Aktualizacja 10.4 — lista zmian

+
Czyli co, właśnie skończył się czas improwizacji i zaczęła się nawalanka z taliami metowymi?
 
Właśnie policzyłem że w snapshocie jest 12 talii z czego 6 talii ma w swoim składzie nekkera i Ciri Nova. To tak odnośnie słabego nekkera.
Nie jest mocny.. Nekker wypadnie z łask bo rzadko kiedy talia z nim jest naprawdę mocna.. Nekker po prostu zbyt ekstremalnie odchudza talię i często rywalowi brakuje kart na rundę 3
Ja nie widzę by mill był jakiś mocny w wersji z Nekkerem
Jednak nie jest taki słaby.
Swoją drogą dlaczego millu nie uwzględnili :think:Może to i dobrze, bo rzadziej będzie widziany. Nie uwzględnili też nowego Skellige wojowników z rejzami i wodzami z wyżyn.
 
Last edited:

Haha nie no Łukasz, dzięki za zachętę ale ten sezon odpuszczam naprawdę :) przy czym już się nie zarzekam ze nie zagram nigdy bo już z trzy razy się obrażałem na tą grę i z trzy razy wracałem wiec pewnie teraz będzie tak samo :) Ale w zeszłym sezonie zagralem z 500 gier w samym rankingu więc muszę trochę odpocząć psychicznie teraz bo jednak takie granie godzinami w tego gwinta ryje banie nie ma co się czarować, więc przerwa na dobre mi wyjdzie;
niemniej odnosząc się do tej mety ktora wrzuciłeś to uważam za kuriozalne ze deck oparty na jednej karcie 4 prowizji uznają za 4.75 , cyrk
Ale zgadzam się z iorwethem ze skoro millu nie uwzględnili a wiem z forum że jest grany tak jak i korsarze to też z jakąś tam dozą ostrożności warto wiarygodność tych tierow traktować :|
A swoją drogą @Iorweth15 Można spytać jak masz na imię/jak się zwracac do Ciebie? Bo trochę tak głupio Iorweth i Iorweth, a dość często dyskutujemy - ale oczywiście nie przedstawiaj się jeśli z jakiś względów nie chcesz, zostanie wtedy Iorweth15 :) ja jak mój nick wskazuje jestem Jasiek, i miło mi was wszystkich poznać (to tak przy okazji)
 
Last edited:
@Jan_Szybawski_KRK Mam na imię Wojtek, ale możesz się do mnie zwracać po nicku, obojętnie, nie bedzie mi to przeszkadzać. Ale z tego co wiem zrócenie się do kogoś po nicku jest bardziej czytelne dla innych użytkowników forum. W końcu nie wszyscy tutaj wiedzą jak mam na imię.
 
@Jan_Szybawski_KRK Mam na imię Wojtek, ale możesz się do mnie zwracać po nicku, obojętnie, nie bedzie mi to przeszkadzać. Ale z tego co wiem zrócenie się do kogoś po nicku jest bardziej czytelne dla innych użytkowników forum. W końcu nie wszyscy tutaj wiedzą jak mam na imię.

A ja jakoś wolę po imieniu, chyba za wcześnie się urodziłem żeby tak się przejmowac nadto tymi wszystkimi netykietami itp :) w każdym bądź razie dzieki i miło mi Cię poznać;
I jak pisałem wyżej zgadzam się z Tobą że to dziwne ze mill nie został uwzględniony w tym metasnapie podobnie jak i rejzy - niemniej chyba coraz mniej jest tych klanów gwintowych z roku na rok, więc i rzetelność tego typu opracowań siła rzeczy pewnie spada...
 
I jak pisałem wyżej zgadzam się z Tobą że to dziwne ze mill nie został uwzględniony w tym metasnapie podobnie jak i rejzy - niemniej chyba coraz mniej jest tych klanów gwintowych z roku na rok, więc i rzetelność tego typu opracowań siła rzeczy pewnie spada...
Są grupy gwintowe jak Team Aretuza czy Team Leviathan Gaming: https://teamleviathangaming.com/meta/. Jednak nie robią one snapshotów z taką częstotliwością jak Elder Blood. Co ciekawe konsultanci Teamu Aretuza to aktywni streamerzy Gwinta jak Shinmiri, Ceely, TheaBeasty, Lionhart, więc tym bardziej nie rozumiem czemu mają już ponad 4 miesięczny zastój w robieniu snapshotów: https://teamaretuza.com/gwent/meta-snapshot/
 
Osobiście połowy talii z tej mety nie widziałem. Przy czym np takimi podobnymi elfikami z simlasem rozegrałem około 10 gier i wszystkie przegrałem :)
Nie ma także talii z cerys i kompasem którą gram a ma winrate 60-70%.
Dla mnie jest to dziwne zestawienie metowe a mety od elder blod do tej pory wysoko oceniałem.

Jest jeszcze meta od ESC
 
A ja tak sobie dodam, że coraz bardziej żałuję, że nie ma starej Areny :( przy kolejnych nowych kartach byłyby możliwe bardzo fajne kombinacje ;)

Co z tego, że talie były mocno losowe, przecież raz się miało gorszą talię, aby potem trafić na lepszą ;) najważniejsze, że była bardzo duża różnorodność oraz element zaskoczenia! W Drafcie (pomijając stały problem z paczkami kart) można dość łatwo odgadnąć jakie karty może mieć przeciwnik, a na Arenie nie było to właściwie możliwe :D
 
Tak, to prawda, jednak takie gry rankingowe jakoś nie dają mi tyle przyjemności co gry na starej Arenie :(

Szkoda, że jestem w mniejszości, bo gdyby większości nie przeszkadzała ta losowość, to pewnie by tego nie zmieniali... przynajmniej tak mi się wydaje :D
 
Wcześniej linkowana meta trochę się już rozpowszechniła, więc każdy kto gra rankingowo własną talią zaskakuje przeciwnika.
Z jednej strony tak, ale przeciwnicy w przeważającej większości grają internetowymi taliami, więc po rozegraniu kilku, kilkunastu gier, mało która kolejna już zaskakuje, bo po paru kartach, albo choćby i samym liderze, wiesz co gra Twój rywal.
 
Szkoda, że jestem w mniejszości, bo gdyby większości nie przeszkadzała ta losowość, to pewnie by tego nie zmieniali... przynajmniej tak mi się wydaje :D
Patrząc na proporcje różnego rodzaju komentarzy Arena vs Draft odnoszę wrażenie, że usunięcie Areny nie było dyktowane jakąś "większością", a bardziej "widzimisiem" twórców gry, którym teraz trudno się do tego przyznać.

Z jednej strony tak, ale przeciwnicy w przeważającej większości grają internetowymi taliami, więc po rozegraniu kilku, kilkunastu gier, mało która kolejna już zaskakuje, bo po paru kartach, albo choćby i samym liderze, wiesz co gra Twój rywal.
Ale chyba przecież o to chodzi, żeby to nasza talia była zaskoczeniem, a nie talia przeciwnika? ;)
 
Wcześniej linkowana meta trochę się już rozpowszechniła, więc każdy kto gra rankingowo własną talią zaskakuje przeciwnika.
I zaskakuje na niej brak starych talii bo tacy Korsarze którymi gram od zawsze akurat sobie dobrze radzą
1 - Bo wszelkie Nekkery nie mają Sirocco czyli Craithe wchodzi dwa razy
2 - Kapłanka zazwyczaj nie ma czego wzmacniać bo prawie zawsze stół jest wyczyszczony do zera no chyba ,że coś fatalnie dojda karty

Chyba najbardziej zero jedynkowo jest z krasnoludami bo tu zależy co komu dojdzie bo jednak pancerz trochę przeszkadza
Tak samo krabopająki którymi zagrałem może z dwa razy są zabójczo skuteczne bo zamianka siły działa idealnie ale tu akurat nie trafiłem na krasnoludy a te moga być jakims problemem
Mam wrażenie ,ze ta meta została wykreowana raczej pod nowe karty a nie pod rzeczywisty win rate i moc

Cały czas uważam ,że Nekker jest loteryjny bo jak nie wygrasz nim 2-0 to zawsze przegrasz 1-2 ( może z wyjątkiem Skellige bo ci mają kartę echo która tworzy mocną legendarną np Fucusye plus ma lidera co zadaje 9 ran)
Mam wrażenie za to ,że kompletnie zniknął Nilfgaard co jest dziwne bo Hyperthin powinien być mega mocny ale Syndykat i NG jest niewidoczny
 
Tak samo krabopająki którymi zagrałem może z dwa razy są zabójczo skuteczne bo zamianka siły działa idealnie
Podzielę się sytuacją z wczoraj :) Grałem sobie wampirami na krabopająki i naboostowalem Oriane do 19 pkt. Przeciwnik mi zresetował Ozrela do 1 pkt siły. Po jego stronie były jakieś 4 jednostki z siłą 1. W ostatniej karcie rzucił kadzielnice. Zgadnijcie za ile weszła. Dokładnie za 0 XD
 
Patrząc na proporcje różnego rodzaju komentarzy Arena vs Draft odnoszę wrażenie, że usunięcie Areny nie było dyktowane jakąś "większością", a bardziej "widzimisiem" twórców gry, którym teraz trudno się do tego przyznać.

Wydaje mi się, że ludzie skarżyli się, że jest zbyt duża losowość i dysproporcja pomiędzy taliami na Arenie... ale może to był tylko pretekst, co zrobić.
 
I zaskakuje na niej brak starych talii bo tacy Korsarze którymi gram od zawsze akurat sobie dobrze radzą
A mnie nie zaskakuje. Prezentowane mety w dużej mierze opierają się na tym czym grają owe zespoły lub (w mniejszej) na tym co obserwują. To nie są talie wygenerowane na podstawie danych uzyskanych bezpośrednio z serwerów Gwinta. Ponieważ zespoły pewnie skupiły się na "nowych i fajnych" kartach, więc nic dziwnego, że w mecie nie ma wielu innych talii, które też sobie dobrze mogą radzić.

Mam wrażenie za to ,że kompletnie zniknął Nilfgaard co jest dziwne bo Hyperthin powinien być mega mocny ale Syndykat i NG jest niewidoczny
No widzisz, a ja, potwierdzając też i to co wyżej napisałem, gram sobie NG na areszcie ze szpiegami bez nowych kart i całkiem dobrze się tym bawię.

Wydaje mi się, że ludzie skarżyli się, że jest zbyt duża losowość i dysproporcja pomiędzy taliami na Arenie... ale może to był tylko pretekst, co zrobić.
Owszem, skargi były, ale w momencie gdy zaczęli zapowiadać zmiany (oraz wcześniej i teraz) porównując "ilości komentarzy" to to na pewno nie była "większość".
 
Top Bottom