Aktualizacja 11.2 — lista zmian

+

Lexor

Forum veteran
Nigdy nie spotkałem się z idealnie zbalansowaną grą karcianą - zawsze jest jakiś FOTM, którym gra większość ludzi. To zjawisko nie pojawia się jedynie w grach mało popularnych, tam gdzie nie ma zbyt dużej ilości wymiany informacji między graczami. W innych przypadkach po nerfach jednych kart zaraz na ich miejsce rozprzestrzeniają się inne, które "zaczynają przeszkadzać".

Szkoda marnować sił na pisanie o balansie, już lepiej wskazywać karty do renowacji, czyli te, które nigdy / nigdzie nie są grane.
 

Lexor

Forum veteran
@DeckCard_Cain: Myślę, że na początek wystarczy, bo dużo rzeczy zostało już też wymienionych wcześniej, w innych tematach.
Pora by CDPR coś z tym zaczął robić. Balansu i tak nie zrobią (to syzyfowa praca), poprawianie niegrywalności jest łatwiejsze.
 
@DeckCard_Cain: Myślę, że na początek wystarczy
Rozbawiłeś mnie tym. Gdzie jedni dopiero się rozkręcają, inni już wymiękają (albo odfajkowują i idą grać w CS-a).

Zmniejszenie puli martwych kart i przetworzenie ich tak, by trafiły do puli "z zasady za dużo nimi nie powygrywasz, ale jak najbardziej możesz pograć z satysfakcją" byłoby krokiem w dobrym kierunku.
Zostało 10 aktualizacji. Tik, tak, tik, tak...
 

Lexor

Forum veteran
Rozbawiłeś mnie tym.
Co w tym było śmiesznego?
Nie ma chyba większego sensu rozpisywać się "na darmo", bo, jak myślę, CDPR nawet tego nie przeczyta.
Jeśli faktycznie coś się ruszy tak na serio, to uważam, że dopiero wtedy mogłaby się zacząć jakaś "współpraca".
 
Właśnie awansowałem do rangi 0 - siedem wygranych gier pod rząd wszystko grane królewską inspiracją ze scenariuszem i aerodnightem, mam rangę zerową nie ruszam już rycerzy żeby nie drażnić innych graczy.
Pogram sobie tym co lubię syndykatem, korsarzami, wampirami, niedźwiedzim rytuałem, machinami ze scenariuszem wszystko bez nekkera.
Na turniejach wszyscy banują w pierwszej kolejności rycerzy od paru miesięcy nie do ruszenia robią chore punkty, to trzeba było osłabić a nie biedny syndykat.
 
Last edited by a moderator:
Post automatically merged:

Zniewolenie 6 z Calveitem to jedna z najmocniejszych talii, przy niej nie trzeba być mistrzem tej gry ma kontry na większość decków. Dlatego tym i neekerem grają teraz wszyscy. Ludzie są wygodni, dlatego gra robi się monottona. Tak niestety będzie wyglądał ten sezon dzięki takim wybitnym taktykom jak ty. Pewnie osłabią jakoś te talie po paru miesiącach narazie minęły 2 miesiące CD Projekt robi balans w standardowym tempie. A ty mistrzu taktyki pograj trochę KP bez ich super scenariusza, elfami, krasnalami,syndykatem, potworami ale nie głodem, wszystko bez nekkera i policz ile razy wygrałeś.
Przecież o to chodzi w tej grze by mieć kontr na jak najwięcej deków przez to ludzie wkładaja wiewiórki do deków na pewno lepsze to niz decki binarne . i dlaczego mi każesz grać KP bez scenariusza ,może jeszcze mi każesz pograć millem ,klogiem lub szpiegami bo calveit z taktykami jest w topce tym to jedynie przyznałeś że ten scenariusz trzeba zabić bo ci się już znudził
 
Przecież o to chodzi w tej grze by mieć kontr na jak najwięcej deków przez to ludzie wkładaja wiewiórki do deków na pewno lepsze to niz decki binarne . i dlaczego mi każesz grać KP bez scenariusza ,może jeszcze mi każesz pograć millem ,klogiem lub szpiegami bo calveit z taktykami jest w topce tym to jedynie przyznałeś że ten scenariusz trzeba zabić bo ci się już znudził
Kiedyś grałem tym zniewoleniem 6 z Calveitem tylko po to żeby się przebić do rangi 0, uważam że jest to za silne, nie gram tym by nie wkurzać innych graczy, poza tym to chyba teraz najczęściej grany deck. Mam większą frajdę wygrywając jakimiś niszowymi deckami np krasnale, syndykat.
 
Kiedyś grałem tym zniewoleniem 6 z Calveitem tylko po to żeby się przebić do rangi 0, uważam że jest to za silne, nie gram tym by nie wkurzać innych graczy, poza tym to chyba teraz najczęściej grany deck. Mam większą frajdę wygrywając jakimiś niszowymi deckami np krasnale, syndykat.
a skąd wiesz co wkurza innych graczy jeden powie mill ,drugi no unit a trzeci powie całe KP przestałbyś grać KP by nie wkurzyć tych graczy???? Ja na przykład chciałbym zagrać szpiegami jak w openbecie który był dla mnie najprzyjemniejszym deckiem w całej historii gwinta ale obecnie nie ma takiej siły przebicia jak harmonia, wojownicy , rycerze i wiele innych więc póki redzi tego nie zmienią to mogę jedynie pomarzyć a walczyć na siłe by wygrać 1 z 10 gier to mi się nie chce
 
Właśnie awansowałem do rangi 0 - siedem wygranych gier pod rząd wszystko grane królewską inspiracją ze scenariuszem i aerodnightem, mam rangę zerową nie ruszam już rycerzy żeby nie drażnić innych graczy.
Pogram sobie tym co lubię syndykatem, korsarzami, wampirami, niedźwiedzim rytuałem, machinami ze scenariuszem wszystko bez nekkera.
Ja mam dobry win rate grając Gonem. Wcześniej pisałeś że Gon nie ma szans z takimi OP taliami jak rycerze czy zniewolenie 6. Niejednokrotnie wygrywałem ze zniewoleniem Gonem. Po prostu musisz bleedować R2 do pewnego momentu jednocześnie nie pozbawiając siebie kluczowych goldów. Skoro wiesz że przeciwnik ma całą złotą rękę to wymienianie brązów na goldy jest opłacalne.
Gon1.jpg
 
Przecież o to chodzi w tej grze by mieć kontr na jak najwięcej deków przez to ludzie wkładaja wiewiórki do deków na pewno lepsze to niz decki binarne . i dlaczego mi każesz grać KP bez scenariusza ,może jeszcze mi każesz pograć millem ,klogiem lub szpiegami bo calveit z taktykami jest w topce tym to jedynie przyznałeś że ten scenariusz trzeba zabić bo ci się już znudzi

Ja mam dobry win rate grając Gonem. Wcześniej pisałeś że Gon nie ma szans z takimi OP taliami jak rycerze czy zniewolenie 6. Niejednokrotnie wygrywałem ze zniewoleniem Gonem. Po prostu musisz bleedować R2 do pewnego momentu jednocześnie nie pozbawiając siebie kluczowych goldów. Skoro wiesz że przeciwnik ma całą złotą rękę to wymienianie brązów na goldy jest opłacalne. View attachment 11344934
Gon to dosyć specyficzna talia po ostatnich wzmocnieniach jest naprawdę mocna, mam frajdę ja gram niedzwiedzim rywałem na gon, albo na rębaczy, wtedy ranienie moich jednostek zwykle daje mi punkty. Teraz gwint to taka zabawa w kamień papier nożyce :)
Post automatically merged:

Ja mam dobry win rate grając Gonem. Wcześniej pisałeś że Gon nie ma szans z takimi OP taliami jak rycerze czy zniewolenie 6. Niejednokrotnie wygrywałem ze zniewoleniem Gonem. Po prostu musisz bleedować R2 do pewnego momentu jednocześnie nie pozbawiając siebie kluczowych goldów. Skoro wiesz że przeciwnik ma całą złotą rękę to wymienianie brązów na goldy jest opłacalne. View attachment 11344934
Ładny bilans wykręciłeś tym gonem
 
Co w tym było śmiesznego?

Rozbawiło mnie sformułowanie "na początek", tak jakby przed REDami stała wymagająca, wieloetapowa i złożona praca. Skonfrontowałem to z podejściem "pyk pyk, jako tako i fajrant", można grać w CS-a czy innego Valoranta (na takim Discordzie nie pamiętam kiedy widziałem przy kimś od REDów podpis "w grze: Gwint").
Tak jak niedawno wspominałem, piszemy tu głównie dla siebie. Niezręcznie jest na stypie siedzieć w milczeniu nad rosołem.
 
Last edited by a moderator:
Dokładnie. Twórcy Gwinta mają cały rok, żeby doprowadzić do porządku tak wiele kart, jak to tylko możliwe, a do tego stworzyć narzędzie/interface pozwalające na wielopoziomowe balansowanie istniejących kart, tworzenie rotacji (nie ma opcji, żeby zawsze wszystkie karty były grywalne, ale Gwint ma tyle kart, że community może drogą głosowania najbardziej załużonych w rankingach graczy, stworzyć wieloletni projekt, pozwalający na wyciąganie z dna starszych kart i balansowanie ich z aktualną metą, a potem ponowną rotację nieużywanych kart i ponowną i ponowną). To, co do tej pory przedstawili jest NIEAKCEPTOWALNE. Dodanie, odejęcie co miesiąc jednej prowizji i/lub siły nie ma znaczenia i pozwoli utrzymać grę może przez rok, maksymalnie. Tylko w ostatnim patchu wyjęto z odmętów niepamięci karty tylko poprzez dodatnie ich do kategorii "organiczne", która nie istniała, kiedy powstawały. Dlatego właśnie potrzebne jest nam narzędzie, pozwalające na zmianę umiejętności, prowizji, siły, tarczy i kategorii kart. Bez tego nie ma nawet o czym gadać. Ponadto doodanie ponad 70 nowych kart i ich zbalansowanie w tym roku to też nie małe zadanie.

Dlatego nie ma co się śmiać, bo to jest idealne oddanie sprawy. NA POCZĄTEK muszą zostać zrobione najpotrzebniejsze rzeczy, potem wieloetapowy balans i rework starych kart, przy jednoczesnym rebalansie aktualnie używanych i wbalansowaniu w to nowych. Do tego stworzenie złożonego narzędzia Gwentfinity. Twórcy Gwinta mają naprawdę bardzo dużo pracy i powinniśmy ich wspierać, ale jednocześnie... powinni siedzieć tutaj i czytać, czytać, czytać forum. Praca domowa do poduszki dla każdego z nich to przynajmniej 2h oglądania video na youtube od małych, ale super ogarnietych i zaangażowanych twórców plus prasówka z froum w każdym języku. TO JEST MINIMUM, które muszą zrobić.
 
Moi drodzy, widzę że się zapędzacie zarówno w publikowanych treściach, jak i w swoich osądach. Pozwólcie zatem, ze przypomnę wam kilka ustępów z Regulaminu Forum, który akceptujecie każdorazowym logowaniem się.

Po pierwsze:

W szczególności zabronione jest:
  • publiczne kwestionowanie i dyskutowanie o decyzjach moderacji; wszelkie dyskusje na temat moderacji należy prowadzić poprzez Prywatne Wiadomości
W związku z powyższym kilka postów zostało usuniętych i edytowanych.

Po drugie:

W przypadkach, kiedy użytkownik narusza postanowienia Regulaminu Forum, moderator lub administrator Forum ma prawo ukarać takiego użytkownika za pomocą dostępnych na Forum narzędzi, do usunięcia konta użytkownika na Forum włącznie. Moderatorzy mogą egzekwować postanowienia niniejszego Regulaminu nie tylko w treści zawartej w publicznych postach, ale na całości Forum. Jeżeli zaistnieje potrzeba ukarania użytkownika/ów, każdy użytkownik będzie indywidualnie informowany o dotyczącej go decyzji. Decyzje można omawiać tylko poprzez Prywatne Wiadomości z moderatorami. Decyzje nie będą omawiane publicznie ani z użytkownikami, których nie dotyczą. Jeżeli chcesz uzyskać informacje na temat decyzji która Ciebie dotyczy lub jeżeli nie rozumiesz decyzji podjętej wobec Ciebie - prosimy, skontaktuj się z moderatorami.
Wszelkie skargi na moderatorów i administratorów Forum lub odwołania od ich decyzji rozpatrywane są przez CD PROJEKT RED w osobie Community Managera @Vattier. Odwołania i skargi mogą być wysyłane tylko poprzez prywatne wiadomości lub e-maile ( ban.appeals@cdprojektred.com ). W przeciwnym wypadku uważane będą za niebyłe.

I po trzecie:
Przeglądając forum znajdziesz wiele osób, które z wielką pasją będą wypowiadać własne opinie. Opinie te mogą różnić się od Twoich opinii, ale niezależnie od tych różnic miej na uwadze, aby:
  • zawsze być miłym wobec innych i okazywać im szacunek
  • starać się aby treść postów była czytelna i zrozumiała dla innych użytkowników
  • nie obrażać innych i nie obrażać się na innych
  • zachowywać kulturę wypowiedzi i unikać używania wulgaryzmów
Nikt nas tutaj nie nasyła, nikt was nie chce uciszyć, czy zagłuszyć.
Obowiązują tutaj konkretne zasady i Moderacja jest od tego, by te zasady egzekwować.
Nie jest to nic zdrożnego, przestrzeganie ich dla większości użytkowników, od lat się tu udzielających, nie stanowi większego problemu - a jeśli stanowi, to od tego są nasze reakcje, by ten problem wyeliminować. Na bana u nas naprawdę trzeba się napracować i nikt nigdy pod byle pretekstem go nie otrzymał.

Proszę wrócić do przedmiotu wątku, a z uwagami odnośnie niniejszego posta zapraszam, w myśl zasad, na PW.
 
Zróbcie coś tym cholernym nekkerem od początku ta karta jest przegięta. Rzygać mi się chce jak widzę nekkera specjaliści od balansu.
 
Dlatego nie ma co się śmiać, bo to jest idealne oddanie sprawy. NA POCZĄTEK muszą zostać zrobione najpotrzebniejsze rzeczy, potem wieloetapowy balans i rework starych kart, przy jednoczesnym rebalansie aktualnie używanych i wbalansowaniu w to nowych. Do tego stworzenie złożonego narzędzia Gwentfinity. Twórcy Gwinta mają naprawdę bardzo dużo pracy i powinniśmy ich wspierać, ale jednocześnie... powinni siedzieć tutaj i czytać, czytać, czytać forum. Praca domowa do poduszki dla każdego z nich to przynajmniej 2h oglądania video na youtube od małych, ale super ogarnietych i zaangażowanych twórców plus prasówka z froum w każdym języku. TO JEST MINIMUM, które muszą zrobić
XD A ja się śmieje cały czas. Mam nadzieję, ze to sarkazm z Twojej strony. Chciałoby się powiedzieć, ze gorzej z gwintem byc mnie może ale kula śniegowa jest już tak wielka i nabrała rozpędu, że uwaga: przewiduję przyszłość: nic z powyższych nie zostanie naprawione prawidłowo, pojawią się nowe przegięte karty wymagające hotfixów, treningowi grinderzy i kiblowi gracze będą się cieszyć z fajnych artów, które mogą sobie pooglądać bo bam bam punkicki są. Rakowe talie będą się cieszyć ciągłym uznaniem wśród wspaniałej społecznośći kreatywnych, stawiających na ciekawe zagrania graczy bo przecież nie ma nic przyjemniejszego od takich kultystów albo praktyków. Wspaniały tryb draftu dostanie jakieś nowe breloczki i wypuszczonych zostanie mnóstwo skopiowanych z poprzednich eventów świecących rameczek, uWu avatarków i fikuśnych skórek radovida. Mnóstwo starych kart zostanie zmienionych kompletnie, nie wiadomo po co i jezcze więcej kart zostanie pominiętych. Zapaleńcy nilfgardu dalej będą skamlać jaki to nilfgard zły a i tak 3/4 gier jakie przyjdzie ci spędzić drogi wspaniały, kreatywny graczu to przeciwko czarnym właśnie. Na sam koniec dodadzą oszałamiające możliwości balansowania kart przez graczy a mianowicie prowizja w dół i w górę albo siła w dół i w górę. Raz na miesiąc gracze zdecydują, która karta się nadaje do nekkera a która nie. I wielki FINAŁ proszę państwa skasowanie całej kolekcji kart aby zachęcić graczy do ponownego grindu i zbieractwa a tak naprawde do wydania tysięcu bezużytecznych surowców. Hip hip Hurra.
 
Last edited:
Top Bottom