Wiedźmin 3: Dziki Gon - list otwarty

+
Wydaje mi się, że przekozaczyli z SoD i teraz optymalizacja nie daje rady. Gra w sumie ukończona ale muszą ją dobrze zoptymalizować - tak aby wszystko było nadal cacy. Więc mają pół roku na to :D.
 
Z tego co pamiętam to KAŻDE Gran Turismo rodzi się w wielkich bólach i ma kilka obsuw, a taki FFXII to się rodził w ogromnych bólach i wyszły dobre tytuły ,, więc zaleciłbym bym spokój i nie panikować
 
Ja już ochłonąłem. Obserwuje zachowania niektórych w tym temacie i żal mi jak to czytam. Rozumiem frustracje bo sam ją miałem ale jak zastanowić się na "chłopski" rozum to wiadomo, że REDzi tego nie spieprzą tylko oddadzą nam super grę. Chociaż moja racjonalna część umysłu podpowiada o problemach przy produkcji i obawiam się innych obsuw...
 
Redzi wybrali mniejsze zło ,jakbym miał grać i na każdym momencie bug to już wole poczekać
 
Można być fanem, można być także fanatykiem obracającym wszystko co negatywne w drugą stronę.
Dla mnie rzecz jest prosta, mam dostać określony produkt w zamian za pieniądze, miałem pewna granicę zaufania i ta pękła.
Zaufanie krucha rzecz.
Obsuwa wnerwia ale nie boli, bardziej zaboli REDów jak całe zaufanie reszty fanatyków pójdzie w cholerę.
Nie polecam nikomu preorderów, ni wiary na słowo jakiegoś PR-owca czy podrasowanych trailerów.
Po staremu, najpierw sprawdzę produkt a jak będę zadowolony kupię.
 
Deja vu?

Ech... cóż to już było zbyt piękne z tą stosunkowo bliską premiera trzeciego Wieśka.

Wracamy do gonienia króliczka. Może to i lepiej.

P.S. Niech przesuną premierę po E3 2015, a wówczas jeszcze parę nagród zgarną ;)...

oświadczenie:
kto narzeka ten z policji.

Z milicji, z MILICJI!!!
 
Sugerowałbym zachować chociaż tyle kultury, żeby nie obrażać innych użytkowników - to tak jakby ktoś się dziwił, czemu jego posty nagle zniknęły.
 
Czekam na odpowiedź któregoś z REDów odnośnie tych 16 DLC, bo dodawanie ich po premierze po obsuwie byłoby troszkę... słabe. Raczej nie będą mogli się znowu tłumaczyć, że nie zdążą zrobić tych zaplanowanych deelceków przed premierą i po prostu zaimplementować je już w grze.
 
Sam przed chwilą mając gorącą głowę na szczęście szybko zrozumiałem decyzje Redów, byle szybko Elder Blood po Polsku i jakiś gameplay :)
 
Bo to jedyne studio co przesunęło premierę gry? Przydały by się jakieś obrazki na nowym silniku. (gdzie ci obrońcy "teraz gra wygląda o niebo lepiej, Marcin mówił" :D.
 
@Zawiszay twierdzi, że nie godzi się tak okłamywać fanów. Ja się w takim razie pytam, czy godzi się tak okłamywać CDPR? Okazuje się bowiem, że większość użytkowników nakłamała podczas tworzenia konta na tym forum... bo przecież tylko małe dzieci krzyczą i wyzywają, gdy nie dostaną gry lub zabawki wtedy kiedy chcą.

Słowo daję, nie jestem jakimś klakierem. Raczej nigdy nie bronię CDPR na tym forum. Wręcz przeciwnie, moje wypowiedzi są raczej szorstkie i dosadne, co mogą potwierdzić niektórzy moderatorzy ( @zi3lona ). Ale staram się zawsze przemyśleć to, co tu piszę. Wam też to doradzam, bo gdybyście choć przez chwilę nie kierowali się emocjami i zastanowili nad tematem, to doszlibyście do wniosku, że CDPR nie przekładają gry po to, żeby zrobić Wam na złość. Skoro decydują się na tak drastyczne posunięcie, to znaczy, że nie mają absolutnie żadnego wyjścia. Przecież są świadomi tego co pisali po poprzedniej obsuwie. Wiedzą że dali dupy, oferując kategoryczne zapewnienia i będzie im to wypominane. Wiedzą, że prawdopodobnie odbije się to na wartości akcji. Wiedzą, że reakcja fanów nie będzie już tak pozytywna, jak ostatnio. A jednak podjęli taką decyzję. Znaczy musieli, bo fizycznie nie byli w stanie skończyć gry w zapowiadanym terminie.

Wiadomo, że każdemu szkoda, że będzie trzeba dłużej czekać. Ale to nei jest powód, żeby toczyć pianę. Szczególnie, że nikt w Was jeszcze za grę nie zapłacił (no chyba, że jest frajerem i kupił kolekcjonerkę od kogoś na allegro).
 
Last edited:
Znaczy się te wcześniejsze dobrze oczom robiące kawałki były wyświetlane na tysiącprocesorowych potworach z dwustoma tytanami w zestawie?

Nie znam się na tym, ale właśnie na tym polega sztuka produkcji gry i optymalizacji, aby obraz był możliwie jak najpiękniejszy a sprzętu zjadało jak najmniej. Tu nie chodzi o dziesięciordzeniowe procesory tylko u umiejętności. Dobrym przykładem jest gra Batman Arkham Asylum, która ma już 5 lat a graficznie nadal przedstawia się świetnie i nie można jej nic zarzucić. A to dlatego, że programiści wycisneli soki z Unreal Engine jedncześnie nie obciążając tak bardzo sprzętu. Podobno chodziła na przeciętnej karcie? Hmmm w to nigdy nie uwierzę, nie po tym piątkowym trailerze:) nie łykajmy wszystkiego co serwują nam REDzi bo jak widać mija się to z prawdą. Nie zrozumcie mnie źle. Od 1 częsci jestem fanem Wieśka i REDów i całej sagi, no ale kurde zbyt wiele tu nie gra i znów z dnia na dzień będzie powstawać wiele niewiadomych, bo mimo że widzieliśmy to co widzieliśmy, to nie mamy pewności, że dostaniemy to samo co nam obiecywano.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom