Wiedźmin 3 - grafika

+
Jak dla mnie wcale to źle nie wygląda.
















Jedyny problem jaki zauważam z tą wodą, to że w niektórych sytuacjach zdaje się być zbyt czysta i błękitna (jak nad oceanem w tropikach) i jej powierzchnia źle się układa w danym zbiorniku wodnym. Np. Obok Białego Sadu mamy tę rzekę, która zdaje się w ogóle nie płynąć, zamiast tego mamy fale jak na morzu poruszające się w poprzek. Kałuże i małe stawy, zamiast mieć powierzchnię płaską jak lustro, tańczą jak na jeziorze. I w sumie tak jest chyba wszędzie. Brakuje efektu malutkich fal jak w W1, takie coś w jeziorach by się przydało.
 
Last edited:
No właśnie chodzi o ten dziwny kolor, i o to dziwaczne falowanie, nawet w kałuży 0,5 x 0,5 metra -,- To wygląda w ruchu o wiele gorzej niż na obrazku.
 
Nie przykładałem do tego wielkiej uwagi, fakt faktem woda nie robi na mnie wielkiego wrażenia, ale nie jest najgorzej. Na styczniowym gejmpleju jedynie gdy Geralt zanurkował to przy rzuceniu się na wodę było słychać plusk, a wizualnie woda się nie wzruszyła, zapewne dawno wyłapane i wyeliminowane.
 
woda wyglada slabo

dali plaska powierzchnie i loopujaca animacje na tafle

wyglada jak zwykla teksuta, imo w skyrimie byla fajna, technicznie zande cudo ale wygladala realistycznie i mokro
 
Dokładnie.
Tutaj mamy na przykład jezioro bez wielkich fal, jeszcze jakby było mniejsze rozmycie odbicia byłoby miodzio :)
Już w pierwszych lepszych shaderach do minecrafta jest ok. W W3 jest po prostu nienaturalnie.
 
Last edited:
Za mało mamy odpowiednich ujęć z wodą, trudno cokolwiek oceniać poza malutkimi zbiornikami i fragmentem z morzem. Chciałbym zobaczyć coś znad stawu / jeziora wieczorem, tak by słońce albo księżyc odbijało się na tafli wody.
 
Moja intuicja jest taka, że PS4 dostanie coś zblliżonego do wysokich (To Damien mi przyznał wprost, póki co mu wierzę;)), Xbox - około średnich. A PC będzie miało ultra.

A cała gadka o visual parity to ściema.

Takie odniosłem wrażenie, przy czym to o xboxie to zgaduję na podstawie tego, że na tej konsoli ma być lepiej niż low, podczas gdy PS4 wprost określił jako high.
 
http://www.gram.pl/news/2015/03/30/wiedzmin-3-dziki-gon-kolejna-sowita-porcja-informacji.shtml

No skoro edycje konsolowe mają być odpowiednikiem wysokich ustawień graficznych z PC to chyba logiczne. No chyba, że Redzi w tej kwestii też już się rozmyślili i jednak konsole będą oscylowały między low-med.
Nie sugeruj się tym artykułem, bo nasi dali plamę i ładnie poprzeinaczali niektóre wypowiedzi Damiena na całkiem inny sens, zresztą ŻADEN serwis nie napisał że Damien zaznaczył iż to jego subiektywna opinia te wypowiedzi, a nie oficjalne stanowisko CDPR.
 
Nie sugeruj się tym artykułem, bo nasi dali plamę i ładnie poprzeinaczali niektóre wypowiedzi Damiena na całkiem inny sens, zresztą ŻADEN serwis nie napisał że Damien zaznaczył iż to jego subiektywna opinia te wypowiedzi, a nie oficjalne stanowisko CDPR.

Drama sama się nie narobi :).
 
No skoro edycje konsolowe mają być odpowiednikiem wysokich ustawień graficznych z PC to chyba logiczne.

Wiele gier miało być, a mało która jest. Tak się przyjęło mówić, bo to bezpieczne. Damien zaznaczył też, że w sumie ciężko powiedzieć. Więc jakby co zawsze będzie mógł powiedzieć, że takie odniósł wrażenie. W praktyce wygląda to tak, że z tego odpowiednika wysokich wychodzi najczęściej miks low/medium/high. A skoro Damien mając do wyboru PC wyrabiającego low i Xboxa wybrałby jednak PC, to znaczy, że między tym low a konsolą w praktyce dużych różnic nie ma. Minimalne wymagania względem gpu mówią zresztą wiele. Jeśli nie będzie skopanej optymalizacji, a na to się obecnie nie zanosi, to na takiej karcie spokojnie otrzymamy poziom oprawy równy PS4 (jako że karty te w grach spisują się generalnie nieco lepiej niż układ z konsoli) i zauważalnie lepszy niż w przypadku Xboxa. A spokojnie pograć w ustawieniach xboxowych powinno się dać i na słabszych kartach niż te określone przez studio jako minimum (np. GTX 750Ti/R7 260X). Najważniejsze, że nawet na niskich ustawieniach W3 prawdopodobnie wygląda dobrze, a w każdym razie na to się zanosi.
 
Redzi sami mówili i to w 30 fpsach ale mniejszy draw distance o ile się orientuję. Tak w ogóle to wróżenie z fusów bo porównać będziemy mogli dokładnie po premierze jak odpalę Ultra na moim lapku w 1-3 fps i odpale na ps4 :D
 
Last edited:
Top Bottom