Gra karciana Gwint oraz nowe, fizyczne dodatki do Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji Xbox One

+
Wiecie, co jest też zabawne? Najwięcej bronienia leci ze strony osób, które nie zamówiły EK. Prawicie morały o tym, jakie to CDPR jest dobre, bo gra pozostanie taka sama i na każdej platformie jej zawartość będzie identyczna. Jednak, jeśli kolekcjoner kupuje najbardziej wypasioną edycję, to chce dostać tyle, ile dali. Dodawanie czegoś teraz, to po prostu słabe zagranie. Osoba zamawiająca EK patrzy przez pryzmat fajnych bonusów w pudełku, to hobby, na które wydaje się naprawdę dużo pieniędzy.
Jestem pewny, że jeśli bonusy za pieniądze M$ dotknęły by gry, a byłaby to nawet drobna rzecz (dajmy na to... wielki, złoty miecz!), to płakalibyście jak bobry. Sytuacja wielu z Was nie dotyczy, to jesteście zdania "a co mi tam". To bardzo polskie myślenie - "mi się nie dzieje krzywda, to nie mam o co robić problemu". Spójrzmy czasem na ogół fanów, ok? ;)
 
Wstaję rano, jem "razowy" chleb, który jest ciemny tylko dlatego, że pomalowano go karmelowym barwnikiem - wiadomo kasa bo taniej jest wyprodukować barwiony zakalec niż prawdziwe pełnoziarniste pieczywo. Z chlebem jem "prawdziwą" szynkę, której 50% masy stanowią spulchniacze - wiadomo producentowi chodzi o kasę. Palę "polskim" węglem po spaleniu którego w piecu zostaje co najmniej łopata kamieni i innych zanieczyszczeń - mieszając dobry węgiel ze słabym dostawca może orżnąć klienta na kasę. Jadąc do pracy tankuję chrzczone paliwo - właściciel stacji cieszy się, że oszukał kolejnego frajera. W pracy trzeba się użerać z wykonawcami, którzy starają się za wszelka cenę wyłudzić pieniądze. A na koniec dnia człowiek wraca do domu i otwiera komputer, a tu ulga... tu jest CDPR - ludzie, którzy realizują swoją pasę, są porządni, uczciwi, szczerzy... do wczoraj... Mam takie wrażenie, ze właśnie upadł ostatni bastion przyzwoitość.

Oczywiście rozumiem decyzje biznesowe jednak CD Projekt traktowałem do tej pory bardziej jako ideę niż zwykłą firmę. Teraz CDPR to po prostu najlepszy deweloper gier i nic więcej.
 
Czy ja czytam dobrze i porównujesz to do Tomb Raidera który wyjdzie tylko na 1 platformie do tego ze w Wiedzminie 3 Xbox One będzie 2 itemy extra?
Czytasz źle. Piszę, że tam też studio uzasadniało swoją decyzję dobrem graczy. Ja w decyzji CDP nie widzę kierowania się dobrem graczy tylko dobrem studia.
 
W teorii, nie ma różnicy między różnicą w zawartości kolekcjonerki w aspekcie fizycznym, a wydawaniem ekskluzywnych dodatków do gry w grze. Różnica jest jedynie aksjologiczna. Uznajemy, że sama gra jest najważniejsza, a dodatki to gry mają znaczenie drugorzędne (tak też postrzegam to ja).

Tylko w tym wypadku mówimy o wydaniu kolekcjonerskim, w którym ludzie płacą dodatkowe i nie małe pieniądze za dodatki dlatego też pisanie, że mają one znaczenie drugorzędne jest trochę nie na miejscu. Jak kogoś one nie obchodzą to może zawsze kupić edycje podstawową i ten temat ich w ogóle nie dotyczy. Ale dla osób, które już kupują EK (przynajmniej dla mnie) dodatki te są kluczowym elementem danego wydania. i W tym momencie płacąc tyle samo za wersje na PS4 otrzymuje mniej co w moim przekonaniu jest nie uczciwym traktowaniem klienta.
 
@Singami - rzeczywiście dajesz przykład dlaczego nie warto budować przyjaznych relacji. Jak widać CDPR bardzo się ta strategia opłaciła, skoro w twoich oczach jest własnie na prostej drodze do wykorzystywania graczy do granic.
 
Mam zamówiona EK.I sadze że duza część która broni CDPR tez ma.

Coś mi się wydaje, że to Twoja pierwsza styczność z EK (lub jedna z pierwszych). Ja jestem zagorzałym fanem, który ma prawie wszystko, co CDP dodawało do różnych edycji W1, W2, no i mam prawo czuć się pokrzywdzony, gdy jestem nierówno traktowany :)
Karty - ok, mam w W2 i mały to dla mnie ból. Mapka z tkaniny? To cholernie duży ból, bo to zdecydowanie lepsze jej wydanie, niż kredowa, taka sama jak w podstawowym wydaniu.
 
@Singami - rzeczywiście dajesz przykład dlaczego nie warto budować przyjaznych relacji. Jak widać CDPR bardzo się ta strategia opłaciła, skoro w twoich oczach jest własnie na prostej drodze do wykorzystywania graczy do granic.
Nie obchodzi mnie ich strategia ani ich pieniądze i żadnego dobrego konsumenta nie powinny. Zachowali się w sposób anty-konsumencki i należy to wytknąć.
 
@Sev4e - Zamówiłem EK.

Ale wiesz co najbardziej jest zabawne? Że najbardziej napastliwe i obrażone są osoby z kilkoma postami na forum.

Ja na tę informację o dodatkowych kartach wzruszyłem ramionami, a dopiero ta dziecinna histeria wzmogła moje zainteresowanie tym wątkiem.
 
Ehhh... (tak na wstępie na to wszystko co się stało)

HuntersCall powinien zmienić nick na HejtersCall ;) (śledzę cały temat od pojawienia się)

A tak na poważnie: mimo iż nie jestem nabywcą EK (bo chyba wyrosłem z tego aby jakieś figurki leżały i kurzyły mi się na biurku/szafie) to rzeczywiście ta decyzja mnie trochę zaniepokoiła. Przypomniał mi się House i jego hasło "everybody lies" ;P. Szum się zrobił niemały (nie tylko PL).

ALE! jako że nie jestem gimbusem, patrzę na to trochę w inny sposób - CDPR jest studiem młodym i aby wybić się musi robić wszystko aby dotrzeć do jak największej liczby graczy. Czy taka zagrywka pomoże w sprzedaży EK na XO? W jakimś stopniu oczywiście, że tak. Znając słabą sprzedaż XO w porównaniu do PS4, na pewno EK na nią jeszcze nie sprzedała się w całości we wszystkich krajach. Jeżeli CDPR dostało coś($) od frajerów z MS to się cieszę, że rodzime studio dostało dodatkową kasę na rozwój i promocję(należy im się za to co do tej pory dla graczy zrobili). Cała ta akcja ma na celu polepszenie sprzedaży a na pewno wszyscy (albo chociaż wszyscy wierni fani CDPR) życzą jak najlepszej sprzedaży W3, niech zarabiają i się rozwijają dalej. Wiem co to jest marketing i zdaję sobie sprawę z nacisku zarządu który na bank naciska na wszystkich mówiąc "Róbcie wszystko aby W3 miał jak najlepszą sprzedaż", dlatego wybaczam taką lekko kontrowersyjną zagrywkę... do puki nie zdarzy się coś gorszego jak np sprzedaż studia CDPR jakiejś zachodniej firmie, która produkują gry "na masę a nie na jakość" ;) ale mam nadzieję, że to się nie stanie.
I na koniec do wszystkich hejt-dzieci, nie zapominajcie, że głównym produktem jest GRA, która będzie taka sama na każdej platformie. A wszyscy wiemy i nikt nie ma wątpliwości, że będzie to kolejny hit jak poprzednie części. :)
 
@Sev4e - Zamówiłem EK.

Ale wiesz co najbardziej jest zabawne? Że najbardziej napastliwe i obrażone są osoby z kilkoma postami na forum.

Ja na tę informację o dodatkowych kartach wzruszyłem ramionami, a dopiero ta dziecinna histeria wzmogła moje zainteresowanie tym wątkiem.

Sorry, dziecinne to jest Twoje zachowanie bo swoimi postami nie wnosisz nic do dyskusji poza wyśmiewaniem się z innych i odnoszeniu się do nich z pogardą. Prawda jest taka, że dla Ciebie to nie ma znaczenia. Dla innych osób ma i fajnie by było gdybyś się postarał to zrozumieć..
 
Coś mi się wydaje, że to Twoja pierwsza styczność z EK (lub jedna z pierwszych). Ja jestem zagorzałym fanem, który ma prawie wszystko, co CDP dodawało do różnych edycji W1, W2, no i mam prawo czuć się pokrzywdzony, gdy jestem nierówno traktowany :)
Karty - ok, mam w W2 i mały to dla mnie ból. Mapka z tkaniny? To cholernie duży ból, bo to zdecydowanie lepsze jej wydanie, niż kredowa, taka sama jak w podstawowym wydaniu.

Wiem o co chodzi , wiem ze ta mapa to duży ból.Nie kupuje dużo EK , tak to prawda ale to nie moja pierwsza.Bycie kolekcjonerem powinno cie przyzwyczaic ze czasami normanie nie da sie czegos uzyskac i trzeba inaczej to pozyskac np targi , ebay/allego inni kolekcjonerzy...sprobowalbys może kiedys kolejkcjonowac karty MtG :huh:
 
Ale wiesz co najbardziej jest zabawne? Że najbardziej napastliwe i obrażone są osoby z kilkoma postami na forum.

...że co? Teraz ilość postów świadczy o "ważności" czyjegoś zdania? Jestem na tym forum od dawna, a że nie nie pisałem, to nie jestem fanem? Toż to głupie. Jestem jednym z tych, co przy premierze W2 siedzieli na fb i czekali na patcha, by móc wcześniej rozpocząć grę. Czekanie do prawie 5 rano! Wierz lub mnie - ale mimo małej aktywności na forum, to jestem wiernym fanem Wieśka (i jak dotąd byłem - CDP).

Zachowali się nie tak, jak kiedyś i po prostu wraz z zwiększeniem się "sławy" ich studia oraz gier, popadają powoli w działania marketingowe dużych producentów.
 
@Booraz - w innym wątku dopiero co byłeś święcie oburzony, że śmiem zauważać błędy, bo to zaszkodzi REDom.

To co wyczyniacie tutaj w komentarzach, to jest dopiero prawdziwy lament, który szkodzi wszystkim.
 
Ja poczekam aż obecny "Sezon Burz" się skończy i CDPR na spokojnie (po konsultacjach) ogłosi swoje stanowisko.
Wczorajsza wypowiedź Pana Iwińskiego nic zbytnio nie wyjaśniła w sprawie nierówności poszczególnych EK. Wykluł się taki mini "rasizm" dobrze znany Zoltanowi:comeatmebro:
Jak pisałem wcześniej. To co zamówiłem (PC EK) kupię bez względu na to, czy jakoś wyrównają EK, czy nie i nie będę tego żałować.
Dalsze hejty/moralniaki są zbędne - CDPR już wie, że źle to rozegrało.
EOT
 
Last edited:
@Booraz - w innym wątku dopiero co byłeś święcie oburzony, że śmiem zauważać błędy, bo to zaszkodzi REDom.

To co wyczyniacie tutaj w komentarzach, to jest dopiero prawdziwy lament, który szkodzi wszystkim.
Ja raczej skończę rozmowę w Tobą, bo przemawiasz jak zwykły fanboj.
To nie jest kwestia opinii - to jest kwestia zwykłej konsumenckiej logiki. Jedyne, co wypisujesz, to że wszyscy "histeryzują", czy "lamentują", co nie wnosi nic do dyskusji, a jest zwykłym damage control - próbą obniżenia wartości jakiegoś wydarzenia, by udawać, że go nie ma.
 
Top Bottom