Fabuła - Shani

+
Fabuła - Shani

Nie uważacie że zupełny brak postaci rudowłosej medyczki Shani, która jest jedną z najważniejszych postaci gry, jest wielką dziurą w fabule gry?? W pierwszej części można byłą ją wybrać zamiast Triss do opiekowania się Alvinem i mieć ją za kochankę, a w drugiej części nawet się nie pojawia! To baaardzo, moim zdaniem, zraniło tą grę. Tak samo nie wiadomo co się w końcu stało z Alvinem. Jakby zginął. Takiego błędu nie można wybaczyć twórcom gry.
 
Przynajmniej jakaś wzmianka o Shani powinna być, ale szczerze mi to nie przeszkadzało bo i tak zawsze wybierałem Triss i nie darze ją zbytnią sympatią.
Co do Alvina to:
Alvin to Jakub de Aldersberg (Wielki mistrz) o czym świadczy :
- Wielki Mistrz zna Geralta wyjątkowo dobrze a co więcej wie o rzeczach o których wiedział tylko Alvin np. rozmowy na tematy takie jak o wiedźminach, miłości, nieludziach, o jego mocach itd.
- Przy ciele Jakuba znajdujemy naszyjnik z dwimerytu, taki sam jaki miał Alvin, lecz noszący ewidentne ślady zużycia przez lata noszenia go pod zbroją.
- W przypadku gdy w epilogu pozwolimy Królowi Dzikiego Gonu zabrać duszę Jakuba de Aldersberg, widmo wyjawia Geraltowi, że ten znał wcześniej Wielkiego Mistrza, lecz pod innym imieniem.
- Wielki Mistrz mówi że ma "sny" - wizje, Alvin również.
- dy w pierwszym rozdziale spotykamy Króla Dzikiego Gonu ten mówi, że Geralt w przyszłości będzie winien mu duszę osoby podróżującej w czasie.
 
Ja ukończyłem Wiedźmina 1 będąc w związku z Shani i szczerze liczyłem że będzie ona zamiast Triss. Specjalnie kupiłem jej pierścionek a jej nie ma w ogóle w W2 . Dlaczego?

Scalam. Proszę używać wyszukiwarki przed założeniem tematu. Przydałoby się też pisać w odpowiednim dziale.
Szypek
 
Myślę, że stało się tak dlatego, bo Shani sama w sobie nie jest postacią ważną. W sadze gra rolę epizodyczną. Pojawienie się jej w W1 było ciekawym zabiegiem, który chciał wyciągnąć ciekawą postać tła na wierzch i wpleść ją mocno w fabułę. Jednak w W2 nie mogła by ona zastąpić Triss, ponieważ psułoby to jedno z ogniw intrygii. Wszak Shani raczej z Lożą czarodziejek nie miała nic wspólnego, a i świat wielkiej polityki był jej obcy.
 
Niemniej jednak fajnie by było gdyby Shani pojawiła się w 2 części. Jeszcze jest szansa że pojawi się może w Dzikim Gonie? :hmm:
 
Pewnie w "trójce" się pojawi skoro ma być Oxenfurt. Zresztą jest wojna, więc medycy są potrzebni. Może Kalksteina też spotkamy? :huh: Ja tam jestem ciekaw czy będzie można zbałamucić Shani. :D
 
Top Bottom