Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Redzi chwalą się konsolami bo to im wyszło. O PC nie mówią dużo, bo to wymaga jeszcze dopracowania. Konsole sobie radzą więc teraz mogą się wziąć za PC. Nie wierzę, żeby olali PC bo jednak to nadal platforma większości graczy. Myślę, że zrobią teraz wszystko, żeby dopracować tą grę jak się tylko da przed premierą.
Niestety pc to platforma mniejszości graczy. Choć być może jest tak, że na pierwszy ogień poszła optymalizacja konsol bo są one bardziej ograniczone. Niemniej jednak nie spodziewałbym się większych zmian. Być może poprawią stabilność i wyeliminują większość bugów ale żadnego skoku wydajnościowego bym się nie spodziewał.
 
@maganus

Weź tylko pod uwagę słowa kluczowe (niby małe) "nie będą bardzo się różnić" , "podobne" itd.
Teraz pomyśl, jak by z marketingowego punktu widzenia wyglądało twierdzenie "Wersja PC będzie wyglądać zauważalnie lepiej, konsole są za słabe , nie dadzą rady" ;-)
Porównaj też konsolową wersję "Wiedźmina 2" do wersji PC.
Po za tym przecież mają dodać do "W3" ubersampling , czego jeszcze co będą dodawać itd. Nie wiemy ?:)

Jeśli chodzi o to że REDzi ostrożnie podchodzą do odpowiadania na pytanie gdzie gra wygląda lepiej, to nie tak dawno mówili "zdecydowanie na PC, jeśli chcesz mieć najładniejszą grafikę to musisz zagrać na PC"

Co do wersji konsolowej W2, to przecież Xbox360 to był sprzęt który miał prawie dekadę, cudem było w ogóle że to tam się uruchomiło i wyglądało w miarę ładnie.
 
No w tej kwestii to nie widzę żadnych przesłanek żeby nie posądzić ich o podawanie nieprawdziwych informacji.

Mieli wycisnąć z każdej platformy ile się da i to wyszło - przy konsolach. Jeden z REDów w wywiadach nie zapewniał, że gra będzie na PS4 chodzić w 1080p, jest to ich celem, ale nie obiecują niczego. Tymczasem udało się dojść do tego 1080p, chwała im za to.

Natomiast zapewnianie, że wersja PC będzie wyglądać znacznie lepiej i wyciągną z niej wszystko, tu jest problem, visual parity, niestety. I zdaje się, że stąd ten "downgrade" mógł wyniknąć, było piknie, ale finalnie zdecydowali się na zrównanie tych platform chociaż nadal dziwi mnie to rozstrzelenie, w jednym z wywiadów mówi się o visual parity, a w drugim o ubersamplingu, który gra będzie miała, a to przecież znacznie zmieni oprawę względem konsol. Znowu się zrobiło niejasno.
 
Niezmiernie cieszy mnie powrót do tematu, bo osobiste wycieczki, których byłem świadkiem przez cztery ostatnie strony niezmiernie mnie znudziły (zieeeew) i już zacząłem rozważać opuszczenie tego zacnego wątku. Na tą część posta proszę nie odpowiadać i nie odnosić się do niej.

Tak więc na chwilę obecną nie bardzo wiemy, gdzie jesteśmy: czy build był jaki był, bo zabrakło im tygodnia na zaimplementowanie porządnej trawy (a może sobie powinni zaimplementować dla rozluźnienia :smoke:)? Cegły w murze ponoć poprawili na drugi dzień. Super. Czyli checklista jest otwarta, czas na odchaczanie kolejnych pozycji. Czekamy na zwiększenie dystansu rysowania cieni, trawę i... w zasadzie ja już będę usatysfakcjonowany. Resztę czasu REDzi mogą (właściwie to nawet powinni) przeznaczyć na optymalizację, lecz bezstratną - nie chcę jakiejkolwiek utraty jakości czegokolwiek. Oczywiście o ile to jest możliwe.
 
Co do wersji konsolowej W2, to przecież Xbox360 to był sprzęt który miał prawie dekadę, cudem było w ogóle że to tam się uruchomiło i wyglądało w miarę ładnie.

Wydaje mi się, że wersja konsolowa W2 to po prostu nieumiejętne przeportowanie, takie GTA V wygląda na starych konsolach naprawdę ładnie i wycisnęło z nich wszystkie soki, myślę, że dałoby się to W2 zrobić jeszcze ładniejsze.
 
Wydaje mi się, że wersja konsolowa W2 to po prostu nieumiejętne przeportowanie, takie GTA V wygląda na starych konsolach naprawdę ładnie i wycisnęło z nich wszystkie soki, myślę, że dałoby się to W2 zrobić jeszcze ładniejsze.

Być może, w końcu REDzi mieli zerowe doświadczenie w robieniu gier na konsole w momencie robienia W2 na x360 :p

---------- Zaktualizowano 19:07 ----------

Niezmiernie cieszy mnie powrót do tematu, bo osobiste wycieczki, których byłem świadkiem przez cztery ostatnie strony niezmiernie mnie znudziły (zieeeew) i już zacząłem rozważać opuszczenie tego zacnego wątku. Na tą część posta proszę nie odpowiadać i nie odnosić się do niej.

Tak więc na chwilę obecną nie bardzo wiemy, gdzie jesteśmy: czy build był jaki był, bo zabrakło im tygodnia na zaimplementowanie porządnej trawy (a może sobie powinni zaimplementować dla rozluźnienia :smoke:)? Cegły w murze ponoć poprawili na drugi dzień. Super. Czyli checklista jest otwarta, czas na odchaczanie kolejnych pozycji. Czekamy na zwiększenie dystansu rysowania cieni, trawę i... w zasadzie ja już będę usatysfakcjonowany. Resztę czasu REDzi mogą (właściwie to nawet powinni) przeznaczyć na optymalizację, lecz bezstratną - nie chcę jakiejkolwiek utraty jakości czegokolwiek. Oczywiście o ile to jest możliwe.

Szczerze mówiąc to mi się wydaje, że trawa wygląda lepiej niż na 35 minutowym gameplayu, była na tyle ładna że nie zwróciłem na jej wygląd uwagi podczas oglądania trailera, a to znaczy że pasowała do wysokiej jakości większości pozostałych aspektów :p Chyba że mi ktoś zaraz screena pokaże na którym to wygląda rzeczywiście źle :p
 
@Swooneb

Prosisz i masz, wrzucałem to akurat dzisiaj na angielskie forum o konstruktywnej krytyce, więc jak już mi siedzi na pulpicie to i tu wykorzystam :)

P.S. Wiem, że screen marnej jakości, ale nawet na nim jakość trawy odstaje wyraźnie od reszty :) Nie wygląda to jednak na problem nie do przeskoczenia, tekstura tych traw jest chyba tak bardzo zła, że prawie na pewno ja poprawią, masa ludzi zwraca na to uwagę.
 

Attachments

  • trawa.jpg
    trawa.jpg
    233.1 KB · Views: 33
Last edited:
Szczerze mówiąc to mi się wydaje, że trawa wygląda lepiej niż na 35 minutowym gameplayu, była na tyle ładna że nie zwróciłem na jej wygląd uwagi podczas oglądania trailera, a to znaczy że pasowała do wysokiej jakości większości pozostałych aspektów Chyba że mi ktoś zaraz screena pokaże na którym to wygląda rzeczywiście źle
Aż sprawdziłem. :)
Na 35 min gameplay-u była gęściejsza i bardziej różnorodna. Nie rzucały się w oczy poszczególne jej kępki, było sporo wyrastających z trawy, wyższych pędów, wyglądała bardziej naturalnie. Na poniedzialkowym 12 min gameplay-u było widać pojedyncze, rzadziej posadzone kępki, przez co wyglądała bardziej sztucznie i bardziej zauważalny był brak cieni trawy. Być może tylko w tym tkwi problem, a może jest coś, czego nie zauważam, a rzutuje na odbiór całokształtu.
 
Szczerze mówiąc to mi się wydaje, że trawa wygląda lepiej niż na 35 minutowym gameplayu,
Dla mnie trawa i ogółem cała roślinność z 35-minutowego gameplaya wygląda dobrze - estetycznie i raczej nie groziłaby wybuchem komputera. Już nie umiem patrzeć na to wszystko obiektywnym okiem, ale wydaje mi się, że teraz jest troszkę gorzej. Ogólnie to ja nie jestem jakaś super wymagająca, po prostu chciałabym, żeby cała grafika się "zlewała" i żeby nic się nie rzucało w oczy. A jak zwróciliście uwagę na trawę w nowym gameplayu, to nie umiem już patrzeć na nic innego.
 
@Wroobelek @shie @maganus moim zdaniem nie jest źle, w końcu to tylko trawa nie przesadzajmy :p Na mnie negatywne wrażenie sprawił chyba tylko ten mur, który jak REDzi napisali na interze(podobno bo nie zaglądałem, uwierzyłem na słowo) został już poprawiony. Ta trawa z 35 min gameplaya być może na mnie wywarła gorsze wrażenie, dlatego że pamiętałem tę trawę z wczesnych screenów.
 
P.S. Wiem, że screen marnej jakości, ale nawet na nim jakość trawy odstaje wyraźnie od reszty Nie wygląda to jednak na problem nie do przeskoczenia, tekstura tych traw jest chyba tak bardzo zła, że prawie na pewno ja poprawią, masa ludzi zwraca na to uwagę.

Masz lepszej jakości, w sumie nic to nie zmienia.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    362.3 KB · Views: 40
Chędożycie i narzekacie, a tak naprawdę to nikt na to nie zwróci uwagi podczas gry, bo klimat, fabuła i otwartość świata rozchędożą Wam mózgi...
Zresztą na trawę od razu wyjdzie mod.... A wydaje się wam że trawa jest gorsza i inaczej wygląda, bo po prostu to inny region gry...
Redzi się tak starali, aby wszędzie były inne rodzaje traw, a Wy wszystko hejtujecie :D
 
Mi się bardzo podobała trawa i wgl całą roślinność w 35 min natomiast teraz myślę, że wygląda gorzej. Szczególnie ta trawa.

---------- Zaktualizowano 18:32 ----------

Redzi się tak starali, aby wszędzie były inne rodzaje traw, a Wy wszystko hejtujecie :D
Można to i tak tłumaczyć :D
 

Guest 3669645

Guest
Dla mnie trawa i ogółem cała roślinność z 35-minutowego gameplaya wygląda dobrze - estetycznie i raczej nie groziłaby wybuchem komputera. Już nie umiem patrzeć na to wszystko obiektywnym okiem, ale wydaje mi się, że teraz jest troszkę gorzej.
Faktycznie na gameplay'u 37 minutowym było lepiej. Kępki same w sobie były nieco lepszej jakości i trawy tej było więcej, była gęstsza. Tylko jeden fragment (gniazdo harpii) kłuł w oczy brzydkimi, świecącymi się płaskimi teksturami.

A jak zwróciliście uwagę na trawę w nowym gameplayu, to nie umiem już patrzeć na nic innego.
:hai:
 
"Czy wymagania rekomendowane to ultra? - Nie, wymagania rekomendowane mają pozwolić na grę na średnio-wysokich ustawieniach w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD)."
To tak dla przypomnienia.
"Czy jest szansa, że wymagania zostaną obniżone? - Tak, ciągle trwa optymalizacja gry, więc możliwe, że wymagania zostaną obniżone, jednak raczej nie ma sensu wiele się w tej kwestii spodziewać."
A to tak dla optymistów wierzących, że coś się zmieni.
http://www.witchersite.pl/component...owiedzi-na-pytania-dotyczace-wiedzmina-3.html
 
Ze wszystkiego co REDZI mogliby poprawić ( oprócz optymalizacji oczywiście ) to:
cienie renderowane szybciej
trochę bardziej rozmazane tło
i TRAWA, TRAWA, TRAWA
dwa ostatnie podpunkty najlepiej oddają to zdjęcie. Tak to powinno moim zdaniem mniej więcej wyglądać. Istnieje może jakiś wątek, w którym możnaby im te sugestie napisać?
Co do samej gry, to szkoda, że jeszcze parę miesięcy temu byliśmy świadkami jak osoba X mówiła, że PCtowcy będą traktowani szczególnie, a już od pewnego czasu było widać że idzie to w kompletnie przeciwną stronę, aż do wczoraj, kiedy ta sama osoba powiedziała, że grafika na wszystkich platformach będzie identyczna, oprócz paru efektów od Nvidii. W tym hairworks, którego i tak mało kto uruchomi. Tekstury i modele miały być przygotowywane oddzielnie na kompa i oddzielnie na konsole. A po pierwsze- najpierw były przygotowywane na konsole, i po drugie- okazało się, że nie ma już czasu przygotować na komputer, więc przeniesiemy te z konsoli.
Szansa, że dostaniemy taką grafikę jak na tych wszystkich wcześniejszych trailerach/gameplayach jest raczej niewielka. Teraz już goni ich czas i nie dziwota... Skora zestaw PC za 6 tys zł ciągnie grę w tylu klatkach co konsola za 1500zł, to jest nad czym pracować. Szkoda, że gra nie wygląda tak jak na trailerze Miecz przeznaczenia Jak pierwszy raz go zobaczyłem, to prawie spadłem z krzesła ze szczęścia...
 

Attachments

  • 0x600.jpg
    0x600.jpg
    91.8 KB · Views: 34
Top Bottom