AKTUALIZACJA ŚWIĄTECZNA - NADCHODZĄCE KARTY (POTWORY)

+
Seavro Przyjąłem założenie, że nowy tryb będzie podobny do Areny z HSa. W takim przypadku obecna pula kart jest do niczego. Najwyraźniej REDzi mają podobne zdanie, skoro forsują losową mechanikę w nowych kartach.
 
Z całym szacunkiem kotwica407 , ale twoja argumentacja jest po prostu głupia. Bronisz na upartego tego Wzgórza i całej reszty chyba tylko dlatego, że mówimy tu o REDach. Ale siła REDów nie jest to, że są nieomylni, ale to, że potrafią słuchać społeczność i uczyć się na własnych błędach. Nie ważne jak bardzo będziesz bronił liderzy są ośmielę się stwierdzić najważniejszymi kartami w grze i robienie karty z takim efektem jest po prostu pomyłką w grze nastawionej na e-sport i konkurencyjność. Jedna rzecz to karty "szeregowe" z losowymi efektami, które zapewne słusznie bronią się w konkretnym trybie gry lub kiedy chcesz sobie pograć dla żartów, ale inna to dawanie to karcie, która jest fundamentem dla wszystkich innych talii. Mamy 3 dowódców i teraz pojawi się 4 dla każdej frakcji. To tak mała pula kart, że one muszą być konkurencyjne względem siebie. A Wzgórze po prostu nie jest. I będzie tylko gorsze, bo organicznych kart będzie tylko więcej, a jak na razie wszystkie one wymagają bardzo konkretnej sytuacji na stole by osiągnąć pełnię punktów. A o wsparciu archetypu można zapomnieć z taką kartą. Nie da rady się tego bronić.

Sorry, ale naprawdę to co mówisz brzmi jak wypowiedzi fanboja, który prędzej umrze niż zwątpi w nieomylność swoich idoli, bo oni na pewno mają najlepszy możliwy plan. Pewnie dlatego tak bardzo konsultują wszystko z społecznością...
 
Tak konsultacja to im nie wychodzi, bo nie sądzę ze społeczność chce więcej RNG kart.
My mamy 3 karty z tagiem dowódca to się zgadza ale nie zgadza się to ze mamy 3 dowódców grywalnych,4 nie będziemy mieli bo ci jak widać to kompletny nie wypał powinni jeszcze dostać tag only usable in draft mode ( jedyny ich plus to fakt ze pewnie dojdą nowe wyzwania i trochę golda wpadnie od tak )

Obecnie nie każda frakcja ma 3 grywalnych liderów a ci nowi wcale nie zamierzają w tym pomóc.
 
MiXB Zabrakło argumentów więc wyjeżdżasz z oskarżeniem mnie o fanbojstwo? Jak nie potrafisz skontrować moich wypowiedzi to się lepiej wcale nie wypowiadaj. Przez cały czas powtarzam ten sam argument i ani razu nie odniosłeś się wprost do niego tylko stale wyjeżdżasz ze stwierdzeniem, że liderzy powinni być konkurencyjni, bla bla bla i tak dalej.
 
kotwica407;n9963931 said:
Seavro Przyjąłem założenie, że nowy tryb będzie podobny do Areny z HSa. W takim przypadku obecna pula kart jest do niczego. Najwyraźniej REDzi mają podobne zdanie, skoro forsują losową mechanikę w nowych kartach.

Przyjąłeś założenie. No dobra. To ja przyjmuję założenie, że obecna pula kart i karty idące w tym kierunku miałaby rację bytu na takiej Arenie jak najbardziej, bo to ciągle draft, gdzie wybieramy z paru kart, a po drugie tak samo w HS czasem po prostu trzeba wybrać kartę, która będzie słaba bez jakiejś innej, bo nawet wtedy jest lepsza od innych do wybrania. O to chodzi w arenach, by grać tym, co dostaliśmy i radzić sobie nawet z gorszymi kartami, które nie mają synergii.
 
Last edited:
Może jeśli REDzi poczytają co tutaj wypisujecie to zmienią losowość, która występuje u nowych liderów do efektu Eredina z resztą Polski opis na stronie wskazuje, że tak właśnie działają te karty.
 
Twilightus Z drugiej strony społeczność chce nowego trybu gry. To fakt. Karty z rng są tworzone pod nowy game mode. To również fakt. Czy Adda i Wzgórze nadają się do normalnej rozgrywki? Nie. Do draftu? Ależ tak. To także fakty. Dlatego twierdzenie, że dowódcy to "niewypał" jest trochę nieuczciwe no bo... obwiniasz ich za to, że nie spełniają roli, jakiej nie mieli spełniać.

To czego przyczepiłbym się do Addy to, że uważam że powinna spawnować tylko przeklęte jednostki KP. Nadal użyteczne w drafcie i nie tak rażące w oczy jak obecna umiejętność.
 
Akuumo;n9964421 said:
Czy Adda i Wzgórze nadają się do normalnej rozgrywki? Nie.

To czego przyczepiłbym się do Addy to, że uważam że powinna spawnować tylko przeklęte jednostki KP. Nadal użyteczne w drafcie i nie tak rażące w oczy jak obecna umiejętność.

Dlaczego nie? Wedle mnie, nadadzą się również i w normalnej grze, przy dobrym pomyśle na talię. A co do Addy, zgadzam się w pełni, powinna być ograniczona tylko do jednostek Północy.
 
Nie nadają się bo są losowe z całej puli, nawet jeśli będziesz sprytny i wrzucisz do tali tylko jedna kartę organiczna via gniazdo potworów to i tak wzgórze na 90% ci go nie wyciągnie to tak nie działa już widziałem na Gwent DB kilku geniuszu którzy w TC tak talie złożyli ale to im tak działać nie będzie, bo wzgórze nie wyciąga losowej karty z naszej tali a losuje 3 karty organiczne z całej pulli i daje nam opcje wybrania jednej z trzech, stabilność 0%.

TC - oznacza Theorycraft
 
Troll mostowy - fajna jednostka, po co przenosić przeciwników do rzędów z pogodą jak można przenieść pogodę :D

Rework Drauga jest ciekawy. Korzystałem często z tej karty jako dodatkowy removal z cmentarza przeciwnika. Pytanie czy teraz będę mógł wyczyścić mu cmentarz czy to dotyczy tylko mojego? Jak tylko mój to właściwie kompletny nerf, a jak nie to już słyszę płacz Skellige, gdy zagram to na początku 3 rundy. Mogliby w końcu animować Draugira. Przy okazji zmieniono mu taga z Upiór (chyba jedyny w grze) na Przeklęty.
 
Last edited:
A mi szkoda Drauga - ciągle zmieniany. Ostatnia umiejętność była fajna w połączeniu z Biesami i na nowym archetypie z reliktami Draug pasował jak ulał.. Teraz to jakby lepsza wersja żalnicy + wypchanie rzędu o którym na razie nie wiadomo jak bardzo będzie przydatne..

Ciekawe czy będą jakieś zmiany dla mglakow?
 
Nie oszukujmy się zamiast sprawić aby draug był grywalny karta martwa od razu nawet nie trzeba nią nic grac aby to stwierdzić.
Idealna pożywka dla vandergrifta od razu aktywuje głaz combo przeciwnikowi aż dziw bierze ze nie dali mu umiejętności przeciwnik wygrywa natychmiastowo.
Ja proszę redzi myślcie jak robicie reworka karty. rework z zalozenia ma sprawić ze karta zyskuje na popularność a nie ze dostaje nerfa i pogrąża osoba która nią gra.
 
Twilightus;n9991281 said:
Nie oszukujmy się zamiast sprawić aby draug był grywalny karta martwa od razu nawet nie trzeba nią nic grac aby to stwierdzić.
Idealna pożywka dla vandergrifta od razu aktywuje głaz combo przeciwnikowi aż dziw bierze ze nie dali mu umiejętności przeciwnik wygrywa natychmiastowo.
Ja proszę redzi myślcie jak robicie reworka karty. rework z zalozenia ma sprawić ze karta zyskuje na popularność a nie ze dostaje nerfa i pogrąża osoba która nią gra.

:facepalm:

do niczego, złe, beznadziejne, nie da się grać, tragedia, zepsuta karta....jeszcze raz do niczego. Do zupełnego reworku....mnie to już męczy. Karta do niczego bo jest inna która może ją skontrować.
Apeluje o umiar i odrobinę zdrowego rozsądku w krytyce. No i trochę pokory. Wydaje mi się, że jednak lepiej będzie poczekać i zobaczyć jak w rzeczywistości karta sobie radzi.
 
Wszystko zależy od tego jak bardzo (a czego jeszcze być może nie wiemy) mechanika wypełniania rzędów, czy ich ograniczenie ilościowe wpłynie na całą rozgrywkę. Może się okazać, że nijak, a wtedy jak pisze Twilightus Draug raczej kichowaty.
 
I dlatego, że dopiero zobaczymy jak wyjdzie rework Drauga, nie ma co teraz nad nim płakać. Zobaczymy jak wypadnie. Obecnie Draug jest martwy, więc może po patchu nie będzie martwy? A nie, zaraz, kolega Twilightus nie byłby sobą gdyby codziennie czegoś się nie przyczepił w gramatycznie niepoprawnej wypowiedzi.
 
Tylko że Draug faktycznie wydaje się słaby. Jest zaledwie o 7 punktów silniejszy od brązowej Chłopskiej Milicji, a ma jeszcze wymagania co do ilości jednostek na cmentarzu. Wydaje się być stratą złotego slota, chyba, że specjalnie dali słowo ,,wskrześ'' zamiast np. ,,wygnaj'' i owe Draugiry będą np. aktywować umiejętności wskrzeszonych jednostek. Jeżeli nie to bardziej opłacalne będzie granie Milicji i jakiegoś użytecznego golda.
 
Draug obecnie martwy? Ciekawostka...Bardzo fajnie można go użyć, nawet niekiedy jako finishera, w talii opartej na biesach i cyklopach (pod zemstę innymi słowy). Taką talią idzie wbić 19. rangę. Martwy jak diabli... Obecnie ma unikalną umiejętność, a po patchu zrobią z niego "homo nie wiadomo".
 
Tak, martwy. Tak samo jak cały archetyp zemsty. A 19 rangę idzie wbić niemalże wszystkim. Nie da się jej wbić np. kartami bardziej martwymi od Drauga
 
Czyli Twoim zdaniem przerobienie go na spamera jednostek jest fantastyczne? To nie mamy o czym rozmawiać.
 
Emdzey;n9992181 said:
Czyli Twoim zdaniem przerobienie go na spamera jednostek jest fantastyczne? To nie mamy o czym rozmawiać.

Gdzie on niby to napisał? Jedynie napisał, że aktualny Draug jest martwy oraz, że 19 rangę można wbić praktycznie wszystkim. W jego wypowiedzi nie było opinii o nowym Draugu.
 
Top Bottom