Sapkowskiego nie wierzę
 
O ile się orientuje, to Czerwoni uderzyli do DH, nie na odwrót. Ciężko mówić o jakimś rozcieńczaniu/rozmienianiu na drobne, jeśli wciąż filarem franczyzy jest gra i to na niej skupia się największa uwaga. Komiksy, to jedynie produkty wspomagające, promujące grę. Ocenić jakość, zgodność z sagą, poziom pasji, czyli komiks generalnie, będzie można dopiero po jego premierze (a tak zasadniczo, to po ostatniej części serii).
 
Top Bottom