Wiedźmin 3 - grafika

+
@nocny.945 widziałeś ten filmik ze SweetFX/ReShade? jest w bardzo dobrej jakości.

https://www.youtube.com/watch?v=t2WoRfULG1Y

Tu kolory są dużo lepsze, wszystko wygląda bardziej naturalnie. Nawet roślinność dzięki temu wygląda lepiej. Na pewno swoje tez robi filtr wyostrzający.
Jeśli chodzi o oświetlenie i inny system renderowania to przeczytaj to:

http://www.eurogamer.pl/articles/20...da-na-zarzuty-o-downgrade-grafiki-wiedzmina-3

Dobrze, że wreszcie jasno powiedzieli co i jak. Ostatnio nie śledzę tak bardzo każdej publikacji o W3 i każdego wątku na forum, bo jest tego dużo i nie chcę psuć sobie zabawy :)

Co do modów - najpierw chcę poznać grę taką jaką REDzi ją zrobili. Zawszę wolę poznać grę taką jaką widzą ją twórcy, a nie moderzy. Wolę zmiany w paczach od samych REDów. Mody, jeśli będę je instalował, to pewnie dopiero po pierwszym przejściu gry. Co najwyżej pokombinuję coś w plikach konfiguracyjnych.
 
Ten filmik z modem widziałem już wcześniej, ale nie o mod mi chodziło, tylko o to, że nie znałem szczegółów z tych nowych wypowiedzi, bo nie śledzę już wszystkiego co się ukazuje.
 
Pamiętacie ten tekst jednego gościa, który twierdził (było to przed premierą) że Biały Sad pod względem graficznym wyraźnie odstaje od reszty świata? Wysnuwał tam jakieś pokraczne teorie, że Prolog został dorzucony na samym finiszu produkcji i dlatego dotknął go taki wyraźni "downgrade", natomiast jak tylko wkracza się na teren ZN to następuje po prostu orgazm graficzny. Wspominam o tym, bo właśnie po wejściu do ZN miałem dokładnie odwrotne wrażenie :D Ten kruk na gałęzi w otwierającej scence wyglądał jakby żywcem wyjęty z PS3 a nawet PS2, do tego aura była jakaś niesprzyjająca: szaro, ponuro. Vellin nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia, natomiast Biały Sad był przepiękny, sady, wzgórza, pola... śmiać mi się chce z teorii tego fantasy :D

PS. Oczywiście nie twierdzę, że ZN + Novigrad odstaje graficznie od BS, tylko akurat ja trafiłem na niekorzystne warunki pogodowe i od razu mi się przypomniał tamten bajkopisarz od teorii spiskowych.
 
Dobrze że się chociaż przyznali, szkoda że dopiero teraz, no ale trudno. Cieszę się za to że zdecydowali się dodać część opcji w patchu, od samego początku mówiłem że dobrze by było żeby wypuścili ustawienia ultra+, wtedy zapewne nie byłoby żadnej afery, lub byłaby na mniejszą skalę.
 


No właśnie.

Plus, że RED'zi w końcu powiedzieli, że "białe jest białe, a czarne jest czarne". Tylko czemu tak późno i dlaczego do dnia premiery szli w zaparte?

Ciekaw jestem co teraz powiedzą ci wszyscy, którzy mówili - downgrade'u nie ma, albo my go nie widzimy ;) ?

Nie chcę się nad nikim pastwić lecz dla mnie sprawa była oczywista już od dawna, a szokowała mnie upartość niektórych fanów (czy raczej fanatyków).
Temat (z mojej strony) uważam za zamknięty.
 
Paleta barw jest faktycznie strasznie przesycona, będę musiał poszukać pliku do zrobienia jej bardziej stronowaną (jeżeli ktoś ma linka i nie problem wrzucić, będę wdzięczny).

Mam pytanie - ogólnie gra na uberach chodzi w 40fps'ach, czasami spada do... najmniej chyba miałem 27. Czytałem gdzieś że są w ustawieniach opcje które obciążają kompa a tak naprawdę nie zmieniają nic w grafice. Czy ktoś mógłby tak pokrótce skrobnąć, które to opcje? Bo jeżeli nie zmniejszając jakości grafiki mogę kilka fps'ów (szczególnie w momentach spadków) uzyskać to jestem chętny :)
Już podawałem - w tym poscie : http://forums.cdprojektred.com/threads/1974-Wiedźmin-3-grafika?p=1682434&viewfull=1#post1682434
 
@iwan - a Ja właśnie na odwrót, jestem pełny podziwu dla ludzi którzy się ciągle posługują pojęciem downgrade. Downgrade ma miejsce w tedy jeśli jest piknie, a ktoś bierze noża i wycina po kolei, żeby jako tako chodziło (jeśli chodzo o grafikę), mimo, że technicznie nie trzeba. A REDzi przecież tutaj wyraźnie powiedzieli, że owszem różnica jest, ale wynika z faktu, że tak jak było, to się w zasadzie nie da, więc musieli zrobić inaczej (co też nie znaczy, że gorzej), bo inaczej w ogóle nie działało. Niby efekt ten sam (w oczach malkontenów głównie - no offence), ale jednak nie można tego nazwać downgradem.
 
Chłopcy i dziewczęta, padłem (powstań).

na początku wspomnę o czymś ważnym. Czekam do końca miesiąca/początku czerwca na zakup nowej karty, która prawdopodobnie będzie z W3 w komplecie. Dlatego gry jeszcze nie kupiłem. Jeżeli nie będzie z kartą, wtedy dokupię W3.
Zgarnąłem wersję GOG od przyjaciela, żeby się pośmiać jak moja stara karta nie wyrabia, o ile w ogóle menu odpali. Zgadnijcie co się stało.

:)


;)


:D

No to Wam powiem. Nie tylko odpaliła ale nawet nie na niskich detalach... nawet nie na średnich :p
Mam obecnie jednogigową kartę GTX 460 Gigabyte. Wyłączyłem "włosy". Anytaliasing, odbicia, cienie, woda na niskich, kilka pierdół na średnich, reszta na wysokich - głównie tekstury, landscape, vegetation i cały tensyf z rysowaniem odległości.

CDPR się pomyliło chyba LETKO co do wymagań, zawyżyli co nieco ;)

@MarcinMomot przekaż załodze, że zrobili świetną robotę, ale pewnie już o tym wiedzą XD w końcu sami te linijki kodu pisali w pocie czoła :p
 
Jak wylądowałem pod drzewem wisielców w nocy (pierwsze odwiedziny w Velen) i zapuściłem się kilkanaście metrów w las, po czym usłyszałem jakieś wycie, rzężenie, stękanie, wycie, chrapanie, to o mało się nie zesrałem i w galop do karczmy NOPE NOPE NOPE! Nawet nie miałem odwagi sprawdzić co to mogło być. Do czego zmierzam? Noc może i jest za jasna ale obawiam się że jakby była ciemniejsza to musiałbym przy kompie mieć zapasowe gatki.
 
@LordXun
Da się, tylko musieliby olać konsole. A tego zrobić nie mogą ze względów finansowych. Zasadnicza różnica.

W odniesieniu do Wiedźmina jest to trochę nieistotne w tym momencie, ale jak najbardziej w rozmowie o developinu na wszystkie platformy i dlaczego twórcy muszą się wstrzymywać z potencjałem PC.
 
Mam nadzieję że te zmiany graficzne, które CDPR planuje wprowadzić będą jakieś poważniejsze i będą od razu rzucać się w oczy, jak chociażby bardziej stonowane kolory. Ludzie byliby w szoku, że tak liczą się ze zdaniem fanów i kupowaliby ich następne gry w ciemno :) Słaliby im podziękowania i skrzynki piwa ;)
 
@LordXun
Da się, tylko musieliby olać konsole. A tego zrobić nie mogą ze względów finansowych. Zasadnicza różnica.

W odniesieniu do Wiedźmina jest to trochę nieistotne w tym momencie, ale jak najbardziej w rozmowie o developinu na wszystkie platformy i dlaczego twórcy muszą się wstrzymywać z potencjałem PC.

To jest bardzo ciekawa kwestia - nigdy na to tak nie patrzyłem. Cóż, robili co mogli, oby dalej dłubali w tej grze. W 2 dni dostaliśmy patch, zobaczymy co przyniosą kolejne tygodnie.
 
Last edited:
Nie wiem, kto tłumaczył oryginalny wywiad, ale się nie popisał, bo nie ma w nim nic o "przyznaniu się" do downgrade'u.

To taka "polityczna poprawność". Podobnie jak polityk nigdy nie powie ci, że kłamał - chociażbyś mu przedstawiła oczywiste dowody, on będzie dawał wymijające odpowiedzi albo "wybielał" swoją winę.
Analogiczna sytuacja jest tutaj.


Ale jak wy tego naprawdę NIE WIDZICIE, to widać każdy żyje w swoim świecie.
 
Jeśli się wywiad rzetelnie przetłumaczy i nie powyciąga zdań z kontekstu, opatrzonych autorskim komentarzem, to przecież nikt nie kliknie, nie? Clickbait mus być.
 
Rozumiem, że widzisz, co chcesz widzieć. No i okej, ale nie oczekuj, że inni będą widzieć to samo.

Ok, rozumiem. To spadam jeść mój pęczek bananów:

 
Czyli co, musi się pojawić jakiś oficjalny wywiad albo wypowiedź Redów tu na forum, żeby potwierdzić downgrade? Kto ma oczy ten widzi że był, problem jest chyba taki że niektórzy nie potrafią przejść na tym do porządku dziennego i albo psują sobie całą grę rozmyślając jak to mogło być, albo sztucznie utwierdzają się w przekonaniu że żadnego downgrade'u nie było. Obie strony mają złe nastawienie...

Po zainstalowaniu tych fx'ów ewidentnie widzę że grafika zbliża się ku trailerom, od razu widać co robiło na nich prawdziwą robotę, ostrość i inna paleta barw. A to dopiero miejmy nadzieję początek, co prawda usuniętych elementów z konstrukcji raczej nikt nie przywróci, bo nawet nie wiemy ile takich budynków, murków i innych miało być, o tyle o resztę byłbym spokojniejszy.
Totalna dowolność ;]
 
Top Bottom