Wiedźmin 3: świat

+
Jeśli chodzi o drzewa iglaste - skąd wiesz, że wokól Novigradu ich nie ma? co do wysp - są widoczne na screenie - na prawo i lewo od miasta :D
Nie, to ledwie wysepki. Popatrz na mapę podczas gameplaya i zobacz, jak wielkie wyspy są przy Novigradzie.
 
To nie może być Novigrad bo w murach nie ma baszt.
Polecam przypatrzeć się na gameplay-ou przy wjeździe i wyjściu z miasta (0:00 i 5:00):
https://www.youtube.com/watch?v=xx8kQ4s5hCY

Co do tych "domków" bądź "dachów" na murach - to są to tzw. "Machikuły"
Polecam ten link - bardzo fajnie opisany: "Zamek – mury obronne"
http://cichomir.blog.pl/2014/03/04/zamek-mury-obronne/

Nie wiem, czy nie jest to Wyzima, ale jeśli jest to:
1 i 4 to "Podgrodzie"
2 to "Stara Wyzima"
3 to "Wyzima"
Wówczas "Wielkie Jezioro Wyzimskie",Bagna, oraz Wioska Brzeg znajdują się na lewo od pierwszego obrazka.
(tu obrazki dla zobrazowania)
http://zapodaj.net/images/99e39e311d562.jpg


Hmmm... ktoś usunął?
w razie czego link do obrazka, o który chodzi, przykro mi nie ma numerków:
http://i.imgur.com/s99HaFM.jpg

Pamiętajmy, że minęło trochę czasu od ostatniej bytności Geralta (i naszej jako gracza) w Wyzimie - dodatkowo w podgrodziu nie byliśmy od początku W1 - Wioska przynajmniej częściowo się spaliła (Spoiler):
1 - dlatego, że była zaraza i ogólnie można było spalić chałupę;
2 - podczas rozgrywki z "Bestią" Podgrodzie się paliło.
Wygląd Podgrodzia od tamtej pory mógł się drastycznie zmienić.
 
Last edited:
Co do tych "domków" bądź "dachów" na murach - to są to tzw. "Machikuły"
Ale to nie mury. Nie mogą być niższe od ulicy i domów, na Boga.

Poza tym, nawet jeśli mogły się zmienić tereny wokół (ale nie aż tak, żeby było to, co widzimy na zdjęciach powyżej), to nie mógł się zmienić sam wygląd miasta. Nie mógł zniknąć zamek królewski, dzielnice, nie mogły zniknąć mosty i teren wokół miasta. To nie jest Wyzima. To może być stary Novigrad bez murów i gdzie indziej umieszczony (bardzo wątpliwe), ale to nie stolica Temerii.
 
@Rustine - ja Cię rozumiem, ale "nie chcieć" by to była Wyzima, a "nie możliwe" by to była Wyzima, to dwie zupełnie inne sprawy. Powtarzam, to może, nie musi być Wyzima.
Przede wszystkim Wyzima w W1 wcale nie była taka duża. Świat w W3 uległ skalowaniu. Nie wiem jak to się mogło odbić na Wyzimie. Zgodnie z tą mapką
http://www.wiedzmingothicinfo.republika.pl/Mapaw.jpg
Podgrodzie było równie szerokie, albo i szersze (rozleglejsze) od samej Wyzimy. A tak na prawdę samo Podgrodzie ile powinno zająć miejsca przy Novigradzie, albo Novigradzkim podgrodziu? Wszak Wyzima była mniejsza od Novigradu... i to chyba sporo mniejsza.
W W2 Zamek La Valette - który chyba nie był specjalnie skalowany mógł spowodować całe zamieszanie. Teraz cała okolica tego zamku i sam zamek powinien być mniejszy, przynajmniej odnoszę takie wrażenie.
 
Last edited:
ja Cię rozumiem, ale "nie chcieć" by to była Wyzima, a "nie możliwe" by to była Wyzima, to dwie zupełnie inne sprawy. Powtarzam, to może, nie musi być Wyzima.
Mówię wyraźnie, że nie może. Nawet gdybym chciał, to tak nie będzie. To miasto jest zbyt duże, żeby je umieścić w grze z okolicami.
Przede wszystkim Wyzima w W1 wcale nie była taka duża. Świat w W3 uległ skalowaniu. Nie wiem jak to się mogło odbić na Wyzimie.
Ależ była. Największa dzielnica została zamknięta dla Geralta. W dodatku mieliśmy Starą Wyzimę, Klasztorną i Handlową. Jak mogły zniknąć razem z zamkiem Foltesta na rzecz kilku piętrowych chałupek? Przecież to kompletnie inny koncept, tereny.
 
Mówię wyraźnie, że nie może. Nawet gdybym chciał, to tak nie będzie. To miasto jest zbyt duże, żeby je umieścić w grze z okolicami.

Ależ była. Największa dzielnica została zamknięta dla Geralta. W dodatku mieliśmy Starą Wyzimę, Klasztorną i Handlową. Jak mogły zniknąć razem z zamkiem Foltesta na rzecz kilku piętrowych chałupek? Przecież to kompletnie inny koncept, tereny.

:) dobrze w takim razie to nie Wyzima. Tylko coś innego, może Grabowa Buchta (nie raczej nie - tam nie powinno być gór), więc "pytanie" co to jest pozostaje otwarte.

Tak na osłodę i by się w oku łezka zakręciła - to jest Wyzima, a raczej "rzut okiem" na nią:
http://www.sok4r.de/v4/gfx/reviews/witcher1.jpg

----------------

Ed.
Ale by jeszcze trochę niepewności wprowadzić ;) znalazłem coś takiego:
Co o tym myślicie? Zbieg okoliczności (wszak wież jest sporo w Wiedźminlandzie). Czy może jednak "odległa" perspektywa mami nas?
 
Last edited:
Mówię wyraźnie, że nie może. Nawet gdybym chciał, to tak nie będzie. To miasto jest zbyt duże, żeby je umieścić w grze z okolicami

O ile to nie ty projektujesz mapy miast/terenów w W3 to to jak najbardziej może być Wyzima, to że ci się to nie podoba i tego nie zaakceptujesz to inna para kaloszy, a fakt że to wyglądało inaczej w wcześniejszej wersji gry wcale o niczym nie przesądza, mogli to przeskalować na potrzeby produkcji która ma być dostępna dla wszystkich(nie tylko fanów wiedźmina), albo to będzie lokacja dostępna tylko w jakimś stopniu a to co jest pokazane to nic więcej jak zarys tego miasta co na potrzeby skojarzenia go z ta lokacją było by wystarczające.
 
Oczywiście że to Novigrad. Murów nie ma bo to może była jakaś wczesna wersja i dorobili później. Wieża pośrodku taka sama jak w dostępnych materiałach, położenie podobne, port z lewej. Zresztą Redzi potwierdzili że to własnie Novigrad.
 
Pani Agnieszka Szóstak potwierdziła kiedyś , że był to Novigrad tylko w bardzo wczesnej wersji. Potwierdził to potem jeden z REDów kryjący się pod nickiem REDorigen. Wtedy też dodał, że narzekania sprawiły, że postanowiono przebudować cały Novigrad. Nie może być to skellige ponieważ spójrz na styl budynków. Wyglądają jak coś ala Amsterdam.
 
redzi nie musz sie scisle trzymac mapy.

Ale muszą się trzymać kanonu ustalonego w poprzednich grach. Biały Most według dwójki leżał w pobliżu twierdzy La Valette'ów. Ba, to nie jest jakiś drobny szczegół - twierdza zyskała znaczenie właśnie dzięki położeniu blisko owej strategicznej przeprawy.

@adventus trolluje. Te obrazki niczym się nie różnią. A ja myślę, że to Novigrad. Wnioskuję po tej świątyni na górze czy co to jest.
Wieża uniwersytetu.

Co do Wyzimy - kilka obrazków z dodatkowo z ciekawym przedstawieniem Wiedźminlandu

Wiedźminland:
Brawo. Nie ma to jak zapodać drugą* najgorszą mapę Sapkowii w dziejach.

*Najgorsza to była mapa Europy, gdzie nazwy krajów z realnego świata zastąpiono tymi z Wiedźminlandu. Nilfgaard leżał gdzieś w Egipcie, a Aedirn w Skandynawii. Nope.
 
Cóż, wiele na to wskazywało - nie sądzę abyśmy dostali w grze drugie tak duże miasto jak te na screenie. W ogóle sądzę, że poza Novigradem, Oxenfurtem i miastem z mostem wiszącym na dwóch wieżach (Białym Mostem?) nie pojawi się inne miasto w grze - nie licząc oczywiście archipelagu Skellige, na którym jednak dużych miast bym się nie spodziewał.
 
[...]
Nie ma to jak zapodać drugą* najgorszą mapę Sapkowii w dziejach.

*Najgorsza to była mapa Europy, gdzie nazwy krajów z realnego świata zastąpiono tymi z Wiedźminlandu. Nilfgaard leżał gdzieś w Egipcie, a Aedirn w Skandynawii. Nope.

Faktycznie - zapomniałem (urzekło mnie w niej na nowo, że podano "skalę" i odniesienie)
Poprawiłem w poprzednim poście jak i w tym.
Co do Wyzimy - kilka obrazków z dodatkowo z ciekawym przedstawieniem Wiedźminlandu

Wiedźminland:
Mimo swej szczegółowości jest uważana, za jedną jak to napisał @SMiki55
[...]
Nie ma to jak zapodać drugą* najgorszą mapę Sapkowii w dziejach.

*Najgorsza to była mapa Europy, gdzie nazwy krajów z realnego świata zastąpiono tymi z Wiedźminlandu. Nilfgaard leżał gdzieś w Egipcie, a Aedirn w Skandynawii. Nope.

http://www.wiedzmin.neostrada.pl/pic/sapek-mapa-kolor.jpg
Dlatego tu podaje "lepszą".

Wyzima:
Wyzima Bagna:
 
@RockPL
Ortelius jest lepszy. Bodajże tu jest moja najnowsza wersja. Wersję bez mojej ingerencji znajdziesz na wiki bez problemu.

Oczywiście nie traktuj mapy jako kanonu. Błędów kapkę jest, a po Sezonie trzeba by pół linii brzegowej przerysować, żeby się zgadzało.

E:
@SMiki55
Wrzuć tą mapę jako link, bo jako obrazek, nawet schowany w spoilerze, i tak się wczytuje.
Ok, wyciąłem.
 
Last edited:
Jest taki magiczny trick. Klikasz prawym myszkiem na obrazek, potem kopiuj adres obrazu i voilà!
Ale mi chodzi o to żeby zamiast obrazka dał link od niego, bo przy otwieraniu tej strony niepotrzebnie wczytuje się ponad 40MB obrazek (i to na dodatek za każdym razem, bo takie duże obrazki się nie cacheują).
 
Top Bottom