Wiedźmin 3 - grafika

+
Dokładnie. Sory za kolejny post o Gothicu, no ale inaczej się nie da. Tam noce były perfekcyjne. A jak ktoś mi zaraz wyjedzie z opinią, że wiedźmini widzieli lepiej w nocy, to wyśmieję. Może i wiedźmini tak, ale ja jestem graczem, nie Geraltem. On sobie może widzieć różowe koniki, mnie interesuje to, co sam widzę, jako obserwator zza pleców. Jasną noc to by można zrobić przy widoku z oczu postaci, jak w Skyrimie. Tyle w temacie.

Te noce z Gothica są fajne, ale jednak mimo że mnie zaraz wyśmiejesz, to muszę napisać, że nie wypada trochę żeby Wiedźmin w nocy nic nie widział nocą. Tak się składa że akurat sobie oglądałem walkingtrough w the walking dead, i tam była taka noc w sam raz Wszystko jest widoczne, ale widać że to noc. Wiadomo, to inny gatunek gry, i noc jest tutaj kontekstowa i nie jest wynikiem dynamicznego cyklu dobowego. Ale myślę że taka noc by wielu forumowiczów ukontentowała :p
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    37.5 KB · Views: 66
  • Bez tytułu2.jpg
    Bez tytułu2.jpg
    36.5 KB · Views: 73

Guest 3669645

Guest
Wyobraźcie sobie jaki genialny klimat byśmy mieli z ciemniejszą nocą. Spójrzcie tylko na ten las. W wersji poprawionej bałbym się do niego wejść.

Przecież to jest gra o łowcy potworów. Żyjącym w świecie pełnym różnych maszkar! Jak można tak zmarnować potencjał groźnych, strasznych i niebezpiecznych nocy, kiedy wszystkie te potworności wychodzą na żer? :(

Oddalona kamera żeby było wszystko widać, jaśniejsze noce żeby było wszystko widać, jeszcze brakuje lusterka wstecznego -_o
 
Last edited by a moderator:
Wyobraźcie sobie jaki genialny klimat byśmy mieli z ciemniejszą nocą. Spójrzcie tylko na ten las. W wersji poprawionej bałbym się do niego wejść.


Coś w tym jest.
Właśnie za pośrednictwem takich miejscówek, jak ten las noc w Wiedźminie mogłaby odegrać osobną rolę i właściwie zrobić z tego drugą grę. Bo za tym by szła drastyczna zmiana klimatu. Gdzieś przemyka cień, cichnie muzyka, cichną zwierzęta, od czasu do czasu da się usłyszeć dziwne dźwięki. W oddali jakiś ryk. I za chwilę znowu, tylko że tym razem znacznie bliżej ciebie. Cień też jest coraz bliżej...
 
Mam nadzieję, że pomimo dosyć jasnych nocy, gwiazdy będą widoczne. Redzi twierdzą, że tak jasne noce są po to, żeby podziwiać widoki. Jednak dla mnie najpiękniejszym widokiem w nocy byłoby niebo pełne gwiazd (o ile nie byłoby zachmurzenia).
 

Guest 3669645

Guest
Last edited by a moderator:
Nie martw się adventus, pewnie zaraz po premierze pojawi się masa modów, w tym te zamieniające noc w noc ;)

---------- Zaktualizowano 00:39 ----------

Grał ktoś w Alan Wake? Tam to była rewelacyjna noc.

 

Guest 3669645

Guest
Grałem, faktycznie noc bardzo dobra. Widoczność była dobra, ale jednocześnie zachowano mrok i klimat. Nie przesadzono w żadną stronę. Redzi mówią, że noc jest tak jasna by można było podziwiać widoki i góry. Ale przecież można je podziwiać nawet jak jest kilka razy ciemniej, więc po co ta przesada?
 
Poza tym, szczegółowe widoki można oglądać w pełnej glorii w trakcie dnia. Faktycznie, robienie "nocy umownej" wydaje uszczęśliwianiem graczy na siłę. Może jeszcze zmienicie zdanie, drodzy Redzi, zostało trochę czasu :)
 
Jeśli o noc chodzi, to moim zdaniem najlepszym kompromisem między ciemnością a widocznością jest Risen 3. Co nie znaczy, że ta obecna w Wiedźminie 3 mi nie pasuje. Aby to stwierdzić, musiałbym zobaczyć jakiegoś porządnego, nowego (wszakże półgodzinny gameplay to stary build, a i noc tam była raczej sztuczna, bo pora dnia zmieniła się zbyt szybko) screenshota bądź gameplay'a z przedstawioną na nim późną porą dnia. Ale jako że w dwójce jasna noc nie rzucała mi się oczy (uświadomiłem sobie o tym dopiero po odwiedzeniu tego forum; tak jak wielu innych rzeczy, jak na przykład to że W3 wygląda gorzej niż Gothic 3 a W2 jest graficznym ideałem), w trzeciej części również nie powinno mi to przeszkadzać. I tak powstaną mody na to. Tak jak na zmniejszenie międzymordzia.
 

Attachments

  • risen3pc_04.jpg
    risen3pc_04.jpg
    258.6 KB · Views: 42
Jeszcze downgrade, waluta nie ta, gnomów nie ma, kantora, Vesemir za gruby, Yen za mało wściekła, preorder anulowany, no co zrobisz.
 

Guest 3669645

Guest
A właśnie! Dobrze że przypomnieliście, Vesemir w grze nadal wygląda okropnie w porównaniu do modelu z W1. Meham.

Oddajcie twardego Vesemira z charakterem z jedynki, nie chcemy tego Ferdka Kiepskiego :troll:
 
No o ile klimatyczniej by było podczas ciemnej nocy (plus dobre odgłosy otoczenia i potworów) Wiadomo że realistyczna noc nie byłaby grywalna zbytnio, ale na przykład w Wiedźminie 1 noce wyglądały bardzo fajnie. Niestety zanosi się że w trójce noc nie doda nic z klimatu, tak jak i w dwójce..
A w ogóle tylko mnie przeszkadza ten przeogromny księżyc? :p
 
Top Bottom