Chcemy Wiedźmina 4?[ankieta]

+

Chcemy Wiedźmina 4?[ankieta]

  • Tak, Geralta nigdy za wiele

    Votes: 343 44.3%
  • Tak, ale z nowym, predefiniowanym bohaterem

    Votes: 206 26.6%
  • Tak, ale z bohaterem od podstaw tworzonym przez gracza

    Votes: 125 16.1%
  • Nie, lepiej by trylogia była zamkniętą całością, a Redzi zajęli się nowymi światami

    Votes: 100 12.9%

  • Total voters
    774
Dla mnie cokolwiek na nowym silniku W3 bedzie ok. Odpowiednia fabula i nowy swiat i gra gotowa :) Ale czy W4 ? hmm czy jest sens debatować o wiadomym ?
 
Bez pokera, to W4 może nie wychodzić :p

Żadnego MMO, jak już to tryb Co-op, nienawidzę jak po mapie lata pełno ludzi, ani się w grę wczuć, ani chwili spokoju...
Co do W4 to jednak wolałbym jakąś już istniejącą postać (Ciri ^^) niż tworzyć ją od nowa...
 
Nie chce Wiedźmina 4, chce żeby oprócz Cyberpunka REDzi zaczęli coś nowego, świeżego czy to w klimatach post apokaliptycznych, fantasy czy jeszcze innego - tyle jest ciekawych światów jeszcze które nie zostały przełożone na gre że aż żal byłoby ciągnąć jedną serie, i żal żeby REDzi zamykali się na jedno/dwa uniwersum tylko. Poza tym trylogia to trylogia, mam nadzieje że zostanie domknięta historia Geralta ale i Yen Ciri i reszty załogi. Nie zmienia to jednak tego że chce mocnego wsparcia W3, znacznie większego niż miało to miejsce przy W2 i W1. Dodatki, dlc i redkit, bo aż żal byłoby porzucić za szybko W3 z tak ogromnym światem i potencjałem.

Shasiu o to bym się nie martwił. Redzi nie raz mówili że są studiem tworzącym gry RPG i to się nie zmieni miejmy nadzieje. :)
 
Zerka w tą stronę jeszcze świat opisany w Trylogii o Reynevanie (Sapek), Licencjonowany Inkwizytor Jego Ekscelencji Biskupa Hez-Hezronu Mordimer Madderdin (Piekara) również czeka na swoje pięć minut...
 
Czy w Czechach z okresu Wojen Husyckich nie ma miejsca na dobrego RPG-a, to się pewnie niebawem przekonamy. ;)
Ja osobiście nie maiłbym nic przeciwko, gdyby REDzi coś zaczęli. Świat Reynevana jest również ciekawy. Chociaż pewnie się to nie wydarzy.
 
Bardziej bym wolał kolejne opowiadania, ale kolejną częścią gry też bym nie pogardził. Natomiast zupełnie nie wyobrażam sobie Wiedźmina bez Geralta.
 
Zerka w tą stronę jeszcze świat opisany w Trylogii o Reynevanie (Sapek), Licencjonowany Inkwizytor Jego Ekscelencji Biskupa Hez-Hezronu Mordimer Madderdin (Piekara) również czeka na swoje pięć minut...

Piekara - zapytany kiedyś, czy widział by grę na wzór Wiedźmina na kanwie jego własnych książek - odpowiedział, że niestety jego świat jest trochę bardziej skomplikowany i kontrowersyjny, by można go było tak łatwo przenieść do wirtualnego świata. Konkretnie padło chyba sformułowanie "bardziej ambitny niż zbieranie kart z cyckami" - tak w skrócie. Śmiechu miałem co nie miara, przyznam szczerze, bo Piekara ze swoimi tworami Sapkowi do pięt nie dorasta, nie tylko pod względem pietyzmu w konstrukcji świata, ale i umiejętności stricte związanych z pisaniem.
Ale widać samouwielbienia mu nie brak.
 
Last edited:
Jak i naszemu ASowi :p Czy jesteś w stanie dać link.Też bym chętnie śmiechnął.
Niestety nie jestem - dość dawno to było, przytaczano tą wypowiedź w jakimś serwisie poświęconym różnym mediom, nie tylko książkom. Tyle pamiętam.
Sapkowi wolno, bo jego talent jest namacalny i w książkach widoczny. U Piekary natomiast - tak sobie.
 
Niestety nie jestem - dość dawno to było, przytaczano tą wypowiedź w jakimś serwisie poświęconym różnym mediom, nie tylko książkom. Tyle pamiętam.
Sapkowi wolno, bo jego talent jest namacalny i w książkach widoczny. U Piekary natomiast - tak sobie.
Piekary nie czytałem, więc na temat jego twórczości się nie wypowiem.Co do talentu Sapka, to wątpliwości nie ma i być nie powinno - pełna zgoda.
 
[...] Piekara ze swoimi tworami Sapkowi do pięt nie dorasta, nie tylko pod względem pietyzmu w konstrukcji świata, ale i umiejętności stricte związanych z pisaniem.
Ale widać samouwielbienia mu nie brak.

Nie gadaj - samo tło stanowiące pomysł na wiarę panującą w świecie Mordimera oraz fikoł, jakiego dokonało w umyśle czytelnika ujawnienie na końcu tajemnicy klasztoru Amszilas, to majstersztyk, którego nie powstydziłby się Sapkowski. Oczywiście o ile pisałby o tym, o czym pisał Piekara, bo pomimo bardzo wielu podobieństw i cech wspólnych w twórczości tych dwóch autorów, to jest kilka rzeczy, które ich diametralnie różnią.
Dodatkowo pomysł podróży do nie-świata, związany z tym tryb detektywistyczny i alternatywny sposób obserwacji i poruszania się po świecie - już widzę tą mechanikę zaimplementowaną na RedEngine 3 i wynikające z tego uatrakcyjnienie rozgrywki...
Ale z powodu dawki przemocy, jaką zawiera twórczość Piekary i sposobu podejścia do niej, grę taką musieliby sprzedawać jak alkohol - dopiero za okazaniem dowodu osobistego.
 
Wiedźmin wychodzi średnio co 4 lata, jakby czwarty wyszedł w 2019 i by się do niego przyłożyli jak do poprzednich, to wątpię, żeby ktoś miał do nich pretensje. Patrząc na takie serie gier, jak głowne 3D Mario, czy Zelda na konsole, mimo wielu tytułów z tymi samymi postaciami, każda kolejna gra wnosi wiele nowości. Wiedźminów mamy 3, to naprawdę nie jest dużo i jeszcze wiele solidnych Wiedźminów mogłoby powstać, a porównywanie tej serii do AssCreda, co to wychodzi 2 razy w roku kolejny, nie ma sensu.
 
Wiedźmin wychodzi średnio co 4 lata, jakby czwarty wyszedł w 2019 i by się do niego przyłożyli jak do poprzednich, to wątpię, żeby ktoś miał do nich pretensje. Patrząc na takie serie gier, jak głowne 3D Mario, czy Zelda na konsole, mimo wielu tytułów z tymi samymi postaciami, każda kolejna gra wnosi wiele nowości. Wiedźminów mamy 3, to naprawdę nie jest dużo i jeszcze wiele solidnych Wiedźminów mogłoby powstać, a porównywanie tej serii do AssCreda, co to wychodzi 2 razy w roku kolejny, nie ma sensu.

Raczej nie napalałbym się, że wyjdzie w 2019 roku. Niż skończą Cyberpunka to minie bardzo dużo czasu... Nie zdziwiłbym się, że owy wyjdzie dopiero w 2017 roku,
 
Raczej nie napalałbym się, że wyjdzie w 2019 roku. Niż skończą Cyberpunka to minie bardzo dużo czasu... Nie zdziwiłbym się, że owy wyjdzie dopiero w 2017 roku,

Zważ, że sukces Wiedźmina 3 przełoży się na lepszą kondycję finansową firmy, co pozwoli zatrudnić większą liczbę pracowników - w rezultacie premiera Cybera pod koniec 2016 jest całkiem prawdopodobna.
 
Nie chcę W4 (przynejmiej już nie z Geraltem), ale chciałbym mega dopracowany edytor przygód do W3...

CP77 w 2016 to dość optymistyczna data - jednak (moje zdanie).
Z drugiej strony cholera wie na jakim jest poziomie tworzenie gry... w tym tempie to w 2016 może się dopiero TEGO dowiemy ;P.
 
Co prawda ankieta już jest zamknięta, ale że dopiero przypomniałem sobie o tym forum i o Wieśku, to też się wypowiem:
Następny Geralt? Nie.
Następna przygoda nowej postaci w tym świecie? Oh hell yes.
Bardzo duże pole do popisu, bo generalnie mógłby to być taki Skyrim w świecie Sapkowskiego.
 
Top Bottom