Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Spokojnie sobie radzł Tv i z bliska było ładnie i z daleka 1920x1080 Full HD
Jak taki widok bede miał na Ps 4 spokojnie mi to wystarczy :)
 
Last edited:
@I_w_a_N

Biorąc pod uwagę większą skalę w W3 też jest różnorodnie. Akurat w sadzie taka trawka jest ok, bo regularnie jest koszona.
W lesie mamy różnorodność:

Tak samo różnorodnie jest na otwartych, ale bardziej dzikich terenach niż sad.

Mi brakuje normalnych łąk i pól. Większość terenów wygląda jak kilkuletnie odłogi na których zdołały już wyrosnąć krzaczory i gatunki szybko-rosnących drzew...

Tak porównując przy okazji skriny z W2 wrzucone przez Iwana i skrin z W3 zastanawiam się dlaczego ludzie narzekają na kolorowość W3, skoro światło i kolorystyka W3 wygląda bardziej naturalnie niż ta z W2.
W2 w porównaniu do W3 wygląda bajkowo.
 
Last edited:
@I_w_a_N
Tak porównując przy okazji skriny z W2 wrzucone przez Iwana i skrin z W3 zastanawiam się dlaczego ludzie narzekają na kolorowość W3, skoro światło i kolorystyka W3 wygląda bardziej naturalnie niż ta z W2.
W2 w porównaniu do W3 wygląda bajkowo.
Bo mogło być jeszcze mniej bajkowo = realniej. Kolorystyka była dobra w Debut trailerze i VGX. Na drugim miejscu zaklasyfikowałbym kolorystykę z W1. Wkurzające jest to, że REDzi zrezygnowali z dobrej kolorystyki na rzecz bajkowości, która fakt, jest mniejsza niż w W2, ale najlepsza była jeszcze w początkowych materiałach z W3.
 
Ja na obecnym buildzie bajkowości już nie widzę. Na buildzie z 37 minutowego gameplay'a to i owszem, okolice Novigradu waliły po oczach kreskówkowym stylem. Ale teraz już wszystko wygląda naturalnie.

A w debut trailerze ostro przesadzili z tintami. Novigrad aż kłuł w oczy zielenią. No i ogólnie troszkę za bardzo zmniejszono nasycenie kolorów.
 
@nocny

Bo grafika najbardziej realistyczna z pośród tych trzech gier (tylko roślinność to inna bajka :ice: ).

Logiczne, że gra nie siląca się na stylizację (jak seria Dragon Age), a raczej realizm z każdym wcieleniem będzie bardziej realna i mniej "bajkowa".
Toż to "oczywista oczywistość".
 
Logiczne, że gra nie siląca się na stylizację (jak seria Dragon Age), a raczej realizm z każdym wcieleniem będzie bardziej realna i mniej "bajkowa".
Toż to "oczywista oczywistość".
No to popatrz na kilka postów wyżej. Qyzu, a kiedyś również Arraqnz/Fanktoy/Vakliv/witcherforum1/#siedeminnychkont widzą bajkową grafikę i za nic nie zmienią zdania.
 
@nocny

Bo grafika najbardziej realistyczna z pośród tych trzech gier (tylko roślinność to inna bajka :ice: ).

Logiczne, że gra nie siląca się na stylizację (jak seria Dragon Age), a raczej realizm z każdym wcieleniem będzie bardziej realna i mniej "bajkowa".
Toż to "oczywista oczywistość".

Akurat Wiedźmin 3 jest stylizowany i nie sili się na fotorealizm.
I ta rzekoma bajkowość wynika właśnie z tej stylizacji, tak odmiennej od W1 (czyt. powieśmy wszędzie szare chmury, żeby było mhrocznie)
 
Jeżeli Wiedźmin 3 jest stylizowany i nie idzie na fotorealizm to pokaż mi na rynku inny średniowieczny rpg który ma bardziej realistyczną kreacje świata.
Kingdom Come: Deliverance, chociaż gra jeszcze nie wyszła, to daje dobry pogląd na różnice designerskie w tych elementach.
Na stylizację składa się mnóstwo rzeczy, z czego większość w W3 nie jest odwzorowana z rzeczywistością 1:1, przykładem niech będzie wygląd postaci. Dodam, że stylizacja nie równa się od razu braku realistycznej kreacji świata, jak to określiłeś, bo ten realizm części składowych też ma mnóstwo.
 
Jeżeli Wiedźmin 3 jest stylizowany i nie idzie na fotorealizm to pokaż mi na rynku inny średniowieczny rpg który ma bardziej realistyczną kreacje świata.
Kingdom Come. Chociaż on jeszcze nie wyszedł, więc coś się może zmienić. W co wątpię.
 
Top Bottom