Wiedźmin 3: świat

+
Tylko że jest wiele innych możliwości rozwiązania takiego problemu bez eksploracji budynków. Geralt może spróbować przepytać osoby kręcące się w okolicy, podjąć obserwację, łyknąć jakiś eliksir, który sprawi, że będzie słyszał wszystko co się dzieje za l ścianami, co pozwoli mu zlokalizować twojego pasera itd. Wchodzenie na ślepo do domów byłoby na bardzo dalekim miejscu na liście Geralta.
I to jest właśnie problem z tworzeniem takich lokacji, bo później trzeba do nich dorobić powód istnienia. Musi w nich coś być, do czegoś muszą zostać wykorzystane, gdyż inaczej gracze i recenzenci napiszą, że niby mieszkania są, ale nie ma w nich co robić. Tak jak nikt nie zrobi pustej jaskini czy kopalni.

Ale tu nie chodzi o eksploracje, gdyby tylko 1 drzwi można było w tej okolicy otworzyć to zagadka rozwiązała by się sama bo gracz już wie że gość którego szuka mieszka w tym domu którego drzwi da się otworzyć. W przypadku gdy takich drzwi jest w tym miejscu kilka sprawa się toczy dalej i w gestii gracza pozostaje jak to rozwiąże. Czy będzie się wpraszał ludziom do domu i starał się wypytywać czy może jednak poszuka innych poszlak by zawęzić ilość podejrzanych. Oczywiście fajnie by było gdyby ludzie skarżyli się straży za takie nachodzenie ale i tak graczowi zostawia się wybór, albo zrobi to bezinwazyjnie i poczeka albo będzie chodził po domach i oskarżał ludzi na oślep w nadziei że ktoś się przyzna.

Co do dorabiania sensu lokacji to się mocno zapędziłeś w swoich obawach bo te mieszkania przede wszystkim są dla ludzi którzy w nich mieszkają, a nie po to by kiedyś jakiś płatny zabójca potworów się w nich nie nudził.
 
Last edited:
A wy dalej o tym? Macie zdrowie...
@raison d'etre daj człowiekowi się w spokoju nacieszyć kompletnym światem stworzonym przez CDPR, innym niż nasz, w którym co niektórzy chcieliby zobaczyć także te fragmenty których normalny człowiek by nie zwiedzał, nie martwiąc się o realizm tych sytuacji :p Grając w W3 pewnie od czasu do czasu z ciekawości zajrzę w miejsca w które w normalnych sytuacjach nikt nie włazi. Mam nadzieję tylko, że gra nie będzie zmuszała do kradzieży płótna i innego badziewia bo to już zgrzyta za bardzo.
 

Attachments

  • odmęty.jpg
    odmęty.jpg
    122.8 KB · Views: 98
Jasna sprawa, pozostaje nam tylko czekać do premiery by rozwiać wszystkie domysły. Mimo wszystko pod koniec IV aktu zakon przeprowadza szturm na wioskę, przez co pewnie wiele z niej nie zostało, więc mogła zostać potem odbudowana, jako Biały Sad :)
 
Myślę że to poglądowe ukazanie, bo skoro Odmęty spłonęły to ich nie odbudowywali podczas wojny i kawał "łąk i pól" (jak to określił pan murarz) się przedłużył, a nikt na takim skrawku by tego nie umieszczał.
 
Myślę że to poglądowe ukazanie, bo skoro Odmęty spłonęły to ich nie odbudowywali podczas wojny i kawał "łąk i pól" (jak to określił pan murarz) się przedłużył, a nikt na takim skrawku by tego nie umieszczał.
Rozgrywam właśnie W1. Niedawno opuściłem Odmęty (gram jak zazwyczaj, neutralnie). Uratowałem wszystkich "dostępnych" NPC'ów (postaram się tak samo zrobić z Berengarem), zabiłem całą resztę (elfy z komanda i fanatyków zakonu), nie dali mi wyboru. Wioska się nie paliła gdy odchodziłem, mimo użycia kilku igni ;)
Nie pamiętam, czy w późniejszych retrospekcjach Geralt wspomina, że wioska się spaliła. Jeśli to będzie - dodam wpis.
 
Rozgrywam właśnie W1. Niedawno opuściłem Odmęty (gram jak zazwyczaj, neutralnie). Uratowałem wszystkich "dostępnych" NPC'ów (postaram się tak samo zrobić z Berengarem), zabiłem całą resztę (elfy z komanda i fanatyków zakonu), nie dali mi wyboru. Wioska się nie paliła gdy odchodziłem, mimo użycia kilku igni
Nie pamiętam, czy w późniejszych retrospekcjach Geralt wspomina, że wioska się spaliła. Jeśli to będzie - dodam wpis.
Nie o to chodzi. Potem gdy odpływamy jest cutscenka, do wioski wchodzi nowy oddział Zakonu, idą brzegiem.
 
Też uważam że Biały Sad to Odmęty. Pierwszy screen jest na pewno z Białego Sadu bo tam jest ten quest z południcą. Poza tym wiatrak jest odwrócony w tym samym kierunku i jest dosyć podobny do tego z W1.



 
Last edited:
Nadal brakuje twardych dowodów. Wiatraki jak to wiatraki, zawsze są do siebie podobne. Bo to wiatraki :p A tego typu złote pola wcale nie muszą znajdować się przy Białym Sadzie. Takiej lokacji nie mogło przecież zabraknąć na głównej mapie gry, np. obok Novigradu.

Takie doszukiwanie się lokacji z W1 na siłę.

Na tym screenie W3 z południcą w tle widać statek. Nietrudno się domyślić, że jest to rzeka Pontar (albo morze), lokacja znajduje się pod Novigradem.



Stawiam że wiatrak widoczny na screenie to ten sam co na gameplay'u 37 minutowym:



bo tam jest ten quest z południcą
Południc w tej grze będzie od groma. I pewnie nie skończy się na jednym queście z nimi związanym.
 
Last edited:
Chyba będzie można się porządnie zgubić pływając po Archipelagu... Już widzę zadanie, w którym trzeba znaleźć starą skrzynię zakopaną na jednej z tych wysepek... Ale nie wiadomo na której :p
A Novigrad wydaje się jakiś taki... większy, gdy widać te domki wszystkie.
Jedyne, co mi średnio pasuje, to plan Oxenfurtu. Gdzie tam niby ma się znajdować akademia??
 
Top Bottom