Wiedźmin 3: PAX East 2015

+
Status
Not open for further replies.
REDzi podając liczbę animacji równą 90, tak naprawdę mogą zrobić co chcą. Wszystko kwestia tego jak sobie te animacje policzą. Równie dobrze taką animacją może być każde przejście między jednym atakiem a drugim. Co w przypadku 10 animacji tworzy o wiele większą ich liczbę. Niestety dla nas aż taka ilość nie będzie zauważalna. Do animacji dochodzą także wszystkie uniki, ataki kuszą i 10 animacji znaków. Jeszcze są animacje ciosów pięściami... Cóż. Nie wiem jak to REDzi liczą, ale równie dobrze może się okazać, że tych animacji uderzeń mieczem nie będzie wcale dużo.

Zgadza się. Niestety właśnie tak może się okazać. :(
1:11 - kapitalnie wyglądała ta animacja w przypadku harpii :)
www.youtube.com/watch?v=Mchu19QbMCI

---------- Zaktualizowano 18:43 ----------

Ja się cieszę, że w innym miejscu świata gry jest inna muzyka, bo inaczej zanudziłbym się na śmierć, albo wręcz zaczynałaby mnie wkurzać. Mi się na przykład przejadła już ta muzyka, którą słyszymy podczas eksploracji. Chętnie posłuchałbym czegoś innego. Zbyt monotonna i szybko się znudzi ; /

Jeżeli muzyka zależy od lokacji to ekstra. Uważam, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. Pytanie, czy faktycznie tak będzie .
 
Jeżeli muzyka zależy od lokacji to ekstra. Uważam, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. Pytanie, czy faktycznie tak będzie .
Na pewno :p Ale to ciągle Ziemie Niczyje, więc "Lazare" w sumie też możemy usłyszeć w tym samym miejscu (ale to zależy dokładnie jak to zaimplementowali, a tego nie wiem).
 
Last edited:
Tak więc wszystko fajnie, ekstra tylko nie trawa, która wygląda jak wycięty karton i ewentualnie animacje, ale tego wolę nie oceniać do premiery.
 
Ja nie rozumiem narzekań na polskiego lektora w filmiku. Na mnie zrobił duże wrażenie, nie umiem dokładnie określić czemu, ale zrobił :p Podoba mi się sto razy bardziej od angielskiego.
@jonasz123, na tegorocznym PGA miałem przyjemność porozmawiać z Marcinem Przybyłowiczem na temat muzyki w grze, i potwierdził, że muzyka będzie przypisana nie tylko lokacjom i porom dnia, ale również konkretnym postaciom, a nawet questom fabularnym (jak motyw Pań Lasu przewijający się w zadaniu z nimi związanym). Tak więc nie ma obaw ;)
 
A ja mam do Was pytanie. Czy przypadkiem nie uważacie, że ten zachód słońca w połączeniu z Ziemią Niczyją i dźwiękiem wiatru prezentuje się nieco mrocznie? Na mnie to zrobiło wrażenie. Jest klimat, czuć zagrożenie, zwłaszcza jakby się chciało o zachodzie pójść do lasu.

I jeszcze jedna rzecz mi się w oczy rzuciła, a zapomniałem napisać. Jak gasła pochodnia to trochę nienaturalnie zmieniło się oświetlenie. Powinno być bardziej płynne przejście wg mnie.
 
Last edited:
Jest klimat, czuć zagrożenie, zwłaszcza jakby się chciało o zachodzie pójść do lasu.
Ja bym nie poszedł. No chyba, że z pochodnią ;)

Może dodam, że pochodnia - bardzo fajna sprawa. Czy Geralt widział w ciemności czy nie widział.
Będzie fajnie wyłaniać otoczenie z mroku.
 
Według mnie całość pokazanego materiału prezentuje się naprawdę dobrze. Rażi mnie jednak oświetlenie w jaskini. Skąd się bierze ta jasność przy wchodzeniu i wychodzeniu? Robi się wtedy trzy razy jaśniej, niż jest na zewnątrz. Gdzie jest niby źródło tej wszechobecnej, pozbawionej cieni jasności? Efekt wygląda strasznie, a to, jak pochodnia oświetla jaskiniową roślinność, nie polepsza sytuacji.

No i ten ekwipunek... Ja rozumiem, użyteczność, klarowność i te sprawy, ale nowy ekwipunek jest tylko odrobinkę bardziej kalrowny od poprzedniego, za to wygląda koszmarnie. Toż to ciemność z nałożoną na nią siatką. Zero klimatu, zero wyglądu. Przypomina to menu ekwipunków z gier dwadzieścia lat temu.

No ale żeby nie było, że tylko narzekam... Na zewnątrz gra prezentuje się bardzo ładnie. Zarówno roślinność jak i oświetlenie poza jaskinią mnie usatysfakcjonowały. Trawa też nie wygląda tak źle, o ile ktoś się w nią usilnie nie wpatruje. W czasie ruchu naprawdę niesposób dostrzec, że to całe płaty źdźbeł. Mam nadzieję, że za wyjątkiem fizyki włosów i futer jest to poziom konsolowy, bo jednak nie wyobrażam sobie, żeby na konsolach miało to wyglądać gorzej.
 
Last edited:
Czy ktoś w ogóle wie, kiedy pojawi się jakaś informacja ( o ile w ogóle sie pojawi) na temat platformy na której pokazywany był gameplay ?
 
"Horse blinders" w ekwipunku to te klapki dla konia, zakładane przy oczach?

Zdaje się, że będziemy mieli taką opcję w ekwipunku dla konia. Zapewne dzięki temu typowi wyposażenia konie będą mniej podatne na wystraszenie się i zrzucenie nas z siodła.
 
Rażi mnie jednak oświetlenie w jaskini. Skąd się bierze ta jasność przy wchodzeniu i wychodzeniu? Robi się wtedy trzy razy jaśniej, niż jest na zewnątrz. Gdzie jest niby źródło tej wszechobecnej, pozbawionej cieni jasności? Efekt wygląda strasznie, a to, jak pochodnia oświetla jaskiniową roślinność, nie polepsza sytuacji.
Genialny efekt - olśnienie podczas wchodzenia w obszar o większym natężeniu światła. Podczas wchodzenia go nie zaobserwowałem.
W podobny sposób zastosowała ten efekt Bethesda w Fallout 3 podczas wyjścia z Krypty 121.
 
Genialny efekt - olśnienie podczas wchodzenia w obszar o większym natężeniu światła. Podczas wchodzenia go nie zaobserwowałem.
W podobny sposób zastosowała ten efekt Bethesda w Fallout 3 podczas wyjścia z Krypty 121.

Tyle że tu nie ma żadnego efektu olśnienia z zewnątrz, jaskinia posiada po prostu dziwne "przedsionki" o niezidentyfikowanym źródle światła.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    327.5 KB · Views: 47
Last edited:

n0rv

Forum veteran
Nic tam grafika i szmery-bajery graficzne. Nawet trawa jest jako tako w porządku.
Ujdą rozświetlone jaskinie, ujdzie podręczna pochodnia gaszona biodrem.
Ujdzie kliniczna wręcz czystość ubrań i higiena postaci.

Za to scena walki z latającym jak po sznurku, pieczonym megakurczakiem wgniata w fotel niczym stypa nielubianego wujka.
Ale to pewnie przez niski poziom trudności albo efekt slow motion.

IMO, czegoś brak. Tego "tego czegoś".
 
Mnie tam dziwi, że na prezentacje ustawiają jakiś ultra-casualowy poziom trudności. Przecież o to chodzi by zobaczyć jak to będzie wyglądało w grze, więc mogliby ustawić przynajmniej normalny poziom trudności. Jakoś trudno dopatrzyć się tutaj magii i klimatu skoro walki nie sprawiają najmniejszego problemu a na dodatek na GDC Geralt miał chyba "god mode". I tak przecież nagrywają to dużo wcześniej a nie grają na żywo.
Ostatnie gameplaye jakoś w ogóle na mnie wrażenia nie robią. Owszem wyglądają fajnie, wyjdzie co najmniej bardzo dobra gra, ale gdzieś coś umknęło po drodze. Może mi to się tak tylko wydaje.
 
Last edited:

n0rv

Forum veteran
Ostatnie gameplaye jakoś w ogóle na mnie wrażenia nie robią. Owszem wyglądają fajnie, wyjdzie co najmniej bardzo dobra gra, ale gdzieś coś umknęło po drodze. Może mi to się tak tylko wydaje.

Myślę, że hajp się nam wypala na skutek obijania się wielkich oczekiwań o smutną rzeczywistość.
Prawdę mówiąc, jeszcze nie było njusa, który by mnie choć w małym stopniu nie rozczarował.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom