Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
i ilu jest takich?
widać po sprzedaży gier na pc...

Sprzedaż gier na PC jest mniejsza nie tylko ze względu na piratów, z graczami jest tak zawsze że ten kto ma kupić grę to ją kupi, Ci co ich nie kupują nigdy to na bank tego nie zrobią i nawet jak by nie było jej w necie to by nie poszli po nią do sklepu. Ogólnie większość graczy ma komputery sprzed 4-5 lat pewnie i grają w jakieś mniej wymagające (pod względem sprzętu) gry. Te najnowsze nowości kupują sobie na konsole :p Ja tak mam na przykład. Że mam PC zbudowanego pod W2 ale jak zobaczyłem ile kosztowało by mnie upgradowanie kompa żeby mi w przyzwoitej jakości na PC poszedł W3 to postanowiłem kupić PS4, które i tak miałem kupić w przyszłości.
 
Ja mam to samo, cztery i pół koła lekko by wyszło żeby sobie dobry sprzęcik złożyć. Piractwo to temat rzeka, ale jak by się tak głębiej zastanowić to przynosi więcej korzyści niż się tutaj niektórym wydaje ;] Odkąd polityka wydawania dem poszła w las i nie wróciła, to dobry sposób na przyoszczędzeniu pieniędzy.

EDIT
Drzemor, a skąd wiesz czy dana gra jest warta kupna, albo ściągasz albo ryzykujesz. Żeby nie było, do niczego nie namawiam, ale zdarzyło mi się już utopić niepotrzebnie pare monet.
 
Last edited:
@Swooneb

Bo prawda jest taka że PC składa się po wyjściu kolejnej generacji konsol, jak na rynku królowały x360 i ps3 spójrz jakie gry miały wymagania. Teraz złożysz PC pod nową generacje konsol i masz znowu spokój na x lat. Ale prawda jest taka że trzeba czekać na zastój rynku i konkurencje by jak najmniejszym kosztem kupić jak najlepszy sprzęt. ;)

Co do piractwa, jak to ludzie teraz mówią na torrentach znajdują się "wersje demonstracyjne".
Co prawda i ja święty nie jestem, mam swoje grzeszki, ale na gry warte kupna nie żałuje swoich pieniędzy ;)
 
Last edited:
Już są na YT filmiki odsyłające do torrentów, ale to raczej fejki mające naciągnąć na wysyłanie SMSów, wchodzenie na jakiegoś bloga i nabijanie wejść itp..
 
@Swooneb

Bo prawda jest taka że PC składa się po wyjściu kolejnej generacji konsol, jak na rynku królowały x360 i ps3 spójrz jakie gry miały wymagania. Teraz złożysz PC pod nową generacje konsol i masz znowu spokój na x lat. Ale prawda jest taka że trzeba czekać na zastój rynku i konkurencje by jak najmniejszym kosztem kupić jak najlepszy sprzęt. ;)

Co do piractwa, jak to ludzie teraz mówią na torrentach znajdują się "wersje demonstracyjne".
Co prawda i ja święty nie jestem, mam swoje grzeszki, ale na gry warte kupna nie żałuje swoich pieniędzy ;)

A właśnie niekoniecznie, bo gry się inaczej optymalizuje pod konsole(tu devowie mają łatwiej bo robią to pod jedną konkretną konfigurację) a inaczej pod PC :p No i zobacz sobie nawet na przykładzie W3. PS4 które ma teoretycznie mniejszą moc obliczeniową niż komputer z wymagań minimalnych a dźwiga grę wyglądającą jak high z PC, z tym że w 30 klatkach na sekundę. :p Ja wolę zapłacić te 1500 zł za konsolę i mieć pewność że właśnie pod nią będzie robione większość dużych gier niż zapłacić 3 x tyle za kompa i się martwić o to jak wypadnie optymalizacja w poszczególnych tytułach :p
 
@Swooneb

A widzisz, ja swojego kompa złożyłem dosyć dawno bo 5 lat temu i spokojnie mi starczył na resztę generacji ps3/x360 by ciągnąć wszystko na full w stabilnych 30+ fps

Posiadacze 970 praktycznie mają kartę na całą obecną generacje by ciągnąć wszystko na full w minimum 30 fps a ile ona kosztuje? praktycznie tyle co konsola i nie ma wymagania zmiany procesora bo w nich mamy zastój i kotletowanie +5% wydajności więcej w przesiadce z hasswell na hasswell refresh przy topowych modelach

I jako PC'towiec nie mam żadnych obaw bo znam rynek na wylot.

@Ivraas
Mając kumpla co kupuje wszystko na premierę wystarczy mi opinia "to jest zj***ne nie kupuj, totalny gniot" i takim sposobem nawet nie pobrałem dema Assasins Creed Unity bo wystarczyło mi jego zdanie i 5 minut zabawy u niego na kompie.
 
Last edited:
Mimo wszystko nie należy patrzeć tylko przez pryzmat liczby sprzedanych egzemplarzy, bo to nie jest jedyny wyznacznik opłacalności czy renomy danej gry. Co z tego, że jakaś gra rozeszła się w dziesięciu milionach sztuk, skoro na jej produkcję i reklamę wydano wielokrotnie więcej, niż na grę, którą kupiło dwa czy trzy miliony klientów. Dla małego studia i milion sprzedanych egzemplarzy może być dużym sukcesem. Do tego dochodzi różnica w zyskach ze sprzedaży w różnych trybach, bo innych jest zwrot z konsol, a inny z wersji cyfrowej.
Dlatego na mnie nie robią większego wrażenia cyferki, którymi chwalą się działy marketingu, bo często zapominają dodać, że połowa tego poszła na wyprzedażach za dziesięć procent pierwotnej ceny.
 
Te wymowne spojrzenia przy pytaniu o sceny erotyczne. ;)
 
Polemizowałbym:

Binary Domain
Psychonauts
Giant: Citizen Kabuto
Sacrifice
System Shock 2
Arcanum
Bayonetta
Rayman: Origin
Okami
Vanquish
Beyond Good and Evil
Enslaved

Do listy trzeba dodać moją ulubioną grę - Dark Messiah of Might and Magic (twórcy Dishonored). Zjechana za bugi w dniu premiery, które niedługo potem całkiem naprawiono. Sprzedała się słabo, a jest to gra rewelacyjna. Skyrim ze swoim marnym, konsolowym systemem walki się chowa (i nie tylko on zresztą) ;)
Patrzcie jaka rozbieżność w opiniach graczy i "ekspertów" na - http://www.metacritic.com/game/pc/dark-messiah-of-might-and-magic

Giants - to była gierka!

Dobra koniec offtopu. Obstawiam 92 średnią dla Wieśka 3 na MC, a wy?
 
Last edited:
czemu zaraz problemy w domu ;-) to nie jego wina że jest przystojny ^^

Poza tym zachował zimną krew podczas tych pytań i ani mu brewka nie tykła ;D
 
Hmm to ja mam pytanie do modów, bo widzę małą niespójność. Adventus ma temat na forum, gdzie wrzuca linki do swoich filmików. Ostatnio założyłem kanał na YT i koncentruję się na Wiedźminie (wcześniej zakładać nawet nie planowałem, jakoś mnie wzięło :) ), ale jak raz wrzuciłem swój filmik do tematu z linkami, to dostałem upomnienie. Inna osoba pewnie by mogła wrzucić, ale ja nie mogę, bo interpretowane jest to jako reklama mojego kanału.

Więc ode mnie pytanie, skąd taka różnica i czy jest szansa, że jednak będę mógł wrzucać swoje materiały do tematu z linkami. Nie jestem "meteorem", który po premierze zniknie z forum, bo jestem tu od dość dawna, a filmiki robię od bardzo niedawna. Tak więc jak to jest, szanowni modzi? :)
 
Top Bottom