Poznań Game Arena 2014 i CD Projekt

+
Większość informacji od solana mnie jak najbardziej zadowala. Cieszę się, że potwierdzili te 80 gatunków potworów, tak samo jak i sporą ilość podziemi oraz nieco jaśniejszą noc. Odnośnie tych znikających ciał to pewnie będzie to rozwiązanie w stylu Gothiców, trzeba było odejść dość daleko by ciało znikło (no i trzeba było zabrać z niego wszystko). Większa migracja potworów mogłaby zrobić niezły bigos w świecie gry, w Gothicach też potwory trzymały się swoich obszarów co nie znaczyło, że nie napotykaliśmy walczących ze sobą zwierząt.
Jeśli chodzi o warstwę dźwiękową Wiedźmina 3 to jestem całkowicie spokojny. Widać, że też pracują nad systemem, który pozwoli muzyce płynnie przechodzić w kolejne utwory, o ile pamiętam to w Gothicach też to było, szczególnie w G3 nad tym popracowali. No i pozytywnie zaskoczył mnie ich system dotyczący mimiki, nie wiedziałem, że w zależności od języka mimika postaci się różni. :D
Dzięki @solan7! :cheers:
@theta77 chciałeś wiedzieć jak podoba się polski dubbing, sam nie słyszałem, ale z tego co czytam, widzę, iż większość osób jako minus podaje głos tej zielarki jako o wiele za młody do wyglądu postaci.
 
Last edited:
Odnośnie tych znikających ciał to pewnie będzie to rozwiązanie w stylu Gothiców, trzeba było odejść dość daleko by ciało znikło (no i trzeba było zabrać z niego wszystko).
Weź pod uwagę to, co mówił Damien Monnier. Jeżeli zostawimy ciała w miejscu, do którego blisko ghulom, to przyjdą się nimi pożywić.
Oczywiście to był tylko przykład, ale być może ma to związek z podobną mechaniką.
 
@solan7 Redzi wspominali coś o wersji (buildzie) gejmpleja ?

W grze pojawią się prawdopodobnie 3 duże miasta. (Novigrad, Kaer Trolde i.... Oxenfurt?)
Kaer Trolde to chyba zamek, a nie duże miasto. Co do Oxenfurtu, to nie wiem dlaczego macie jeszcze wątpliwości, przecież został już potwierdzony przez Pana Tomaszkiewicza i Marcina Momota.
 
Last edited:
Jakbyś mógł ten spoiler usunąć z przedostatniej linijki, co by więcej osób nie padło jego ofiarą. A tak pozatym wielkie dzięki za relację.Wiadomości w 90% pozytwne

Przecież to żaden spoiler tylko dywagacja jednego z użytkowników, kim może być duch lasu.

PS: Szkoda, że nie będzie koron novigradzkich jako głównej waluty :(
 
@P ATROL - Zależy co kto rozumie przez mimikę postaci. Synchronizacja ust z kwestiami jest oczywista, ale w W3 ma pojawić się także rozbudowana mimika i być może też w zależności od wersji językowej będzie się nieco różnić.
@solan7 - A Wyzima nadal niepotwierdzona?
 
Wczoraj mieliśmy ogromną przyjemność porozmawiania z @Marcin Przybyłowicz Jestem naprawdę wdzięczna za to, że poświęcił nam swój czas, pomimo tego, że miał go niewiele. Jest naprawdę miły, sympatyczny, odpowiadał wyczerpująco na nasze pytania, rozdawał autografy, zgodził się z każdym z nas się uwiecznić na zdjęciu :)
Czuję się zaszczycona tym spotkaniem. Prelekcja przeprowadzona przez niego była interesująca i poprowadzona w sposób przystępny dla przeciętnego odbiorcy, nieznającego niuansów technicznych. Marcin pokazywał nie tylko fragmenty muzyki z gameplay'a, ale także otworzył edytor i "zobrazował" nam jak będą wyglądały przejścia pomiędzy utworami np. pomiędzy utworem wybrzmiewającym podczas walki, a utworem towarzyszącym podczas eksploracji otoczenia. Pokazał także w jaki sposób włączanie i wyłączanie poszczególnych warstw utworu (wokal, bębny, flety itp.) będzie zmieniało wydźwięk tego utworu w grze. Sądzę, że jego kompozycje oraz sposób ich implementacji do gry, będą miały duży wpływ na immersję. Jestem pod ogromnym wrażeniem :)
 

Attachments

  • DSC08716_forum.jpg
    DSC08716_forum.jpg
    98 KB · Views: 36
@sebogothic w W2 jest różna mimika dla różnych języków :p Albo nawet i w W1 już.
W W1 jest taka mimika, że nie trzeba za bardzo zmieniać je pod różne wersje bo i tak jest mocno ograniczona i nie sposob sie domyslic slow po ruchu warg :p Pewnie w W3 będzie trochę ulepszony system z W2.
 
Ja tam wolę się z góry na nic nie nastawiać, bo można się rozczarować, nawet gdy jest się na 99% pewnym, że dana rzecz się pojawi. :p
 
Brzmi świetnie, bardzo dobra relacja, ale jednak trochę mi żal gnomów, koron i wspaniałego kowala z Podgrodzia.
 
@solan7 świetna robota, dzięki za te wszystkie informacje, mam jednak pare pytań :p .

Pokazała 2 nowe screeny z Wiedźmina, i muszę przyznać, że wnętrze chłopskiej chaty (właściwie sam narożnik, dwa okna i zagracony stół) wywarło na mnie większe wrażenie niż cały zwiastun Miecz Przeznaczenia. Mówię serio
To były screeny na silniku gry? Czy arty? Jeżeli screeny to jak się prezentowały graficznie porównując do tych wcześniejszych chociażby?

W3 posiada dwa motywy główne - motyw W1 oraz motyw Dzikiego Gonu, którego dotąd nie słyszeliśmy.
To znaczy że w Wiedźminie 3 jednym z motywów głównych będzie motyw główny z Wiedźmina 1 czy jak? Troche dziwne tym bardziej że Redzi wcześniej mówili że nie chcą kopiować z poprzednich części, to raczej rozczarowanie spore z mojej strony. Liczyłem że motywy główne w W3 to będą całkowicie nowe nuty. Chyba że cię źle zrozumiałem.
 
@solan7To znaczy że w Wiedźminie 3 jednym z motywów głównych będzie motyw główny z Wiedźmina 1 czy jak? Troche dziwne tym bardziej że Redzi wcześniej mówili że nie chcą kopiować z poprzednich części, to raczej rozczarowanie spore z mojej strony. Liczyłem że motywy główne w W3 to będą całkowicie nowe nuty. Chyba że cię źle zrozumiałem.
Już wcześniej Marcin Przybyłowicz wspominał, iż chce z motywu głównego z W1 uczynić swoistą klamrę. Mówił chociażby o tym w wywiadzie dla GOLa: http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1066
Ja tam nie mam nic przeciwko, gdyż motyw pierwszego Wiedźmina jest świetny.

A jeśli o walutę chodzi to w sumie mi wszystko jedno. Niby teraz jak Temeria została podbita byłoby logiczne, że waluta byłaby inna. Niby można by to łatwo zmienić, chyba że nazwa waluty pojawia się gdzieś w dialogach.
 
Last edited:
Top Bottom