Wiedźmin 3: sterowanie - mysz i klawiatura / pad

+
Responsywność myszki, zwłaszcza w menusach, była po prostu fatalna, ale to chyba akurat była wina flasha (scaleform na którym zrobiony jest interfejs jest technologią flashową). Bo nawet jak się te pliki swf otworzyło osobno, powiedzmy w firefoksie to nadal myszka latała zmulenie.
 
Akurat miarodajny pokaz komfortu/poprawności sterowania jest dość ciężki do ukazania na filmie.

Niepokoi tylko fakt, że ludzie YT grali (u RED'ów) na PC tylko przy pomocy pada (bodaj odgórne "zalecenie" zespołu z Warszawy, a nie wybór graczy).
 
Niepokoi tylko fakt, że ludzie YT grali (u RED'ów) na PC tylko przy pomocy pada (bodaj odgórne "zalecenie" zespołu z Warszawy, a nie wybór graczy).

Odpowidz jest prosta: wtedy kiedy grali sterowanie M+B jeszcze kulało. Na bank, skoro wręcz ,,musieli'' grać napadach.
Pytanie na ile to poprawią? A wierzę, że zrobią dobre sterowanie M+K, jak nie na premierę, to ciut później.
 
Tylko czemu taki fakt miał miejsce na niespełna miesiąc (!!!) przed premierą gry?

To niepokoi jeszcze bardziej i jawnie pokazuje (już nie tylko na przykładzie grafiki) pewne tendencje w produkcji gry - konsole > PC.
 
Tylko czemu taki fakt miał miejsce na niespełna miesiąc (!!!) przed premierą gry?

To niepokoi jeszcze bardziej i jawnie pokazuje (już nie tylko na przykładzie grafiki) pewne tendencje w produkcji gry - konsole > PC.
Ależ to sobie przebiegli konsolowcy uknuli, trzeba się na nich jakoś zemscic!
 
Tylko czemu taki fakt miał miejsce na niespełna miesiąc (!!!) przed premierą gry?

I na 2 dni przed ostatecznym zamknięciem wersji GOLD gry... Co prawda ponoć jutuberzy grali w trochę starszą wersję, ale jednak jest to bardzo alarmujące. Przecież samo zaimplementowanie sterowania K+M to dopiero początek pracy. Trzeba to jeszcze solidnie przetestować (co siłą rzeczy zajmuje dużo czasu) i wprowadzić poprawki. Mam nadzieję, że gdy jutuberzy grali w W3 w Warszawie, prace na K+M faktycznie dobiegały już końca, włączając w to okres testowania.
 
Ależ to sobie przebiegli konsolowcy uknuli, trzeba się na nich jakoś zemscic!

Nie tyle konsolowcy, a prosta zależność rynkowa - na zachodzie ludzie w większości grają na konsolach, więc gra bardziej dopracowana na konsole = większy zysk.

Ech... nie łatwo być w mniejszości.



:troll:
 
Ekipa z gamestara twierdzi, że m+k jest ok, Marcin Blacha uważa, że m+k jest ok, yutuberzy, którzy przez chwilę grali na m+k twierdzą, że jest ok.

Zatem ewidentnym jest, że Redzi zaprzedali duszę konsolom.

.
 
Trochę uspokoiłeś.

Ale czemu youtuberzy nie mogli ogólnie grać na m+k, a tylko "chwilę"?
Mieli aż tak starego builda?
 
Trochę uspokoiłeś.

Ale czemu youtuberzy nie mogli ogólnie grać na m+k, a tylko "chwilę"?
Mieli aż tak starego builda?

Nie mam bladego pojęcia, może mimo tego, że sterowanie było/jest ok, Redzi chcieli jeszcze je ulepszyć i zależało im, by nie oceniać nieukończonego produktu? Może byli w trakcie implementacji jakiś poprawek po feedbacku z handsonów? Faktem jest, że sterowanie m+k jest zaimplementowane i nawet w nie najnowszym buildzie działa dobrze. Specyfika growego dewelopmentu sprzyja teoriom spiskowym, ale nie dajmy się zwariować.
 
Last edited:
Tylko czemu taki fakt miał miejsce na niespełna miesiąc (!!!) przed premierą gry?

To niepokoi jeszcze bardziej i jawnie pokazuje (już nie tylko na przykładzie grafiki) pewne tendencje w produkcji gry - konsole > PC.
Najzabawniejsze jest to, że konsolowcy mówią o PC>konsole, bo do tej pory ciężko o gameplay z konsol.
I to własnie konsolowa strona ma raczej lepsze argumenty na bycie dyskryminowaną.
 
Najzabawniejsze jest to, że konsolowcy mówią o PC>konsole, bo do tej pory ciężko o gameplay z konsol.
I to własnie konsolowa strona ma raczej lepsze argumenty na bycie dyskryminowaną.

Nie ma co tworzyć tutaj takich wojenek :p Są ludzie, którzy nawet są w stanie napisać, że questy są mniej fajne bo konsole, ale polecam takich traktować z dystansem bo takie gadanie jest niepoważne, nikt normalny nie potrzebuje udowodnienia wyższości swojego sprzętu nad innym.
 
Oglądając stream Rocka, gdzie odpowiadał na pytania dotyczące W3 jeden kolega z czatu napisał (nie wiem czy coś wiedział, czy tylko przypuszczał), że REDzi praktycznie do samego terminu wysłania gry do tłoczni szlifowali sterowanie K+M. Jestem dobrej myśli. Gorzej niż w W2 być nie może, a tam grało mi się przyjemnie.
 
Kontroler/pad do PC/Laptop pod Wiedzmina 3

Witam, tak jak w temacie. W pierwszą i drugą cześć grałem na klawiaturze+myszka, teraz chciałem spróbować pograć kontrolerem. Jakie są wasze opinie grania padem w pierwsze odsłony? I drugie pytanie jaki pad będzie najbardziej kompatybilny z 3 częścią?
 
W jedynce nie było możliwości sterowania padem. W dwójce było to bardzo przyjemne, a w trójce ponoć nawet laik jeśli o pada chodzi radzi sobie w miarę dobrze.
Co do wyboru kontrolera - bierz pada od Xboxa 360, ewentualnie od X1 (choć nie jestem pewien, czy wyszły do niego odpowiednie sterowniki)
 
Od X1 po kablu działa na PC tak samo dobrze jak ten do X360 ;) W dwójkę jak ostatnio grałem na padzie od X360 to tak średnio przyjemnie mi się grało, głównie walka i to automatyczne namierzanie w/g mnie trochę kulało. Czasami miałem takie coś że Geralt niby namierzał przeciwnika a ciął zupełnie w innym kierunku, całe szczęście w W3 zrezygnowali z tego automatycznego namierzania więc może być ciekawie na padzie :p I w końcu na padzie będzie można wybierać loot jaki się chcę podnieść bo w W2 było wszystko albo nic i często nosiło się masę niepotrzebnego złomu.
 
Last edited:
Top Bottom