Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
te "brzęczenie " podczas drugiej walki z ghoulami na najnowszym gempleju- JUST WOW !!! , redzi serio powini pomyśleć nad ascetycznym udźwiekowieniem i by muzyka włączała się w wyjątkowych momentach...brak mi słów ta cisza i odgłosy natury tworza niesamowity klimat, pojedyncze pobrzekiwania na skrzypkach lub własnie takie bzyczenie czyni cuda
Brzęczenie fajne, ale jednak brak muzyki w tym materiale to po prostu katastrofa. Muzyka powinna budować klimat, a bez niej jest jakoś tak... Nijako.
 
Materiał był tak dobry, że dopiero przy drugim oglądnięciu z kumplem wypunktowałem brak muzyki. Jest tak klimatycznie, a jej nie ma... To jednak jest osiągnięcie.
 
O tym właśnie była mowa z kolegą. Ile było utworów bitewnych poprzednio. Proszę czytaj ze zrozumieniem.
Pewien jesteś? Bo ja tam widzę takie posty:
Jeśli jest rzeczywiście 100 utworów, to na pewno są to różne wariacje 3-4 kawałków, na różne okazje, na różych przeciwników, lokację itd
No tutaj to nieco poleciałeś, 3-4 kawałki combatowe na tak wielką produkcję to byłby śmiech i hańba. Przecież w W1 było chyba kilkanaście utworów bitewnych.
Ewidentnie dotyczą W3.
 
Ewidentnie dotyczą W3.

Oczywiście, rozmowa dotyczy W3. Ale Solan7 zauważył, że w W1 było kilkanaście utworów bitewnych. Na to ja zacytowałem link, że w premierowej wersji W2 było lewie 5-10, czyli liczba daleka od tej, jaka ma się ponoć znaleźć w W3. Wszystko zmierza do tego, iż wątpliwym jest, by w W3 stworzono aż 100 RÓŻNYCH, całkowicie oryginalnych bitewnych ścieżek dźwiękowych. To z pewnością będą wariację kliku (kilkunastu?) tych samych ścieżek. Być może nie 3-4 jak wskazałem, ale też raczej nie kilkudziesięciu - taka praca nie miałaby sensu. Poza tym ja osobiście wolałbym, żeby w grze znalazło się kilka świetnych kawałków, niż dziesiątki przeciętnych (a idąc na ilość, nietrudno o przeciętność).
 
@Raivenn, wszystko się zgadza, ilość soundtracku w W2 uważam za śmiech i hańbę :)
Poza tym W1 było większe od W2, a W3 jest kilkukrotnie razy wieksze od tamtych obu razem wziętych. Jak Ty sobie wyobrażasz przez te 200 h gry słuchać na zmianę zaledwie kilku utworów do walki? No mnie by szlag trafił.
 
@Rustine, W1 miało 80 utworów w Soundtracku, z czego wiele trwało ponad 6 minut. O czym Ty mówisz w przypadku dwójki? W W2 mogą to jak już nadrobić jedynie cutscenki których nie liczę.
 
@Rustine, W1 miało 80 utworów w Soundtracku, z czego wiele trwało ponad 6 minut. O czym Ty mówisz w przypadku dwójki? W W2 mogą to jak już nadrobić jedynie cutscenki których nie liczę.

Trzydzieści, które łącznie trwają 73 minuty i 13 sekund.
Soundtrack z W2 jest minutę krótszy przy 23 utworach.
 
Last edited:
@Rustine, @Szincza, 80 utworów w Playliście, mam całą ściągniętą i wszystkie są z gry + parę z dodatkowych przygód. Ale za to utwory bitwne, np. Order Battle to tak naprawdę 3 utwory połączone ze sobą. Za to w każdym "Flashbacku" jest po kilka krótkich kawałków.
https://www.youtube.com/watch?v=5Avdkt_eScY&list=PL4B8A7A92F24AC1CF

Podaje ci długość oficjalnej ścieżki dźwiękowej do gry, gdzie twórcy podzielili to w taki sposób. Nie interesują mnie youtubowe ripy, i flashbacki - które na dobrą sprawę nie są utworami.
 
Jak tak mamy rozszerzać to dodajcie całą resztę z W2, jak to:
Jak już dodajesz te utwory, to wypadałoby dać to :p:
[video=youtube;Jq-0Ypt2RHo]https://www.youtube.com/watch?v=Jq-0Ypt2RHo[/video]
Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych utworów z W2 (zwłaszcza od 0:47), mimo, że nieoficjalny. Na pewno przebija wszystkie bitewne kawałki z podstawki.
 
@Kuboniusz
Chodziło ogólnie o playliste i jej długość chyba.

A co do bitwy o Vergen to się zgadzam, byłem zdziwiony że na płytce tego nie ma - jeden z fajniejszych utworów. W grze też dodawał pałera.
 
Nigdy nie jest tak, że na płycie znajdą się wszystkie utwory z produktu. Tak jest w przypadku filmów, które trwają 1,5h jak i gier, których przejście zajmuje 100h. To co się znajdzie na płycie to jedynie wybór kawałków że ścieżki dzwiekowej. Czasem dość dziwny, bo tak jak piszecie powyżej, często świetne kawałki nie lądują ostatecznie na płycie. Podobnie było z W1, gdzie z tego co pamiętam na płycie nie znalazła się świetna wariacja z samego początku gry, z kaer morhen. Nie pomne już jak się ten kawałek nieoficjalnie nazywał, ale na yt można go podsłuchac.
 
Top Bottom