Wiedźmin 3 - grafika

+
Patrzcie, jak wiele może dać zwykłe ENB:

Rozumiem zaangażowanie w obronę grafiki tej gry, ale zanim coś się napisze, szczególnie w tak technicznym temacie, warto byłoby się dowiedziec co oznaczają słowa, których się używa.

To nie jest ENB (swoją drogą stworzenie ENB dla Wiedźmina nie będzie możliwe, bo korzysta z biblioteki DirectX 11, a ENB obsługuje tylko DX8/DX9) tylko zwykła korekcja kolorów dokonana w PS/Gimpie w.e.

Dowiodłeś, że gra wygląda inaczej po zmianie tonacji (jakby to było jakieś odkrycie), ale z pewnością technikalia oprawy graficznej nie uległy zmianie.
 
Last edited:
Ci co tak zaciekle bronią cdpr to chyba lubią być okłamywani ;) zobaczcie chociaż tą wypowiedz

http://i.imgur.com/yYxXHly.png
a wcześniej w tym temacie możecie też znaleźć informację również od Pana Marcina odnośnie braku downgrade-u

myślę, że ludzie się ze mną zgodzą, nie chce wywoływać kłótni, ja chce po prostu oficjalnej odpowiedzi od Pana Marcina, gdzie wcześniej widać wypowiadał się w tej kwestii i u nas i na anglojęzycznym forum. Teraz tak ciężko skomentować, napisać, odpowiedzieć?

Oczywiście grafika nadal jest znośna ale samo podejście jest błędne, nie lubie być okłamywany ot co
 
To nie jest ENB (swoją drogą stworzenie ENB dla Wiedźmina nie będzie możliwe, bo korzysta z biblioteki DirectX 11, a ENB obsługuje tylko DX9) tylko zwykła korekcja kolorów dokonana w PS/Gimpie w.e.
 
Rozumiem zaangażowanie w obronę grafiki tej gry, ale zanim coś się napisze, szczególnie w tak technicznym temacie, warto byłoby się dowiedziec co oznaczają słowa, których się używa.

To nie jest ENB (swoją drogą stworzenie ENB dla Wiedźmina nie będzie możliwe, bo korzysta z biblioteki DirectX 11, a ENB obsługuje tylko DX9) tylko zwykła korekcja kolorów dokonana w PS/Gimpie w.e.

Dowiodłeś, że gra wygląda inaczej po zmianie tonacji (jakby to było jakieś odkrycie), ale z pewnością technikalia oprawy graficznej nie uległy zmianie.

Korekcję kolorów zawiera właśnie ENB i to jest ENB. Z tym Directem to poleciałeś w kosmos, bo ENB powstaje nawet do najnowszych produkcji opartych wyłącznie o DirectX11.
 
Korekcję kolorów zawiera właśnie ENB i to jest ENB. Z tym Directem to poleciałeś w kosmos, bo ENB powstaje nawet do najnowszych produkcji opartych wyłącznie o DirectX11.

Czy nie jest warto uzupełnić swojej wiedzy zanim skrytykuje się kogoś za jej potencjalny brak ?

Strona twórcy ENB: http://enbdev.com/download.htm ; cytuję - " At this moment only direct3d8 to direct3d9 (dx8 to dx9) convertor is done".

Poza tym jak autor porównania miał to zrobić skoro nie ma dostepu do gry ? Zresztą na Reddicie pisał, że dokonał korekcji kolorów w Gimpie posługując się tylko dostępnymi obrazkami.
Poza tym napisz mi tytuły tych gier, które wykorzystują ENB i oparte są na bibliotece DirectX 11 :)
Chętnie dowiedziałbym się kto dokonał rewolucji.
 
Poza tym jak autor porównania miał to zrobić skoro nie ma dostepu do gry ? Zresztą na Reddicie pisał, że dokonał korekcji kolorów w Gimpie.
Panie Boże, daj siłę.
Nikt nie pisał, że to nie jest robione w Gimpie, tylko że można takie efekty uzyskać zwykłym ENB w grach, edytując paletę kolorów. Ale Ty ze swoją manierą wyższości musisz od razu poprawiać.
 
Nikt nie pisał, że to nie jest robione w Gimpie, tylko że można takie efekty uzyskać zwykłym ENB w grach, edytując paletę kolorów. Ale Ty ze swoją manierą wyższości musisz od razu poprawiać.

Cytując mój post wybrałeś ten fragment, w którym pisałem o tym, że nie będzie możliwe stworzenie ENB dla Wiedźmina 3, ponieważ jest oparty na DirectX 11, a następnie go wyśmiałeś. Ja zadałem Ci pytanie co tak śmiesznego jest w tym, że się kompromitujesz, oczekuję odpowiedzi.

Poza tym edytować paletę kolorów można w prostszy sposób za pomocą SweetFX lub MasterEffect Reborn, które działają niezależnie od tego na jakiej bibliotece oparta jest gra.
 
Moim zdaniem sprawa jest prosta.

RED;zi musieli zmienić oprawę, by ta mogła być grywalna na konsolach. Oprawy z 2013 konsole by nie pociągnęły, a gdyby dostały taką grafikę jak mają teraz - to byłby płacz konsolowców, że mają okrojoną wersję. Gra na PC a na konsoli ma drobne różnice, to co dalej jest ostrzejsze i takie tam - ale sporych różnic nie widać, tak jak choćby gorsza trawa na konsolach. Wygląda podobnie jak na PC, jak nie prawie identycznie. RED'zi mają gdzieś, że ktoś kupił komputer za 7 kafli, bo nielicznych na niego stać, dużo osób ma konsolę, więc musieli wyrównać poziom, tak by na PC widać było jakieś drobne różnice a gra na konsolach była ładna.

Gdyby gra na PC wyglądała na ultra tak jak w 2013, to musieliby bardzo mocno okroić konsole (za mocno).
 
Tutaj macie wzorowy przykład downgrade. Widać beznadziejne projekty ulic. Słabe oświetlenie, tekstury i masę innych baboli.

:troll:

 
Dowiodłeś, że gra wygląda inaczej po zmianie tonacji (jakby to było jakieś odkrycie), ale z pewnością technikalia oprawy graficznej nie uległy zmianie.

A tak z ciekawości - które "technikalia" według Ciebie na tych screenach są gorsze niż na 35 min? Będziemy się pastwić nad tym murem? Czy nad odrobiną mgły w oddali, która zresztą jest bardziej "realistyczna" niż czyściutkie tekstury parę kilometrów przed nami? Konkretnej zmianie uległa głównie trawa. Porównaj jednak sobie trawę po prawej na tym ujęciu podczas wjazdu do Novigradu z 35 min i po korekcji tonalnej. Może jestem jakiś dziwny, ale jest jej więcej, jest gęstsza, mniej kartonowa i robi ogólnie lepsze wrażenie.
 
Tutaj macie wzorowy przykład downgrade. Widać beznadziejne projekty ulic. Słabe oświetlenie, tekstury i masę innych baboli.

Wrzuć jeszcze mniejszego GIFa i wtedy zacznij porównywanie tekstur, i słabego oświetlenia :troll:

Specjalnie dla Ciebie. Film od danego momentu

Dzięki za poświęcenie swojego czasu, doceniam ! Widziałem to już wczoraj. Ten materiał świetnie uwidacznia wszystkie negatywne zmiany w grafice, które zaszły na przestrzeni choćby ostatniego roku.
 
Last edited:
Wiele ludzi mówi dziś, że...


4;40

Zbyt mało ludzi miałoby maszynę, do uciągnięcia grafiki z 2013 - co odbiłoby się na sprzedaży gry + wersje na konsole, które musiałyby być kompletnie DOWNGRADE.
 
Top Bottom