Wiedźmin 3 - grafika

+
Chciałbym prosić o odpowiedź na moje pytanie lub o przekierowanie do odpowiedniego wątku: jaka będzie różnica w grafice i sterowaniu gry w wersji na PC i XBOX-ONE? Pytam się gdyż mam zamówionego preordera wersji kolekcjonerskiej na PC ale wydaje mi się, że mój 3-letni laptop nie uciągnie tej gry dlatego zastanawiam się nad kupnem jednej z konsol nowej generacji. Jeżeli jakaś dobra dusza mogłaby mi doradzić w temacie byłbym wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie użytkowników tego forum
 
Jeżeli nie dałeś 12 tysięcy za laptopa to faktycznie może być problem.
Podobno konsole mają mieć odpowiedniki detali wysokich z PC, a do takich detali i tak będzie potrzebny pewnie dość konkretny sprzęt żeby to na wysokich uruchomić na PieCu. Co do sterowania nie rozumiem za bardzo pytania.
 
Na padzie gra się wygodniej w cokolwiek :) tyle jeśli chodzi o sterowanie :) na PC też gram na padzie. Grafika to wysokie z jeszcze nie potwierdzoną rozdzielczością na konsolach ale myślę że PS4 będzie miało 1080p.
 
Na padzie gra się wygodniej w cokolwiek :) tyle jeśli chodzi o sterowanie :) na PC też gram na padzie. Grafika to wysokie z jeszcze nie potwierdzoną rozdzielczością na konsolach ale myślę że PS4 będzie miało 1080p.
Hmm... Co do wysokich, nie byłbym taki pewien. Pojawiały się informacje o low/medium i 900p na obu platformach.
PS.W strategie i gry z rzutem izometrycznym (np.Wasteland 2) też gra Ci się wygodniej?
 
Tylko że te low itd to był serwis z wkrętami. Pozdrawiam
W strategie nie gram za bardzo, no racja tu lepsza myszka ale nie zmienia to tego że w większość gier lepiej gra się na padzie.
 
To zapodaj mi go bo redzi mówili o tym że konsole to High Wywiad, a nie replikowanie materiału z tego serwisu w postaci wideo.
 
To zapodaj mi go bo redzi mówili o tym że konsole to High
Raz było wspominane. Przez jednego REDa (to był, bodajże, John Mamais). Wywiadu nie chce mi się szukać (tak wiem, jestem leniem), ale był on chyba z udziałem Jose Teixeiry z E3/GC 2014.
Poczekałbym, jednak, do podania oficjalnych informacji na ten temat. Zapewne dostaniemy takowe wraz z ujawnieniem wymagań sprzętowych.
 
Last edited:
Hmmm przy okazji odpalenia na Xone na scenie M$ na E3 było mówione że działa na odpowiedniku High tylko nie sprecyzowano rozdzielczości, zresztą jeśli ktoś widział Infamousa na PS4 to wie że High na konsole to spokojnie
 
Hmmm przy okazji odpalenia na Xone na scenie M$ na E3 było mówione że działa na odpowiedniku High tylko nie sprecyzowano rozdzielczości, zresztą jeśli ktoś widział Infamousa na PS4 to wie że High na konsole to spokojnie
Było? Chyba będę musiał obejrzeć ten materiał jeszcze raz...
PS. NIGDY nie porównuj multiplatformy do exclusive'a. I to exclusive'a od firmy doświadczonej w pracy z konsolami SONY do multiplatformowego RPGa z ogromnym, otwartym światem od developerów, którzy nigdy nie pracowali z produktami tego giganta. Dorze, żeś nie podał gry od Naughty Dog.
 
To, że będę kupował konsolę nowej generacji to już postanowione. Nie wiem natomiast czy wybrać PS4 czy XB1. Mam kolegę, który pracuje w media expert i powiedział, że w ciągu ostatniego pół roku miał wiele raklamacji konsoli PS4 (głównie chodziło o ścierające się gałki analogowe w padach) i tylko 2-3 reklamacje X360. Co do X1 to nowość więc nie wiadomo jak będzie z tą konsolą. Z tego co widzę to dostępność gier zarówno na PS4 jak i X1 jest na razie bardzo mała. Ale i tak głównym argumentem jest W3. Zaznaczam, że mam już trochę lat na karku (30+) i nigdy nie miałem konsoli. W poprzednie części Wiedźmina, zarówno w 1 część jak i w 2 grałem na moim laptopie. Jeżeli jest tu jakiś znawca konsol to prosiłbym o doradzenie. Pozdrawiam
 
Oj tam no to zobacz sobie nie wiem Blag Flag czy to jak będzie wyglądać GTA V

@up Stary powiem Ci tak. Zdecydowanie polecam PS4 a nie X1 gry będziesz miał te same a w X1 masz gorszą kartę graficzną, oraz wszystkie funkcje multimedialne nie będą działały w Polsce albo wcale albo przez długi czas, kinect wariuje przy większej ilości osób. A reklamacji na X1 nie ma bo w sprzedaży pare tygodni?

przez lata miałem X360 byłem zadowolony z konsoli M$ ale tego Xklocka1 bym nie kupił za chiny chyba że tylko dla exclusiwów których ma póki co malutko.

A z grami na PS4 jest coraz lepiej, nie było dobrze rok temu po premierze ale teraz jest nawet spoko jest w co grać. Moją półkę zdobi już kilka tytułów spokojnie można grać coraz więcej gier wychodzi problem tylko w cenie tych gier od razu po premierze, potem tanieją ale z poczatku się nie opłaca kupować 250zł za gre to przesada ale xbox ma tą samą sytuacje
 
Last edited:
To, że będę kupował konsolę nowej generacji to już postanowione. Nie wiem natomiast czy wybrać PS4 czy XB1. Mam kolegę, który pracuje w media expert i powiedział, że w ciągu ostatniego pół roku miał wiele raklamacji konsoli PS4 (głównie chodziło o ścierające się gałki analogowe w padach) i tylko 2-3 reklamacje X360. Co do X1 to nowość więc nie wiadomo jak będzie z tą konsolą. Z tego co widzę to dostępność gier zarówno na PS4 jak i X1 jest na razie bardzo mała. Ale i tak głównym argumentem jest W3. Zaznaczam, że mam już trochę lat na karku (30+) i nigdy nie miałem konsoli. W poprzednie części Wiedźmina, zarówno w 1 część jak i w 2 grałem na moim laptopie. Jeżeli jest tu jakiś znawca konsol to prosiłbym o doradzenie. Pozdrawiam
Hmm... Ja gram (intensywnie) na moim PS4 ponad pół roku i nic się nie działo (ani z padem, ani z konsolą).To samo dwóch moich znajomych, którzy kupowali konsolę w tym samym czasie. Zdecydowałem się na nie głownie z powodu nadchodzących exclusive`ów (Bloodborne, Uncharted 4 przybywajcie!). Jak chcesz konsolę głównie pod W3 to bierz to, co wolisz. Gra ma wyglądać identycznie na obu platformach, a jeśli będzie inaczej, twierdzę, że na korzyść PS4.
Rzekłem.
 

Guest 3669645

Guest
Bierz PS4, nie tylko ze względu na ponoć lepsze gabaryty, ale i ekskluziwy. Zwłaszcza te, które dopiero będą nadchodzić. Sony zawsze miało najlepsze tytuły na wyłączność, no ale nietrudno się temu dziwić -Mają m.in. Naughty Dog i Quantic Dream na pokładzie. Aż strach pomyśleć o ich kolejnych dziełach na nową generację. Tu Unchartedy, tu Last of Us'y, tu jakieś fabularne perełki od Quantic'a. Będzie w co grać po ukończeniu Wiesia, który na pewno będzie wyglądał lepiej niż wersja na X1 (te wieści o jednakowej grafice na konsolach pewnie ostatecznie okażą się bujdą).
 
To jeszcze jedno pytanie: jaka była różnica w grafice pomiędzy Wiedźminem 2 na PC i X360? Czy wersje na te 2 platformy czymś się od siebie różniły?
 
Top Bottom