Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
[...]

Może te opisy w okienku nie oznaczają tylko pór doby? Akurat napis "Full Moon" z paska, nie pokrywa się z tymi na zegarze w trybie medytacji...

Nie kumam tego.

Wydaje mi się, że cykl dnia i nocy nie będzie zmieniał się tylko poprzez zachodzenie i stawanie słońca, księżyca, ale sam ksiezyc takze będzie sie zmieniał = czyli będzie i nów i pełnia, zobaczymy ćwiartkę i półksiężyc :D
(w sumie to takie małe marzenie ;) )

Ktoś z redów wspominał, że jeżeli "pójdziemy" na wilkołaka nie w ciągu dnia, a w nocy i nie daj boże będzie jeszcze pełnia, to w sumie mamy przesrane :)
Można z tego wysnuć przypuszczenie, że księżyc nie będzie w pełni każdej nocy....

-----

Dodatkowo, gdyby padało nie było by opisy ".../ Clear" tylko np. "... / Rain" czy coś takiego. Podobno część potworów ma się pojawiać nie tylko w konkretnych miejscach o konkretnej porze dnia lub nocy ale także przy "właściwych" warunkach pogodowych ,.... Południca nie pojawi się raczej w zimny deszczowy dzień... przynajmniej ja będąc południcą w taki siąpający ziąb siedziałbym w domu :p
 
Last edited:
Gameplay wygląda bajkowo, ale jedna rzecz odbiega (póki co) jakościowo od reszty. O ile postać Wiedźmina jest świetna, to tekstury NPC wyglądają już nieco gorzej. Widać łączenie szyi z korpusem, ubrania są jakieś takie płaskie. Włosy też prezentują się dość przeciętnie, jak na dzisiejsze możliwości. Zdaję sobie sprawę, że gra nie jest jeszcze ukończona i wiele się zmieni do lutego przyszłego roku :).
 
Mam jednego buga :p Jak Geralt ścina Cmentarną Babę(drugi potwór na bagnach), to głowa jej odlatuje, a włosy zostają na miejscu ;)
 
Mam jednego buga :p Jak Geralt ścina Cmentarną Babę(drugi potwór na bagnach), to głowa jej odlatuje, a włosy zostają na miejscu ;)
Wiesz... Bo to jest tak jak z wyciąganiem kartki papieru spod kieliszków. Geralt ciął tak szybko i energicznie, że kieliszki zostały, a kartka została wyciągnięta ;)
Ona chyba miała perukę xD
 
Królikowo Dolne, Królicza Wólka ,Królikówka, Króliki (jak Bobrowniki - od dozorców bobrów), Królki, Królki Dolne, Dolne Króle, Królikowo, Zajączkowo, Zajęcze Doły, Zajęcza Wólka, Zajęcza Wola, Zajączki Dolne, Zajęczno, Zajęcowo.
 
W nocy gra taka sama muzyka jak za dnia, ciekawe czy finalnie będziemy mieli inny kawałek do nocnej pory. Przeskok z pory dnia to pewnie na potrzeby prezentacji. I ciekawe czy będą ciemniejsze noce, jeżeli mamy zaznaczoną pełnię, to wydaje mi się że chociaż jedna inna faza też powinna być ;)
 

Guest 3669645

Guest
Czyli co chopy, widzimyta się na forum dzisiaj o 15? Miał być jakiś pokaz na IGN. Chyba że te 20 minut to będzie tylko pogaduszka z REDami i pokazywanie w tle starych fragmentów z gry :p

Oby nie.
 
Jak tam biorę wszystko, niekoniecznie gameplay. Ich i tak już wiele mieliśmy. Chociaż z drugiej strony, to niby od przybytku głowa nie boli :p
 
Na wytłumaczenia bardzo jasnej nocy, wpadłem na taki pomysł: jest pełnia (a w pełni to nawet człowiek nie jest ślepy w nocy) a my jesteśmy wiedźminem, więc nikogo nie powinno dziwić, że widzimy w takiej sytuacji dobrze.
Jeśli REDzi tego nie poprawią (czego jakoś nie oczekuję) to natychmiastowo pobiorę moda na ciemniejsze noce (w każdej grze z otwartym światem tak zrobiłem :D)
 

Guest 3669645

Guest
Przecież sam wziąłeś pod uwagę, że Geralt to wiedźmin, więc noce powinny być jaśniejsze, a nie ciemniejsze (bo widzi w ciemnościach lepiej). Na razie to, co pokazano w gameplay'u jest realistyczne, widoczność jak u normalnego człowieka podczas pełni. Nie za jasno, nie za ciemno. A jak jest za ciemno, to gra jest niegrywalna, bo nic nie widać w takim lesie i trza zużywać eliksiry. A idź panie z takim, takim tym.
 
Wygląda na to, że ta zmiana śledzonego potwora jest ściśle powiązana z cyklem dobowym, w momencie przejścia ze zmierzchu w pełnie zmienił się również znacznik potwora z biesa na wilkołaka.
To, albo zmiana obszaru ("terenu łownego"?).

Może jakaś klątwa, która sprawia, że w lesie zawsze jest noc? Innego wytłumaczenia się nie da znaleźć. No chyba, że gra rzeczywiście wie lepiej od nas i sama zmieniła porę dnia... na dodatek te podpowiedzi jakie eliksiry użyć, Niefajnie :D
Też mi się to nie podoba.

Za to walka wygląda coraz lepiej - płynna i efektowna zarazem,
 
Na wytłumaczenia bardzo jasnej nocy, wpadłem na taki pomysł: jest pełnia (a w pełni to nawet człowiek nie jest ślepy w nocy) a my jesteśmy wiedźminem, więc nikogo nie powinno dziwić, że widzimy w takiej sytuacji dobrze.
Jeśli REDzi tego nie poprawią (czego jakoś nie oczekuję) to natychmiastowo pobiorę moda na ciemniejsze noce (w każdej grze z otwartym światem tak zrobiłem :D)
Haha z modami tak nie szalej :D najpierw muszą zdecydować czy wgl będą jakiekolwiek narzędzia Moderskie, a jesli nawet będą to z pół roku po premierze co najmniej :) Więc jedyna rzecz co ci pozostaje to bawić się suwakiem jasności w ustawieniach :)
 
Top Bottom