Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
XVI wieczna rzeźba Sukkuba:



Dawniej sukkuby były bardziej demoniczne w swoim wyglądzie (ptasie szpony zamiast rąk, wężowy ogon itd.).

Wizerunek sukkubow jako wyjątkowo skromnie ubranych, pięknych dziewcząt, to raczej współczesny twist. Wcześniej demony te preferowały dominować nad psychiką "ofiary", niż jedynie kusić swoją fizycznością.

Ergo, wizja Redów jest jak najbardziej poprawna i zgodna z folklorem.
 
Z naszym folklorem średniowiecznym, przesiąkniętym chrześcijańskimi motywami. Ale mam nieodparte wrażenie, że ten sukkub, który mężów nocami w Toussaint nawiedzał, był bardziej współczesny w wyglądzie. Trudno mi połączyć wygląd parzystokopytnej z postacią niewieścią tak bezwstydną, że aż nie do opisania. Przychodzi taka do alkowy, kopytami stuka i ma stanowić konkurencję dla dam odzianych w koronki i satyny? Rozumiem potrzebę odmiany, wszystko się może znudzić, ale aż tak? Sam Geralt pod uwagę tu brany być nie powinien, gdyż jak wiadomo jako wiedźmin chutliwy jest ponad wszelką miarę i nawet jeże nie były bezpieczne w jego towarzystwie. W dodatku fauny jako takie też istniały w miejscowym bestiariuszu, o czym świadczyło przykładowo łoże Yennefer i nic nie poradzę, że dla mnie ten sukkub to faun. Ten na słupku to pewnie też jakaś wariacja na temat. Standardowe dopasowanie starego greckiego wizerunku do nowej mitologii.
Ale powiedzmy, że mogę przyjąć takie wyjaśnienie pochodzenia tego modelu. I widzę tu rozległe pole dla moderów.
 
Zastanawia mnie jedna rzecz, na każdej stronie gamingowej był artykuł o wygranych The Game Awards, częstokroć podkręślający wygraną Wiedźmina 3 w kategorii GOTY, natomiast uwaga, na najpopularniejszym serwisie IGN oczywiście żadnej wzmianki o tym nie ma. Na głównej był Kojima, który nie mógł się pojawić na gali, ale już informacji kto był zwycięzcą nie ma.
Nie wiem czy po prostu ich boli, że główną nagrodę nie dostał ich 10/10 MGS5, albo 9.5/10 Fallout 4 (śmiechłem), natomiast dostała gra, którą tak strasznie nie hajpowali? Oto, że ten serwis wielokrotnie się sprzedawał w swoich recenzjach to nie mam wątpliwości, ale żeby nie promować rzeczywistych perełek (bo ukazywanie tytułu, który dostaje GOTY na pewno jest w jakimś stopniu promocją)?! Co o tym sądzicie?
 
Ja tam się powstrzymam od spiskowania, bo nigdy z niczym nie ma pewności i nigdy mieć jej nie będziemy. Ale że ocenili F4 na 9,5 to nie wiedziałem :p Zaszaleli.

Nie dziwię się że IGN powoli w internecie staje się takim growym Faktem z którego każdy żartuje.
 
Obserwuję sobie ten serwis (IGN) i odnoszę wrażenie, że niestety coraz częściej są jacyś tacy nieobiektywni.
 
Dziki Gon i tak dostał u nich dziewiątkę z hakiem, a jedynym minusem było rozmycie fabuły o ile dobrze pamiętam.
 
Pieniążki się muszą zgadzać. Na pocieszenie dodam, że polskie media growe, choć nieporównywalnie mniejsze, są znacznie bardziej obiektywne (chociaż zdarzają się i tu niechlubne wyjątki, np. 9,5 dla DA:Inquisition na GOLu do dzisiaj wywołuje uśmiech na twarzy..).
 
Pieniążki się muszą zgadzać. Na pocieszenie dodam, że polskie media growe, choć nieporównywalnie mniejsze, są znacznie bardziej obiektywne
Z polskimi growymi mediami jest ten problem, że często zaciera się granica między portalem rzeczowym, który jakiś poziom dziennikarstwa i profesjonalizmu powinien prezentować, a blogiem.
Ale to chyba nie miejsce na takie dyskusje.
 
Nawet jeśli "chcą" (w co wątpię, w sensie, w takie plany) to i tak tego nie dokonają. Najprędzej CP2077 ujrzymy w 2017 roku, taka prawda :p

Nauczyli się sporo przy produkcji W3 to i ponownej zapowiedzi gry oraz podania daty premiery możemy się spodziewać wtedy, kiedy ten termin będzie chociaż w 90% pewny. Tak z 8 miesięcy przed finalizacją prac wydaje się całkiem fair. Podaliby przybliżoną datę teraz to na pewno znowu zaliczyliby co najmniej jedną obsuwę. W tej branży nie da się inaczej, więc lepiej poczekać i spokojnie sobie nad grą pracować.
 
Być może nie jesteście tego świadomi, ale o Cyberpunku 2077 mamy całe odrębne forum, na którym można sobie do woli dyskutować, spekulować i dzielić plotkami :whistle:

Serio, następne posty nie na temat będą kasowane.
 
Top Bottom