Aktualizacja 10.4 — lista zmian

+

Guest 4378223

Guest
w gwincie nie ma podsumowania miesiaca, oraz na fb, dalej nie widac wynikow gracza, na plakietce z gry
🙁
 
Alicja. said:
Powróci 9 starych drzewek sezonowych (Sezony Elfów, Żmii i Magii), a także pojawią się 2 nowe, które zostaną wycofane pod koniec sezonu czerwcowego.
Również jestem bardzo ciekaw jak to ma wyglądać - czy zostają dwa nowe, a rotują pozostałe z wcześniejszych sezonów, czy może wszystkie? W kartach mamy różne nowe artefakty, więc może również nowe drzewka tematyczne będą się zmieniać?
 
Dlaczego to są teraz sezony kwietniowe, majowe itd a nie np, elfów, jak było wcześniej? Był podany powód, czy mnie coś ominęło? Trochę słabo, jeśli to zostało zmienione na zawsze...
 
@Lexor Rozumiem że powodu wygodności już nie podali?
A wspominali coś o drzewach sezonowych ? Jak to ma wyglądać lub cokolwiek?
 

Lexor

Forum veteran
Pamiętam padał taki argument, że "nawet zespoły przygotowujące comiesięczne rankingi talii używają nazw miesięcy".
Nie słuchałem dokładniej. Co do drugiego pytania: coś tam wspominali o drzewkach, ale też nie przytoczę z pamięci.
Najlepiej posłuchaj sobie fragmentu streamu, kiedy Burza rozmawia z jakąś kobietą - ona mówiła, że za to odpowiada.

EDIT: Znalazłem ten "wywiad", zaczyna się od 5:19:48.

 
Last edited:

ghs

Forum veteran
gdyby nagroda Darwina nie musiała się kończyć zejściem nagrodzonego to osoba która wymyśliła zaśmiecenie list deckami startowymi miałaby spore szanse na to trofeum.
 
Last edited by a moderator:
@Lexor Dziękuję!
W ramach zamknięcia wątku: w wywiadzie została potwierdzona informacja, że wszystkie drzewka z roku ropuchy zostaną wymienione na koniec sezonu czerwcowego zarówno 9 drzewek z poprzednich sezonów jak i dwa nowe.
 

ghs

Forum veteran
Aard miał być:
  • Geralt: Aard – siłę zmieniono z 3 na 4, koszt werbunku zmieniono z 10 na 9.
a jest jak jest, 10 zmian na krzyż i znów lipa. Fail nie jest kosmetyczny bo to była ważna karta do wiedźmińskiego decku z gold nekkerem :(
 
Widzę, że wzmocnione mają być pomysły na talie do 9 pkt. Fajnie bo sam je lubiłem. A lubiłem je bo mało kto je grał i z mojego doświadczenia napiszę jedną istotną sprawę. Takie talie były 0-1 kowe na przeciwników grających najmocniejsze scenariusze z frakcji (bal, oblężenie itd...), a więc mi najbardziej brakowało sirocco bo to oczywiście jedyna kontra.....No i nie wiem czy nie lepiej było zrobić tą jedną zmianę niż dziesięć + tych które zostały przedstawione.

Tu nawet nie chodzi o balans tylko o ową 0-1 kowość, której problemem jest po prostu wykładanie kart ze świadomością, że wszystko jest już ustalone i wiadomo kto wygrał. No nie wiem. Może teraz jej nie będzie bo po prostu będzie można siłą własnej talii zrównoważyć siłę przeciwnika...no ale napisałem moje zdanie tak na szybko
 
Widzę, że wzmocnione mają być pomysły na talie do 9 pkt. Fajnie bo sam je lubiłem. A lubiłem je bo mało kto je grał i z mojego doświadczenia napiszę jedną istotną sprawę. Takie talie były 0-1 kowe na przeciwników grających najmocniejsze scenariusze z frakcji (bal, oblężenie itd...), a więc mi najbardziej brakowało sirocco bo to oczywiście jedyna kontra.....No i nie wiem czy nie lepiej było zrobić tą jedną zmianę niż dziesięć + tych które zostały przedstawione.

Tu nawet nie chodzi o balans tylko o ową 0-1 kowość, której problemem jest po prostu wykładanie kart ze świadomością, że wszystko jest już ustalone i wiadomo kto wygrał. No nie wiem. Może teraz jej nie będzie bo po prostu będzie można siłą własnej talii zrównoważyć siłę przeciwnika...no ale napisałem moje zdanie tak na szybko

Póki co widziałem tylko w NG ( millu i hyperthinie) oraz w Skellige był grany złoty nekker dość często i bylo to silne - przy czym RNG tej karty jest tak duże że może zniechęcić niektórych graczy

Niemniej jakas strasznie dziwna się gra zrobiła Póki co po tych zmianach, ale to tylko moje odczucia, no cóż, widocznie trzeba się po prostu przyzwyczaić
 
Póki co widziałem tylko w NG ( millu i hyperthinie) oraz w Skellige był grany złoty nekker dość często i bylo to silne - przy czym RNG tej karty jest tak duże że może zniechęcić niektórych graczy

Niemniej jakas strasznie dziwna się gra zrobiła Póki co po tych zmianach, ale to tylko moje odczucia, no cóż, widocznie trzeba się po prostu przyzwyczaić
No ja swego czasu wbiłem taką talią rangę 0 ale to była mordęga, więc teraz po wzmocnieniu tego typu talie chyba powinny być silniejsze, nawet bez nekkera.
 
No ja swego czasu wbiłem taką talią rangę 0 ale to była mordęga, więc teraz po wzmocnieniu tego typu talie chyba powinny być silniejsze, nawet bez nekkera.

Czym myślisz bedzie warto grać w tym sezonie poszczególnymi frakcjami? Co będzie najsilniejsze, jak obstawiasz?

Ja mam osobiście tak dziwne przeczuje ze bez nerfa dla zakichanego simlasa to za chwilkę po początkowym hype na krasnudy znowu nastąpi powrót do elfów i po drobnych korektach o jakieś nowe karty (np pierścień potęgi) to znowu elfy będą co 2 grę grane
 
@ghs dodatkowo Figgis w grze ma zapał, choć nie ma go zawartego w opisie.
Szkoda też, że Pogromca Gigantów nie oznacza jakoś wybranej jednostki (upiory w Tronołamaczu dawały czerwone kółko i zdaje się też pingały co turę).
 
Czym myślisz bedzie warto grać w tym sezonie poszczególnymi frakcjami? Co będzie najsilniejsze, jak obstawiasz?

Ja mam osobiście tak dziwne przeczuje ze bez nerfa dla zakichanego simlasa to za chwilkę po początkowym hype na krasnudy znowu nastąpi powrót do elfów i po drobnych korektach o jakieś nowe karty (np pierścień potęgi) to znowu elfy będą co 2 grę grane
Nie wiem, bo żeby co ocenić to musiałbym być chyba na etacie. Ja tam sobie grywam od czasu do czasu, ale nie poświęcam w zasadzie wiele czasu na budowanie talii. Coś tam czasem podpatrzę, coś czasem sam sobie wymyślę. No te elfy to niestety był jednak problem. Nie wiem czy to problem samego Simlasa, choć może masz rację. Wcześniej miałem też problem z Syndykatem i juniorem i wesołkami porąbańców i ich opcją niszczenia wielu kart w jednym ruchu. To samo robi Simlas i to jest chyba największa moc tych talii z zaczepkami. Przynajmniej na moje KP na scenariusz którym gram głównie ostatnimi tygodniami.
 
Nie wiem, bo żeby co ocenić to musiałbym być chyba na etacie. Ja tam sobie grywam od czasu do czasu, ale nie poświęcam w zasadzie wiele czasu na budowanie talii. Coś tam czasem podpatrzę, coś czasem sam sobie wymyślę. No te elfy to niestety był jednak problem. Nie wiem czy to problem samego Simlasa, choć może masz rację. Wcześniej miałem też problem z Syndykatem i juniorem i wesołkami porąbańców i ich opcją niszczenia wielu kart w jednym ruchu. To samo robi Simlas i to jest chyba największa moc tych talii z zaczepkami. Przynajmniej na moje KP na scenariusz którym gram głównie ostatnimi tygodniami.

Ja clnie mam pojęcia czym w ogóle jest tak naprawdę sens grać póki co: Mill jest mocny ale bardzo RNG, potwory wszystkie przeciętne, wojownicy skellige z rejzą dość silni ale drażni mnie konieczna lojalność tej talii bo nieraz można przez to przegrać, pułapki z milvą za słabe na krasnoludy i Mill, a Krasnoludy znowu padają przy rejzie, KP na zapale nie daje rady na swarm bez silnych jednostek (jak elfy) a znowu oblezenie bez zemsty raffarda ma problem z należytym zwezeniem talii I Kolgrimem ..
ech tak źle i tak niedobrze, chyba trzeba poczekać faktycznie aż się meta ustabilizuje i wtedy coś antymetowego zagrać, innego pomysły na razie nie mam :/
 
Ja obecnie pogrywam talią potworów i powiem, że bardzo przyjemnie się gra, w zasadzie mam bodajże wynik 8-2. Talia ze złotym nekkerem, aerondightem oraz woluminem nekromanty i alissą do wtasowywania z powrotem nekkera do talii. Jeśli dobierzesz nekkera to w końcu ucieka problem jakim był dociąg i odchudzanie talii w potworach. W zasadzie największą bolączka jest mill, jeżeli odrzuci Ci kluczową kartę, ale nie miałem jeszcze takiej sytuacji, natomiast 2 porażki to były porażki o 3-5 punktów z krasnoludami i skellige, gdzie nie dobrałem nekkera w krótkiej 3ciej rundzie - 2 razy wylądował w ostatnich 2 kartach.
 
Muszę powiedzieć że nie spodziewałem się iż Aerondight będzie działał tak jak działa :D Myślałem że to będzie coś na wzór Sihila, że trzeba położyć go na stole XD A to jest coś lepszego niż Sihil w czasach świetności ;)
Ogólnie karty fajne, premiujace nieszablonowe zagrania. Na skrzynkę z łamigłówka ludzie nie za bardzo potrafią grać więc domyślam się że nie jest popularna.
 
Last edited:
Jak się będzie cały czas przebijać przeciwnika to mamy removal za około 10 pkt i jeszcze to echo czyli gramy go dwukrotnie.
 
Ten miecz jest świetny, w wielu sytuacjach ratował 4 litery. W praktyce, jeżeli Twój deck mocno punktuje już w r1 to za pierwszym razem wchodzi za około 10, za drugim 15-16. W dodatku nie tracisz z niego żadnych punktów, bo nadmiar przechodzi na wzmocnienie - strasznie jest to mocna karta. Od dwóch, trzech dni to próbuję i radzi sobie naprawdę dobrze, w końcu mam jakąś satydfakcję grając potworami, bo do tej pory to wychodziło różnie - no, może ostatni sezon, z elifmi zaczepkami i simlasem był łaskawy, bo potwory z tym akurat sobie bardzo dobrze radziły.
A tu proszę, ostatnie mecze tą frakcją:
Potwory.PNG
 
Top Bottom