Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 2686910

Guest
Tylko, że świat nie będzie otwarty (zachęcam do lektury)
Nie, to ja zachęcam. Podzielenie na regiony nie oznacza zamkniętego świata. @sebogothic ładnie to wytłumaczył.
jak zbierać będzie można tyle samo, co np. w dwójce to jakaś porażka (erpegi opierają się na zbieractwie)
Co najmniej dyskusyjne. Ja bym powiedział, że RPG opiera się na dobrej fabule i odgrywaniu postaci.
zapomniałem jeszcze dodać wcześniej grafiki, która wygląda (przynajmniej na 35 min. gameplayu) jakby redzi remasterowali gothica 3.
Proponuję zagrać jeszcze raz w G3, bo albo nostalgia Ci oczy zalewa, albo nie wiesz o czym mówisz.
 
Last edited by a moderator:
''Gigantyczny otwarty świat, który tylko czeka aż go odkryjesz''
@sebogothic Eee...tak. otwartość świata wyklucza podział na mapki, wtedy gra może być co najwyżej pół otwarta. Reszty wybacz ale nie skomentuje.
@mikomakjenkins 'odgrywać' to można rólki w kółku teatralnym albo na forum swoje słabostki (zacięcie godne tivirepubliki).
Co do tej nieszczęsnej grafy, jedyną nadzieją jest to że tylko na XBonie to tak wygląda, a na PCety będzie podobna jak w VGX trailerze, tyle że przy podobnej optymalizacji co dwójka i tak będzie można co najwyżej zagrać na high, a to właśnie ustawienia konsol :(
Mam nadzieję że nie wieszcze...
 
Nie wiem jak wam, ale mi się wydaje, że Redzi mało uczą się na błędach w pewnych kwestiach i po raz kolejny będą ofiarą własnego PRu ; )
 
''Gigantyczny otwarty świat, który tylko czeka aż go odkryjesz''
@sebogothic Eee...tak. otwartość świata wyklucza podział na mapki, wtedy gra może być co najwyżej pół otwarta. Reszty wybacz ale nie skomentuje.
@mikomakjenkins 'odgrywać' to można rólki w kółku teatralnym albo na forum swoje słabostki (zacięcie godne tivirepubliki).
Co do tej nieszczęsnej grafy, jedyną nadzieją jest to że tylko na XBonie to tak wygląda, a na PCety będzie podobna jak w VGX trailerze, tyle że przy podobnej optymalizacji co dwójka i tak będzie można co najwyżej zagrać na high, a to właśnie ustawienia konsol :(
Mam nadzieję że nie wieszcze...

Gigantyczne huby, z których każdy jest większy niż Skyrim, między którymi możesz się dowolnie przemieszczać.
Ale nie, świat nie jest otwarty.

Głównym filarem produkcji jest fabuła, zawsze była w przypadku wiedźmina - i zawsze będzie.
I prawdziwie erpegi właśnie na tym się opierają. No odgrywaniu opowieści.
Jeżeli nie to jest dla ciebie priorytetem, to poszukaj jakiegoś hack'n'slasha - bo na pewno nie jesteś targetem, w który uderza CDP RED.
Polecam Diablo 3 - wychodzą dodatki, jest ciągle aktualizowany, przedmiotów do zbierania tam więcej, niż polygonów. Będziesz zachwycony. Serio serio.

ED: Nie no faktycznie. Uderzające podobieństwo.

Wiedźmin 3:


Gothic 3:


Well, shit. My life is ruined...
 
Last edited:
...i nagle wszyscy na forum dowiedzą się, że przez całe lata obcowania z grami RPG nie wiedzieli, na czym one polegały i co w nich było najważniejsze. Ale dobrze, że mamy na forum the_tApiona, który nam wszystko ze szczegółami wyłoży i rozrysuje...
 
@sebogothic Eee...tak. otwartość świata wyklucza podział na mapki, wtedy gra może być co najwyżej pół otwarta. Reszty wybacz ale nie skomentuje.
W takim razie jedynym erpegiem z otwartym światem jest Gothic 3, bo wg twojej teorii TESy nimi nie są. Wg mnie świat w grach otwarty jest wtedy gdy mogę pójść na szczyt majaczący w oddali, nie będąc przez nic ograniczany, bez obaw, że ten szczyt okaże się tylko bitmapą. Wedle tej teorii W3 jest grą z otwartym światem. No i wybaczam ci, że reszty nie skomentujesz, bo brak ci argumentów.

A wracając do tematu grafiki... To dla tych co narzekają na przeróżne filtry, niebieski odcień oddalonych obszarów i jaskrawe kolory: http://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa_powietrzna
 
Last edited:
TESy też nie są otwarte, gdyż większe miasta, chaty, jaskinie to są osobne mapki.

Myślę, że raczej chodzi mu o fakt, że będziemy mieli do czynienia z odseparowanymi lokacjami do których nie będzie można się dostać piechotą, wierzchem czy na łodzi.
Tyle że dla mnie taka konstrukcja świata nie oznacza wcale braku otwartości. W Baldur's Gate czy pierwszych Falloutach świat złożony był wyłącznie z takich odrębnych miejscówek, a zarazem otwarty. Mogłem wszak iść, gdzie mi się żywnie podoba i miałem pełną swobodę eksploracji.
Owszem, fajno by było, gdyby loadingów dało się uniknąć, a świat stanowił jedną dużą mapę, gdzie wszędzie można dostać się z buta lub kopyta, takie coś wzmaga imersję, ale gry cechuje też pewna umowność i jakoś nie mam z tym większego problemu.

ED: Nie no faktycznie. Uderzające podobieństwo.

Się nie znasz. Dla każdego, kto nie jest ślepy oczywistym jest, że W3 zaliczył gigantyczny downgrade i wygląda teraz jak Gothic 3, tyle że z tym, texture packem.
No ja nie wiem jak można tego nie widzieć, nie rozumiem.

Co do tej nieszczęsnej grafy, jedyną nadzieją jest to że tylko na XBonie to tak wygląda, a na PCety będzie podobna jak w VGX trailerze, tyle że przy podobnej optymalizacji co dwójka i tak będzie można co najwyżej zagrać na high, a to właśnie ustawienia konsol
Mam nadzieję że nie wieszcze...

Poziom oprawy jest akurat mocno zbliżony, a co się tyczy podobnej optymalizacji. Jak rozumiem na Quadzie z 4GB Ram i HD6850 ma śmigać na high?
Nie żebym miał coś przeciwko, ale realnie na sprawę patrząc podobny sprzęt załapie się na minimalne jeśli już.
I to nawet biorąc pod uwagę tę "fatalną grafikę po downgradzie".
Problem w tym, że nie można mieć wszystkiego, dlatego radzę się zdecydować. Albo chcemy takiego poziomu oprawy, że się GTX780Ti i nadchodzący GTX980 zesra... skichają, albo gry zoptymalizowanej.
Nadal pięknej, ale nie wymagającej sprzętu z NASA, a to może oznaczać, że o zgrozo, tu się gałązka nie doczyta na czas, tam cały krzaczek, a nawet drzewko.
Jak z tym żyć będą graficzni ortodoksi, dla których najwyraźniej nic poza grafiką tak naprawdę znaczenia nie ma, nie wiem.
Wiem tylko, że lepsze to niż pokaz slajdów na kartach pokroju GTX770/R9280X, na high (a przypominam, że oprócz takowego często mamy jeszcze v. high i ultra), czy nawet medium.
 
Last edited:
Nadal pięknej, ale nie wymagającej sprzętu z NASA, a to może oznaczać, że o zgrozo, tu się gałązka nie doczyta na czas, tam cały krzaczek, a nawet drzewko.
Jak z tym żyć będą graficzni ortodoksi, dla których najwyraźniej nic poza grafiką tak naprawdę znaczenia nie ma, nie wiem.
Wiem tylko, że lepsze to niż pokaz slajdów na kartach pokroju GTX770/R9280X, na high (a przypominam, że oprócz takowego często mamy jeszcze v. high i ultra), czy nawet medium.

Spadaj od 770, bo jeszcze wykraczesz...
 
Owszem, fajno by było, gdyby loadingów dało się uniknąć, a świat stanowił jedną dużą mapę, gdzie wszędzie można dostać się z buta lub kopyta, takie coś wzmaga imersję, ale gry cechuje też pewna umowność i jakoś nie mam z tym większego problemu.
Mi tam loadingi nie przeszkadzają tym bardziej, że w W3 będą nieliczne w porównaniu z tym co było w W1, gdzie nie dość, że ekran wczytywania był przy wejściu do każdej chaty to mapki były korytarzowe. Podział świata gry na mniejsze obszary to dobry pomysł. Dzięki temu będzie można zawitać do miejscówek, które są oddalone od głównego obszaru gry. No i sam Novigrad z okolicami i Ziemiami Niczyimi chyba dwukrotnie przewyższa Skyrima, a na tym obszarze loadingów nie będzie.

Nadal pięknej, ale nie wymagającej sprzętu z NASA, a to może oznaczać, że o zgrozo, tu się gałązka nie doczyta na czas, tam cały krzaczek, a nawet drzewko.
Jak z tym żyć będą graficzni ortodoksi, dla których najwyraźniej nic poza grafiką tak naprawdę znaczenia nie ma, nie wiem.
Mi tam wystarczy taka grafika jaką widzieliśmy na ostatnich gameplayach. Mam tylko nadzieję, że W3 mi pójdzie, chociażby na najniższych detalach.
 
Tych dla których świat w Wiedźminie 3 nie jest otwarty muszę straszliwie zmartwić przekazując pewną tragiczną wiadomość: świat rzeczywisty również nie jest otwarty! W wielu miejscach aby przejść dalej, trzeba ukończyć jakieś questy: a to zarobić na bilet na prom odpływający tylko w określonych godzinach i nie pływający w czasie sztormu, a to zrealizować sporo dialogów (oraz dokonać kilku bardzo istotnych wyborów!) aby przedłużyć paszport... live is brutal. :(
 
Redzi niestety(bądź stety zależy jak na to patrzeć) postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, po pierwsze z powodu tego jak na tle innych gier wyglądał W2 w momencie premiery, a po drugie z powodu tego że mówili że chcą mieć najpiękniejszego RPG jaki kiedykolwiek powstał, a nawet mówili że chcą osiągnąć jakość zbliżoną do CGI. Taką jakość widziałem na trailerze VGX i na Mieczu przeznaczenia. Ale ciężko mi uwierzyć w to że po ostrej optymalizacji grafika będzie aż tak piękna.
 
Tych dla których świat w Wiedźminie 3 nie jest otwarty muszę straszliwie zmartwić przekazując pewną tragiczną wiadomość: świat rzeczywisty również nie jest otwarty! W wielu miejscach aby przejść dalej, trzeba ukończyć jakieś questy: a to zarobić na bilet na prom odpływający tylko w określonych godzinach i nie pływający w czasie sztormu, a to zrealizować sporo dialogów (oraz dokonać kilku bardzo istotnych wyborów!) aby przedłużyć paszport... live is brutal. :(
Dokładnie. A jak siedzimy na pokładzie samolotu nie widzimy obszaru pod sobą. To tak jak loading! Zgroza!
 
Redzi niestety(bądź stety zależy jak na to patrzeć) postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, po pierwsze z powodu tego jak na tle innych gier wyglądał W2 w momencie premiery, a po drugie z powodu tego że mówili że chcą mieć najpiękniejszego RPG jaki kiedykolwiek powstał, a nawet mówili że chcą osiągnąć jakość zbliżoną do CGI. Taką jakość widziałem na trailerze VGX i na Mieczu przeznaczenia. Ale ciężko mi uwierzyć w to że po ostrej optymalizacji grafika będzie aż tak piękna.

Liczyłbym na coś bliżej oficjalnych screenów z GC.
Czyli jest ładnie, ślicznie nawet, ale nie "pomylisz z prawdziwością". xD

 
Liczyłbym na coś bliżej oficjalnych screenów z GC.
Czyli jest ładnie, ślicznie nawet, ale nie "pomylisz z prawdziwością". xD

Taka grafika jest ładna, mi się podoba. Tylko, że jej ogólny odbiór zależeć będzie od wymagań :p
 
Dla mnie to co prezentują gry już dawno przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Przecież W3 prezentuje się ładniej niż intro do W1!
 
Last edited:
Dla mnie to co prezentują obecnie gry już dawno przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Przecież W3 prezentuje się ładniej niż intro do W1.

Nie no, płynność animacji jednak robi różnicę. Moim zdaniem gry wyglądają realistyczniej nie wtedy gdy mają piękną grafikę, a wtedy gdy mają mnóstwo realistycznych animacji :) OFC podczas cutscenek animacje są mocapowane, ale np podczas walki jest konkretna ilość animacji które mogą wystąpić. No i takie drobnostki jak odganianie ogonem much(których nie widać w grze ale to zrozumiałe) przez konia, czy realistyczny balans na siodle Geralta robią różnicę i wywierają na mnie spore wrażenie,
 
Last edited:
Liczyłbym na coś bliżej oficjalnych screenów z GC.
Czyli jest ładnie, ślicznie nawet, ale nie "pomylisz z prawdziwością". xD


Zaraz zostanę zjedzony, ale na tym screenie jest tyle "kantów", bluru i średniej jakości tekstur, że oglądanie go w pełnych wymiarach mnie boli.
Pierwszy trailer, który wyszedł chyba już ponad rok temu, miał (jak na zapewne alpha build) ogromną liczbę detali, których na aktualnych screenach nie widać albo są rozmyte :(
Przecież powyżej, to nawet najbliżej kamery położona końska rzyć jest kanciata i jakaś taka plastikowa :no
 
Last edited:
Top Bottom