Wiedźmin 3: Dziki Gon - list otwarty

+
Znaczy większość pytań jest bez odpowiedzi bez powodu? Jeśli widzą pytanie i je ignorują to albo:
a) Mają w nosie pytania
b)Nie mogą na nie odpowiedzieć, bo zabrania im góra
c)Muminki usuwają posty

Wybieram b.

d) nie mają nic sensownego do odpisania.

Wybieram d.
 
Gdzieś , jakiejś ? Podobno ? Coś tu nie tak.
I co się czepiasz... Chyba sobie tego nie wymyśliłem, patrząc po moim stażu na forum. Na pewno któraś z polskich stron growych. "Gdzieś" bo był to jeden z kilkudziesięciu komentarzy", "Podobno" bo był to tylko komentarz od anonimowej osoby.
 
@Napoleon_Pl, to chyba oczywiste, że nie o wszystkim można mówić publicznie, zwłaszcza w przypadku tak wielkich produkcji. Na wszystko przyjdzie pora.

Jasne - ale jak mówią coraz mniej to jest powód do niepokoju prawda? Zwykle im dalej w las tym więcej informacji, a tu...

Ale o odpowiedzi na jakie pytania Ci konkretnie chodzi? Jeżeli te, dotyczące sposobu zarządzania i etapu, na jakim są prace nad grą, to chyba nie spodziewasz się, że Ci to dokładnie rozrysują?

E:
znindżowana :p

Nie chodzi mi o to na pewno, bo wiem, że na to nie odpowiedzą ale choćby troszeczkę wyjaśnień skąd te opóźnienia, np. "dopracowujemy optymalizacje" albo "mamy lekkie kłopoty z tym i tym aspektem" - lepszy taki strzał w stopę niż kompletny brak wiadomości....


Ps. Chyba każdy ma prawo do swojej opinii prawda?
 
I co się czepiasz... Chyba sobie tego nie wymyśliłem, patrząc po moim stażu na forum. Na pewno któraś z polskich stron growych. "Gdzieś" bo był to jeden z kilkudziesięciu komentarzy", "Podobno" bo był to tylko komentarz od anonimowej osoby.
Anonimowość w sieci jest złudna. Każdego można namierzyć, nie na każdego jednak opłaca się tracić czas i energię.


BTW - wybieram I jak proszek IXI.
 
Jeszcze parę słów o tych 16 darmowych dlc. Spekulacje z mojej strony. Decyzja o stworzeniu tych dodatków wiąże się ze stworzeniem szerokiej strategii wspierania gry po premierze. Chodzi o to, żeby pokazać konsumentom, że kupując produkt z pod znaku CD Projektu mogą oczekiwać stałego wsparcia firmy. Wsparcie to nie kończy się z dniem wydania gry ale jest o kontynuowane na różne sposoby również po premierze (redkit, płatne rozszerzenia ). Ponadto, co jest bardzo ważne, daje to konsumentom powód do trzymania kopii gry, a nie jej odsprzedaniu zaraz po przejściu. W mniejszym stopniu pokazuje też, że lepiej jest kupić oryginał, a nie ściągnąć grę z czeluści internetu. Nie jest to chwyt marketingowy, choć niewątpliwie ma wpływ na wizerunek firmy. Śmiem twierdzić, że gdyby nie te dlc to kontent w nich zawarty by nie powstał. Powstaje on dlatego, że jest to pomysł CD projektu na budowanie relacji ze swoimi klientami i budowanie wizerunku firmy, której gry warto kupować. Dlatego też, naturalnym jest, że przełożenie premiery gry pociągnie za sobą opóźnienie kampanii darmowych dlc nawet jeśli większość z tych dodatków będzie już gotowa w dniu premiery gry. Wypuszczenie ich wcześniej wypaczyłoby sens całego pomysłu na promowania własnych produktów.
Oczywiście jest to tylko moje zdanie, być może się mylę.
 
Poza tym odpowiedź na pytanie, kiedy będzie trailer PL (który jest potwierdzony, że będzie), nie jest tajemnicą państwową. A tu ani, kiedy, ani czy, ani "nie wiem".
 
Wczoraj przygotowałem obiad. W trakcie gotowania roznosiły się po całym domu cudowne zapachy. Rodzina ochoczo dyskutowała, ah, co to będzie za uczta. Niestety kotlety się niemiłosiernie długo smażyły, o czym uczciwie poinformowałem. Rodzina wpadła w szał. Jak to? Mamy czekać? Jesteśmy głodni! Kucharz na stos! Precz z kucharzem! Nęci zapachami, obiecuje delikatesy, a w brzuchu nadal burczy! Dawaj kucharzu niedosmażone kotlety!
Cierpliwości moi drodzy, rozbolą was brzuchy. Poczekajcie, a będzie wam dane. Poczekali. Źli, zbuntowani, obrażeni. Pizzę chcieli w proteście zamawiać.
Ale poczekali. I warto było. Bo jedli, aż im się uszy trzęsły i wychwalali pod niebiosa, a podziękowaniom nie było końca ;)
 
(...)

Ps. Chyba każdy ma prawo do swojej opinii prawda?
Cóż Marcin da teraz parę odpowiedzi na blachę pytania. Większość bedzie szczęśliwa i kwestia zamknięcia ust pracownikom przejdzie bez echa. Czy Wy naprawdę nie widzicie jak ogranicza się Marcinowi i Keth'owi kontakt z nami?
Ja tu widzę niezbyt ładne zarzuty, a nie opinię. Ale jak tam sobie chcesz.
 
Przesunięcie premiery, a biznes CD Projektu. Jeśli ekonomia #nikogo, to wybaczcie, ale nie miałem lepszego pomysłu gdzie to wkleić (pogrubienia moje):
Koszty CD Projekt, związane z opóźnieniem premiery gry Wiedźmin 3, wyniosą małe kilka milionów złotych. Spółka chce zrealizować cele zapisane w programie motywacyjnym - poinformował Adam Kiciński, prezes spółki.

"Koszty przesunięcia gry szacujemy na małe kilka milionów złotych i są one związane głównie z pensjami zespołu. Poza tym żadnych dodatkowych kosztów nie będzie" - powiedział Kiciński na spotkaniu z dziennikarzami.

"To nie będzie miało jakiegoś zauważalnego wpływu na nasz rachunek wyników. Przez przesuniecie i dopracowanie gry liczymy na lepsze przyjęcie przez graczy i w rezultacie lepszą sprzedaż" - dodał.

Poinformował też, że spółka nie przewiduje żadnych kar umownych od dystrybutorów gry w związku z opóźnieniem terminu debiutu.

"Większość dystrybutorów zareagowała na tę informacje neutralnie. Część zareagowała pozytywnie, bo przesunięcie ich nic nie kosztuje, a wolą dopracowaną grę, bo wiedzą, że im ona będzie lepsza, tym więcej zarobią" - powiedział prezes.

W poniedziałek wieczorem CD Projekt postanowił o kolejnym przesunięciu terminu debiutu gry Wiedźmin 3. Obecna data premiery to 19 maja 2015 r. CD Projekt pierwotnie zakładał premierę gry Wiedźmin 3 Dziki Gon w 2014 r. W marcu spółka przesunęła premierę na 15 lutego 2015 r. [błąd, w marcu przesunięto premierę na Q1'15, luty jako data premiery pojawił się dopiero w czerwcu - maciekw]

"Na dziś gra ma sporo drobnych błędów i to jest główna przyczyna przesunięcia. Gra jest większa niż zakładaliśmy i będzie to ponad 100 godzin rozgrywki, dlatego też liczba drobiazgów, które trzeba poprawić jest bardzo duża" - powiedział Kiciński.

W program motywacyjny CD Projektu wpisany jest cel, który mówi, że suma skonsolidowanych zysków za lata obrotowe 2012-2015 w przeliczeniu na jedną akcję spółki ma być nie mniejsza niż 2,436 zł. Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 94,95 mln akcji. To oznacza, że z założeń do programu motywacyjnego wynika, iż aby został on uruchomiony suma zysków w latach 2012-15 powinna wynieść nie mniej niż 231,3 mln zł.

"Zdecydowanie chcemy zawalczyć, aby zrealizować program motywacyjny za 2015 r." - powiedział Kiciński.(PAP)

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Opo...y-CD-Projekt-o-kilka-mln-zl-opis-3251676.html
 
Ja tu widzę niezbyt ładne zarzuty, a nie opinię. Ale jak tam sobie chcesz.

Pisze co widzę z perspektywy 6 lat i promocji dwóch gier od CDPR - jest coraz gorzej nawet mimo tego, że lubię minimalistyczne kampanie ta tutaj zakrawa na wręcz cenzurę informacji (w mojej opinii) i szczerze mam nadzieje, że się mylę ale...
 
I jeszcze jeden artykuł:
Prezes spółki CD Projekt - Adam Kiciński - podczas spotkania z dziennikarzami szerzej skomentował opóźnienie premiery Wiedźmina 3 na maj przyszłego roku.

Ciemne chmury? Wbrew oczekiwaniom analityków akcje CDP zbytnio nie potaniały
- Chcemy rozminować opinie, że gry nie ma. Do końca roku będzie zamknięta według harmonogramu. Jest jednak sporo drobnych błędów, ponieważ gra jest ogromna. To jedyny powód przełożenia - przyznał menedżer, cytowany przez agencję informacyjną ISBnews.

- Nie zakładaliśmy, że będzie aż tak duża. Dopiero po złożeniu wszystkich elementów okazało się, że jest większa niż dwie pierwsze części razem wzięte. Przypominam, że gra jest otwarta i nieliniowa. My dopiero uczymy się w nią grać i musimy wyłapać drobiazgi. Wiemy, co z tym zrobić, tylko trzeba to zrobić. Nie chcemy, żeby pojawiła się z błędami, które będą psuć rozgrywkę.

Kiciński poinformował, że „na dniach” poznamy wymagania sprzętowe, które mają być możliwie jak najbardziej precyzyjne.

Przesunięcie premiery o cztery miesiące nie zaszkodzi CD Projektowi z biznesowego punktu widzenia - zapewnił. Wydatki zwiększą się o „kilka milionów złotych”, przeznaczonych głównie na pensje.

- Nasi dystrybutorzy są przyzwyczajeni do takich sytuacji. Kontrakty zabezpieczają nas przed ryzykiem w tym względzie. Ich reakcje były neutralne bądź pozytywne - wyjaśnił menedżer.

Nie bez znaczenia ma być także data rozpoczęcia kampanii marketingowej, która wypadnie poza trudnym okresem świątecznym.

- Ogłosiliśmy pierwotną datę premiery bardzo wcześnie i teraz ponosimy tego konsekwencje. Gra jest przełomowa i wytyczamy nowe ścieżki. Chcemy się podpisać pod tą grą, musi przynosić graczom frajdę - podsumował Kiciński.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się 19 maja na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

http://www.eurogamer.pl/articles/20...er&utm_medium=social&utm_campaign=socialoomph
 
Jeszcze taka mała ciekawostka a propo PS4 - Pani Karolina Gnaś z CD Projektu - Nie mamy problemów z wydajnością na PlayStation. Wczoraj wieczorem, już po ogłoszeniu komunikatu o przesunięciu, prezentowaliśmy grę analitykom równocześnie na trzech identycznych telewizorach ustawionych obok siebie i korzystając ze wszystkich platform, na które wyjdzie Wiedźmin 3 czyli PlayStation 4, Xbox One i PC. Główny prezenter grał na PlayStation4
 
Top Bottom