Wiedźmin 3 - grafika

+
2."Dyskusja" z tobą o rozdzielczości to jak ze ślepym o kolorach
Raczej z tobą. To nie przypadkiem ty wstawiałeś tu grafię z porównaniem szczegółowości modeli, która nijak ma się do rozdzielczości samego obrazu? Model ma określoną szczegółowość, powiedzmy 5kk wielokątów, żadna rozdzielczość tego nie zmieni. Jak odpalisz grę z takim modelem w 4K to dalej będzie mieć te 5kk wielokątów, tylko że ze względu na większą ilość pikseli na ekranie będzie wyraźniejszy, ostrzejszy.
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=509076


Widzisz różnicę? Model ma dokładnie taką samą jakość, składa się z takiej samej ilości wielokątów, ale w wyższej rozdzielczości stał się ostrzejszy, bo na utworzenie jego obrazu weszła większa ilość pikseli.

4K nie jest lekiem na wszystko. Jeżeli modele są słabe, to takie pozostaną - nie będzie tylko potrzebne do niego AA.


Jeśli masz jakiś dowód, że Redzi szykują bombę i jednak dostaniemy grafikę jaką zaprezentowali w 2013 to podziel się nim z nami. Inaczej wychodzisz na zwykłego fanboya ślepo wierzącego w graficzny cud - i to mimo zapewnień Redów, że gra będzie identyczna na wszystkich platformach.
 
Dziwne jest też wymaganie dotyczące sprzętu - nie rozumiem, muszę mieć tytaniczny PC żeby móc zauważyć, że wygląd gry i na konsole (czego trzeba było się spodziewać) i póki co również na PC (i tu trzeba wierzyć w cuda, że REDzi wbrew własnym słowom zrobią rewolucję względem konsolowej wersji) ma się nijak do pewnych materiałów, o których było powiedziane, że będziemy mogli sobie je odtworzyć w takiej samej jakości? Przecież to bezsens.

Według najnowszych informacji do uzyskania jakości takiej jak na konsolach (niby PC high) wystarczy karta z 2GB VRAM i jakiś w miarę ok procek, czyli mniej więcej to co siedzi w konsolach. Tragedii nie ma.
 
@Sacr3dus

Pograj w 4k, potem wróć do 1080p Zamiast teoretyzować i obrazki wstawiać.
Wtedy pogadamy :)

"Jeśli masz jakiś dowód, że Redzi szykują bombę i jednak dostaniemy grafikę jaką zaprezentowali w 2013 to podziel się nim z nami. Inaczej wychodzisz na zwykłego fanboya ślepo wierzącego w graficzny cud - i to mimo zapewnień Redów, że gra będzie identyczna na wszystkich platformach."

Nie interesuje mnie na kogo wychodzę w oczach kogoś kto nie ma dla mnie znaczenia, zupełnie.
Tym co dane mi było się dowiedzieć, podzieliłem się z kilkoma osobami z którymi chciałem się podzielić.
Z wiecznie narzekającymi , tymi co hejtują - Nie mam zamiaru, niech sobie zatruwają emocje i tracą czas na hejty :)
Po za tym nigdzie nie pisałem o VGX . Zresztą nie chce mi się i nie muszę się tłumaczyć :)

http://www.purepc.pl/rozrywka/wiedzmin_3_dziki_gon_porownanie_ustawien_graficznych

Radzę UWAŻNIE przeczytać ten artykuł na PurePC, osoby którym odpowiedziałem na pytanie w PW, pewnie teraz się uśmiechną jeśli załapały ;-)
 
Last edited:
@Sacr3dus

Pograj w 4k, potem wróć do 1080p Zamiast teoretyzować i obrazki wstawiać.
Czyli ktoś ci w prosty sposób wyjaśnia czym jest rozdzielczość a szczegółowość modeli, a ty wyskakujesz z "pograj w 4k, potem pogadamy". Dzięki, teraz mam pewność, że jesteś po prostu ślepym fanboyem, któremu po prostu nie da się przetłumaczyć różnicy pomiędzy tymi pojęciami.


Z wiecznie narzekającymi , tymi co hejtują - Nie mam zamiaru, niech sobie zatruwają emocje i tracą czas na hejty
Przepraszam, ale jak do tej pory narzekałem jedynie na paletę kolorów i próbowałem przetłumaczyć, że większej różnicy w grafice pomiędzy platformami nie będzie.

http://www.purepc.pl/rozrywka/wiedzm...en_graficznych

Radzę UWAŻNIE przeczytać ten artykuł na PurePC, osoby którym odpowiedziałem na pytanie w PW, pewnie teraz się uśmiechną jeśli załapały ;-)
Chodzi ci o ten fragment?
PS. Nie wiadomo ile jest zasługi konkurencji CD Projekt RED w nowych materiałach mających wskazywać na downgrade grafiki w Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Jeśli tak to dzięki, nieźle się z tego uśmiałem. Naprawdę świetna teoria spiskowa.
 
Last edited:
@Sacr3dus

"Czyli ktoś ci w prosty sposób wyjaśnia czym jest rozdzielczość a szczegółowość modeli, a ty wyskakujesz z "pograj w 4k, potem pogadamy". Dzięki, teraz mam pewność, że jesteś po prostu ślepym fanboyem, któremu po prostu nie da się przetłumaczyć różnicy pomiędzy tymi pojęciami."

Niczego nie wytłumaczyłeś, po prostu nie chce mi się tracić czasu na jałowe dyskusje.
Pograj w 4k, przyjrzyj się dokładnie, wtedy pogadamy - Tak jak pisałem :)
Ja swoje zdanie mam wyciągnięte z praktyki, ty z teorii - Sens dyskusji ? - Zerowy.

"Za pewne chodzi ci o ten fragment:"

Nie, nie o ten. Tym razem nie dość że teoretyzujesz to sam teorie jakieś wysnuwasz :)

Teraz tak :
Czy widziałeś KIEDYKOLWIEK 4k na WŁASNE oczy ? Na monitorze 3840x2160p ?
Odpowiedz mi na to pytanie.


Co do wielokątów itd. Mi tego nie musisz tłumaczyć.
Chodzi tu o kwestie tego, że co niektórzy twierdzą iż "nie ma różnicy między 1080p a 4k" :)
Realia są takie, że jest miażdżąca - Koniec kropka.
 
Last edited:
Tak widziałem i grałem w 4K - chociaż nie na moim sprzęcie, bo tego nie uciągnie. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do ciebie znam teorię i wiem czy jest szczegółowość modeli, rozdzielczość i co takiego dają, podczas gdy ty ślepo wierzysz w magię znaczka 4K.
http://forums.cdprojektred.com/threads/1974-Wiedźmin-3-grafika?p=1663104&viewfull=1#post1663104
Przeczytam mój post jeszcze raz... prościej się tego wyjaśnić nie da.

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Dyskusja z trollami i ślepymi fanboyami jest jedynie marnowaniem czasu.
 
Last edited:
@Sacr3dus

Nazywaj kogoś kto ma pojęcie z praktyki tollem i fanboyem , samemu nie mając za wiele wiedzy w temacie - Mistrzostwo , norma ;-)
No, mi się nie chce z tobą dyskutować serio, daj spokój już :)

Do tego, wątpie żebyś widział 4k natywne 3840x2160p (to i tak nie jest pełne 4k) tylko jeżeli już, downsamplowane.

Ok, no ale upieraj się przy swoim, wypisuj wymysły. Ja tym czasem idę sobie na rower a później, pogram sobie w fajnej rozdziałce.
Dla ciebie to bez różnicy bo i tak według ciebie jej nie ma ;-)
 
@Sacr3dus

"Czyli ktoś ci w prosty sposób wyjaśnia czym jest rozdzielczość a szczegółowość modeli, a ty wyskakujesz z "pograj w 4k, potem pogadamy". Dzięki, teraz mam pewność, że jesteś po prostu ślepym fanboyem, któremu po prostu nie da się przetłumaczyć różnicy pomiędzy tymi pojęciami."

Niczego nie wytłumaczyłeś, po prostu nie chce mi się tracić czasu na jałowe dyskusje.
Pograj w 4k, przyjrzyj się dokładnie, wtedy pogadamy - Tak jak pisałem :)
Ja swoje zdanie mam wyciągnięte z praktyki, ty z teorii - Sens dyskusji ? - Zerowy.

"Za pewne chodzi ci o ten fragment:"

Nie, nie o ten. Tym razem nie dość że teoretyzujesz to sam teorie jakieś wysnuwasz :)

Teraz tak :
Czy widziałeś KIEDYKOLWIEK 4k na WŁASNE oczy ? Na monitorze 3840x2160p ?
Odpowiedz mi na to pytanie.


Co do wielokątów itd. Mi tego nie musisz tłumaczyć.
Chodzi tu o kwestie tego, że co niektórzy twierdzą iż "nie ma różnicy między 1080p a 4k" :)
Realia są takie, że jest miażdżąca - Koniec kropka.


musiałem się przyłączyć bo śmiać mi się chcę, jak czytam takie wypociny, najpierw weź ziomek dokształć się jak działa technologia LCD, poza tym rozdzielczość to nie żaden lek na gry....jeśli chodzi o filmy to już jest inna bajka....

prosta analogia, jeśli tak mocno wierzysz w te 4k, że to tak super hiper podobija grafike, to zagraj w Quake3 w 4k i napisz co widzisz....:)
 
@EvilBlizz

Następny :D
Wiesz co, nie interesuje mnie Quake 3...HAha!

Zagraj sobie w 4k a potem w 1080p i znowu w 4k w :

-Crysisa 3
-Ac Unity
-GTA V
-Wiedźmina 2
-DA INq.
-Metro 2033/Last Light + Reduxy itd.

A nie wyskakujesz z "Q3" :hatsoff:
 
musiałem się przyłączyć bo śmiać mi się chcę, jak czytam takie wypociny, najpierw weź ziomek dokształć się jak działa technologia LCD, poza tym rozdzielczość to nie żaden lek na gry....jeśli chodzi o filmy to już jest inna bajka....

prosta analogia, jeśli tak mocno wierzysz w te 4k, że to tak super hiper podobija grafike, to zagraj w Quake3 w 4k i napisz co widzisz....:)
quake 3 faktycznie nie będzie jakoś super wygładzony poneiważ sam model ttekstury jest kwadratem prawie i tu faktycznie 4k polepszy i tak znacznie ale nie bedzie to jakies mega uber super.

Nowe tytuły korzystają znakomicie z 4k i wyżej ponieważ modele textur są dużo bardziej zawansowane. Maja teselacje itp czego w quake 3 niema
 
@EvilBlizz

Następny :D
Wiesz co, nie interesuje mnie Quake 3...HAha!

Zagraj sobie w 4k a potem w 1080p i znowu w 4k w :

-Crysisa 3
-Ac Unity
-GTA V
-Wiedźmina 2
-DA INq.
-Metro 2033/Last Light + Reduxy itd.

A nie wyskakujesz z "Q3" :hatsoff:


Ty po prostu nie chcesz zrozumieć jak gry dzialają i technologia LCD, ja nie bede teraz zaśmiecał tego wątku, ja Tobie tylko podsunełem prosty przykład, zresztą co to za różnica jaka to gra...

jak grasz to obraz w ruchu pewnie tez jest w rozdzielczości 4k? :)
 
Last edited:
@EvilBlizz

Nie, mi się po prostu nie chce z tobą dyskutować :)

@Kuboniusz

Nie zrozumieją ;-)

Co do tych screenów, to jeszcze na dole jest fajne info "Taken from PCGH, its supposed to be max. graphics settings but CDPR claims its an old build, so graphics might not be representative of final version." :)

Ale co ja tam wiem, fanboy jestem, bzdury wypisuje , wymyślam teorie itd.
Do tego na moim kompie 4k na oczy nie widziałem i jest mi potrzebny do 1080p ale tak naprawdę to po prostu mam świra i łudzę się, iż wyższa rozdzielczość daje niesamowitego kopa w odbiorze gry i ogólnej jakości.

Aaaaachhh kurde, głupi byłem, przepłaciłem, nie znam się. Wywalam na śmietnik i kupuję konsolę ;-)
 
Last edited:
@GosuPL
Jeśli nie chce Ci się dyskutować to po co dyskutujesz? Po co odpisywać na posty, które mają jednak jakieś argumenty/porównania/przykłady komentarzem, że nie chce Ci się dyskutować? Jeśli nie masz ochoty na odpowiadać choćby szczątkowo merytorycznie to po co odpowiadasz w o ogóle? I czemu dziwisz się, że ktoś w takiej sytuacji wspomina o trollowaniu?
 
@GosuPL
Jeśli nie chce Ci się dyskutować to po co dyskutujesz? Po co odpisywać na posty, które mają jednak jakieś argumenty/porównania/przykłady komentarzem, że nie chce Ci się dyskutować? Jeśli nie masz ochoty na odpowiadać choćby szczątkowo merytorycznie to po co odpowiadasz w o ogóle? I czemu dziwisz się, że ktoś w takiej sytuacji wspomina o trollowaniu?

moze temu? xD zawsze mnie bawia tekie sygnatury

CPU - I7 4790K@8.7 Ghz + 4K ASUS Maximus VI Extreme + Swiftech H220 4K
4K GPU - 2x2x2 GTX Titan X @1404/7600 + ASUS ROG SWIFT G-SYNC
MEM - 64 GB G.Skill RipJawsX 2133@2200 CL9 4K
AUDIO - ASUS Xonar Phoebus Solo + Sennheiser HD 380 PRO
PSU - Enermax Platimax 1500
Extreme Hardware 4K Team

@Sacr3dus
***
 
Last edited by a moderator:
Na tym screenie z neogafa bardzo mocno widać na korzyść pc:

-brak rozmycia na geralcie,wszystko jest ostre i wyraźne
-szczegóły dalszych obiektów są lepsze(widać to mocno na urwiskach)
-zasięg widzenia dalszy(na ps4 między mniejszą a większą góra W OGÓLE nie ma drzew gdzie na pc są)
-jakość drzew w oddali jest znacznie lepsza oraz ich ilość
-antyaliasing na pc,brak na ps4

Widać wszystko w locie na momencie,kto nie widzi niech się ogarnie!
 
@bauzzer @Sacr3dus - proponowałbym jednak tak duże screeny wrzucać jako linki, nie bezpośrednio na forum. Raz, że strasznie to zmula. Dwa, że nie każdy przegląda forum na łączach stacjonarnych.

Uwaga do wszystkich biorących udział w dyskusji - przypominam o nieobrażaniu się nawzajem.
 
@josf.732

Z prostej przyczyny mi się nie chce, sam rdzeń dyskusji jest absurdalny.
Że, niby mam udowadniać iż 4k jest różnicą olbrzymią względem 1080p ? No daj spokój.
Jak ktoś nie potrafi sobie odpowiednich informacji znaleźć korzystając z google.pl to co mnie to ma interesować?

Po za tym do kogoś takiego nie trafi nic, bo się takiej osobie to w głowie nie mieści.
Dlatego niech najpierw sama sobie sprawdzi i tyle.
Mi się nie chce tych dyskusji ciągnąć.
Wiem, że mam rację. Tak samo jak zdecydowana większość forumowiczów a na pewno ludzie którzy nawet ten marny DSR (proteza do 4k) sobie robią czy też downsampling.

Od tej pory nie odpisuje na te posty.
Ja niczego, nikomu nie muszę udowadniać. Skoro są zacofani względem wiedzy technologicznej i nie potrafią korzystać z internetu to ich problem :)

@Sacr3dus

Taaa, wrzucaj dalej skompresowane screeny :D Na oczy nie widziałeś gry na żywo w takich warunkach.
Akurat w DA I to mega widać, 1080 jest obrzydliwe, 4k wygląda tam pięknie. No ale cóż...Napisałem co i jak , już wyżej.

@bauzzer

No, ciebie może bawić a ja sobie gram ;-) - Tak odpowiem na tak śmieszny komentarz, autorowi owego, niezbędna jest pewna maść jak sądzę ;-)


Obydwu dodałem do listy ignorowanych i mam spokój , jałowe dyskusje są zbędne , szczególnie z kimś kto nie ma pojęcia o czym pisze. Albo ma jawne problemu z jakąś zazdrością :)
 
Last edited:
Top Bottom