Wiedźmin 3 - grafika

+
Nocą świtnie można budować klimat. Wszystkie potwory zawsze wywodza sie z lasu i nocy, według opowiadań i baśni las zawsze był miejscem niebezpiecznym.
Po zmroku zamykane sa bramy osad i nikt nie moze wejsc do srodka, budza sie najsilniejsze potwory i wzmacniaja klatwy, gracz przez ograniczona widocznosc latwo moze wpasc w zasadzke lub zostac zaskoczonym. 1-2 ciosy i smierc, imo taka powinna byc noc, gleboko osadzona w swiecie a nie wylacznie niebieskim filtrem tak zaby niby ten cykl dobowy byl ale zeby i tak wszystko bylo widac.


przyklad jak skopali to w ds2

4m33s
 
Last edited:
No i najważniejsze by pochodnia w miarę dużo światła dawała. W takim Two Worlds II praktycznie nic nie daje. I o ile na zewnątrz w nocy nie jest jakoś ciemno, tak w jaskiniach muszę w opcjach zwiększać balans bieli by coś w ogóle widzieć.
 
Bagna nocą w W1 zabijały klimatem, co nie byłoby możliwe, gdyby noc była po prostu plamą czerni.
Jak nocą będzie czarno, to będzie czarno i tylko czarno.
 
Z drugiej strony - jeżeli z porą dnia ma być związana mechanika questów i zachowań niektórych potworów widziałbym dla niej (nocy) osobną rolę.

Warto wziąć pod uwagę, że w nocnych porach to może być zupełnie inna gra. Nie tylko pod względem poziomu trudności, ale i klimatu - możliwości do operowania tymże po zapadnięciu zmroku jest mnóstwo. Fajnie byłoby, gdyby oprócz questów odpalały się też osobne dla tej pory wydarzenia.

Gdyby dało się ciemność absolutną szybko rozwiać, nie tylko za pomocą pochodni ale i Kota (nie tak beznadziejnego jak w W2) to osobiście nie mam nic przeciwko. Już w W1 wędrując nocą po bagnach miewałem ciarki na plecach, z możliwościami technologicznymi jakimi teraz dysponuje CDP RED nocny klimat w odpowiednich miejscach może być bardzo gęsty. A to raczej zaleta.
 
W pierwszym Gothicu noc była niesamowicie klimatyczna. Chyba każdy na początku zapuścił się w nocy do lasu i dostał srogą nauczkę. Tam w nocy było dosyć ciemno, ale pochodnia dawała dużo światła i było ok.
 
Last edited:
Wyrażenie "a nuż" sprawia problemy wielu ludziom, tak samo jak "w odwodzie", to dlatego że w internecie i w piśmie często się pisze te wyrażenia błędnie i nikt go nie poprawia i stają się ogólnie akceptowalne, ogółem dużo takich błędnie formułowanych wyrażeń funkcjonuje w języku polskim.

Kurde, niezła posucha się zrobiła ostatnio :D
 
i tak przez kolejne 8 dni...
Dzięki CD Projekt RED :hatsoff:
To jest dopiero strollowanie na całego... i nawet nie można mieć żalu do Redów ;)
 

Guest 3669645

Guest
Tak bym widział noc w W3 (przy pełni księżyca)

 
Ja się zgadzam, ale w połowie. Ciemna noc trzyma klimat nie powiem i grałoby może się lepiej, ale nie zgadzałoby to się z umiejętnościami Geralta, który widzi w nocy równie dobrze jak w dzień.
Jak tak sobie myślę to twórcy mogliby pójść na kompromis i zostawić ciemną noc a umiejętność widzenia po ciemku włączać ręcznie coś jak eagle vision.
 
Ja się zgadzam, ale w połowie. Ciemna noc trzyma klimat nie powiem i grałoby może się lepiej, ale nie zgadzałoby to się z umiejętnościami Geralta, który widzi w nocy równie dobrze jak w dzień.
Jak tak sobie myślę to twórcy mogliby pójść na kompromis i zostawić ciemną noc a umiejętność widzenia po ciemku włączać ręcznie coś jak eagle vision.
Wypij kota, bo zaczynasz gwiazdorzyć. W nocy jest ciemno.
 
Widzi w półmroku, a nie w nocy. W nocy jest ciemno. Geralt używał kota w książkach. Widział lepiej niż ludzie to fakt - ale nie jak jest zupełnie ciemno. On nie ma latarek w oczach. Zresztą co to za durne tłumaczenie - "Nic nie wygląda jak noc tylko niebieski dzień - na pewno Redzi zrobili tak, bo Geralt widzi w ciemności ... na niebiesko ... nawet jak jest ciemno w nocy ... i ma czarną brodę w nocy, a w dzień białą - bo tak ... Zresztą to nie miejsce na kłótnie o takie głupoty.
 
Top Bottom