Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Aż mi się przypomina heca z soundtrackiem Interstellar...

No to już jest czyste żerowanie i próba zarobku na wszelką cenę. Mnie się przypomina jak do LOTRa były wydawane w jakiś czas po premierze i edycji DVD wydania z OST zawierające complete recordings. Świetna sprawa dla fanów i entuzjastów, można było rzeczywiście posłuchać CAŁEJ muzyki z filmu. Soundtrack z gry to jednak większy materiał. Choć pamiętam wywiad z Joe Hisaishim, który pytany podczas wizyty w Krakowie w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej jak wspomina pracę nad muzyką do jednej z gier, bo przecież to chyba wymaga większego nakładu sił niż stworzenie muzyki do filmu który trwa 90 min, tylko wzruszył ramionami i powiedział "Zajęło mi to 2 h".
 
Soundtrack do Skyrima, który był dodawany do jakichś edycji specjalnych trwa prawie 3h + bonusowy utwór Skyrim Atmospheres, który trwa ~40min. Mam nadzieję, że Wiedźmin też coś takiego dostanie. Rozszerzony soundtrack do W2 był sporo lepszy od tego dodawanego do wersji premierowych, dzięki takim utworom jak Flotsam at Sunrise czy Blue Mountains

 
Blue Mountains to najlepszy kawałek z całego soundtracku W2. Jest obłędny :D

No i Skyrim miał też świetne utwory, te 2 bardzo przypominają Władcę Pierścieni, świetnie się tego słuchało podczas gry, +1000 do klimatu nocą:
(03:15 - najlepszy fragment :) )

 
https://www.youtube.com/watch?v=C4tLTn5scnQ

Piękna muzyka leci w tle tego filmiku... Tylko trzeba mocno pogłośnić, żeby było coś słychać. Polecam słuchawki.
Od 05:35 motyw z W1 w nowej aranżacji :D :D
07:48 i sama końcówka jeszcze lepsze :p
Cudo, klimat W1 powrócił w pełnej glorii, całe lata na to czekałem!
 
Last edited:
Kurczę, faktycznie. Wcześniej nie dosłyszałem tej muzy. Cudo :p Ale to nadal jeszcze nie to, na co czekam. Jednak wolałbym jakąś nową melodię w tym stylu, a nie ciągle zapętlony motyw główny.

Marzy mi się coś na miarę "river of life", "brzeg" czy "dike". Coś, przy czym łzy będą napływały do oczu (po komentarzach na YT widzę, że nie tylko mi) ;)
 
Last edited:
Marzy mi się coś na miarę "river of life", "brzeg" czy "dike". Coś, przy czym łzy będą napływały do oczu (po komentarzach na YT widzę, że nie tylko mi)
Masz Fields of Ard Skellig już. Perełka w soundtracku, jak do tej pory.
No i ten utwór z Prologu też jest nowy, tylko przez chwilę powtarza się główny motyw. Ja nie wiem gdzie Wy tam słyszycie wyraźne nawiązania do The Dike, bo jakoś zarówno instrumentarium jak i melodia różnią się od tego z W1.

@Solan7 Przesłuchaj jeszcze raz the dike, odpal znowu ten gameplay. Kilka fragmentów tego utworu to 1:1 melodia z "dike'a"
E: Dobra, przesłuchałem obu po kawałku i rzeczywiście, przez moment jeden fragment się powtarza.

"Fields..." jest jak na razie IMO najlepszym kawałkiem z W3 i stoi na poziomie W1. Ale wiadomo, to nie ten sam klimat i do tego nie oryginalna melodia. A motyw z prologu jest świetny, ale nadal "dike" z nim wygrywa
Wydaje mi się, że w W1 Dike było bardziej "wyraziste", bardziej melodyjne. Tutaj mamy co prawda miłe dla ucha, ale jednak takie przygrywanie, spokojne, idealne żeby sobie do tego poleżeć i się zrelaksować, dajmy na to. Dike bardziej się nadawało do np. nucenia lub grania na gitarze / pianinie. Co za tym idzie, lepiej i głębiej zapadało w pamięć.
 
Last edited:
@Solan7 Przesłuchaj jeszcze raz the dike, odpal znowu ten gameplay. Kilka fragmentów tego utworu to 1:1 melodia z "dike'a". Instrumentarium jest inne i kawałek ogólnie się mocno różni, ale jedynkowy motyw sam w sobie tam występuje.

"Fields..." jest jak na razie IMO najlepszym kawałkiem z W3 i stoi na poziomie W1. Ale wiadomo, to nie ten sam klimat i do tego nie oryginalna melodia. A motyw z prologu jest świetny, ale nadal "dike" z nim wygrywa :D
 
Last edited:
Hej,
chciałbym się tak skromnie wbić w temat. Nagrałem takie oto utwory, starając się trzymać w konwencji soundtracku do W3.
Wiem wiem - nie ten dział, fan-twórczość to gdzie indziej. Stwierdziłem jednak, że ten temat jest bardziej skoncentrowany na muzyce i właśnie tutaj znajduje się najwięcej miłośników muzyki.
Zależy mi na Waszej opinii - co mógłbym zmienić, dodać, zmodyfikować, być może na podstawie tych wskazówek powstanie coś zupełnie nowego. W końcu inspiracja może przyjść z różnych źródeł :)





Dajcie znać co o tym myślicie. Tymczasem piłuję dalej
 
@Toncrete
Mi się podoba, szczególnie Wild Chase. Naprawdę kawał dobrej roboty. Na Twoim miejscu zainteresowałbym się tym wątkiem. Możesz wykorzystać swoje umiejętności i stać się częścią ciekawego projektu.
 
Top Bottom